Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2020 o 14:48, Ozzy666 napisał:

W sobotę 5 września o 23:10 będzie wyemitowany film "Studnia i Wahadło". Tydzień później 12 września o 23:20 będzie emisja filmu "Kruk" z 1963 roku. Obydwa są ekranizacją opowiadań Edgara Allana Poe, polecam.

"Kruk"  – absolutna klasyka kina i muzyki. Film na podstawie poematu Edgara Alan Poe, którego twórczości poświęcona była pierwsza płyta The Alan Parsons Project: "Tales, Mystery and Imaginatons"; na niej m.in. utwór The Raven (czyli Kruk). W filmie widzimy m.in. Petera Lorre, który w "Sokole Maltańskim" zagrał Joela Cairo - to od niego mamy "Friends Of Mr. Cairo" Jona&Vangelisa. Ponadto w "Kruku" występuje Boris Karloff,  znany jako odtwórca monstrum dr. Frankensteina. No i jeszcze młody Jack Nicholson...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎03‎.‎05‎.‎2020 o 15:07, zerojedynkaX napisał:

Jako abonent płatnej telewizji kablowej "Multimedia Polska" pytam się : kiedy będę mógł oglądać TVP Kulturę w jakości HD ??? Czy mam kupić antenę i bezpłatnie zrobić sobie wyższą jakość programu !??  ?

 

Ponawiam pytanie.

Panowie

Czy ktoś orientuje się kiedy pojawi się na satelicie TVP Kultura w HD? Czy może jakaś szansa wraz z pojawieniem się TVP Dokument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko jeden z powodów,  żeby w przyszłości zrezygnować z telewizji satelitarnej.

TVP HD na sat nie wiadomo po co i dla kogo ?

Natomiast TVP Kultura tylko  w SD.

Na szczęście mam dostęp do oferty Start w UPC i jestem spokojny, że TVP Dokument będzie w dobrej jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem spokojny że na MUX5 TVP Dokument będzie w dobrej jakości :)

Swoją drogą to ciekawe że po dzień dzisiejszy TVP Kultury nie ma w HD na satelicie. W telewizji naziemnej jest i TVP Kultura HD i TVP Kultura 2 HD - choć ta druga zasysana jest z internetu po zmianie kanału, ale działa bezproblemowo.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy ostał się teletekst, czy wzorem TVP Sport też został zlikwidowany po podniesieniu do HD (tak było i jest w DVB-T)?

 

PS. Telegazeta została chyba już wyłączona jak kanał przeniesiona na HD na MUX8... Tak sobie teraz coś przypominam... ?

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 14:28, dvbtowiec napisał:

Ja też jestem spokojny że na MUX5 TVP Dokument będzie w dobrej jakości :)

Swoją drogą to ciekawe że po dzień dzisiejszy TVP Kultury nie ma w HD na satelicie. 

TVP nie ma swojego transpondera więc im nie zależy na tym żeby kanały były w HD. Kanały TVP są emitowane na satelicie przez platformy prywatne bo muszą być dostępne w ich ofertach (zgodnie z ustawią itd...)   TVP wspiera naziemną. A platformom nie zależy na HD bo kanał ma znikomą oglądalność i jest od najniższego pakietu dostępny = mało dochodowy dla prywaciarza więc po co płacić dodatkowo za przepływność.

A od dziś się to w końcu zmieniło :-) 

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno sprostowanie - TVP Kultura jak i inne kanały tematyczne nie są objęte obowiązkiem dostępności, chyba tylko TVP1, TVP2, TVP Info, TVP 3

Co do Twojej tezy, hmm nie wykluczone. Najwyraźniej przy okazji negocjacji umieszczenia TVP Dokument, wynegocjowano podniesienie jakości TVP Kultura na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Jedno sprostowanie - TVP Kultura jak i inne kanały tematyczne nie są objęte obowiązkiem dostępności, chyba tylko TVP1, TVP2, TVP Info, TVP 3

Co do Twojej tezy, hmm nie wykluczone. Najwyraźniej przy okazji negocjacji umieszczenia TVP Dokument, wynegocjowano podniesienie jakości TVP Kultura na satelicie.

Poprostu PC+ czekała i przy okazji startu TVP dokument nadawca podniósł do HD i TVP Kultura. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Jedno sprostowanie - TVP Kultura jak i inne kanały tematyczne nie są objęte obowiązkiem dostępności, chyba tylko TVP1, TVP2, TVP Info, TVP 3

Nawet Info nie. Obowiązek dostępności dotyczy tylko kanałów, które był dostępne w analogowej TV naziemnej, przy czym w międzyczasie TVP Info i ośrodki zostały rozdzielone w osobne kanały. Jako były kanał analogowy liczy się TVP3, Info nadaje od 2013 r. na osobnej koncesji.

Co nie zmienia faktu że tak pojmowany obowiązek jest pozbawiony logiki, bo odnosi się do stanu sprzed bagatela... 7 lat. Podział Info i regionów na dwa kanały jest najlepszym dowodem że taka klasyfikacja nie ma sensu, obowiązek powinien raczej zostać rozszerzony na wszystkie kanały dostępne w NTC (pomijając zapewne multipleksy testowe, być może lokalne i oczywiście płatny multipleks Polsatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Gdzie można oglądać w internecie po za domem TVP Kultura (nie mylić z internetowym kanałem TVP Kultura 2)?

 

Głównie mi chodzi o dostęp do światowej klasyki filmowej i filmów arthouse'owych. Nie wszystkie tytuły pojawiają się w TVP VOD. Rozumiem, że chodzi o prawa autorskie i licencję.

 

Ale gdybym chciał zapłacić za pakiet z TVP Kultura? To czy jakiś operator umożliwia oglądanie po za domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...