Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nawet jak padnie karta conax to masz kilka myków na umowe na ich sprzęcie nowszym;) ale nie będe chwalił tematu bo zablokują temat.Ale o czym wogole mowa.Ktoś tu nasiał zamętu a wy jak stado owiec łykacie bajki. Gdyby cokolwiek czyli nieparowana 0100 miała zniknac nie płacono by za licznik kudelskiemu.I nie wprowadzano by go sukcesywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam taki problem.

Jestem posiadaczem karty kameleon  od ponad roku, którą kupiłem na stronie cardspl......pl. Wszystko było ok do wczoraj, gdy włączając tv na wszystkich kanałach (prócz FTA) mam czarny obraz. Dzwoniłem do firmy. On twierdzą, że wszystko jest ok, zrobili mi 2 razy ponowienie sygnał i NIC. Gdzie może być problem? .Dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o dekodery na linuxie (a takowy posiadam). Proszę więc o wyrozumiałość i porady, za które będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy ponowieniu uprawnień miałeś włączony dekoder na kanale TVP1 HD? Możesz sam zauktualizować\ ponowić uprawnienia sobie na kartę. Włącz na dekoderze kanał TVP1 HD i zaloguj się na swoje konto na Moje NC+ https://logowanie.ncplus.pl/cas/login?service=https%3A%2F%2Fmoje.ncplus.pl%2Flogin%2Fcas i tam jest zakłada z ponowieniem uprawnień na kartę. Wybierz "aktualizacja uprawnień" i poczekaj z parę minut lub nawet godzinę z włączonym dekoderem na TVP1 HD.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może, bo pewnie nie ma dostępu do ICA.

Karta abonamentowa zarejestrowana na Ciebie, czy tzw. "Prepaid" na doładowanie?

 

Opratorzy sami sobie winni. Jeżeli ktoś chce piracić, robi to i tak. Tutaj mamy przypadek, że ktoś chciał sobie wykorzystać możliwości legalnie zakupionego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam taki problem.

Jestem posiadaczem karty kameleon  od ponad roku, którą kupiłem na stronie cardspl......pl. Wszystko było ok do wczoraj, gdy włączając tv na wszystkich kanałach (prócz FTA) mam czarny obraz. Dzwoniłem do firmy. On twierdzą, że wszystko jest ok, zrobili mi 2 razy ponowienie sygnał i NIC. Gdzie może być problem? .Dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o dekodery na linuxie (a takowy posiadam). Proszę więc o wyrozumiałość i porady, za które będę wdzięczny.

 

 

Karta nie jest na ciebie zarejestrowana. Będzie teraz problem dla ciebie. W ostatnim czasie przestały ludziom działać karty - trzeba było włożyć do oryginalnego dekodera NC+. Inaczej nie chciały działać. Firma od której kupiłeś kartę będzie musiała nieźle się teraz natrudzić. Tym bardziej że NC+ wprowadza nowe zabezpieczenia i trzeba będzie mieć spięte dwa dekodery w sieć internetową. Główny dekoder i dekoder od multiroom. Dopiero wtedy karta z dekodera od multiroom dostanie prawidłowo uprawnienia z dekodera głównego.

 

Inaczej korzystając z karty Cameleon od dekodera multiroom będzie ciemność na własnym dekoderze.

 

Zaczną się reklamacje i problemy.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@widex firma ta sprzedaje umowy abonamentowe zawarte na siebie

 

czasami oferują cesję

W żaden sposób nie chciałem krytkować firmy. Oni są bardzo mili (kontaktowałem się z nimi już raz).

 

Gdyby NC* nie kombinowała, lecz dała nieparowane karty, jak kiedyś Cyfra, nie byłoby problemu.

 

Za parowane reklamy nie zamierzam płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, to było do @vigoo

już poprawione

 

jezeli ktoś ma wątpliwości co do kontynuowania umowy bez kart nieparowanych zapraszam do prawnika, już milion razy bylo na forum

 

dodatkowo nadal masz nieparowaną tak jak w umowie :) tyle że z ograniczeniami

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jeżeli nie dokonał cesji, to w najmniejszym stopniu nie jest to legalne.

