Skocz do zawartości

Disney+ oferta programowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi




Disney+ przegrywa z Netflix i HBO Max ofertą kina światowego. W Netflix i w HBO Max możemy "podróżować" po całym świecie. W D+ są tylko produkcje amerykańskie.

W D+ są tylko produkcje Disneya, nie ma nic na licencji, więc ciężko żeby było kino światowe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Miałem obejrzeć „The Rocky Horror Picture Show” i spotkała mnie nie miła niespodzianka. Piosenki nie są tłumaczone. Lipa.

Rzeczywiście lipa. Przypomina mi się sytuacja z HBO GO, gdzie piosenek nie tłumaczyli. Kiedyś przez to nie dałem rady obejrzeć tam "Hairspray".

Czy w innych musicalach też tak jest? Sprawdźcie w "Mary Poppins", "Hamilton", "Zakonnica w przebraniu" lub "Sound of music". Albo filmy z Muppetami.

Jaka jest sytuacja w klasycznych animacjach? Czy da radę wybrać napisy polskie i oglądać po angielsku? Czy w animacjach piosenki są w oryginale w audio i napisy polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem sobie Disney+ na miesiąc, by sprawdzić co tam mają.

W sieci od kilku dni panuje euforia, że ruszyło Disney+, że teraz rezygnują z Netflixa, bo Disney+ ich pokona. A później czytam, że czekali na Disney`a, by pooglądać m.in. "Kacze opowieści", "Gumisie", "Brygada RR", "Król Lew", "Kraina lodu", "Violetta", "Hannah Montana", "Simpsonowie", "Kości", "Magia kłamstwa", "Zabójcze umysły", "Chirurdzy", "Gotowe na wszystko", "Toy Story" czy "Fineasz i Ferb". Wielu, w tych emocjach, pisze o "powrocie do sentymentu", niektórzy kupują "bo dzieci".

 

"Disney+ jest fajny jeśli ktoś się obudził z 30 letniego snu i chce nadrobić sobie oglądanie" - usłyszałem, gdzieś niedawno. I trochę jest w tym racji. Może dlatego fani Netflixa, którzy zasiedzieli się tam przez lata, ogłaszają koniec tej platformy na rzecz Disney+, bo odkryli seriale (świat) sprzed 20 lat :)

 

Rzecz jasna, każdy ogląda co chce, ale komentarze pokazują, że Polacy chyba lubią jednak starocie. Czy to wystarczy na sukces Disney+? W pierwszym roku może tak, stąd ta promka powitalna. Co będzie jak efekt nowości minie, ludzie obejrzą co planowali, a będą chcieli nowości. A może lubimy powracać do bajek? Na pewno Disney+ może być fajną opcją, dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć pozycje sprzed lat, które już dawno był emitowane w polskiej telewizji (np. "Zakochany kundel", "Gotowe na wszystko", "24 godziny", itd.) Tylko czy to wystarczy, by pokonać konkurencję?

 

Nie jestem fanem Star Wars czy Marvela, więc te główne elementy oferty Disney+ z "superbohaterami" mnie jakoś nie porywają. Bajki i seriale Disney`a / Pixar. Stary już jestem. Ale czasami, bardzo rzadko wręcz, coś tam się obejrzy. Chociaż częściej jak w TV leci, a nie specjalnie szukam po platformach VOD. Mimo wszystko duży plus, że w jednym miejscu są (prawie?) wszystkie pozycje najpopularniejszej marki medialnej dla dzieci i młodzieży. Dla mnie najciekawszy jest dział National Geogrpahic, jednak wiele tych pozycji od dawna maglowanych jest na kanał telewizyjnych National Geogrpahic. Ciekawiej, jak dla mnie, jest też w dziale STAR, ale też tam sporo już oklepanych pozycji.

 

Reasumując. Fajnie, że w Polsce mam platformy trzech amerykańskich gigantów (Netflix, HBO Max wkrótce z Discovery+, Disney+). Nie wiem jak będzie z nowościami, czy Disney+ planuje jakieś rodzime produkcje (podobno tak, pytanie jakie, dla jakiego targetu), czy będą to tylko oklepane pozycje wokół bohaterów Disney`a, Pixar, czy Marvel. Na razie też trochę pozycji jest u konkurencji (prawa licencyjne).

