Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2019 o 13:39, G2000 napisał:

Czyli w ciągu kilku miesięcy TVP Kultura będzie nadawana tylko w HD, także z satelity?

Wbrew "tytułowi", "opisowi" tego "przetargu" w jego dokumentach z tego co widzę to "zamawiany" jest chyba m.in. "sprzęt" z którego będzie możliwość "emisji" sygnału HD i SD...

Mogę się mylić i być może to SD jakby "działa" tylko np. gdy emitowany jest materiał oryginalnie nagrany w SD i że wtedy on(ten sprzęt) "wchodzi do akcji" na kanale HD.

 

Mogę się niecelowo mylić w treści powyższej wiadomości. Przedstawiłem tu m.in. swoje zdanie, opinie z którą nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 13:16, jedrek1441759123 napisał:

Nie wiem jaki sens jest emitowania tego AC3 256kbps z flagą 5.1 skoro większość materiałów to zwykłe stereo

Sens jest taki aby jeden raz ustawić jedno audio w sprzęcie tak, żeby nie trzeba było robić tego np. w trakcie jakiegoś koncertu gdzie dźwięk na pewno pójdzie 5.1. Daną ścieżkę ustawiasz 1 raz i jest ok.

Mam na myśli współpracę ze sprzętem audio dobrej klasy.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 19:12, Tim napisał:

Po umieszczeniu TVP Sport HD na MUX-3 spadnie jakość kanałów TVP 1 HD i TVP 2 HD

 

W dniu 8.10.2019 o 19:21, bugmenot napisał:

Nic nie spadnie, bitrate TVP1 i 2 pozostanie na swoim (kiepskim) poziomie w okolicach 4 Mbps.

 

A jednak: :-(

http://sat-charts.eu/artykul,5148,Analiza-jakosci-multipleksu-trzeciego-MUX-3-pazdziernik-2019.html

http://sat-charts.eu/artykul,5149,Analiza-jakosci-multipleksu-trzeciego-MUX-3-listopad-2019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, bo jakbyś chciał wierzyć w te pomiary sat-charts to wynikałoby z nich, że bitrate zabrało TVP Historia, które w październiku miało 1,7, a w listopadzie już 3,5 mega ;).

 

Wszystko jest raczej tak jak napisałem.. Nie wiem jak to w sat-charts mierza, bo TVP1 i TVP2 nigdy nie miały średniej 5 Mbps w DVB-T, a i jeszcze tabelka zupełnie nie zgadza się z wykresem - w tej za październik przykładowo masz video 3,3 Mbps dla TVP1 i 3,4 Mbps dla TVP2, a w wykresie jest już koło 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z jednej strony i owszem, może trochę dziwne, ale wydaje mi się, że chyba nawet lepiej, jeśli premiera idzie w porze najlepszej oglądalności, bo więcej osób będzie mogło ten film zobaczyć, niż gdyby Dwójka go dała późnym wieczorem. Do tego data emisji nie jest przypadkowa, jutro mija 20 lat od samobójstwa Tomasza Beksińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.11.2019 o 18:20, DanielK napisał:

Sens jest taki aby jeden raz ustawić jedno audio w sprzęcie tak, żeby nie trzeba było robić tego np. w trakcie jakiegoś koncertu gdzie dźwięk na pewno pójdzie 5.1. Daną ścieżkę ustawiasz 1 raz i jest ok.

Mam na myśli współpracę ze sprzętem audio dobrej klasy.

 

Po cóż sprzęt dobrej jakości jak ten sygnał audio jest nadal lichy, cyferki przepływności wskazują, że powinno być nieźle, ale w odsłuchu nie ma szału. Pod tym względem muszę pochwalić fonię TVP Polonia na orbicie. Piękne AC3 384kbps. Nie słyszę tam żadnej degradacji jak na naziemnych większości TVP. Z naziemnych TVP dobrą fonię ma tylko TVP ABC (też AC3 384kbps), reszta kanałów audio grobowiec (włączysz mpeg2audio inna cześć pasma dzwoni kompresją, włączysz AC3 co innego dzwoni) emisja dla ludzi z upośledzonym słuchem, którzy nie usłyszą tragicznej degradacji dźwięku kompresją. Pomijając fakt, że większość dziś to niestety głusi i 128kbps nie odróżnią słuchem od 320kbps dla np. mp3. Dobry sprzęt sam wykryje zmianę flagi sygnału, więc założenia masz sprzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, shark napisał:

Przelew na 2 mld PLN wyjdzie to się zacznie?

