Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczułem się przywołany do tablicy moj regulamin to wycinki regulaminu z 2014r nie cały do tego dopisane warunki mojej oferty itd. W emailu potwierdzającym aktywację oferty mialem zapis o sprżecie własnym.Tam gdzie niektórzy mieli wpisany najem ultrabox+ 0zł mies itd.Ja mam rownież nagraną rozmowe przy przedłużaniu umowy w której 4krotnie pada informacja że mam sprzęt własny a od nich mam kartę dekodującą sygnał ktora działa w każdym dekoderze z czytnikiem uniwersalnym.Padlo słowo'' może pan używać karty w dowolnym odbiorniku własym np popularnym Fergusonie HD Arrivia.''  Myślę że takich jak ja samych posiadaczy gołej karty jest pełno.Na przykładzie NL widzę że Seca chyba dalej tam istnieje.Mnie aż tak nie zależy na tych kartach bo zawsze mogę zwiększyć moją drugą umowę na karcioszce Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Million'' stron czytania z których nic nie wynika.Dawno tu nie pisałem ale widzę że wiele się nie zmieniło.Niech nawet wszystkim dadza ''Caymany'' a NC+i jak była w sh.... tak dalej będzie.Kto będzie chciał kombinować jak oglądać na własnym sprzęcie ten ogarnie temat bez problemu.Legalnie czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się przywołany do tablicy moj regulamin to wycinki regulaminu z 2014r nie cały do tego dopisane warunki mojej oferty itd. W emailu potwierdzającym aktywację oferty mialem zapis o sprżecie własnym.Tam gdzie niektórzy mieli wpisany najem ultrabox+ 0zł mies itd.Ja mam rownież nagraną rozmowe przy przedłużaniu umowy w której 4krotnie pada informacja że mam sprzęt własny a od nich mam kartę dekodującą sygnał ktora działa w każdym dekoderze z czytnikiem uniwersalnym.Padlo słowo'' może pan używać karty w dowolnym odbiorniku własym np popularnym Fergusonie HD Arrivia.''  Myślę że takich jak ja samych posiadaczy gołej karty jest pełno.Na przykładzie NL widzę że Seca chyba dalej tam istnieje.Mnie aż tak nie zależy na tych kartach bo zawsze mogę zwiększyć moją drugą umowę na karcioszce Conax.

 

A kiedy ostatnio robiłeś przedłużenie gdzie miałeś zapis o dekoderze własnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku jakoś w listopadzie  była umowa aneksowana i wchodziła w zycie od 1  2017 stycznia obecnie do 31.12 2018 trwa.Wysłano mi sklejke z regulaminów tak naprawde.W tym wysłano jakies fragmenty przekreślone które mnie nie dotyczyły.Już w wątku o przedłużeniach opisałem jak byłem oszukany i jak wyłudziłem od nich manpack extra.(za brak 3 kanałow)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lechi

Wedle ich "interpretacji" regulaminu dostarczają ci dekoder + kartę nawet i antenę i konwenter ci dadzą. Sprzęt umożliwiający odbiór ich oferty. Do czego ten sprzęt będzie podłączony to ich nie interesuje.

Kop się później z koniem - pisz reklamacje - reklamacje na reklamacje a później idź do sądu i walcz o swoje przez 3 - 4 lata.

Co nie zmienia faktu że i tak abonament albo karę zapłacić musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę ten temat i chciałbym się odnieść do tego co napisał Kaspian0007

 

Wkleiłeś swój regulamin i powołujesz sie na niego i według mnie jesteś na straconej pozycji w walce o rozwiązanie umowy z NCplus bez ponoszenia kary. Lubię czytać i interpretować regulaminy (ot takie zboczenie zawodowe) i pozwól że napisze Ci co następuje:

 

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu
1.
Korzystanie z
usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostęp-
nianego Abonentom przez Dostawcę usług na
czas korzystania z
usług w
jakiejkolwiek formie prawnej
bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług.