 

Mnie osobiście Disney+ nie porwał, z bajek wyrosłem, fantsy mnie nie jara, na oglądanie powtórek pozycji sprzed lat szkoda czasu. Fajnie, że jest, może od czasu do czasu powrócę do nich. Osobiście jednak wciąż najwięcej propozycji dla siebie znajdują na HBO Max (dlatego abonuję ciągle, głownie przez kablówkę za kilkanaście zeta), w drugiej kolejności Netflix (wykupuje od czasu do czasu, mają głupią pakietyzację, szczególnie jeśli chodzi o abo za 30 zł z jakością SD), a na trzecim miejscu będzie Disney+ (czasami zajrzę, cenowo mało atrakcyjnie jak dla kogoś, kto bajek nie ogląda). Jeśli chodzi o globalną trójcę. W swojej kablówce abonuję też Canal+, gdzie też znajduje tam dla siebie więcej pozycji filmów i seriali. Miłego oglądania :)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muza_tv napisał:

Aktywowałem sobie Disney+ na miesiąc, by sprawdzić co tam mają.

W sieci od kilku dni panuje euforia, że ruszyło Disney+, że teraz rezygnują z Netflixa, bo Disney+ ich pokona. A później czytam, że czekali na Disney`a, by pooglądać m.in. "Kacze opowieści", "Gumisie", "Brygada RR", "Król Lew", "Kraina lodu", "Violetta", "Hannah Montana", "Simpsonowie", "Kości", "Magia kłamstwa", "Zabójcze umysły", "Chirurdzy", "Gotowe na wszystko", "Toy Story" czy "Fineasz i Ferb". Wielu, w tych emocjach, pisze o "powrocie do sentymentu", niektórzy kupują "bo dzieci".

 

"Disney+ jest fajny jeśli ktoś się obudził z 30 letniego snu i chce nadrobić sobie oglądanie" - usłyszałem, gdzieś niedawno. I trochę jest w tym racji. Może dlatego fani Netflixa, którzy zasiedzieli się tam przez lata, ogłaszają koniec tej platformy na rzecz Disney+, bo odkryli seriale (świat) sprzed 20 lat :)

 

Rzecz jasna, każdy ogląda co chce, ale komentarze pokazują, że Polacy chyba lubią jednak starocie. Czy to wystarczy na sukces Disney+? W pierwszym roku może tak, stąd ta promka powitalna. Co będzie jak efekt nowości minie, ludzie obejrzą co planowali, a będą chcieli nowości. A może lubimy powracać do bajek? Na pewno Disney+ może być fajną opcją, dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć pozycje sprzed lat, które już dawno był emitowane w polskiej telewizji (np. "Zakochany kundel", "Gotowe na wszystko", "24 godziny", itd.) Tylko czy to wystarczy, by pokonać konkurencję?

 

Nie jestem fanem Star Wars czy Marvela, więc te główne elementy oferty Disney+ z "superbohaterami" mnie jakoś nie porywają. Bajki i seriale Disney`a / Pixar. Stary już jestem. Ale czasami, bardzo rzadko wręcz, coś tam się obejrzy. Chociaż częściej jak w TV leci, a nie specjalnie szukam po platformach VOD. Mimo wszystko duży plus, że w jednym miejscu są (prawie?) wszystkie pozycje najpopularniejszej marki medialnej dla dzieci i młodzieży. Dla mnie najciekawszy jest dział National Geogrpahic, jednak wiele tych pozycji od dawna maglowanych jest na kanał telewizyjnych National Geogrpahic. Ciekawiej, jak dla mnie, jest też w dziale STAR, ale też tam sporo już oklepanych pozycji.

