Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, BW134 napisał:

Na liście kanałów DVB-T wciąż brakuje TVP Kobieta oraz Antena/Silver TV. Wyszukują się na pozycjach 1000+. TVP 3 nie działa poza zasięgiem TVP3 Warszawa, a ośrodek regionalny wyszukuje się osobno także powyżej 1000 pozycji. Taka moja uwaga.

Aha. Który regionalny TVP3? Każdy inny niż Warszawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 Katowice u mnie jest na końcu (1012. pozycja). Podobnie było nad morzem z TVP3 Szczecin i Gdańsk (także powyżej 1000, pozycja w zależności od wyszukanych programów). Na pozycjach z logo TVP3 jest brak sygnału. 

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też się skusiłem na Evobox Stream z dwóch powodów. Nie posiadam na NTC TVN24  i Polsat News. Dla tych dwóch stacji podpisałem umowę za 20 PLN na pakiet komfortowy z dekoderem. Wprawdzie jest tam 45 stacji ale  na tych dwóch mi zależało. Jeśli chodzi o sam dekoder nie jest dopracowany należycie. 1. Jeśli masz podłączoną antenę naziemną i skonfigurowane Wifi to wyszuka wszystkie stacje jak leci. Z tym że te  z anteny naziemnej są na początku. 2. Brak nowego systemu nadawania DVB-T2 HEVC. Szkoda bo jeśli ktoś ma stary TV to musi stosować tak jak ja dwa dekodery. 3. Sprawa odbioru przez Wifi. Nie mam zbyt szybkiego neta. Szybkość waha się w granicach 11-26 Mb/s .  Test wykonany  na dekoderze  bardzo często pokazuje poniżej wymaganej 8 Mb/s. W serwisie powiedzieli że inne moduły są zastosowane. Dlatego czasami obraz zatrzymuje się (tnie).  Gdyby nie zaniżał myślę że wszystko by chodziło dobrze. Takie są moje spostrzeżenia po dwóch dniach użytkowania.

Może ktoś z działu technicznego Polsat to czyta, ale niestety nie jest dobrze. Dekoder Evobox stream pracuje na takim module że zaniża przepustowość internetu co najmniej o połowę.  Gdy na moim PC lub smartfonie wykazuje np. 17 Mb/s to  w Evobox jest ledwo 8 Mb/s lub mniej. Przepustowość jest płynna nie trzyma normy. Obraz tnie , zwiesza się. Dekoder czasem po kilku komendach w menu  również się zawiesza. Trzeba go wyłączyć z sieci. Według mnie sprzęt jest niedopracowany. Zastanawiam się czy zrezygnować. Abonament jest tani ale nerwy nadwyrężone.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, paskud napisał:

Czy coś już wiadomo w sprawie DVB-T2 w Evobox Stream II? Odbioru brak, nowego softu też.

Nic nie wiadomo, programów w HEVC także nie łapie. Planów Polsat Box dla użytkowników TV Mobilnej/OTT też nie ma, a pierwsze przełączenia za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie odnośnie Evobox IP, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Z tego co wyczytałem, to catchup działa na nie wszyskich kanałach, a nagrywanie w chmurze to  też wybrane kanały. Konkretnie chodzi mi o TVP, czy TVP Sport. Można te kanały nagrać np. przez dysk zewnętrzny? bo z tyłu jest wejście na USB. Czy zostaje tylko Evoobx PVR i satelita? Czy catchup działa tylko na kanałach polsatowskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat OTT, a nie IP. Ale usługi ogólnie prawie takie same ;). TVP można cofnąć 3 godziny (choć nie wiadomo czy to bug, czy feature bo kiedyś to nie działało).

Nagrywać TVP nie można ani na chmurowy PVR ani na dysk, catchupu nie ma.

Catchup na 7 dni jest na większości kanałów poza kanałami TVP i TVN (ale na Discovery jest) i jeszcze jakimiś pojedynczymi.

Było gdzieś to rozpisane na forum, ale wyszukiwarka coś średnio działa i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bgmnt napisał:

To jest temat OTT, a nie IP. Ale usługi ogólnie prawie takie same ;). TVP można cofnąć 3 godziny (choć nie wiadomo czy to bug, czy feature bo kiedyś to nie działało).

Nagrywać TVP nie można ani na chmurowy PVR ani na dysk, catchupu nie ma.

Catchup na 7 dni jest na większości kanałów poza kanałami TVP i TVN (ale na Discovery jest) i jeszcze jakimiś pojedynczymi.

Było gdzieś to rozpisane na forum, ale wyszukiwarka coś średnio działa i nie mogę znaleźć.

Ok @bgmnt, wielkie dzięki, szukałem i szukałem o IP, ale nie mogłem znaleźć, ale jak mówisz, że było to poszukam jeszcze. USB funkcja tylko odczytu - teraz doczytałem. Rewelacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał:

To jest temat OTT, a nie IP. Ale usługi ogólnie prawie takie same ;). TVP można cofnąć 3 godziny (choć nie wiadomo czy to bug, czy feature bo kiedyś to nie działało).

Nagrywać TVP nie można ani na chmurowy PVR ani na dysk, catchupu nie ma.

Catchup na 7 dni jest na większości kanałów poza kanałami TVP i TVN (ale na Discovery jest) i jeszcze jakimiś pojedynczymi.

Było gdzieś to rozpisane na forum, ale wyszukiwarka coś średnio działa i nie mogę znaleźć.

https://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/reg-repo/lista_kanalow_dostepnych_w_usludze_nPVR.pdf

Tu masz podział co gdzie jak i tak mało tego  w ofercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to i tak oferta będzie znacznie skromniejsza niż w opcji z podpięciem do naziemnej.

 

Patrząc na komentarze w sieci i ilość Evoboxów Stream typu "outlet" w różnych sklepach internetowych, to są one zwracane na potęge i pewnie ze starych wersji bez DVB-T2 po prostu wycięli tuner, żeby dalej je sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z DVB-T2 nadal mają być w sprzedaży i może zostaną poprawione i coś w końcu odbiorą.

Ale ogólnie obsługa DVB-T w tym sprzęcie od początku ma same problemy - gubiący się sygnał, znikające własne listy kanałów itd, a z kolejnymi aktualizacjami to jest chyba tylko gorzej.

W weekend po długiej przerwie odpaliłem Streama (ten stary model BU bodajże), pobrał jakąś aktualizacje nawet (ale logotypy Cyforwy Polsat nadal plus apka CP GO - dłużej Polsatowi zejdzie z tym rebrandingiem niż nc+), przy okazji pogubił wszystkie ustawienia sieci, listy itd mimo, że był skonfigurowany już. A potem przy zwykłym przełączaniu kanałów się 3 razy zawiesił na twardo, a jak już coś się odtwarzało to błąd video, sprawdź połączenie z Internetem itd (w diagnostyce 50 Mbps) ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pawlik84 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tego evoboxa, chcę aby w przyszłości obsługiwał dvb-t2. Czy można taki model gdziś nabyć jak tak to gdzie?

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, napisz do mnie wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Na www Polsatu widzę, że jest instrukcja łączna do wersji II z DVB-T i III oraz IV streama (to te w ogóle bez naziemnej o których pisałem jakiś czas temu) i dalej jest tylko H264: https://www.polsatbox.pl/evoboxstream/docs/EvoBox_Stream_instrukcja_1.09.pdf

Jak zwykle "porządek" w Polsacie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...