Sama TVP(o ile w ogóle "ta ustawa", "o której piszemy" faktycznie wejdzie w życie) nie otrzyma chyba całości z tych około 1,95 mld zł...(poza tym nie "są"/nie "będą" ewentualnie to chyba "stricte" pieniądze, a chyba jakieś "papiery wartościowe", "obligacje" czy coś takiego, które w jakiś sposób można "spieniężyć")... :)

================================================

 

Co do loga kanału: TVP Kultura HD rzekę: nareszcie... :) Choć i tak uważam, że napis: "KULTURA"* i "PREMIERA" powinny być mniejsze niż obecnie(napis: "PREMIERA" umieszczony "bliżej" loga kanału), a całe logo zdecydowanie bardziej przesunięte do "prawego górnego rogu" ekranu - to samo ze "znakiem ograniczenia wiekowego"(tyle, że oczywiście jeżeli chodzi o umiejscowienie to tu tyczy się do tego umiejscowienie jak najbardziej w: "lewym górnym rogu" ekranu - sam "znak ograniczenia wiekowego" również uważam, że powinien być mniejszy niż jest to obecnie). 

 

* Chociaż z drugiej strony wiem, że chyba względem wszędzie "gotowego" i "promowanego" logo kanału TVP Kultura: napis: "KULTURA" raczej musi być proporcjonalny do znaku: "TVP" "wychodząc" od tego wzorca "wszędzie obecnego".

 

Logo powinno być ciut większe ? "A na co to komu ?" :D Czy ważniejsze jest logo("znaki graficzne nakładkowe" na danym kanale - nie elementy transmitowanego programu przez dany kanał) czy emitowany obraz danego programu przez kanał ? Ja uważam, że to drugie i tym samym, że "wszelkie znaki graficzne" na danym kanale powinny być(o ile w ogóle muszą i powinny istnieć) jak najmniejsze i przesunięte jak najbardziej do swych najbliższych im "rogów" ekranu tak by jak najmniej zasłaniały "obraz właściwy" transmitowanego materiału("chyba celu oglądania")... :)

 

Oczywiście piszę to wszystko jak powinno to wyglądać moim zdaniem pod względem estetycznym i ergonomii oglądania(nie odnosząc się do kwestii prawnych - które w dodatku do końca nie wiem jak wyglądają(zdaje się, że obecnie w Polsce teoria mówi co innego, a praktyka co innego od teorii w tym temacie)).

 

Tutaj znajduje się chyba poprzednie logo(to sprzed "obecnej" zmiany): https://satkurier.pl/uploads/75992.jpg.

Źródło zdjęcia: https://satkurier.pl/news/185182/tvp-kultura-hd-w-mux-8-telewizji-naziemnej-akt.html.

================================================

 

Do niczego nikogo nie namawiam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 15:13, ciastek napisał:

No bo ma, aczkolwiek mogło być moim zdaniem lekko większe. Dziwnie wygląda w stosunku do oznaczenia wiekowego


Boże broń! Jako, że dyskusja pojawiła się w dwóch wątkach zapraszam do przeczytania mojego postu na ten temat:

 

https://forum.satkurier.pl/topic/31413-logotypy-kanałów-tv-dyskusja-ogólna/?do=findComment&comment=1532244

 

Poniżej znajduje się najważniejszy cytat z tego postu. Tłumaczy on dlaczego logo z całą pewnością nie jest za duże.

 

Cytat

 

Zrobiłem małą statystykę: ile w promilach zajmuje powierzchni ekranu prostokąt, który zasłoniłby logo dla przykładowych stacji telewizyjnych. Oto wyniki:

  • brytyjskie ITV                             1,36‰
  • TVP1 HD / TVP2 HD                 4,27‰
  • TVP Kultura (nowa wersja)     5,27‰
  • TVN HD                                       6,02‰
  • Polsat HD                                   7,27‰
  • TVP Kultura (stara wersja)   11,09‰ (!)
  • TVP Polonia                             13,17‰ (!!!)

Widać wyraźnie, że TVP Kultura z nowym logo ekranowym po prostu doszlusowała do polskich standardów. Widać też ile brakuje nam jeszcze do właściwych standardów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...