No nie do końca  jest prawda że są tam tylko starocie. Mają filmy od chyba najambitniejszego studia amerykańskiego czyli Fox. I tu się zaczyna historia z canal Plus, jeśli skończy się im licencja na  filmy od foxa to wszystkie będą szły od razu do Disney. Czyli taki ostatni pojedynek, nowe west side story, zaułek koszmarów, kurier francuski i wszystkie nowości  będą tam od razu trafiać. Moim zdaniem to wielki atut tej platformy do tego technicznie są niesamowici jeśli chodzi o jakość przekazu. Zawsze będzie to platforma familijna ale akurat to też atut bo takiej na rynku nie było jednak nie można powiedzieć że będą tam same bajki. Najambitniejsze kino amerykańskie z dużego studia będzie właśnie tam. Oczywiście HBO Max dalej w ofercie dla dorosłego widza  wygrywa w przedbiegach ale taki canal plus to chyba już przeszłość. Nie byłem do tego przekonany ale mogę powiedzieć po jednym dniu że będzie to potężna oferta a byłoby lepiej gdyby uregulowali już na starcie prawa do nowości  Foxa.

 

 

 

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na spokojnie na recenzje ich najlepszych seriali z zakładki Star. Na razie męczę Apple TV(tam to dopiero jakość obrazu bije po oczach). Do HBO Max dorzuciłbym jeszcze Amazon, bo oferta serialowa jest naprawdę dobra, jakość niemal tak dobra jak w Apple, a cena śmiesznie niska. Canal+ jak straci większość wytwórni będzie bronił się tylko ekstraklasą. Jeśli i to odpadnie, to będą na szarym końcu. Na pewno Disney ma szanse pobić Netflix ceną, bo to ponad dwa razy tańsza oferta, a jakość jest co najmniej równie dobra(jak pisze większość na tym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaz.699 napisał:

No nie do końca  jest prawda że są tam tylko starocie. Mają filmy od chyba najambitniejszego studia amerykańskiego czyli Fox.

No jasne, że mają Foxa i to ich ratuje. Ale zobacz sobie na HBO Max - Warner Bros, New Line Cinema oraz umowa z Sony. Mówisz o ambitnym kinie i MGM do takich należy, który będzie na Amazon. A SkyShowtime masz Paramount i Universal. Tak właściwie, to każda wytwórnia ma w swojej historii ambitne kino ;)

Do tego Netflix i HBO (C+ nie wymieniam z racji tego że będzie tracił prawa) z racji tego, że są w Polsce długo, mają na różne licencje i dystrybucje kina światowego i europejskiego. Do tego jeszcze wziąć pod uwagę seriale to HBO Netflix czy C+ mają poukładane na dzień dzisiejszy różne źródła poza swoimi Originals. Nie wiadomo, do kiedy obecne wszelkie umowy trwają ale na ten moment (poza SkyShowtime) to Disney praktycznie może liczyć tylko na Originals a cała konkurencja ma coś ponad to ;) 

 

@Rasheed

A nie ma?

https://dsny.pl/library/production/PL/319NpA8tlhOI/mash

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem. Disney+ z pewnością jest fajną propozycją na polskim rynku. Nie dla wszystkich. Pytanie też czy zatrzymają tych, co teraz podchodzą z euforią, bo "nadrabiają" pewne pozycje, które ja znam od dawna, a takich komentarzy w mediach społecznościowych jest sporo. Dla nich to nowość dla mnie nie. Zobaczymy. Trzeba obserwować.

 

9 minut temu, Arkon napisał:

Ja czekam na spokojnie na recenzje ich najlepszych seriali z zakładki Star. Na razie męczę Apple TV(tam to dopiero jakość obrazu bije po oczach). Do HBO Max dorzuciłbym jeszcze Amazon, bo oferta serialowa jest naprawdę dobra, jakość niemal tak dobra jak w Apple, a cena śmiesznie niska. Canal+ jak straci większość wytwórni będzie bronił się tylko ekstraklasą. Jeśli i to odpadnie, to będą na szarym końcu. Na pewno Disney ma szanse pobić Netflix ceną, bo to ponad dwa razy tańsza oferta, a jakość jest co najmniej równie dobra(jak pisze większość na tym forum).

 

Nie przekreślałbym Canal+. Zauważ, że nie stawiają już głównie na widza sportowego, i dobrze, bo jak wiemy, wystarczy, że tracisz prawa i tracisz widza. Coraz częściej stawiają na własne seriale oraz filmy, nie bez powodu kupowali Kino Świat czy właściciela Kino Polska. W sporcie wystarczy im sama Ekstraklasa i dadzą radę. Ale w przypadku Canal+ Online możemy mówić o jeszcze innym, fajnym rozwiązaniu. Wspólnej sprzedaży, obecnie np. Canal+ Online z HBO Max i Netflix, co wychodzi taniej niż zakup osobny. W tym kierunku może zmierzać rynek, ze kablówki i operatorzy będą oferować promocje łączone platform VOD w zamian za zobowiązanie otrzymamy atrakcyjniejszą cenę niż zakup osobno.

