Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem(na chwilę pisania tego postu) uważam, że bardzo dobrze, że w logu kanału TVP Kultura HD nie ma znaczka graficznego: "HD". 

 

Inna, gorszą moim zdaniem sprawą pod względem estetycznym i ergonomii oglądania jest to, że z tego co wiem to porównując wczorajszą emisję tego kanału w SD do dzisiejszej w HD, jest to, że:

- "znak ograniczenia wiekowego" i logo kanału zostały przesunięte bardziej do środka ekranu(rozmiar "znaczka ograniczenia wiekowego" pozostał bez zmian, a logo kanału zostało nieznacznie zmniejszone), a najlepiej moim zdaniem byłoby pod względem estetycznym i ergonomii oglądania, aby oba znaki graficzne zostały znacznie zmniejszone jak i by były umieszczone jak najbardziej w "górnych rogach" ekranu.

 

Być może niecelowo pomyliłem się w treści powyższej wiadomości(postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie z którą nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nieczęstygość napisał:

Logo powinno być wielkości ..góra TVP SPORT :(

Moim zdaniem(pod względem estetycznym i ergonomii oglądania) logo kanału TVP Kultura HD powinno być jeszcze mniejsze niż ma je kanał TVP Sport HD jak i że ono i "znak ograniczenia wiekowego" powinny być usadowione maksymalnie blisko "górnych rogów" ekranu.

Pod pewnymi ze swoich ostatnich postów* na Facebooku, TVP Kultura podaje do siebie kontakt e-mailowy: tvpkultura@tvp.pl 

Może warto by im coś w jakiś sposób napisać, zasugerować itp. Nie wiem.

 

* np.: https://www.facebook.com/118984358149483/posts/2537670516280843/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T(2) INQUIRINGNie do końca się z Tobą zgodzę, spójrz poniżej, masz oryginał, Twoją wersję i mniej więcej taką jaka by mnie satysfakcjonowała (wielkościowo, nie patrz na jakość). W Twojej wygląda niestety niesmacznie.

1694b89f6d4ba.png 

 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem, zastanowiłem się i myślę, że w sumie już logo takich rozmiarów jak ma TVP Sport HD byłoby w porządku dla kanału TVP Kultura HD(lepsze niż jest to obecnie dla tego kanału). 
Sam znak: "TVP" w logo kanału TVP Sport HD jest chyba nawet mniejszy niż ma ten znak: TVP1 HD i TVP2 HD - o ten znak("TVP") mi najmniej chodziło. Napis: "SPORT" jakby był węższy, niższy i bez pochylonej czcionki też by mniej ciut zajmował i byłoby lepiej moim zdaniem pod względem estetycznym i ergonomii oglądania, ale wtedy musieliby całe marektingowe oznaczenia ich, które są: zmienić(niekoniecznie chyba; np. podczas transmisji z PLH w tym roku widziałem o ile dobrze pamiętam na bandach stare logo TVP Sport - zapewne ze względów około finansowo-logistyczno-czasowych). Może faktycznie np. dużo mniejszy znak: "TVP" niż ma kanał TVP Sport HD w swoim logo mógłby być nieczytelny na niektórych "sprzętach".
Ale "znak ograniczenia wiekowego" mógłby być chyba trochę mniejszy(pod względem estetycznym i ergonomii oglądania) - jak to chyba niegdyś miał kanał: TVP HD. A zarówno "znak ograniczenia wiekowego" jak i logo kanału w dalszym ciągu uważam, że najlepiej aby były usytuowane jak najbardziej w "górnych rogach" ekranu(pod względem estetycznym i ergonomii oglądania). Na telewizorach w formacie obrazu wyświetlacza, tzw.: "4:3" byłyby niewidoczne te znaki w pełni bądź wcale ? Nie wiem ile jeszcze osób takowe telewizory posiada(sądzę, że niewiele), ale mimo to uważam, że to nie powinno być "blokadą" do wdrożenia zmian o których piszę.
Ogólnie mówię tu o tym jakby było najlepiej moim zdaniem pod względem estetycznym i ergonomii oglądania, a nie pod względem prawnym i technicznym(które to chyba w "praktyce" te problemy nie występują, a przynajmniej chyba nie powinny). 

 

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.
Przedstawiłem tu również swoją opinię, zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.

---------------------

Powyższy tekst napisałem zanim uzupełniłeś swój powyższy post o te trzy screenshooty. 

"Moja wersja" wydaje mi się najlepszą dla mnie. :) "Twoja" też jest w porządku. Są lepsze moim zdaniem niż oryginał. Ale tak patrzę i zarówno w "mojej" jak i "Twojej" wersji logo kanału byłoby zdecydowanie wyraźniejsze już w rzeczywistości i praktyce - sądzę z "doświadczenia".

 

Mogę się mylić. Takie jest moje prywatne zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ciastek napisał:

Po prostu gdy kanał był w SD po bokach były cienkie paski. Nie wiem od kiedy bo nie śledzę tej stacji, ale były

 

Ale z tego co wiem to też znaki te również "zeszły z góry w dół" w stronę środka. Nie tylko "z boków" do środka.

