Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to przecież był komunikat na stronie nc+ oraz rozsyłany drogą elektroniczną do abonentów że te zestawy przestaną działać, idziesz do punktu i dostajesz nowy dekoder w najem, prostszy model za 0 zł miesięcznie albo premiumbox+ za 5 zł miesięcznie. Co do kart, fakt, dostaliśmy procedure od nc+, że przy wymianach starych Philipsów bedzie konieczna wymiana w punkcie karty z Cameleona na Caymana.

 

http://ncplus.pl/wymiana-philips

 

Od 20 czerwca 2017 posiadacze Philipsów mogą wymienić kartę jedynie na Caymana, nie jest mozliwe wydanie karty Cameleon.

Edytowane przez nc+ APS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytalem tej informacji na stronie. A czy jest mozliwosc wymiany na modul CAM Ci tak abym swoj dekoder dalej mogl uzywac?

Włącz sobie opcję kanałów France Télévisions (Extension TV France) za 10 zł bez zobowiązania i wtedy w punkcie utrzymają Ci nieparowaną kartę Cameleon, bo ta opcja dodatkowa jest dostępna tylko na kartach Cameleon. Potem po wymianie dekodera na nowszy sobie wyłączysz tę opcję. Tylko pamiętaj bierz z wymiany dekoder zwykły wifiBOX+ za 0 zł bez najmu, albo dekoder z dyskiem WiFi PremiumBox+ za 0 zł z najmem 5 zł/m. Żadnych innych dekoderów bez wifi nie bierz!

Poproś tez niech w punkcie Ci sprawdzą jak pójdziesz wymienić dekoder, czy masz sprawną kartę Cameleon, w tym celu weź do punktu kartę, najwyżej Ci wymienią na nowego Cameleona jak będzie ten Twój uszkodzony. Upewnij się w punkcie też żeby konsultant utrzymał Ci tego Cameleona, powołując się na tą włączoną u Ciebie na koncie opcję kanałów "Extension TV France", która działa tylko na tych kartach.

Podsumowując najpierw zadzwoń na infolinie pod numer 22 310 45 11 i włącz sobie opcję kanałów France Télévisions za 10 zł, by utrzymać nieparowaną kartę Cameleon, a potem wybieraj się dopiero do punktu nc+ w celu wymiany. Zapewne ten już bezużyteczny dekoder stary Philips nc+ da Ci go w prezencie na własność i go zachowasz. Po tych wszystkich wymianach jak dokonasz jeszcze w tym miesiącu, to potem w sierpniu zgłosisz sobie na infolinii do wyłączenia tę opcję France Télévisions, by od września już nie płacić dodatkowo tych 10 zł.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że  zaczeli wygaszać ludziom karty celowo by zmusić do wymiany.Ciekaw jestem czy taka karta zadziałą w swoim sprzęcie po telefojie do NC ze nie uzywamy ich sprzętu.Skoro cos mogli wysłac do karty i pada to pewnie kolejna ins i wrociło by.U mnie są 2 gołe karty więc nie dotyczy mnie to.Dobrze radzilem jakiś czas temu by pozbywali sie sprzetu nC+ kto posluchal ma spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwonił do mnie konsultant z nc+ i zaoferował wymianę mojego dekodera (mam Pace'a za 0PLN) na jeden z dwóch.

Nazw dekoderów nie pamiętam, przerwało mi połączenie zanim skończyłem rozmawiać. Pamiętam tylko że jeden był bez WiFi za 2PLN, a drugi z WiFi za 5PLN.
Dodatkowo poinformował mnie że będę musiał też wymienić kartę ?
Oczywiście nie uśmiecha mi się ta wymiana, bo wówczas stracę dostęp do TV na moim niezależnym drugim dekoderze, którego używam "okazyjnie" (wystarczy teraz przełożyć kartę).
Konsultant zdążył jeszcze przekazać, że wymiana jest obowiązkowa !
Może dobrze że przerwało połączenie, bo dzięki temu znalazłem ten wątek :)
Za radą użytkownika lukx95 włączyłem sobie opcję kanałów France Télévisions (Extension TV France).
Teraz pytanie: który dekoder wybrać (najlepiej bezpłatnie, czyli za 0PLN miesięcznie) aby móc korzystać dalej z mojej karty jeśli będę zmuszony oddać mojego pace'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwonił do mnie konsultant z nc+ i zaoferował wymianę mojego dekodera (mam Pace'a za 0PLN) na jeden z dwóch.

Nazw dekoderów nie pamiętam, przerwało mi połączenie zanim skończyłem rozmawiać. Pamiętam tylko że jeden był bez WiFi za 2PLN, a drugi z WiFi za 5PLN.

