Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2020 o 16:22, catnip napisał:

Co jest o tyle dziwne, że nadal ten serwis jest tworzony: http://www.telegazeta.pl/telegazeta.php?channel=KUL

 

Taka sama sytuacja tyczy się kanału sportowego TVP. Teletekst funkcjonuje, ale w przekazie satelitarnym czy też naziemnym jest wyłączony. A szkoda. I Kultury i Sportu. TXT.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy którekolwiek programy własne TVP Kultury sa produkowane w HD? Mam na myśli Tygodnik Kulturalny, Inny punkt widzenia itp. Zaglądam czasem na VOD.TVP.pl i tam maksymalna jakość to 480p. Sądząc po wyglądzie, na pewno to nie downscal tylko kiepska kamera? Niestety spoza Polski nie mogę obejrzeć wszystkiego, ale podejrzewam, że nie ma tego zbyt dużo... Mam nadzieję, że stacja otrzyma nowy sprzęt. W kwietniu chyba będzie piętnastolecie TVP Kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Domyślam się, że zapewne będzie to miało miejsce od czasu kiedy NAM zacznie "mierzyć oglądalność kanałów telewizyjnych również w Internecie"(co chyba nie będzie miało jednak miejsca od maja 2020 roku*).

 

https://forum.satkurier.pl/topic/9335-starstv/page/667/?tab=comments#comment-1543027,

https://forum.satkurier.pl/topic/9335-starstv/page/667/?tab=comments#comment-1543031.

 

Cytat

Ale najlepszą informację zostawiamy na koniec! Już wkrótce TVP Kultura będzie dostępna na stałe również w internecie!

Źródło cytatu: https://www.facebook.com/tvpkultura/posts/2935025736545317.  

 

Cytat

A już niedługo TVP Kultura będzie dostępna na stałe w internecie

Źródło cytatu: https://www.facebook.com/tvpkultura/posts/2936507699730454.

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej informacji w odniesieniu do tego posta(https://forum.satkurier.pl/topic/3657-tvp-kultura/page/47/?tab=comments#comment-1543879) znajduje się tutaj: https://centruminformacji.tvp.pl/47727061/tvp-kultura-uruchamia-specjalny-kanal-internetowy-tvp-kultura-15-lat.

==========================

Taka być może dla niektórych ciekawostka: film pt.: "Hydrozagadka", który ma być emitowany dzisiaj(25 kwietnia 2020 roku - sobota - od godziny: 17:35) na kanale: TVP Kultura został zrekonstruowany cyfrowo przez TVP w rozdzielczości: 4K, z okazji 15 urodzin kanału: TVP Kultura(z tego co wiem). 

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

TVP Kultura ostatnio stała się jeszcze bardziej ambitna, a co za tym idzie - zabrakło miejsca na filmy telewizyjne z archiwum TVP, które gościły od początku istnienia tej stacji, a teraz jest ich zauważalnie mniej. I nie ma to związku ze "Szkołą z TVP", bo wraz z końcem maja "Szkoła z TVP" znika, a w ramówce bez rewolucyjnych zmian. Mamy powtórki cykli reportaży "Szlakiem miejsc niezwykłych" i "Zakochaj się w Polsce", które są lub były na kilku kanałach tematycznych TVP. 

 

Był to jedyny kanał w Polsce, który regularnie przypominał klasykę produkcji TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem w ogóle nie ma sensu drugi kanał kulturalny TVP (i to wyłącznie online), jeśli w TVP Kultura powtórka goni powtórkę w day time. 

 

Sześć lat temu obiecane było odnawianie licencji na nieemitowane od dekady filmy, a także premiery na antenie TVP Kultura starszych polskich filmów i pozostały niespełnione po dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz, gdy dominują powtórki, TVP Kultura również mogłaby kupić licencję do innych filmów z festiwalu w Jarocinie i przypomnieć jak wyglądały koncerty w PRL. Między innymi „Fala”, reż. Piotr Łazarkiewicz, który był ostatnio emitowany 11 lutego 2010(!) w Kino Polska i 27 lipca 1994 w TVP2(!) A także „Jarocin - historia rockiem pisana, czyli 30 lat festiwalu” z 2010, który leciał po raz ostatni 21 lipca 2013 w TVP Warszawa. Ponadto fajnie byłoby znów zobaczyć „Jarocin. Po co wolność”, reż. Leszek Gnoiński i Marek Gajczak (2016).

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramirez 

Tu nie chodzi o zwykłe "Marudzę, bo za późno", tylko o ogólne podejście TVP do takich wydarzeń. Rozumiem, że jeżeli TVP decyduje się na emisje koncertu, zwłaszcza jubileuszowego, to chętniej wybiera wykonawców będących obecnie na topie, bo to gwarantuje lepsze wyniki oglądalności, ale TVP Kultura to nie jest kanał od bicia rekordów oglądalności, więc w czym problem dać taki mniej komercyjny koncert wcześniej, albo chociaż więcej powtórek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w TVP Kultura są reklamy. Jak nikt nie będzie oglądalności to nie będzie wpływów z nich. A wiemy jakie są realia. Załóżmy że likwidujemy reklamy w TVP , finansujemy wszystko z budżetu państwa. Wtedy nikt  by nie ścigał się na oglądalność, bo ich by to nie dotyczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 20:36, Ramirez napisał:

Tylko że w TVP Kultura są reklamy. Jak nikt nie będzie oglądalności to nie będzie wpływów z nich. A wiemy jakie są realia. Załóżmy że likwidujemy reklamy w TVP , finansujemy wszystko z budżetu państwa. Wtedy nikt  by nie ścigał się na oglądalność, bo ich by to nie dotyczyło.

To, że są reklamy nie zmusza ich do tego, żeby się ścigać na oglądalność. Jak postawią na misyjność to raczej i tak nie będą musieli do reklam dopłacać, zawsze to bęzie jakaś wartość dodana do budżetu, mniejsza lub większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...