Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Andi dzwonisz na infolinię i mowisz jak jest wtedy do działu technicznego cie mają skierować i zrobić tak zeby karta zadziałala. Masz sprzęt sagemcoma który dziala z tą kartą i mowisz ze dzialal i powiesz ze jestes poza krajem i nie masz jak karty wymienic a wiesz ze karta sprawna bo niekodowane działają.Wiec karta odblokowuje dekoder więc nie jest spalona.Nie wiem czy pomoże moja rada ale ktoś raportowal że pomoglo.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dzwonilem w czerwcu na infolinię będąc w kraju (...)

 

Nie jest to zgodne z regulaminem i mogą w każdej chwili wysłać komunikat, że w ciągu 30 dni masz do odebrania nowy dekoder lub wyslać samą kartę.

 

 

Moim zdaniem bedą sukcesywnie przekonywać ludzi do nowych kart. Oferty prepaid zostaną z biegiem czasu wycofane (albo dadzą nową ofertę z nowymi kartami, tak jak to było z TNK SD). 

 

Niestety nie mam pomysłu, co mieliby zrobić z kartami NC+MIX. W wielu punktach leżą dekodery i mogą być w każdej chwili aktywowane.

 

Uczciwym rozwiązaniem byłoby dawać przedłużenia tylko z nowymi kartami. Tego nc+ nie chce, bo nie wprowadzilby nowych cenników w umowach na czas nieokreślony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja tam nic nie wiem nie wiedziałem nigdy.Faktem jest ze celowo walą posiadaczy cameleona i tego dekodera zeby przymusic wymiane sprzętu i karty.Sprzęt ten działał i nagle padł? przypadek?Nie sądze. Celowa akcja.

 

Wysyłka nowej karty? no niech wyslą ale caymana nie będziez czym sparowac.Bo sagemcom musza miec w systemie....* nr boxa i ktos majac z luznej oferty sagemcoma kupionego ma podstawke na kwiatek choć spełnia ich system.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie powie bo nie może.Nawet oficjalnego komunikatu nie było odnosnie caymana. Dopiero odemnie wyszło ze będą nowe karty i camy CI+ natywne.

 

Z camelami tez mowiłem ze sukcesywnie bedą walic kulki jak mamy ich sprzęt.I sie sprawdza.

 

 

Sukcesywnie wymieniają karty posiadaczom ich sprzętu.Przykład? wymiana uszkodzonej karty.Nie dostanie juz od dawna camela jesli ma dekoder wspierający caymana.To mialo inaczej wyglądać były gotowe wysyłki listów z caymanem dla posiadaczy kilku dekoderów.Widać inną drogą poszli.Taniej ''uszkodzić karte''i klienta niech sam idzie niż wysyłać mu list.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dzwonisz na infolinię jak mniemam;) Tam to wiedzą naprawde wielkie nic. Nawet infolinia dla APS bywa niedouczona tak było jak były zmiany systemu sprzedaży dla salonów po Nce....Nikt nie wiedział albo twierdzili że trzeba wejsc tu i tu a tak naprawde szukana opcja była w innej zakładce.

 

Konczę pisanie w tym temacie bo szklaną kulę ktoś otrzymał.

 

 

Na dziś podsumuję co ja wiem.

 

Kto ma gołe karty dalej ma.

 

Kto ma ich dekodery może mieć problemy.I tyle albo aż tyle.Nie ma wylączeń zadnych.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo

Nikt nic oficjalnie nie wie ,są to tylko plotki ,a jedna jest też taka ,że Canal + Francja sprzeda nC+ Polska ,bo Fracuzi "bankrutują" i potrzebna im kasa . Gmeranie z przymusową wymianą kart może spowodować duży odpływ abonentów do Polsatu ,bo Polacy nie lubią być do niczego zmuszani . A to może wygenerować straty finansowe . Do tego koszty wymiany kilkuset tysięcy tunerów HD na inne HD . Karty cayman  będą w tunerach UHD (kiedy to będzie tego też nikt nie wie) .wówczas kilka kanałów 4k ,będzie miało tylko kodowanie nagra ,to ludzie sami zaczną wymieniać tunery i karty .

