Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według portalu "SatKurier"  TVP Kultura przypomni zrealizowane w latach 1965-1967 spektakle Teatru Sensacji „Stawka większa niż życie”.

Link https://satkurier.pl/news/181256/teatr-sensacji-stawka-wieksza-niz-zycie-w-tvp-kultura.html

Wychodzi na to ,że ktoś znalazł drogę do archiwum TVP i postanowił z niego skorzystać :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 12:39, wuzel napisał:

Według portalu "SatKurier"  TVP Kultura przypomni zrealizowane w latach 1965-1967 spektakle Teatru Sensacji „Stawka większa niż życie”.

Link https://satkurier.pl/news/181256/teatr-sensacji-stawka-wieksza-niz-zycie-w-tvp-kultura.html

Wychodzi na to ,że ktoś znalazł drogę do archiwum TVP i postanowił z niego skorzystać :-D.

Z mojej wiedzy: w TVP "nieustannie" korzystają z ich archiwum, chociażby na potrzeby procesów digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej materiałów.

A i o tej sprawie informuje oficjalnie TVP: http://centruminformacji.tvp.pl/43076251/legendarne-spektakle-teatru-sensacji-stawka-wieksza-niz-zycie-w-wakacje-w-tvp-kultura

W dniu 17.06.2019 o 13:09, Arkon napisał:

Naprawdę świetny kanał, szkoda tylko że cały czas w tym beznadziejnym SD. Wstyd.

Wydaje mi się, że wart jest przejścia na HD ten kanał, w niemal pierwszej kolejności spośród wszystkich kanałów TVP. Obecnie chyba najbliżej tego jest kanał TVP3(https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-tvp-info-z-nowym-studio-i-oprawa-jesienia-2018-r-tvp3-z-nowym-sprzetem-i-emisja-w-hd). 

Były też takie informacje: 

Cytat

"[...] Według naszych ustaleń, docelowo Telewizja Polska planuje podnieść jakość TVP Rozrywkę z SD do jakości HD. Kilka miesięcy temu pojawiały się spekulacje o nowym kanale publicznego nadawcy, m.in. TVP Nostalgia, który miałby emitować archiwalne seriale i filmy, korzystając z zasobów TVP. Obecnie nie ma jednak takich planów. [...]" 

Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-sport-moze-byc-nadawane-jednoczesnie-na-mux-8-i-mux-3-do-konca-2019-roku 

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozrywka będzie w pierwszej kolejności do nowych kanałów HD, to serio nie wiem kto na to wpadł. Przecież połowa ramówki to chyba powtórki które mają z 10+ lat (nie jestem pewien bo nie oglądam, ale jak przełączam to często są jakieś stare kabarety). Według mnie powinni to zlikwidować, na MUX 8 cały czas te kabarety lecą. Wolałbym wejście zamiast tego TVP HD albo Seriale. Na HD jeszcze się miejsce zwolni po usunięciu Sport w SD.
PS. Sorry, rozpisałem się, zapomniałem że to temat o tvp kultura więc trochę offtopic xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem jak długo, ale przynajmniej od kliku już dni zniknął teletekst z przekazu Kultury w DVB-T, a ścieżka dźwiękowa jest UND. Ta sama sytuacja tyczy się Historii. Pamiętam kiedyś przed zmianami na MUX-ie 3 związanym z dołączeniem TVP Sport takie rzeczy się działy, ale teraz widać, że znów coś technicy robią czy coś... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesiennymi nowościami w TVP Kultura będą nowe cykle filmowe (np. ''Seans kultowy'' czy ''Sobota z animacją'') i dokumentalne (np. ''Bohaterki'', ''Dokument.pl'' czy ''Nocny dokument'') oraz nocne pasmo DJ-skie z piątku na sobotę o 4:30 nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może tak być, że na przykład TVP Kultura SD zniknie z MUX3 (zastąpi je TVP Sport HD), a pojawi się na MUX8 w wersji HD.