 

Jeśli Twój sprzęt spełnia wymagania techniczne dostawcy usług to możesz z niego korzystać, jesli nie to dostajesz sprzęt od ncplus.

Po wymianie kart na cayman, Twój sprzęt nie bedzie spełniał wymagań technicznych i wtedy według regulaminu udostępnią Ci swój sprzęt. Tak samo mogło by się stać w momencie kiedy np Twój dekoder by sie teraz zepsuł (czego oczywiście Ci nie życzę) i nie miał byś możliwości nabycia nowego. Nie ma w tym fragmencie regulaminu ani słowa o tym że istnieje możliwość rozwiązania umowy w momencie kiedy Twój sprzęt nie spełnia wymagań technicznych.

 

Druga kwestia


Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji.
3.
Dostawca usług zastrzega sobie prawo do
wymiany Karty dekodującej na
nową oraz do
przeprowadza
-
nia aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w
każdym czasie, w
przypadku
zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organiza
-
cyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O
wymianie Karty dekodującej Dostawca

usług każdorazowo poinformuje Abonenta

 

No i tu również ncplus się zabezpiecza tym zapisem że może nastąpić wymiana kart dekodującej w momencie kiedy nastąpi zagrożenie systemu kodowania lub w przypadku innych przyczyn technicznych (a pod to to można podciągnąć wszystko). I również nie ma ani słowa o możliwości zerwania umowy bez płacenia kary.

Napisałeś ze konsultant kilkukrotnie wspominał o tym że bedzie możliwość odbierania pełnej oferty na własnym dekoderze, no i taka możliwość otrzymałeś bo Twój dekoder spełnia warunki techniczne. Jednakże jak przestanie je spełniać to wtedy czeka Cie wymiana i nc plus nic do tego.

Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, gdybyś np miał własny dekoder z tunerem DVB-S (nie tak jak teraz DVB-S2) i w momencie kiedy ncplus zaczęła przełączać wszystkie transpondery do tego formatu a Ty złożył byś wypowiedzenie, to wtedy też byś zapłacił kare, bo ncplus dała by Ci możliwość odbierania oferty tyle że na ich sprzęcie. Tak samo na nic by się zdały telefony na infolinie, ze nie działa. Bo co, wtedy mieli by zostawić tylko dla Ciebie te transpondery w DVB-S? Teraz z wymianą to jest analogiczna sytuacja.

Piszę to tylko dlatego żebyś się po prostu nie naciął na jakieś kary po tym jak złożysz wypowiedzenie, bo w sądzie nie masz żadnych szans udowodnienia swojej racji.

 

I taka jeszcze jedna kwestia, radziłeś koledze z forum żeby zadzwonił do ncplus i powiedział ze jest za granica i mu przestała działać karta i żeby ja ponownie aktywowali. Z tego co pamiętam, według regulaminu, nie można wywozić sprzętu za granice i tam odbierać sygnału. Oczywiście czysto technicznie jest to możliwe, ale według regulaminu jest to niedopuszczalne. Jeśli trafił by się jakiś bardzo urzędowy konsultant na infolini, to mógłby nawet rozwiązać umowę z tym abonentem i domagać się od niego zapłaty ulgi przyznanej przy umowie.

Edytowane przez fipii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo, nie mozna. To ze temat jest nie znaczy ze wolno. Nielegalne strony tak samo jak nielegalne tematy od zawsze sa w internecie.

 

Niczego nie wolno wywozic za granice czy to karta czy dekoder. Ale nawet w UK sa sklepy Nie znaczy to ze po podpisaniu umowy Cie nie zablokuja jak tylko dowiedza sie ze nie uzywasz w Polsce.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedłużaniu umowy mam zapisane i nagrane że mogę oglądać na własnym sprzęcie nie było mowy ze ma mi zdechnać.Panowie ja nawet karę chętnie zapłace a potem wygram w sądzie jak bedzie trzeba.Mi to wisi czy zostane czy nie czy dadzą dekoder czy nie( dadzą zapewnią odbior ale w kazdym aneksie przy przedłuzaniu mieli jasno zapisane ze umowa przedłuzona będzie tylko jesli zapewnią mi odbior na moim dekoderze.Nie wiesz dokładnie jak wyglądały przedłuzenia i co mam zagwarantowane.Nie obchodzi mnie regulamin bo w nim również mam zapis o swoim sprzęcie.Kazdy kij ma dwa końce.

