Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię jak TVP Kultura robi te różne cykle poświęcone jakimś aktorom/aktorkom/reżyserom. 

 

Kiedyś był Saura, De Sica, a teraz Audrey Hepburn. 

 

BTW. Czy TVP Kultura już gdzieś nadaje w HD? Jeśli tak to czy są jakieś plany? Bo pamiętam, że już w 2014/2015 były plany przejścia na ten standard. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywny koncert na Sylwestra. "Sylwester w Filharmonii Narodowej" na żywo w TVP Kultura. Początek 31.12 o 20:00, natomiast całe widowisko będzie trwało 150 min.

"TVP tuż po zakończeniu widowiska z muzyką klasyczną przypomni legendarny koncert zespołu Queen, który odbył się na stadionie Wembley w lipcu 1986 roku.

Z kolei 10 minut po północy rozpocznie się pokaz koncertu szwedzkiej grupy Abba. Odbył się on w 1976 roku w studiu telewizyjnym TVP z udziałem publiczności. Przed występem został przeprowadzony wywiad z członkami zespołu w samolocie lecącym ze Sztokholmu do Warszawy."

Źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-alternatywny-koncert-sylwestrowy-muzyka-klasyczna-filharmonia-narodowa?fbclid=IwAR228RETEUa26fTJE8Q_SnAVc8S4v1Ws19LvBH6ejWbbY8gUDMvPFNgzjeI

Edytowane przez PLQba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowy Rok kanał zanotował świetny wynik w gr. 4+ na poziomie 112 tys widzów (1,23%). Największą widownią miał film "U Pana Boga za Miedzą"" na poziomie 577 tys widzów.

https://centruminformacji.tvp.pl/40695055/noworoczny-rekord-tvp-kultura

Co ciekawe, w TOP 5 brak koncertu noworocznego. A jeszcze mnie ciekawi, jaką widownię miał w sylwestra koncert "Sylwester w Filharmonii Narodowej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SD tego kanału nie da się oglądać, oczy już się przyzwyczaiły do dobrego. ;) A jak wygląda sprawa napisów? Kiedyś mailowałem z nimi w tej sprawie to twierdzili, że nie mogą wprowadzić ścieżki oryginalnej ze względu na przekaz FTA z Astry i problemy licencyjne z tym związane. Zmieniło się coś, bo nie mam teraz możliwości sprawdzenia? A kanał ciekawy. Kiedyś pokazywali też czasem premiery telewizyjne ambitniejszych filmów, które nie załapały się w stacjach filmowych (to u nich obejrzałem "Grę" Ostlunda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będą też inne pasma w TVP Kultura.

http://centruminformacji.tvp.pl/40694836/filmy-animowane-dla-dzieci-w-tvp-kultura

 http://centruminformacji.tvp.pl/40710633/mocne-kino-nocne-w-tvp-kultura

 

Co do materiałów archiwalnych, to większość jeszcze nie zostało zrekonstruowanych cyfrowo - a do tego potrzeba zdecydowanie więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 11:48, TomPL napisał:

Materiałom archiwalnym z lat 70-80 (a jeszcze na dodatek w formacie 4:3) to żadne HD nie pomoże...

Dlatego być może przez materiały archiwalne ten kanał jeszcze nie nadaje w HD. Sporo pozycji powędrowałoby z powrotem na półkę. A tak, jak czytam to ktoś wreszcie z TVP  znalazł  drogę do archiwum i zaczyna z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie w TVP Kultura leci premierowo spektakl Teatru Telewizji ''Lalka z łóżka nr 21'' z 1971 roku. Mówię premierowo, ponieważ ten spektakl jest najstarszym ''półkownikiem'' w TVP, który nigdy nie był emitowany.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurka wodna czy ta flaga, obok logo kanału nie może być większa ???? Dzisiaj w nocy nagrałem film "Tato", odpalam rano a tu chwilami ,nie widzę twarzy Bogusia Lindy bo logo, i flaga zajmują połowę ekranu. ?? Rozumiem że święto, ale jak tam jeszcze dodadzą logo PiS, to już nic nie zobaczę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w porównaniu do kanałów HD to jest chyba 10 razy większe. Czemu nie mogą zmniejszyć logo do rozmiarów HD? Przecież stopklatka tak nadaje w SD. Ale rozmiar tej flagi to ogromne przegięcie.

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...