Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie dostaniesz modulów, tylko dekodery tak jak jest na umowie

 

widza ze cameleony przynosza im straty wiec proboja sie odkuc by miec kase na sport

 

podpisuja na conaxy bo chca przyciagnac klientow, a zmiany maja zaplanowane na pozniej

 

osobiscie wiem z zaufanych zrodel ze w pazdzierniku Cameleony mialy wyleciec

 

skad info o conaxie z camelem w listopadzie nie wiem, ale przekazuje

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże straty nie przynoszą Cameleony tylko karty po n, czyli Conax. No ale jak ktoś nie będzie chciał dekodera, bo ma możliwość włożenia Cam do tv lib innego sprzetu, to co na siłę wymiana? A co z tymi co mają MR i nie mają możliwości spięcia w sieć dekoderów. To co. .będą dawać routery za free i wzmacniacze.? Nie, nie dadzą. Takie zagrania to do urzędu ochrony praw konsumenta się nadają.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział I, pkt 6
Korzystanie z Opcji dodatkowej Multiroom ograniczone jest wyłącznie do lokalu Abonenta …Sprzęt wykorzystywany w ramach Opcji dodatkowej Multiroom wyposażony jest w funkcjonalność kontroli odległości Sprzętu.

Rozdział II, pkt 6
Abonent zamierzający korzystać z Opcji dodatkowej Multiroom Standard musi uwzględnić konieczność spełnienia wymogów technicznych świadczenia Opcji dodatkowej Multiroom Standard (szczegółowe wymagania techniczne Opcji dodatkowej Multiroom Standard dostępne są w Biurze Obsługi Klienta i na stronie internetowej Dostawcy usług), w szczególności:
(…)
3) może zachodzić konieczność podłączenia Sprzętów Uzupełniających do Sprzętu Głównego z wykorzystaniem sieci Fast Ethernet, bądź za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WI-FI, zgodnie ze standardem Dostawcy usług, dostępnym w Biurze Obsługi Klienta i na stronie internetowej Dostawcy usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą dawac routerów ani wzmacniaczy bo dzis weszła technologia CARDSWAP

 

jezeli na umowie masz dekoder to niby dlaczego masz dostac modul? bo używasz nieautoryzowanie karty w module zamiast w dekoderze? jeżeli natomiast masz w umowie modul to musza dać modul

 

umowy ze samymi Cameleonami też miały w umowie dekoder, z tym że był zapis że istnieje możliwość rezygnacji że sprzetu do momentu aż zajdzie konieczność jego ponownego użycia przez operatora, jedynie nie wiadoma sytuacja tych co mają na umowie tylko karta

 

podsumowując, podpisując umowę zgadzasz sie z postanowieniem że "abonent korzysta ze sprzetu udostepnionego przez ITI Neovision" - a więc mogą zmienic ci dekoder kiedy zajdzie taka konieczność pomimo że masz kartę

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat. Nie rozumiesz, a regulaminem tu lecisz. Mowa o tych co mają 2 niezależne karty i po zmianie na siłę sprzętu nie będą mogli korzystać z MR. Ten regulamin jest dla tych co dopiero biorą MR i muszą spełnić widzimisie operatora, który oferuje niepełny sprzetowo MR bez dodatkowych urządzeń, przerzucając koszta na abonenta.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty też nie wiesz co mam na myśli. Nie chodzi mi o przedłużających. Chodzi mi tylko o tych co już mają MR z 2 niezależnymi kartami, którzy nagle na widzimisie operatora nie będą mieli jak z niego korzystać z powodów, które wymieniłem. Ciężko ogarnąć?

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zle rozumiesz. To że masz Cameleona do niczego nie uprawnia.

1. jesteś zobowiazany umowa do odbioru na sprzęcie dostarczonym przez nc+, jeżeli zmieni system kodowania karta przestanie dzialac a zapewni zastepczy zestaw - wywiąże się z umowy

2. jeżeli przedlużyles umowe w okresie nowego regulaminu, to go przyjąłeś i pierwotny sie nie liczy

 

Wymiana bedzie i choćby niektorzy oddali sprawy do sądu to i tak jest to zgodne z umową. Umowa ostatnio zawarta z nowym regulaminem jest wiążąca a nie pierwotna.