...... i tak można dalej "wróżyć z fusów  :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział Utrzymania Klienta / Dzial przedluzen - nie wiem jak sie teraz zwia, zadzwonil i w trakcie rozmowy gosc prosil aby nie przedluzac bo bedzie przymusowa wymiana i lepiej na tym wyjde cenowo. I tyle. Ta informacje wam przekazalem ze szczegółami jakie powiedzial bo sie wypytalem.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bajke wcisnoł co mnie osobiscie dziwi.Bo z tego co wiem oni nie mają tak jak zwykli pracownicy takich pufnych info.Ma tylko dział techniczny ale i to w ograniczonym zakresie. @tu pisal o 4k i kodowaniu tylko cayman.Owszem ale i nie do konca.Conax też moze byc seca tez dlatego ze na sprzęcie własnym dało by radę odpalic strumien 4k.A to tylko kwestia dekodowania.W module.Nie wiem wabik masz rację.Nowe dekodery będą najpewniej wstępnie do konca roku.Tyle wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wielokrotnie dużo mi zarzucano w wielu sprawach o tyle tutaj w 100% popieram @kaspian0007.

Wielu z was za nic nie jest w stanie pojąć, iż regulamin opublikowany na stronie WWW to nie musi być ten sam regulamin, który obowiązuje użytkownika @kaspian0007.

Jeżeli jest tak jak pisze @kaspian0007 (a nie mam powodów w to nie wierzyć bo sam widziałem takie umowy/regulaminy na oczy) to on faktycznie ma zapis o własnym sprzęcie oraz zapis, iż posiada samą kartę (zaznaczam wyraźnie - samą kartę bez sprzętu operatora). Jeżeli przez lata @kaspian0007 nie zgłaszał wiecznie problemów z działaniem karty/kanałów i nagle następuje blokada ze strony operatora to zgodnie z prawem operator musi wykonać wszystko aby umowa mogła być kontynuowana. W tym przypadku kontynuowanie umowy to praca karty we własnym odbiorniku bo to @kaspian@0007 ma w umowie i regulaminie wysłanym do niego.

Jeżeli operator będzie chciał mu wypożyczyć sprzęt to przecież nie da mu go "na tak zwaną [beep]" ale będzie musiał zawrzeć z nim jakąś umowę na ten sprzęt. Jeżeli ktoś uwierzy w to, że @kaspian0007 dostanie umowę najmu dekodera/dekoderów/modułów/cokolwiek jako coś osobnego to raczej powinien zmienić dealera.

Natomiast dopisanie sprzętu operatora do istniejącej umowy jest zmianą warunków tej umowy a na tą zmianę @kaspian0007 MUSI WYRAZIĆ ZGODĘ.

 

Wszystkim, którzy próbują tutaj pisać bajki, że operator może wszystko powinni zejść na ziemię.

Operator faktycznie może wszystko - nawet zażyczyć sobie, że masz im co miesiąc wysyłać skan własnej "D", ale niestety musi mieć to w podpisanej umowie.

Jak nie ma to może sobie pisać, wrzeszczeć, krzyczeć ale w żadnym sądzie nie wygra. Nawet UKE będzie leżeć ze śmiechu i zrobi co trzeba jak się dowie i zobaczy kopię dokumentów.

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, iż dużo ludzi ma gdzieś w zapisach jakieś archaiczne dekodery, które już dano zezłomowali. Tyle, że tutaj umowa jest umową. Jak tuner nie działa a jest operatora to operator ma prawo wymienić. W tym przypadku abonent nie ma nic do gadania. Nie zadbał na czas o brak dekodera w umowie, wpisu o własnym sprzęcie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisze o tym, że osoba nie zrezygnuję. Piszę tylko, że w takim przypadku @kaspian0007 może rozwiązać umowę.

