Jump to content

DVB-T(2) INQUIRING

Users
 • Content Count

  325
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralna

About DVB-T(2) INQUIRING

 • Rank
  Rozpisany

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tego co zerknąłem i widziałem to na Polsacie około 21:00 na 5 może 10 minut "puścili" tzw.: "wieczór wyborczy" - wyniki i przemówienia Prezesa PiS i Premiera RP. Mogę się mylić.
 2. Wzrost oglądalności Polsatu News dzięki obecności w DVB-T. Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wzrost-ogladalnosci-polsatu-news-dzieki-obecnosci-w-dvb-t
 3. Czyli "poszli śladem" kanału: TVP Info oraz: https://satkurier.pl/news/183665/hbo-i-cinemax-bez-dopisku-hd-w-logo-na-ekranie.html...? Na tą chwilę jestem za tym, żeby nie stosować dla "nowych kanałów"(rozpoczynających nadawanie w HD) znaczka HD w logo kanału.
 4. Kino Polska TV chce wykupić resztę akcji Stopklatki i wycofać ją z giełdy.Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kino-polska-tv-chce-wykupic-reszte-akcji-stopklatki-i-wycofac-ja-z-gieldy
 5. DVB-T(2) INQUIRING

  TVP Sport

  Marek Szkolnikowski wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego EBU. Źródło informacji: - https://centruminformacji.tvp.pl/44778997/marek-szkolnikowski-wiceprzewodniczacym-komitetu-sportowego-ebu - https://twitter.com/mszkolnikowski/status/1182198250692067328
 6. Pomysł połączenia kanałów: TVP Historia i TVP Rozrywka uważam, za zły pomysł. TVP Historia jako jeden, wyspecjalizowany kanał o tematyce historycznej od TVP, moim zdaniem powinien istnieć.
 7. DVB-T(2) INQUIRING

  TVP 3

  Oj... Moim zdaniem, z tego co pamiętam, były poczynione ku przejściu na nadawanie TVP3 w HD kroki i są ciągle jeszcze podejmowane. To najbardziej aktualne "dane": - https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ (wcześniejszych niż ta na której "na dole strony" się kończy nie można chyba zobaczyć, ale z tego co pamiętam, a śledzę temat "praktycznie" od czasu zapowiedzi(i listę pojawiających się "ogłoszeń"): były ogłaszane zamówienia, "dozbrajanie" w sprzęt HD* dla OTV TVP3 od "początku tych zapowiedzi" - w sumie tak myślę, że to 16 Ośrodków i pewnie coś w Głównym Zakładzie w Warszawie(o ile taki istnieje dla TVP3 i o ile potrzebne w takim przypadku są "działania" w nim) trzeba było/trzeba zakupić sprzętu oraz mówiąc "krótko": wszystko "uruchomić" by grało + "zabawa" w kwestie formalne(których TVP ma chyba w takich przypadkach więcej od "komercyjnych"), także pewnie zajmuje to sporo czasu(bo powiedzieć, napisać co trzeba zrobić to chyba zajmuje "nieporównanie" mniej czasu od już "praktycznej pracy") i pieniędzy...) - https://tvp.eb2b.com.pl/ (zakładka: "Postępowania") * z tego co pamiętam(mogę się mylić) i chyba nawet w tym wątku(TVP3 na tym forum) było o tym pisane, że dla TVP3 Rzeszów bodajże był ogłoszony "przetarg" na jakiś sprzęt(nie pamiętam jaki), który bodajże miał być "wyposażony" również w rozdzielczość: 4K. Większej ilości tego typu przypadków nie pamiętam. To tak tylko w ramach ciekawostki. W treści powyższej wiadomości(postu) mogłem się niecelowo pomylić. Za wszelkie błędy: przepraszam.
 8. DVB-T(2) INQUIRING

  TVP Polonia

  Gdzie można zobaczyć to "nowe logo" kanału: TVP Polonia ?
 9. Źródło cytatu: http://www.sat-charts.eu/artykul,5132,Startuje-TVP-Kultura-HD-zmiany-na-multipleksach-naziemnych.html
 10. DVB-T(2) INQUIRING