Tak samo jak RSA, Boxkey i inne.

Jeżeli jest na niego umowa to nc+ gwarantuje odbiór na całą długosć umowy, zatem jeżeli karta nie dziala wymienią na nowy dekoder z kartą.

 

Kupił ją od nc+ ? Nie!

Więc nie wiadomo czyja wina. Byc moze to karta od MR, a były już rozsylane informacje o zmianach w usłudze. Gdyby karta pochodziła bezpośrednio od nc+ to byłaby ich wina, a że są pośrednicy to wszystko mogło się zdarzyć choćby to że nc+ nie gwarantuje nigdzie odbierania sygnału z usługi Multiroom na dekoderze głównym jak rownież poza gospodarstwem domowym.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto udostępnia osobom trzecim?

 

Osoba lub firma podpisuje na siebie umowę.

Ona jest podmiotem uprawnionym do odbioru nc+ nie osoba trzecia.

Regulamin ITI mówi że można "przenieść" obowiazki z osoby drugiej na trzecią za zgodą i porozumieniem z ITI.

 

Ale sama sprzedaż jaka niejeden raz miala miejsce przez abonenta uprawnionego do odbioru, bez cesji jest po prostu oszustwem i złamaniem umowy.

 

W szczegolnosci ten kto kupil kartę zostaje oszukany, natomiast abonent (osoba lub firma pierwotna) która zawarla umowe łamie jej postanowienia.

 

To jest obrot poza zgodą nc+

Przypomnijmy że sama "sprzedaż" karty kodowej jest przestępstwem, bo jest Ona własnością nc+ i abonent jest zobowiązany do jej nieudostępniania osobom trzecim i zwrotu do nc+ po zakończeniu umowy.

Sprzedaż czegoś co nie jest nasze a jedynie udostępnione (pożyczone) na czas trwania umowy jest juz przestępstwem (czytaj kradzieżą).

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ który ma problem z kartą pokaz mi na priv informacje z oscama ( ikonka I przy readerze) tam powinienes miec 2 daty i dwa providery tzw 0068 oraz 0000 ) jeśli masz coś zupelnie innego wysyłaj karte do Cardsplitter niech ci wymieniają.Albo dekoder sagemcom 87 lub 83 niech ci wyslą to chociaz dalej obior miał bedziesz.Widac wzieli sie i za cardsplitter.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięli się za Cameleony ogolnie, stopniowo będą wygaszać do konca roku, bylo juz wielokrotnie - nikt nie chciał wierzyć a teraz widać.

 

Uderzylo w Card..pl bo mieli tego najwiecej.

 

Dawniej oferowali rowniez bez cesji, pewnie jedną umowę z multiroomem rozdzielali na pół i sprzedawali dwom osobom za pełną cene, ot taki przekręt. Teraz wszedł nowy Multiroom i widac efekty.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wygaszą...Wczoraj Lokalna kablowka dostała 9 sztuk cameleonów bo sie upaliły przy ostatniej burzy!! I co dostali....Ty dalej pier****jak potłuczony i miałes przestac siać zamęt a dalej to robisz.Admin tez nie widzi??Poza tym cameleon dalej działa w dekoderach NC+ W sagemcomach itd a to że nagle zdycha w sprzęcie własnym klienta tylko dlatego że usunięto z niego 0068 a w sprzęcie NC+ działa pod nagrą 1813. Kwestia odpowiedniego oscama i dalej świeci.  Kablowki dalej dostają swobodnie 0100 które działają z caid 0100  (provid 0068) I jakoś nikt nie wygasza nic. Ba gdyby było inaczej dostali by caymana z modułem.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to jest pewne ;) Kablowki żyją sobie własnym zyciem. Co nie zmienia faktu że moja "wizja" się potwierdza. Stopniowo ludziom pada. Wreszcie nc+ przyjdzie z pomoca i wymieni sprzęt ;) Przestan przyrównywac do kablowek bo mowimy o nc+ a ta żyje sobie własnym życiem :D