 

A nawet jakby było tak jak piszesz to czy po rozpoczęciu nadawania pełnoekranowego(bez cienkich czarnych pasów po bokach ekranu) nie powinny te znaki właśnie "odejść od środka"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JohnnyBravo97 napisał:

Mam problem moi drodzy...Po dzisiejszej zmianie nie odbieram tylko TVP Kultury HD w naziemnej...Jest ona w MUX 8, ale wszystkie inne kanały z ósmego multipleksu ściągam bez problemu. Tylko brak TVP Kultury...

 

Sprawdź, czy masz Kulturę HD na końcu listy, bo u mnie dzisiaj telewizor tak zrobił. Jeśli nie, to przeskanuj jeszcze raz kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrovvicz napisał:

Sprawdź, czy masz Kulturę HD na końcu listy, bo u mnie dzisiaj telewizor tak zrobił. Jeśli nie, to przeskanuj jeszcze raz kanały.

Niestety nie mam jej w ogóle...To nie tuner tylko telewizor LG z MPEG-4, który sam w sobie się aktualizuje. Dziś rano przełączyłem na kanał 36 na TVP Sport HD i ten numer kanału mi zniknął i przeskoczył automatycznie na 37 TVP Rozrywkę. Przeskanowanie kanałów jeszcze raz nic nie zmienia... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozruchu mieli tylko jedną kulawą fonię 160kbps mpeg2, dziś widzę mają już 3 fonie, dodali AC3 96kbps i AC3 256kbps.

Nie wiem jaki sens jest emitowania tego AC3 256kbps z flagą 5.1 skoro większość materiałów to zwykłe stereo, nie mówiąc już o mono. Przypomina mi to marketingowe 5G Ready.

Ten trend na ilość fonii dopiętych do danego kanału jest niepoważny w wydaniu TVP.

Zajmuje to niepotrzebnie pasmo, a większość fonii wypada marnie. Wyrzuciłbym wszystkie takie fonie a dał jedną o największej przepływności, jeszcze większej bo sumarycznie do zagospodarowania więcej pasma zostaje jak na poczet 3 fonii zrobimy jedną porządną.

Pod tym względem trzeba pochwalić kanały, które mają jedną tylko fonie o przepływności 256kbps, dla mpeg2 audio jest już dla takiej przepływności bardzo dobrej jakości.

Czego nie można powiedzieć o 160kbps mpeg2, nie wspominając już tragicznej 128kbps.

Nie wiem po co te AC3 96kbps, słychać tam też niestety kompresję.

Wsadziłbym jeden AC3 448kbps i po sprawie.

Odbiornik, który obsługuje video mpeg4 bez problemu obsługuje AC3, po co więc ciągle pompują to tragiczne mpeg2 audio, które przy niskich przepływnościach ma jakość tragiczną. Wygląda to tak jakby ktoś zakładał, że kogoś odbiornik nie zrozumie fonii w standardzie AC3 i na siłę pchają te żałosne technicznie mpeg2audio z niskimi bitrate, których słuchać dłużej się nie da, bo łeb boli od kompresji i zniszczenia dźwięku).

Większość kanałów TVP obecnie gra dużo gorzej niż za czasów przekazu fonii dla transmisji telewizji analogowej jako kanału audio NICAM. NICAM w TVP grało bardzo ładnie, czego nie mogę powiedzieć o obecnych pożal się nawet AC3 256kbps. Sam tor transmisyjny przy 256kbps powinien już [beep] pięknej jakości sygnałem audio. Wygląda to tak jakby gdzieś ich wcześniejsze tory do kształtowania sygnału audio psuły ten dźwięk, bo on niestety brzmi deskowato i słychać zniekształcenia głosek ś, ć, ź i dzwonienie od kompresji - czyli popsuty dźwięk pchamy już w tor nadawczy, który przy bitrate 256kbps powinien już być "przeźroczysty" dla sygnału audio i nie degradować jego jakości . Głusi pracują w pionach technicznych skoro taki badziew audio emitują w eter, i ta wszechobecna chora mania prasowania dźwięku w dobie wojny na głośność, dynamika zerowa, wszystko ucięte, ciężko się słucha takie nienaturalnej zaprasowanej fonii głosu ludzkiego. Nastała epoka ludzi głuchych. Nie wiem czy reklamy w surowej formie jaki dostarczają reklamodawcy do TVP też mają tak zniszczone fonie kompresją? Czy dopiero psują im dźwięk ich przecudowane tory kształtowania dźwięku zanim zostaną dopchane do nadajnika (?).

Nawet na AC3 256kbps dzwoni i i syczy od kompresji dźwięk makabrycznie!

A na 256kbps powinno już brzmieć bardzo dobrze. Taki niskiej jakości w odsłuchu dźwięk z kulturą nie ma nic wspólnego.

 

Edytowane przez jedrek1441759123
korekta pisowni
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, akoss22 napisał:

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne TV i wyszukaj ponownie kanały. Pamiętaj, że wszystkie spersonalizowane ustawienia obrazu, dźwięku, itd. zostaną utracone.

Wystarczyło by przeszukać ręcznie  jeszcze raz sam kanał z MUX-em 8 dla danego regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...