Jump to content

DanielK

Users
 • Content Count

  597
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Dobra

About DanielK

 • Rank
  Aktywny

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakieś pogodowe problemy z odbiorem kanałów MWE. Power i Nuta "Słaby sygnał", a Top Kids JR "Zakodowany".
 2. Moim zdaniem jest OK.
 3. Jeśli zrobilibyśmy jakąś zrzutkę to może i @STARS.TV wskoczył by na wolne miejsce na muxie 😎
 4. @informatyk2017 jest w WP Pilot.
 5. Przydałoby się jeszcze wykorzystać potencjał LCN, aby te kanały były bliżej na liście programów.
 6. Odbiór w Głogowie wcale nie jest taki prosty i oczywisty. Tym bardziej na działce gdzie antena jest umieszczona nisko, a dookoła miasta jest wiele wzniesień. Mux3 z Głogowa jest nadawany bardziej w kierunku przeciwnym niż centrum miasta. Takie parametry tego mux to mam w Zielonej Górze z anteny pasywnej więc to trochę bardziej jest teoria. Z tym Mux-L7 nie powinno być większych problemów. Antenę ustawiłbym w stronę Jeleniej Góry / Śnieżne Kotły, a jeśli nie to na Żagań / Wichów. No i oczywiście jak @mihau napisał, antena do wymiany + przewód też na nowy od razu wymienić. Jeśli antena ze wzmacniaczem, to nie oszczędzać na zasilaczu.
 7. W tym tygodniu z konserwacji nadajników Emitela wynika, że praktycznie sam Mux-4 https://emi.emitel.pl/plan_www/
 8. @tvosobista1hd skąd taka informacja? Faktem jest, że to jedyny kanał na tym multipleksie od TVN/Discovery. Po drugie, chyba większość forumowiczów uważa, że coś powinno się zmienić na tym MUX-4.
 9. Masterboy jak Masterboy panowie się nie znają
 10. A takie Masterboy & Beatrix Delgado nadaje się już na @STARS.TV
 11. @PowerTV Najlepiej jeśli masz możliwość podłączył bym drugi niezależny przewód. @kfm877 ma rację, bo obie anteny po zwykłym sumowaniu będą się nakładać. Sygnały z jednej anteny UHF zepsują sygnał z drugiej też UHF. Oczywiście nie oznacza to braku odbioru. Helpterberg także nadaje w polaryzacji poziomej, więc większej gimnastyki być nie powinno. @mihau w Gryfinie masz łatwiej zarówno z Berlinem jak i Helpterberg, ale w Szczecinie może być różnie.
 12. @PowerTV TOP KIDS JR z MUX-L7 ma taki sam SID jak TTV, czyli 1C [hex] lub 28 [dec]. Zagadkę mieliśmy na Forum Emitel Wszystkie używane SID są m.in. tutaj: UKWTV.DE @1pietrek1 Przed zmianami FEC było 2/3 a teraz jest 5/6, więc kilka dB więcej potrzebujesz aby odebrać. Edycja: Stanowisko KRRiT z 17 maja 2018 r. w sprawie nadania programom i usługom w strumieniu DVB-T obowiązujących w Polsce numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN
 13. Jeszcze jeden obrazek z materiału promującego dodanie nowych kanałów telewizyjnych emitowanego na kanale TV Regionalna. @Szymon9904 Rzeczywiście jak nie ma już k.43 z Liberca to o wiele dalej się niesie. Wstawiam jeszcze zdjęcie z pomiaru sygnału, przy czym antena nie jest ustawiona idealnie w stronę nadajnika. Wczoraj FEC było 2/3 i być może przycinało dlatego, że pojemność muxa okazała się zbyt mała?
 14. @PowerTV tak odbiór w Zielonej Górze na pasywnej antenie na wysokości ok 6 m n.p.t poziom sygnału ok 40 dBµV a i modulacja swoje robi. Bardzo dobra symulacja zasięgu jest na https://mapy.radiopolska.pl/ i widać ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. TV Regionalna z Lubina to na prawdę przyzwoity kanał lokalny. Przy okazji to MUX-L1 jak działał z Rząsin ale już na granicy odbioru ok 22 dBµV.
 15. @maks27 ta ikonka HD jest dla ściemy, zobacz TVP 3 Wrocław też HD? Znika ona po włączeniu na dany kanał, gdy się okaże, że jest w SD. @PowerTV Już widać wszystkie 4 kanały są nadawane prawidłowo.
×
×
 • Create New...