Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Filip, mam przy okazji pytanie do Ciebie: jak normalnie oglądasz "w czasie rzeczywistym" (czyli bez catch up) to obraz jest stabilny i o wysokiej jakości czy zacina się?

 

Chciałbym kupić sobie właśnie Evobox Stream, ale sporo osób w przeszłości pisało o niestabilnym obrazie tak więc chciałbym się dowiedzieć jak to obecnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość mało korzystam z tego dekodera, ale ostatnio kilka dni oglądałem programy informacyjne i zdarzyło się kilka razy że jakość spadła (podejrzewam ze zeszło z HD do SD) trwało to kilkanaście sekund i wracało do normy. W poprzedni wtorek oglądałem też lige mistrzów na PSP i jeszcze przed meczem dekoder całkowicie stracił dostęp do neta (dekoder podłączony poprzez LAN) wiec to wina dekodera, bo sam net był i sie zrestartował. Potem obejrzałem cały mecz i jakość obrazu była taka sama przez cały mecz, obraz był płynny (nie tak jak na kanałach sportowych na playerze, gdzie można dostać oczopląsu). Czy mógłbym Ci polecić ten dekoder? Nie umiem na to odpowiedzieć. W kontekście obcięcia CatchUp-u (jeśli to się powierdzi) to sam bym go nie kupił.

Dekoder ma też błędy, przy pierwszy uruchomieniu, podłączyłem przewód DVB-T z sieci kablowej gdzie jest retransmitowany sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, tyle że na innych kanałach i dostawca musiał coś pozmieniać bo dekoder źle wyświetlał kanały, np zamiast Polsatu był TVN ale podpisany jako Polsat z EPG polsatu. Uznałem ze odłączę antenę i wyszukam jeszcze raz kanały żeby pozbyć się tych z DVB-T i teraz za chorobę tego nie mogę zrobić. Nawet przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje ze nadal kanały z DVB-T które wyszukałem, sa na liście i nie wiem jak sie ich pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten operator to paździerz. 

 

@Specjalista Cyfrowy Polsat i co? Mamy w czasie epidemii jechać z dekoderami do APS?! Jeśli są w ogóle czynne.

 

Weźcie to ogarnijcie wreszcie, albo poszukajcie sobie nowej pracy, bo chyba do tej się nie nadajecie niestety. Który to już raz??? Wstyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Od 1 czerwca 2020 próbuję wyrejestrować dekoder w Cyfrowym Polsacie. W 2 salonach nie potrafili tego zrobić, więc spróbowałem przez ICOK. W ICOK ignorują mój wniosek z 9.06 o wyrejestrowanie. Tragedia... Chcę sprzedać dekoder, mam kupca i problem z Polsatem. Kupiec jest już zniecierpliwiony, dlatego byłbym skłonny odstąpić dekoder z moimi danymi osobowymi. Tylko jeśli gość wykupi pakiet, a ICOK po zakupie łaskawie wyrejestruje dekoder to na 99% straci ten pakiet. @Specjalista Cyfrowy Polsat, mógłbyś coś poradzić?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dekoder Evobox Stream. Od paru dni obserwuję irytujący problem notorycznego zawieszania się dekodera. Najpierw pojawia się na sekundę komunikat o automatycznej instalacji kanałów, po czym dekoder przestaje reagować na pilota. Pomaga tylko zupełne odłączenie zasilacza. Diagnostyka pokazuje 100% mocy i jakości sygnału DVB-T. Test łącza internetowego 37-40 Mb/s. Wersja oprogramowania to BITNO 1.36.8.1. Pełen reset ustawień sprzętowych i ponowne wyszukiwanie kanałów za bardzo nie pomaga.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problem z evobox stream mam od początku, ale już się przyzwyczajam do codziennych zawieszeń, restartów bez końca, aż nie odłączę od prądu piąty raz z rzędu.. I migoczącego na zielono ekranu. Podejrzewam, że główny problem to wyjątkowe, polskie wykonanie. Masywny blok aluminium na procesorze i maleńki kwadracik termoprzewodzącej pianki na 1/4 powierzchni, to NIE JEST skuteczna metoda odprowadzenia ciepła z procesora! Tak samo kilkanaście dziurek w obudowie i płaskie nóżki nie zapewnią skutecznego chłodzenia zawartości, bo grzeje się jak Farelka. Ogólnie - fuj! Testuję obecnie radiator na heat pipe z laptopa, żeby sprawdzić, na ile chłodzenie decyduje o komforcie użytkowania.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...