Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie zrobili nową wersję lektorską z Maciejem Gudowskim, zresztą podobnie było z innym, czechosłowackim serialem "Pod jednym dachem", który w latach 80-tych był emitowany z dubbingiem wykonanym przez łódzkie Studio Opracowań Filmów, zaś w późniejszych latach był emitowany z lektorem.

 

Dobrze przynajmniej, że "Arabelę" z dubbingiem można znaleźć na YouTube.

 

18 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Nie wiem jak w Red Carpet, ale lektor dla tego serialu z Flixclassic jest w miarę znośny.

 

W Flixclassic zdaje się jest wersja lektorska z Piotrem Borowcem, zaś jeśli chodzi o Red Carpet TV, to biorą do czytania filmów i seriali najgorszych lektorów niż profesjonalistów typu Brzostyński czy Szydłowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Frontowiec napisał(a):

Pewnie zrobili nową wersję lektorską z Maciejem Gudowskim, zresztą podobnie było z innym, czechosłowackim serialem "Pod jednym dachem", który w latach 80-tych był emitowany z dubbingiem wykonanym przez łódzkie Studio Opracowań Filmów, zaś w późniejszych latach był emitowany z lektorem. (...)

W Flixclassic zdaje się jest wersja lektorska z Piotrem Borowcem, zaś jeśli chodzi o Red Carpet TV, to biorą do czytania filmów i seriali najgorszych lektorów niż profesjonalistów typu Brzostyński czy Szydłowski.

Zgadza się, na TVP Kultura była wersja z Maciejem Gudowskim, która moim zdaniem brzmi lepiej niż ta z Flixclassic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudna ta stacja jak flaki z olejem. I to dosłownie. Gdzie te czasy 2005-2018, jak nadawano tu mnóstwo polskich filmów produkcji TVP, przeróżne zagraniczne koncerty w sobotnie noce, archiwizje z różnego rodzaju programów i koncertów z ramienia TVP. Naprawdę było na czym oko zawiesić.

Wszystko zaczęło się psuć w 2019 r., kiedy dyrektorem stacji została Kalina Cyz. Stopniowe zmienianie ramówki na rzecz mało interesujących cykli, reportaży i magazynów. Kolejno przejście na wyższy standard nadawania HD - jeszcze bardziej ograniczyło ten kanał w emitowaniu contentu z jakiego Kultura się wywodziła. 30 czerwca tego roku dyrektorem został Artur Bazak, ale pewnie nic się nadal nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Stacja pokaże jutro o 18:55 - Galę wręczenia nagród 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O 18:35 specjalne wydanie "Informacji kulturalnych". Natomiast o 21:15 mają pojawić się kulisy festiwalu. 

 

Myślę, że to fakt godny odnotowania, ponieważ ostatnie relacje z tego festiwalu miały miejsce w TVP 4 lata temu, więc to powrót festiwalu do TVP Kultura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy wykorzystali galę wręczenia nagród, aby pokazać gest poparcia z Agnieszką Holland. Nagrodzeni dziękowali za film "Zielona granica", która na festiwalu nie była pokazywana. Niektórzy występowali z koszulkami z napisem "Agnieszka Polland", np. Andrzej Seweryn. Przy każdej wzmiance o zakazanym filmie realizatorzy dawali zbliżenie na Kasię Adamik (córkę Agnieszki), która siedziała obok swojej partnerki-żony Olgi Chajdas. Film Chajdas "Imago" otrzymał Srebrne Lwy w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 22:16, k05 napisał(a):

Myślę, że to fakt godny odnotowania, ponieważ ostatnie relacje z tego festiwalu miały miejsce w TVP 4 lata temu, więc to powrót festiwalu do TVP Kultura. 

To nie jest prawda. Gala festiwalu jest transmitowana od kilku lat właśnie w TVP kultura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pamiętam, że poprzednie gale oglądałem w TVP. Myślę, że K05 pomyliło się z Polskimi Orłami, które od kilku lat są w Canal+, a były wcześniej w TVP.

Polskie Orły i Złote Lwy choć nagradzają podobne filmy (kino polskie) są innymi nagrodami. Taka delikatna różnica jak np.  między Oscarami, a Złotymi Globami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się do błędu. Sprawdzałem na programtv.naziemna.info archiwalne relacje i pojawiła mi się tylko informacja o relacjach z obecnego festiwalu i z edycji 44-tej, czyli z 2019 roku. Stąd też mój błąd. Jak widać - warto sprawdzać takie informacje w kilku miejscach, żeby nie wyszła taka sytuacja jak powyżej. 

Dziękuję za czujność i sprostowanie - @fanbonda i @swordfish i przepraszam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Po ośmiu latach wraca „Hala odlotów”:

 

Cytat

To już oficjalne! Po ośmiu latach do Telewizji Polskiej powraca znane widzom TVP Kultura talk-show o tematyce kulturalnej, społecznej i psychologicznej. Tym razem program Katarzyny Janowskiej zostanie wyemitowany w TVP1, a gośćmi będą m.in. Agnieszka Holland i Andrzej Seweryn. Na wydanie specjalne reaktywowanej „Hali odlotów” zapraszamy już w poniedziałek 1 stycznia o godz. 17:35.

 

https://www.tvp.pl/75076210/hala-odlotow-powraca-zobacz-wydanie-specjalne-programu-juz-1-stycznia-w-tvp1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Z TVP Kultura znikają prowadzone przez Łukasza Jasinę i Łukasza Adamskiego programy „Wieczór Kinomana” i „Czwartkowy Klub Filmowy”. Kilka zaległych odcinków ma jeszcze pojawić się na antenie stacji, ale premierowe nie są już nagrywane.

Źródło: WM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Te dwa cykle filmowe to jedne z najbardziej wartościowych pozycji w ramówce TVP Kultura. Dzięki nim dużo świetnych filmów sobie odświeżyłem, ale też nadrobiłem. Oglądałem nawet ich pogadanki przed seansem. Zupełnie niezrozumiała dla mnie decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...