 

 

Zmienią karty ok ale karta ma działać w moim dekoderze !! nie mam obowiązku uzywania ich sprzętu.W chwili zdechnięcia kart leci rezygnacja.A kara? nie mają podstaw bo to oni pozbawiają mnie dostępu na moim sprzęcie!! w momencie przedłuzenia umowy czy od 12lat jak mam umowe mam swoj sprzęt były wymiany kart były.Działalo i działa a nagle pada? nie moj problem.Ja płacę i uczciwie odbieram.Pojadą całkiem po bandzie wyłączą to idzie rezygnacja.I powod? zapis w przedłuzeniu umowy o odbiorze na własnym sprzęcie.W cenniku oferty promocyjnej.Regulamin z 2014r?? a co mnie obchodzi.Na dzien podpisania aneksu miałem zapewniony odbiór i wcześniej też.Tylko dlatego przedłuzyłem.A padnie to mnie będzie wisialo.Kary nie mają prawa dac.( konsultowane z prawnikiem z UOOK i z Rzecznikiem konsumentów nie tylko w tym przypadku)Ja mam tyłek czysty.

 

 

Sprzęt spełnia wymagania operatora czyli jest zgodny z systemem NMA( seca= czytnik uniwersalny)

Dekoduje od dawna sygnał prawidłowo.Nie zależnie od wymian kart a kilka ich bylo.Mam odbior zapewniony na sprzęcie własnym.Operator dając kartę wywiazuje sie z umowy= karta jest jak ich sprzęt traktowana.W momencie gdy nagle mi dekoder przestanie być zgodny z systemem mogę przyjać sprżet od operatora ale nie muszę.Dlaczego? Dlatego że w kazdym wypowiedzeniu czy przedłuzaniu mam zapewnienie że będę dalej ogladał na własnym sprzęcie.W chwili gdy to uniemożliwiają mogę zrezygnować dlaczego? No dlatego że  czyynnikiem decydującym o aneksie było zawsze uzywanie sprzętu własnego. Nie powiem slowa jeśli dadza 2 moduły.Warunki umowy będą dalej spełniać.* moduł z kartą = sprzęt wlasny. Ale dotyczy to 2 kart a wiec musieli by zapewnić dalej odbior na moich dekoderach.

 

Regulamin nie wskazuje jasno takiej sytuacji a co nie jest zapisane jest czasem dozwolone.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosc jest tylko że to zalezy od człowieka.Mam raporty że da się ;) To samo w Polsacie i Darmowym HD nie da sie a przy 5-9rozmowie sprawa załatwiona.@tweed niech wyłączą 31grudnia 2018 ;)  Mowiłem ci już że do konca umowy mnie nie mają prawa ruszyć.Ruszą będzie wojna;) Nie oni jedni probowali.A i nie mogą wyłączyć czegoś za co płacę ;) Juz mowiłem dawniej ponad rok temu zanim wesżły caymany ze będzie parcie na nowy system stopniowe.Widac jest cały czas jak mowiłem.Parcia niema dla tych co mają gołe karty.I prędko nie będzie. Gdyby miało coś być parcie by wywierali juz od początku przed przedluzeniem umowy.

 

Mnie obowiazuje umowa w której mam jasno wpisane i nagrane SPRZĘT WŁASNY ABONENTA.

 

I niech sie bawią. Moga wyłaczyć nie mowie nie ale DWA MODUŁY CI Nawet nie CI+

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...