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ty dalej nie rozumiesz że w listopadzie WSZYSTKO idzie do wymiany, karty, dekodery, MR

 

pare postów wyżej napisalem WSZYSTKO CO NIE JEST CAYMANEM

 

a już na wychamowanie wprowadzili ograniczenie MR odleglościowe

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie ilość sprzętu razy kilka stówek i już twoje WSZYSTKO można między bajki włożyć. Żadnej platformy na świecie nie stać na wymianę sprzętu na własny koszt wszystkim abonentom a co dopiero nc+ które ledwo wiąże koniec z końcem i ma jeszcze w spadku po N może z milion potencjalnych prepaid do wymiany. Już prędzej uwierzę że wymiana = zniknięciu z rynku i otworzenie nowej platformy gdzie zmigrować będą mogli tylko wybrani, czytaj z najnowszym sprzętem. Ale to i tak strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest sprzętem operatora.U mnie mam 2 gołe karty od samego początku istnienia CYfry+ potem tworu nazwanego NC+ Dla mnie niema możliwosci technicznych by dali dekoder.Wiedzą co jest pwoodem uzywania tylko kart( własny porządny sprzęt) I jakoś problemow nikt nie robi.Problemy mają ci co mieli dekodery od NC+ i tym zaczną zmieniac karty.Ale nie ruszą tych co maja swoj sprzęt.Ja moge sie mylić choć nie pomyliłem się jeszcze nigdy na forum.Siejesz zamęt i mętlik.( nie wnikam ile prowizji masz z tego działania)

 

 

Na dziś kto miał kartę 0100 bez ich sprzętu dalej ma.Tak samo drugą kartę do Multiroomu.Jak zgaszą same karty to idzie rezygnacja z umowy.Bo nie zapewnia mi niezależnego nagrywania na sprzęcie który nagra mi 12kanałow i więcej w jednym momencie.Na dysk 4tB. Do tego nie umożliwią mi streamu z dekodera w domową sieć lan aby ogladac na PC czy telefonie. Nie obchodzi mnie to że dadzą ci sprzęt swoj bo nie będzie spełniał tego co mój niezależy sprzęt.No chyba że moduł dostanę sztuk 2 wspierajace 12strumieni...A to wiadomo nie zrealizują. Do tego cam w standardzie CI bo nie mam CI+.....Nie obchodzi mnie to że nie mają nie dają. Mam tak na swoim sprzęcie i chce dalej mieć.

 

Aj i zapomniał bym o najważniejszym. Nie mogą mi wymienić czegoś czego nie mam.Mogą ze mną rozwiazać umowę jednostronnie.Ja chętnie skoro nie będą umieli  świadczyć umowy na dalszych zasadach tj własny dekoder i ich karta ktora tez jest ich własnoscią.Jak chcą karte wymienic niech wymieniają ale na taką która działać będzie w moim uniwersalnym czytniku.

 

 

Dlaczego nie wezmą się za conax? bo tu masz ledwo dwa dekodery publicznie złamane.Ciekawe jak by wypuscił resztę? I te ich szroty  nowsze co w conax siedzą( kolorowa karta z logo nc+ nie cayman) Albo caymana niech wypchnie w koncu patent ktoś to ciekawe jaka będzie reakcja ja dalej odbior miał będe coprawda na linux ale będzie.!! Komu jak komu ale nie kazdemu wepchną badziewie które sie wiesza tnie i są z nim same problemy.Caly czas umowy na conax są podpisywane da sie podpisać umowe na sprzęcie wlasnym klienta.( tak tak wszystkie npudła są traktowane jak sprzęt wlasny klienta.)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj zapomniałem jeszcze o czymś waznym.Gdyby @ prorok mogł sie odnieść do tego:

 

