Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Modernizacja/cyfryzacja/kompromitacja czy kto tam wie jak "to coś" co dzieje się w MMP nazwać niewątpliwie jest faktem - wpływ na nią mają zapewne wstępne ustalenia z UPC, co jednak wszystkich użytkowników powinno i tak cieszyć. My na Południu od dobrych kilku lat mieliśmy ubogą ofertę (choć nie aż tak jak niektóre miejscowości, ale jednak), a jednak od ponad miesiąca mamy w końcu pełną ofertę. Proces ten zatem postępuje - nie wiedzieć czemu nie natychmiastowo, od razu we wszystkich lokalizacjach, ale jednak postępuje. Sukcesywnie dodawane są nowe kanały i podmieniane duble SD w kolejnych miejscowościach. Żadna redukcja analogu nie była konieczna, jak niektórzy tu wciąż powtarzali (nie muszę mówić kto), nakłaniając do zmiany operatora, bo "na Południu nic nowego raczej nie będzie, nie ma co liczyć na zmiany"; aczkolwiek nie wykluczam, że być może gdzie indziej jest to wymóg. Niemniej pewnie do połowy roku, a najdalej do końca 2017 wszyscy będą mieli pełną ofertę, a przynajmniej na to się zanosi. Jedyne co trzeba to uzbroić się w cierpliwość. Ja informację o nowych kanałach otrzymałem w BOKu na ok. półtora miesiąca przed faktem - pytajcie w swoich lokalnych BOKach, być może będą coś wiedzieć.

Edytowane przez marivsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja odnośnie podmiany kanałów SD na HD jest na Facebook Multimedia, ale została napisana raczej przez jakiegoś klienta tej firmy, a nie przedstawiciela. Jeśli zrobią podmianę to jak zwykle obejmie to tylko część klientów z pełną ofertą, a reszta musi czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma szans na zakończenie cyfryzacji w połowie tego roku. Idzie ona wyjątkowo powolnie - w tempie 2 miasta na miesiąc.
Zauważcie, że wszystkie największe miasta (poza Warszawą i Trójmiastem), w tym Poznań, Łódź, Szczecin, Wrocław, Częstochowa nadal nie mają pełnej oferty i nie zapowiada się by prędko się ona pojawiła.
Jak skończą do końca 2017 r., to będzie dobrze, choć w to też wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. Jak ktoś się uprze, to będzie siał ferment dla zasady...

Jak to dwa miasta na miesiąc? U nas zmiana nastąpiła 14 marca, kiedy to całe Południe dostało wyrównanie oferty; a był to pierwszy rzut (poza kilkoma miejscowościami, gdzie pełna oferta była już od poprzedniego roku). Przecież dopiero co ledwie miesiąc minął od tamtego czasu, a Ty piszesz o "dwóch miastach na miesiąc"? LOL

 

Z resztą z tego tematu widać, że co rusz jakaś lokalizacja ma włączaną pełną ofertę, albo komunikat że są planowane zmiany. Pytajcie w BOKach. Moim zdaniem do końca czerwca jest takowa możliwość i wszystkim tego życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z działem technicznym MM w Toruniu i dostałem informację, że w Grodzie Kopernika pełna oferta ma być we wrześniu / październiku. Podobno szykuje się całkowite wyłączenie telewizji analogowej. Do tej pory ma dojść jeszcze więcej nowych kanałów, ale tak jak wspomniałem wyżej - w Toruniu ( a pewnie w kujawsko - pomorskim) dopiero pod koniec roku. Oczywiście nie piszę tutaj, że to info pewne na 120% i że na pewno tak będzie. Informację dostałem od kogoś, kto pracuje tam już sporo czasu i zawsze jego informacje się sprawdzały. Zobaczymy, czy tak będzie i tym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przywiązywałbym się do żadnych terminów. Gadają głupoty ludzie z MM, by nie zmieniać operatorów. Mnie zapewniano, że w październiku ub. r. będzie w Łodzi pełna oferta, tymczasem nadal jest wybrakowana. Gdyby nie cena, już dawno by mnie nie było w tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Lublinie bez zapowiedzi dodano nagle na kanale 226 kilka dni temu lokalną telewizję Lubelska.tv.

Czyli można. Co zatem stoi na przeszkodzie żeby dodać choćby kanaly z MUX-8?

Lublin ma oczywiście okrojoną ofertę, czyli brak choćby Puls czy Polsat News w HD. Na szczęście sport (poza Polsat Sport News w HD) jest pełny, a tego akurat mi do szczęścia potrzeba.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam EPG - kilka dni temu wstawiałem tu odpowiedź z EBOK - to wina oprogramowania dekoderów. Do momentu nowej wersji oprogramowania problem nie zniknie.

 

Musimy bombardować ich Facebooka, to może wpłyną na producenta by szybciej przygotował nową wersję.

 

To nie ma związku z dekoderem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/multimedia-polska-traci-klientow-po-publikacji-projektu-zmian-w-abonamencie  Informacja z 10 kwietnia 2017 r. 

 

"Multimedia Polska w opinii na temat nowelizacji ustawy abonamentowej stwierdziła, że zanotowała już pierwsze rezygnacje klientów z usługi płatnej telewizji związane z proponowanymi przepisami.(...)

Na koniec ub.r. Multimedia Polska miała 783,2 tys. klientów, wobec 824,1 tys. rok wcześniej. W ub.r. zanotowała 699,2 mln zł wpływów, z czego 52 proc. pochodziło z segmentu telewizyjnego".

 

To jest jedna z głównych przyczyn sukcesywnego wprowadzania w Multimedii pełnej oferty DTV.

Segment telewizyjny ratuje jeszcze program "Rodzina 500+" wypłacany na prawie 4 miliony dzieci. 

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykłe mydlenie oczu jest... Myślałem, że u mnie w mieście ludzie są zacofani, ale się pomyliłem. Będąc w BOK, dziś w biurze popytałem znajomych pracowników i usłyszałem: "wypowiadają umowy i to nawet starsze osoby, ponieważ u innych operatorów mają więcej kanałów HD, taniej, nowocześniej." Natomiast starsze osoby wypowiadają umowy, bo "w CP mają taniej i lepiej, konkurencja lokalna jest tańsza, czy też za mało kanałów HD".

Nie ma znaczenia wiek i myśl o naziemnej TV. Teraz seniorzy mają większe pojęcie o HD itp., niż nam się wydaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą. Konkurencja ma 81 kanałów za cenę 20zł, a Multimedia dla starszych osób co ma? Abonament za 55 zł telewizja analogowa, lub cyfrowa 53 kanały za 29zł. Więc u konkurencji jest taniej i większa ilość kanałów i oczywiście jakość. Klienci nie są zacofani, co najwyżej czekali na poprawę sytuacji, Multimedia przespała swój rozwój, a teraz będą słono za to płacić. Nie pomoże nawet uruchomienie pełnej oferty. Jeśli ktoś zrezygnuje z usług Multimedia na rzecz innego operatora to można liczyć, że na dwa lata co najmniej Multimedia straci klienta. Wątpię, aby ktokolwiek zrażony do Multimedia kiedykolwiek podpisał z tym operatorem umowę. Teraz Multimedia się obudziła, ale jest już troszeczkę za późno. Zanim UPC ich przejmie to stracą połowę obecnych klientów.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...