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte pomówienia - bez dowodów proszę takimi oskarżeniami nie rzucać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablowki  mają takie same umowy jak klienci zwykli uzywają tych samych systemów dostępu warunkowego. Gdyby 0100 miało zniknąć tak jak siejesz zamęt bo wierzysz w bajki z infolinii to by nie otrzymywały dalej 0100 a conax lub cayman!! To że z philipsów hd czy innych cudów wylączają 0068 było zaplanowane juz dawno temu( vice wymiana phili hd kominukaty itd) Nie są wyłączane karty siedzące w sagemcomach( one cały czas trzymają dwu systemowość) I będą trzymać.Pytanie jak długo.Bo one nie działają dobrze z licznikiem ecm... na 0100./1813.  Dalej siejesz fame niczym nie potwierdzoną nie słuchasz sie wogole jak mantre powtarzasz że wyłączą to czy tamto.Gubisz sie czlowieku w swoim pisaniu.Nie ma sensu wierzyc w twoje bajki bo NC+ wydała dokładnie rok temu blisko ***MLN PLN za poprawki systemowe dla kart 0100....( uruchomienie licznika ECM na kartach update romu oraz kilka innych kwestii o których nie będe ci wspominał ze względów bezpieczeństwa)Wydano kase aby teraz uwalić??No pomyśll sam.  Są wylączane tylko karty z philpsów HD.

A jeszcze bardziej mnie i kilkunastu ludzi którzy siedzą głęboko  zdenerwujesz to wyleci coś co spowoduje że faktycznie 0100 zostanie wyłączone razem z conaxem.( Zostaną wprowadzone do wszystkiego caymany w 3 systemowej wersji.)I skonczy sie twoje bajanie na tym że doczekasz sie tego fizycznie w ciagu  6miesięcy a nawet mniej.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze c...er już nie jest APS'em nc+ (i to za handel kartami poza PL a dokładnie na terenie UK) a po pdrugie nie można kupić karty z cameleon z dowoolnym pakietem nc+, albo cesja albo przekręt polegający na rejestrowaniu karty na siebie/swoją firmę i udostępnianie osobie trzeciej/klientowi firmy.

 

Ta 2 opcja nie gwarantuje żadnych praw użytkownikowi takiej karty bo karta jest zarejestrowana na kogoś innego i on nie miał prawa jej wysyłać swojemu klientowi i jeszcze na tym zarabiać więc taki "klient" nie może nic reklamować w nc+, ryzyko dość duże, to że do tej pory wszystko się jakoś domykało i te karty chodziły to nie znaczy, że dalej tak będzie :sad:

 

@kaspian0007 Kablówki mają zupełnie inne umowy niż zwykli klienci, są poza normalną siecią dystrybucji, rozliczają się w opcji kanałowej/od gniazdka i to nic zupełnie nie ma do naszych kart i umów :-(

Edytowane przez nc+ APS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian0007 Ty piszesz swoje ja pisze swoje. ale tak jak mowi nc+ APS nie masz wiedzy o umowach bo podstawą jest odrębność

Zobaczymy na koniec roku, a sam dobrze wiesz ze nc+ i strategia która jest obecnie jest calkiem inna od tej z ostatnich lat, jak coś testuja to dają pojedynczo a nie pakiet usług aby nie wszyscy wiedzieli co planują. Tak samo wymiana, może i wydali MLN ale jest planowana wymiana a że nie beda zdradzac to pol roku wczesniej nie beda dawac Caymanow czy modulow kablowkom. W ramach serwisu wymieniaja tylko na to co jest. Zreszta mogli tez dla kablowek unowoczesnic 0100 a u siebie wymienia, pozbeda się kłopotu a kabłówki będą mialy po staremu.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...