 

Nie ma bata, Netflix powinien podrasować swój najtańszy abonament (29 zł), bo jakość SD to dziś śmieszność. Czy pojawienie się Disney+ w Polsce wymusi na nich jakieś zmiany? Na pewno na rynku robi się ciekawie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w upflix nie uzupełnili tego, bo tam go nie widać.

@muza_tv Nie skreślam Canal+, ale oni są fatalni marketingowo. Nawet jak mieli świetne filmy i niemal całą piłkę z LM, to wielu ich krytykowało. Tu muszą uczyć się od mistrzów, czyli Netflixa. 29 zł za wersję SD, kiedy tyle kosztuje Disney+ w 4K, to nawet nie jest śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, muza_tv napisał:

Tak jak wspomniałem. Disney+ z pewnością jest fajną propozycją na polskim rynku. Nie dla wszystkich. Pytanie też czy zatrzymają tych, co teraz podchodzą z euforią, bo "nadrabiają" pewne pozycje, które ja znam od dawna, a takich komentarzy w mediach społecznościowych jest sporo. Dla nich to nowość dla mnie nie. Zobaczymy. Trzeba obserwować.

Ponad 500 premier Originalsów Disneya do 2024r jest zapowiedzianych. Większość centrów gdzie mają być produkowane produkcje regionalne mają już otwarte.

Natomiast czy zatrzymają - to wszystko zależy. Młodzi na pewno zostaną, starsi mogę gdzie indziej szukać. Mimo to, pamiętać trzeba, że młodym to i tak będą brać rodzice, więc tutaj jest też miejsce na zatrzymanie platformy (rodzice mogą korzystać głownei z innych ale mając z tego powodu Disney to pewnie też coś tam zerkną)

Na pewno to gratka dla fanów SW i Marvela i oni będą przyklejeni jak rzep :)

38 minut temu, muza_tv napisał:

Wspólnej sprzedaży, obecnie np. Canal+ Online z HBO Max i Netflix, co wychodzi taniej niż zakup osobny. W tym kierunku może zmierzać rynek, ze kablówki i operatorzy będą oferować promocje łączone platform VOD w zamian za zobowiązanie otrzymamy atrakcyjniejszą cenę niż zakup osobno.

Tylko że to zmienia przede wszystkim jedno, czym sVOD się wyróżnia. Brak umowy terminowej/wiążącej. W przypadku pakietu C+ masz umowę na jakiś okres. W dobie dzisiejszej sytuacji gospodarczej (inflacja) ludzie przy ogromnym wyborze sVOD (mamy ponad 10 dzisiaj) mogą nie chcieć się wiązać na stałe i choćby dlatego, że w jednym miesiącu jest hit na NF, w kolejnym na HBO a w kolejnym może być na Amazon itd. sVOD daje możliwość wyboru i wolności. A to forum i jego użytkownicy (co niektórzy chcą mieć wszystkie na raz/lub mają) to nie całe polskie społeczeństwo. Dla Kowalskich sVOD to nie must have a tym bardziej wszystkie na raz.

  

19 minut temu, Arkon napisał:

Widocznie w upflix nie uzupełnili tego, bo tam go nie widać.

Przecież jest ;)

https://upflix.pl/serial/zobacz/mash-1972

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tvJeżeli chodzi o mnie to cenię sobie archiwalne produkcję Disney+ i za to wielki plus.Miło sobie powspominać.Mnie na pewno Disney+ zatrzyma na dłużej jestem fanem Marvela i Gwiezdnych Wojen i z tego co widziałem będzie sporo nowych produkcji.Do tego jest jeszcze zakładka Star,do której na napewno będą dodawane nowe seriale czy też nowe sezony seriali już dostępnych na Disney+.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 23:08, domin107 napisał:

Na jakiej podstawie poddajesz pod wątpliwość obecność "The Old man" ? Ktoś nabył licencję ?