Mam 2 camele. Na dziś mają oba aktywny licznik ECm w związku z tym zapytam po co wg ciebie aktywowano licznik płacąc kasę za update kart i systemu aby to działało Kudelskiemu skoro chcą nagle karty wyciąć? Hahahha No i tu cie mam cwaniaczku.Nie będzie miało nic takiego miejsca karty 0100 cały czas sie mają dobrze z licznikiem 2kanałow na raz z 1 karty,Jaka to strata dla NC+? juz ci mowie żadna. Bo klient to nie podzieli i tak bo będzie mu rwało;) Rozbawił mnie i to bardzo. Owszem jest prowadzona cicha akcja wymian cameleonów dla tych ci mają ich dekodery( ba cichy przykaz z góry ) Ale nie jest to masowe i nie dotyczy każdego.Komu nie da się wcisnąć temu nie wcisną.Posiadaczom Phila czy Pacana wciskają na siłe tylko dlatego ze chcą wypchać więcej nowszego sprzętu. A dlaczego do MIX wprowadzono Phile/Pace?? z kartą 0100? no też ciekawee prawda? podpisze na taki mix umowę i mam również dostać nowy dekoder skoro sprzęt jest moj? ;) oj ktoś za dużo bierze;)

 

 

A i jeszcze coś :

 

Stacje czołowe w kablowkach. Nie kazda wspiera natywne CI+ nie kazdy box czołowy ma homologację na ci+ miewają głownie CI stąd camy 0100 oraz camy z conax.( te zwykle profesjonalne )Kablowki dostają karty 0100 nadal jak padnie. Wsparcie 0100 jest i ma sie dobrze.

 

 

 

Kolejne: Francja i Holandia o ile widzę w sieci dalej Seca śmiga NL ma licznik ECM i działa.....

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaspian0007 to mnie rozwaliłeś.. o ile ktos ma same Camele to i moze dadza rozwiazac

 

ale jesli masz dekoder to nikt ci nie zagwarantowal 12 strumieni, wlasnej listy ani niczego o czym piszesz a jedynie odbior kanałów i dysk

 

zobaczymy co powiesz w listopadzie

 

 

przy okazji jaki operator satelitarny w polsce daje jeszcze mozliwosc nieparowanych kart?... no właśnie żaden.. więc jak zlikwidują i tak legalnie nie skorzystasz z niezależnego sprzętu

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 gołe karty i miał będę.Ile? tyle ile będzie można.Przykład z Holandii czy Francji.Są wydawane Viacessy o ile wiem z dekoderami.Ale kto załapał sie na 0100 ma dalej.Z licznikiem. U nas po to wprowadzili licznik by straty zmniejszyć i udało się to. Gwarantują mi odbiór na sprzęcie własnym o ile pamietam aneks ostatni było zapisane ze sprzęt własny. Smart HD również oferuje karty nieparowane aaa i na 2lata do przodu mozna doładować.Co przekroczy twój magiczny listopad czy po nowym roku. Oferta SMART HD również jest rozwijana o ile wiem słabo i z przymusu ale dalej mają z niej pieniądz i to niezły.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mixem Kaspian ma racje - jeśli masz sprzęt na własność jest on nie do ruszenia.

 

Ale z jednym z nc+user się zgodzę. Masz dwie karty cameleon. Żaden problem, dostajesz pocztą dwie karty cayman, tamte są blokowane. NC+ umożliwia Ci dobranie sprzętu 'nawet za darmo - akcja przejścia na hd'. Musisz korzystać ze nc+ sprzętu aby oglądać, nie chcesz go odebrać? Nie wina nc+ tylko Twoja. Ona Ci umożliwia odbiór telewizji, Ty sobie sam to blokujesz. Zerknij na zapis z jakim teraz wychodzą do klientów w sprawie rozwiązania technicznego - nc+ dostarcza możliwość oraz sygnał; to że Ty nie masz warunków na montaż anteny na elewacji ani widzimisie że Ci się kolor dekodera nie podoba to Twoja wina. Złoż @kaspian reklamację na dysk w dekoderze - odpiszą że funkcja nagrywania w nc+ jest funkcją dodatkową i nie wchodzi w skład pakietu = równie dobrze mogli by ją wyłączyć ;) więc tutaj argument że nagrywasz do tysiąca kanałow naraz nstrumieniowo nikogo nie obchodzi 

Edytowane przez Mikizncplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...