Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek dotyczy kanału TVP Kultura,a nie danej sztuki. Pytanie- czy TVP Kultura powinna informować o każdej sztuce czy dokonywać pewnej selekcji? Czy materiał za który jedna osoba wyleciała,a druga została zawieszona miał charakter informacyjny czy propagujący? Moim zdaniem TVP nie powinna unikać pewnych tematów w tym sensie,że ten spektakl to kolejny przyczynek do dyskusji- gdzie i czy w ogóle powinny być jakiekolwiek granice wolności artystycznej? Wyobrażam sobie debatę na ten temat w TVP Kultura. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako katolik mogę powiedzieć, że mnie ten spektakl nieszczególnie oburza, biorąc pod uwagę treści przedstawione w mediach. Rozumiem, że scena, która wszystkich najbardziej bulwersuje, miała na celu przekazanie czegoś publiczności. Domyślam się czego. Sam bym na taki spektakl nie wydał pieniędzy, ale nie będę utrudniał innym i krzyczał o bluźnierstwie. Jest wolność artystyczna i tyle. A TVP Kultura powinna informować, a nie propagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to niby dlaczego? Spektakl "Klątwa" odnosi się do Polskiej rzeczywistości.


A Ty widziałeś? Jeśli tak, to podziel się spostrzeżeniami.

Teraz już tak. I teraz wiem, dlaczego niektóre osoby tak się czepiają. Ponieważ sztuka w bezkompromisowy sposób rozlicza obecną rzeczywistość, której te osoby są twórcami. Czyli, nie potrafią się pogodzić z krytyką. Scena seksu, jest tylko wymówką. Nie widzę tam żadnego zgorszenia, autorzy nie przekroczyli granicy dobrego smaku. Wręcz, to jedno z lepszych przedstawień, jakie widziałem. Satyra idealnie odnosząca się do tu i teraz. Moim zdaniem, gdyby TVP było normalne, to zrobiłaby własną wersję w ramach Teatru Telewizji, bądź właśnie wyemitowaliby na TVP Kulturze. Jedna z lepszych obecnie granych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym. Ponieważ zmiana tego elementu spowodowałaby znaczący wydźwięk sztuki. Być może nie zainteresowałaby tak mnie, bo w mniejszym stopniu opisywałaby wtedy naszą rzeczywistość.


Wyszłoby niezłe kuriozum. To tak, jakby zrobić ogólny film o atakach terrorystycznych, z pominięciem 11/9 i spróbować wyemitować go w Amerykańskiej TV. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przed chwilą świetna, mało znana u nas francuska produkcja z 2007 roku "Tajemnica ziarna". I w dodatku pokazująca pozytywne oblicze społeczeństwa muzułmanów we Francji co jest nieoczywiste przy obecnej, ksenofobicznej nagonce. Jeszcze tylko w TVP Kultura można coś znaleźć interesującego, reszta kanałów TVP dawno zeszła na psy.

Tylko czy ja się kiedyś doczekam, że będę mógł oglądać francuski film w oryginale z napisami w jakości HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

TVP Kultura pokaże wśród nowości jesienią br. m.in. ''Dranie w kinie'' - magazyn filmowy Jakuba Moroza oraz Krzysztofa Kłopotowskiego, który będzie przypominać ''Magazyn Filmowy'' TV Republika, który również Moroz i Kłopotowski prowadzili.

 

Spośród filmów zostaną pokazane ''Body/Ciało'', ''Carte Blanche'' oraz ''Córki Dancingu''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj Michał Chaciński po raz ostatni poprowadził "Tygodnik Kulturalny": http://www.press.pl/tresc/49885,michal-chacinski-odszedl-z-_tygodnika-kulturalnego_

 

Program ten jest nadawany od ponad 12 lat, czyli praktycznie od początku nadawania TVP Kultura. Przez najbliższe kilka miesięcy regularni goście programu mają go rotacyjnie prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, Czy ktoś widzi to co ja  widzę, że  na TVP Kultura są dodawane boczne kaszety (czarne kolumny po bokach obrazu)  przy filmach PRL  ,  od dnia 10.10.2017r? 

Dawniej puszczali wszystko na pełnym ekranie ,( a teraz tylko reklamy i nowe filmy ).  I jest teraz  wielka lipa

i wygląda  to  tak jak na tym przykładzie:

4x3n16x9.jpg

 

Po co to zmieniali? Teraz transmitują razem z obrazem  czarne kolumny.  Ktoś to też widzi na TVPKultura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest ten problem ze zwężenianiem filmów na TVP Kultura a wczoraj widziałem też to na TVP Rozrywka (odbieram naziemną DVB-T). Tak jak pisaliście, jest wszystko na sztywno 16:9 i nic się z tym nie da zrobić. I pojawiło się to po komunikatach, że będą prowadzone prace konserwacyjne Emitel na MUX-3.

Tim pisał, że na kablówce jest po staremu. Skąd kablówka ma sygnał? To kto to zmienił na naziemnej? Kontaktowałem się z infolinią Emitel i się nie chcą przyznać i mówią, że to nie od nich.

Trzeba coś z tym zrobić, bo tak nie może być. A może ktoś sprawdzić jak jest na satelitarnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...