Masz trailer dotyczący Singapuru

https://www.youtube.com/watch?v=_ld2qCIu3gM

Premiera dopiero 17 sierpnia....

Odnośnie polskiej premiery nadal brak info, ale nie nastawiałbym się, że będzie to czerwiec. Jak będzie - to fajnie. Nie będzie - nic zaskakującego ;)

Natomiast miniserial Under the Banner of Heaven ma już w pirackich linkach napisy do 3 odcinków z 7. Więc może niebawem w Polsce ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością interesującymi pozycjami na D+ są czy to "Lekomania", albo nazwałbym to codziennym serialem, "9-1-1" (zdecydowanie nie jest to serial dla młodszej widowni, ze względu na drastyczne przypadki). W zakładce Star nie brakuje seriali Hulu, których nie było do tej pory w Polsce. Ale w związku z obowiązującą umowa Foxa i C+ jest też sporo odgrzewanych kotletów. Te wszystkie seriale MCU i Star Wars w sumie też można nazwać nowościami na naszym rynku, pomimo tego, że za chwilę miną bodajże trzy lata od premiery Mandalorianina. Jest też trochę całkiem dobrych horrorów, jak stary "Omen". Jednakże w ogólnym rozrachunku, serwis nie przerósł moich oczekiwań (pewnie przez ten internetowy hype na serwis), ale dajmy Disneyowi i WB czas, w końcu Netflix też nie miał najlepszego startu, ale to był dopiero zalążek na rynku serwisów vod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są ciekawe pozycje nowsze, jak w każdym serwisie. Oczywiście wszystko też zależy co lubimy.
Na "Lekomanię" też ostrzę sobie zęby. Do tego może zobaczę"Pam i Tommy", "Zepsutą krew" czy "Zbrodnie po sąsiedzku".

Ale jednak ogłaszany koniec Netflixa, bo wszedł Disney+, jest raczej przedwczesny :)

 

Jedno jest fajne, że będzie miejsce, gdzie docelowo (jak pokończą się licencje) znajdziemy prawie wszystkie produkcje Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic czy Star/Hulu w jednym miejscu. Jest to po prostu fajne uzupełnienie do Netflixa, HBO Max i Canal+. Jak ktoś będzie miał ochotę na "Zakochanego kundla" czy świetlne miecze, to sobie wykupi Disney+. Jedni będą częściej oglądać taką platform, kolejni inną. Nie ma obowiązku posiadać wszystkiego.

18 godzin temu, lakiman napisał:

Trochę już zdążyl się opatrzyć Netflix a na Disney+ sporo fajnej klasyki. :)

 

Dlatego, jak obserwuje komentarze, młode pokolenie, wychowane na Netflixie, teraz odkrywa świat swoich starych, oglądając klasyki Disney`a.

I dobrze. Niech czerpią rozrywkę z różnych źródeł.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarsza córka jest zachwycona bo ma w czym wybierać.

Najmłodszej gumisie nie przypadły do gustu. W jej wieku oglądało się też tą bajkę, ale jakość np tego serialu trochę trąci już myszką.

Widzę sporo ciekawych tytułów filmowych, które chętnie obejrzę.

Miła niespodzianka, np. " Alien" podniesiony do 4K, fajnie się to ogólnie zapowiada.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że mają możliwość sprawdzenia czy konto jest współdzielone i w każdej chwili mogą zablokować.

Nie palę się do tego by komuś udostępnić na razue swoje dane.

A serwis jest warty tych 20 zł.

Nie żałuję, że skorzystałem z promocji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ozzy666 napisał:

Znalazłem dla siebie chyba z 5 seriali i przy mojej szybkości oglądania to obejrzenie ich zajmie mi pół roku ;) do tego Star Warsy i inne filmy. Myślę że zostanę z nimi na dłużej.

I dlatego wybrałeś serwis na miesiac tracąc atrakcyjna promocje  na rok?😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spotify napisał:
...obecnie np. Canal+ Online z HBO Max i Netflix, co wychodzi taniej niż zakup osobny...
 

Tylko że to zmienia przede wszystkim jedno, czym sVOD się wyróżnia. Brak umowy terminowej/wiążącej. W przypadku pakietu C+ masz umowę na jakiś okres.


Bzdury piszesz. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...