Dodatkowo poinformował mnie że będę musiał też wymienić kartę ?

Oczywiście nie uśmiecha mi się ta wymiana, bo wówczas stracę dostęp do TV na moim niezależnym drugim dekoderze, którego używam "okazyjnie" (wystarczy teraz przełożyć kartę).

Konsultant zdążył jeszcze przekazać, że wymiana jest obowiązkowa !

Może dobrze że przerwało połączenie, bo dzięki temu znalazłem ten wątek :)

Za radą użytkownika lukx95 włączyłem sobie opcję kanałów France Télévisions (Extension TV France).

Teraz pytanie: który dekoder wybrać (najlepiej bezpłatnie, czyli za 0PLN miesięcznie) aby móc korzystać dalej z mojej karty jeśli będę zmuszony oddać mojego pace'a ?

Jak nie chcesz płacić opłaty za najem dekodera, to nic nie wymieniaj na żadnego mediaBoxa+ za 2 zł/m, ani WiFi PremiumBoxa+ za 5zł/m, ponieważ jak będzie to rzeczywiście obowiązkowa wymiana i będą kładli na to nacisk, to nie mogą Cię zmusić do wymiany dekodera w trakcie umowy poprzez dokładanie Ci dodatkowej opłaty w postaci najmu sprzętu. Jeśli chcą na siłę wszystkim wymieniać stare dekodery, to niech wymienią ale za darmo z bezpłatnym najmem, bo tak powinno być.

Jeśli, ty byś bardzo chciał już nowy dekoder z nowymi funkcjami i dostępem do kolekcji internetowych, to wymieniaj jedynie jak już na WiFi PremiumBoxa+, gdzie najem tak jak Ci proponują wyniesie 5 zł/m. Dekoder WiFi PremiumBox+ od firmy ADB, jest jedynym nowszym dekoderem PVR z dyskiem 500 GB, który pracuje jeszcze z kartami Cameleon. Jest jeszcze dekoder bez dysku zwykły wifiBox+ od firmy Sagemcom, który działa z kartami Cameleon, ale na niego nie polecam jakoś wymieniać.

Pamiętaj jeśli zdecydujesz się na wymianę dekodera, to miej włączoną opcję dodatkową "Extension TV France", aby utrzymać tą kartę Cameleon, bo jest to opcja kanałów dostępna i działająca jedynie na tym typie kart. Tylko i wyłącznie, ta opcja dodatkowa może Cię przytrzymać przy tym, że karty dekodującej Ci nie wymienią.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 zł to na pewno mediabox i wymieniasz kartę na conaxa, za 5 zł to zapewne wifipremiumbox ale z tego co mi wiadomo przynajmniej narazie jak masz cameleona z pacem to wymieniasz tylko pace na wifipremiumboxa bez wymiany karty.

nc powoli karty wymienia i szuka jeleni, aby ich naciągnąć na dodatkową kasę. Skoro chcą wymiany i ktoś ma Pejsa za free, to bez żadnej łaski należy się P.box też za 0. Chore... dawać kartę Conax, która pójdzie do śmieci tak jak Cameleon. Następna sprawa, jak wymiana pójdzie pełna parą, to nie będą Pejsów zabierać, bo Pejs po zmianie softu będzie smigał z Caymanem. Tak więc nc nic innego nie robi,tylko kombinuje o dodatkową kasę od naiwniaków lub nieświadomych.

 

@marsjanin nic nie musisz wymieniać, bo to nie jest obowiązkowe.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tylko że jeden był bez WiFi za 2PLN, a drugi z WiFi za 5PLN.

Według mnie jasne jest, że za 2zł jest mediabox (ten bez wifi), a za 5zł wifipremiumbox ( z wifi). Poza tym w nc+ nigdy nie było możliwości "downgrade'u" dekodera z dyskiem na bez dysku.

Edytowane przez przemmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie bylem i widze jakies zmiany sie szykuja, stad moje zapytanie.
W tej chwili mam dekoder PACE UltraBox+/PVR wynajem za 0zl, ktory lezy nigdy nie uzyty w szafie.
Do tego x2 Cameleony w opcji multiroom standard. Umowy zostalo mi jeszcze rok z 24 miesiecy.

Jednej karty uzywam jednej na dole w pokoju z Octagonem i w kuchni z Astonem wpietym do TV.
Karta spieta dwoma kartami kablowymi RFlink + Wirelink Splitter.
Druga karta Cameleon jest w dekoderze Technisat Digyboxx hd c+ na gorze domu.

Czy powinienem oddac ten wynajety box, ktorego nie uzywam by miec nadal mozliwosc odbioru na wlasnym sprzecie,
czy nie ma to zadnego znaczenia?

Pozdrawiam,
R

Edytowane przez remi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...