Może być też tak, że pod koniec listopada zostanie wyłączona całkowicie TVP Kultura SD, TVP1 SD i TVP2 SD, również z łączy światłowodowych, z których operatorzy pobierają sygnał. ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco dokładniejsze info na temat TVP Kultura HD. Potrzebuję jedynie potwierdzenia, ale u samego źródła, czyli PR TVP, może być to trudne. Osoby będące w temacie (przedstawicieli sieci kablowych, itp.), proszę o info na priva. Źródło pozostanie anonimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w wersji HD(teoretycznej, bo jeszcze nie faktycznej) logo kanału TVP Kultura zostanie zdecydowanie zmniejszone...(głównie chodzi mi tu o napis: "KULTURA"). Oraz, że mimo niedawnego zmniejszenia i przesunięcia "znaczka ograniczenia wiekowego" na tym kanale bardziej do lewego górnego rogu ekranu jak i delikatnie(być może w ogóle) przesunięcia trochę loga kanału w prawo względem ich poprzednich pozycji to, że jeszcze bardziej "znaczki" te zostaną przesunięte do ich najbliższych rogów ekranu. [Sądzę, że tak by było lepiej niż ma to miejsce obecnie dla tej sprawy].

Ciekawe czy tropem TVP Info HD i chociażby tego: https://satkurier.pl/news/183665/hbo-i-cinemax-bez-dopisku-hd-w-logo-na-ekranie.html przy logu kanału TVP Kultura nie znajdzie się znaczek: "HD"(przy logu, ale i w "identyfikacji" kanału np. poprzez EPG - opisie kanału). Ja byłbym za tym, żeby go nie było. HD w sumie moim zdaniem już jest("się robi") standardem, jeżeli chodzi o dostępną rozdzielczość kanałów i możliwość jej odbioru.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura HD? W końcu! Wiele lat na to trzeba było czekać.

 

Cytat

Jeśli chodzi o dystrybucję satelitarną, sygnały zostaną utrzymane bez zmian - włączenie TVP Kultura w jakości HD będzie zależne od decyzji operatorów platform satelitarnych.

No tak, typowe… ?‍♂️

Oby jednak Cyfrowy Polsat oraz Platforma CANAL+ zaoferowały TVP Kulturę HD od samego początku.

 

2 godziny temu, Paweł 68 napisał:

Ciekawe  kiedy TVP Seriale w HD? 

Kanał jest gotowy do emisji w HD od samego początku (źródło)! Ale na to musiały wyrazić swoją chęć nadawcy kablowi oraz satelitarni, do dziś to się jednak nie stało. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Jeśli chodzi o dystrybucję satelitarną, sygnały zostaną utrzymane bez zmian - włączenie TVP Kultura w jakości HD będzie zależne od decyzji operatorów platform satelitarnych.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/184637/tvp-kultura-hd-od-2310-tvp-sport-hd-bedzie-w-mux-3.html

 

TVP nie stać by dopłacić do wersji HD z satelity? Przecież są przy kasie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DVB-T(2) INQUIRING napisał:

Mam nadzieję, że w wersji HD(teoretycznej, bo jeszcze nie faktycznej) logo kanału TVP Kultura zostanie zdecydowanie zmniejszone...(głównie chodzi mi tu o napis: "KULTURA").

 

Ciekawe czy tropem TVP Info HD i chociażby tego: https://satkurier.pl/news/183665/hbo-i-cinemax-bez-dopisku-hd-w-logo-na-ekranie.html przy logu kanału TVP Kultura nie znajdzie się znaczek: "HD"(przy logu, ale i w "identyfikacji" kanału np. poprzez EPG - opisie kanału).

Wystarczy włączyć TVP 1, TVP 2 czy TVP SPORT w SD i HD, aby sobie to porównać i wywnioskować jak będzie również przy TVP KULTURA HD.

TVP INFO HD również miało przez chwilę dopisek, ale później przebudowano oprawę ekranową, a z przekazu SD też się zaczęli chyba wycofywać. Na pewno w DVB-T i na satelicie.

 

Dopiski HD przy tych kanałach TVP nie są jakieś „szkodliwe”, wyglądają w porządku, więc niech i przy TVP KULTURA HD również będzie. Tak aby był ład i porządek. TVP HD mogliby w końcu ogarnąć. A nie jak to jest przy kanałach Polsatu, które mają różne umiejscowienia logotypów (nawet pomimo różnicy paru pikseli); jedne w kolorze, a inne nie; Polsat HD i Polsat Doku HD mają inne dopiski od całej reszty; Polsat News HD ma w ogóle oddzielnie, a nowsze kanały w ogóle tego nie mają. Bałagan.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...