Fakt, usługi od NC+ nie będzie oglądał, ale też nie będzie płacił kary za rozwiązanie umowy.

 

Czy operator będzie tutaj wygrany? Śmiem wątpić. Straci bowiem kogoś kto płaci abonament i na 100% nie najniższy.

Ilu jest takich co ogląda na własnym sprzęcie - prawdopodobnie bardzo dużo ponieważ Cyfra+ tego nie zabraniała. Po fuzji też tego nie zabroniono w NC+

Dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł (być może i zaznaczam, że BYĆ MOŻE), że zabroni używania własnego dekodera.

 

Jak to się odbije na finansach firmy?

Jeżeli zestawi się kilka faktów:

  • strata dużej ilości praw sportowych;
  • spadek jakości kanałów filmowych z rodziny C+;
  • być może zakup ITI przez Discovery

dojdziemy do obrazu tragicznego gdzie, blokada własnych dekoderów będzie już tylko przysłowiowym gwoździem do trumny.

Oczywiście nie możemy wykluczyć również działania celowego....skoro mają takie duże problemy finansowe to może ktoś wpadł na głupi pomysł "uwalnia" tej platformy i od miesięcy do tego dąży. Po ogłoszeniu upadłości ktoś to kupi za jakiś bezcen i tyle. Ale oni uwolnią się od długów.

 

Jaka prawda? Diabli wiedzą. Ale na 100% nie to co tu jest pisane od 3 czy 4 stron. Jeszcze nigdy żaden z takich newsów chociaż w 50% się nie potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca - masz rację. Nie pamiętałem tak dokładnie - dzięki za poprawnie.

 

Co do pierwszej części...no jak ktoś powie, że się zepsuła karta i ma wpisany np. dekoder Philips czy inny to zaproszą do APSu na wymianę i już.

Ci co mają wpisany własny tuner dostaną ofertę nie do odrzucenia - damy Ci nasz dekoder. Pytanie tylko ilu jej faktycznie nie odrzuci. Pewnie jakiś tam % nie i pobiegną w te pędy do APSu po tunerki od operatora. Obawiam się, że większość zrobi tak jak @karpian0007 - albo będzie działać na tym co mam, albo przykro mi - rozwiązujemy umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd zwykły student może wiedzieć na temat zmian w systemach kodowania ? bajka. Watpię aby interesował się takimi sprawami gdzie dla niego liczy się prowizja i aneksy z których ma pieniążki. Raczej takie informacje czytałbym z dystansem.

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux pokaż mi bardzo proszę umowę, skan zdjęcie, cokolwiek gdzie jest zapis iż abonent posiada 2 karty camaleon + dekoder własny. W życiu czegoś takiego nie widziałem za czasów nc+ (nie wykluczając mixa)

 

Jestem w stanie założyć się o dobrego whsikacza, że w momencie jak wszyscy abonenci zostaną obięci obowiązkową wymianą kart cameleon na karty cayman, to nikomu z Was firma nie pozwoli bez zapłacenia kary rozstać z nc+ z powodu iż mieliście umowy podpisane tylko na karty a nie użytkowaliście nigdy dekodera. To by zawsze Wasz wybór, a możliwość otrzymania sprzętu zawsze była. W momencie gdy teraz Wasz nie będzie z systemem kodowania współpracować jeżeli chcecie korzystać z telewizji  -a nc+ Wam to ciągle umożliwia będziecie zmuszeni pobrać sprzęt od operatora. I nie są to żadne zmiany warunków umowy, że będziecie musieli dobrać dekoder ( tu się zgodzę musiałby on zostać udostępniony w ramach umowy darmowo ale zapewne byłby to zwykły dekoder hd bez dysku twardego) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...