  TVP Polonia

  Informacje: http://sat-charts.eu/artykul,5133,TVP-Polonia-HD-od-2020-roku.html
 11. No w sumie ciekawe to moim zdaniem jest jak i to czy TVP Kultura HD przejmie LCN po TVP Kultura(SD)...?
 12. Moim zdaniem dużym plusem umieszczenia kanału TVP Kultura w HD na MUX-8, a nie na MUX-3 w "obecnym stanie NTC" jest to, że kanał ten będzie miał na "ósemce" wyższy bitrate(przepływność) niż miałby na MUX-3(najprawdopodobniej). 22 października 2019 roku z tego co wiem, zakończyć ma się w TVP projekt: "digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej"(pisząc krótko) m.in. filmów, seriali do których TVP ma prawa. Może obie sprawy będą "połączone" - "promocja" kanału TVP Kultura w HD i to, że tytuły "wykonane" w ramach tego projektu będą emitowane m.in w tym kanale. Dodam, że nawet dla "starych filmów, seriali" jest różnica w ich jakości odbioru - czy jest to kanał SD czy HD(bitrate, przepływność też ma tu duże znaczenie dla jakości), a już szczególnie dla tych, które są zdigitalizowane i zrekonstruowane cyfrowo. https://cyfrowa.tvp.pl/ (na liście na tej stronie na razie nie ma tytułów, które "wykonane(digitalizacja, rekonstrukcja cyfrowa) były przez TVP" przed startem obecnie trwającego projektu w TVP jak np.: "Janosika" - choć dostępny jest ogólnie poprzez wyszukanie z tej strony czy to z TVP VOD; niestety obecnie np. serial ten dostępny jest poprzez TVP VOD w formacie obrazu: 16:9(nieoryginalnym dla tego serialu; obcięta została "góra" i "dół obrazu" zapisanego na taśmie filmowej - OAR dla tego serialu to: 4:3(dokładnie pisząc to chyba nawet 1,37:1, a nie 1,33:1, ale pewny nie jestem. Z tego co wiem to TVP ma np. ten serial po rekonstrukcji cyfrowej w "4:3"(OAR), ale nie został on na razie wstawiony na stronę internetową). http://rekonstrukcje.eu/ https://forum.satkurier.pl/topic/10461-cyfrowe-rekonstrukcje-polskich-filmów/?do=findComment&comment=1422335 Mogę się niecelowo mylić w treści powyższej wiadomości. Za wszelkie błędy: przepraszam.
 13. Jeśli piszesz o kanale TVP Kultura to chyba tak nie jest. Najmniejszą oglądalność("obecnie") spośród wszystkich dostępnych kanałów TVP w NTC(FTA) według NAM, spośród widzów, którzy korzystają tylko z NTC ma kanał: TVP Rozrywka. Przynajmniej jeżeli chodzi np. o maj, lipiec, sierpień 2019 roku(innych wstecz nie sprawdzałem w tej kwestii) oraz patrząc na wyniki pierwszego półrocza 2019 roku. Ale co prawda jeśli popatrzymy na wyniki oglądalności sprzed 7 czerwca 2018 roku(TVP Rozrywka "wylatuje" z MUX-3 i NTC by powrócić do niej 22 grudnia 2018 roku na MUX-8) to sytuacja jest tu trochę inna. Dane dotyczące oglądalności o której wspominałem(ich spis) dostępny jest np. tutaj: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=233091#p233091 Moim zdaniem dużym plusem umieszczenia kanału TVP Kultura w HD na MUX-8, a nie na MUX-3 w "obecnym stanie NTC" jest to, że kanał ten będzie miał na "ósemce" wyższy bitrate(przepływność) niż miałby na MUX-3(najprawdopodobniej). 22 października 2019 roku z tego co wiem, zakończyć ma się w TVP projekt: "digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej"(pisząc krótko) m.in. filmów, seriali do których TVP ma prawa. Może obie sprawy będą "połączone" - "promocja" kanału TVP Kultura w HD i to, że tytuły "wykonane" w ramach tego projektu będą emitowane m.in w tym kanale. Dodam, że nawet dla "starych filmów, seriali" jest różnica w ich jakości odbioru - czy jest to kanał SD czy HD(bitrate, przepływność też ma tu duże znaczenie dla jakości), a już szczególnie dla tych, które są zdigitalizowane i zrekonstruowane cyfrowo. https://cyfrowa.tvp.pl/ (na liście na tej stronie na razie nie ma tytułów, które "wykonane(digitalizacja, rekonstrukcja cyfrowa) były przez TVP" przed startem obecnie trwającego projektu w TVP jak np.: "Janosika" - choć dostępny jest ogólnie poprzez wyszukanie z tej strony czy to z TVP VOD; niestety obecnie np. serial ten dostępny jest poprzez TVP VOD w formacie obrazu: 16:9(nieoryginalnym dla tego serialu; obcięta została "góra" i "dół obrazu" zapisanego na taśmie filmowej - OAR dla tego serialu to: 4:3(dokładnie pisząc to chyba nawet 1,37:1, a nie 1,33:1, ale pewny nie jestem. Z tego co wiem to TVP ma np. ten serial po rekonstrukcji cyfrowej w "4:3"(OAR), ale nie został on na razie wstawiony na stronę internetową). http://rekonstrukcje.eu/ https://forum.satkurier.pl/topic/10461-cyfrowe-rekonstrukcje-polskich-filmów/?do=findComment&comment=1422335 Mogę się niecelowo mylić w treści powyższej wiadomości. Za wszelkie błędy: przepraszam.
 14. Mam nadzieję, że w wersji HD(teoretycznej, bo jeszcze nie faktycznej) logo kanału TVP Kultura zostanie zdecydowanie zmniejszone...(głównie chodzi mi tu o napis: "KULTURA"). Oraz, że mimo niedawnego zmniejszenia i przesunięcia "znaczka ograniczenia wiekowego" na tym kanale bardziej do lewego górnego rogu ekranu jak i delikatnie(być może w ogóle) przesunięcia trochę loga kanału w prawo względem ich poprzednich pozycji to, że jeszcze bardziej "znaczki" te zostaną przesunięte do ich najbliższych rogów ekranu. [Sądzę, że tak by było lepiej niż ma to miejsce obecnie dla tej sprawy]. Ciekawe czy tropem TVP Info HD i chociażby tego: https://satkurier.pl/news/183665/hbo-i-cinemax-bez-dopisku-hd-w-logo-na-ekranie.html przy logu kanału TVP Kultura nie znajdzie się znaczek: "HD"(przy logu, ale i w "identyfikacji" kanału np. poprzez EPG - opisie kanału). Ja byłbym za tym, żeby go nie było. HD w sumie moim zdaniem już jest("się robi") standardem, jeżeli chodzi o dostępną rozdzielczość kanałów i możliwość jej odbioru.
 15. Ja również uważam, że logo ekranowe kanału: TVP Kultura, powinno być mniejsze.
×
×
 • Create New...