Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O :). To jak za miesiąc czy dwa znowu odpalę żeby przedłużyć pakiet (bo i tak kanały oglądam w PBG zamiast przez tego boxa) to sprawdzę.

Może jednak będzie się nadawał do używania, bo Evobox IPTV z Graphyne śmiga fajnie, a Stream to nawet przy szybszym przełączaniu kanałów się wieszać potrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek numeru seryjnego, to EACU…to chyba jest Evobox Stream 2, tak mi się wydaje przynajmniej :)

 

@bgmnt, jest kolosalna różnica względem poprzedniego softu. Działa normalnie, tak jak powinien i ani razu podczas oglądania nie pojawił się komunikat o błędzie odtwarzania, co wcześniej było normą przynajmniej raz na godzinę, a czasami nawet częściej 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Januszewski napisał:

Początek numeru seryjnego, to EACU…to chyba jest Evobox Stream 2, tak mi się wydaje przynajmniej :)

 

@bgmnt, jest kolosalna różnica względem poprzedniego softu. Działa normalnie, tak jak powinien i ani razu podczas oglądania nie pojawił się komunikat o błędzie odtwarzania, co wcześniej było normą przynajmniej raz na godzinę, a czasami nawet częściej 😜

 

Czy masz z tyłu wyjście anteny DVB-T? Jak tak to znaczy że masz wersje 2. Czyli wkońcu wypuścili soft o którym wcześniej tu mówiono. Rozumiem że dekoder pracuje stabilnie?

 

Ciekawe czy obsługuje dvb-t2?

Edytowane przez Pawlik84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie była aktualizacja, to sprawdzę czy da się wyszukać MUX5, bo z telewizora Philips odbierał. Edit 8:45 nadal jest stare oprogramowanie z HDxxxx, nie ma po co próbować.

 

Wiadomo coś, czy Eurosporty 3-5 będą w OTT?

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawlik84 napisał:

Czy masz z tyłu wyjście anteny DVB-T? Jak tak to znaczy że masz wersje 2. Czyli wkońcu wypuścili soft o którym wcześniej tu mówiono. Rozumiem że dekoder pracuje stabilnie?

Tak, dekoder pracuje stabilnie jak nigdy przedtem :D Tuner DVB-T mam, bo jest antena podłączona. Teraz zainstalował kanały z DVB-T2 ale jest na nich komunikat Nieobsługiwany format wideo", pewnie coś z kodekiem.

 

4 godziny temu, Pawlik84 napisał:

Daj znac koniecznie jak sie sprawuje i czy odblokowane jest DVB-T2.

Tak jak napisałem wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Januszewski napisał:

Tak, dekoder pracuje stabilnie jak nigdy przedtem :D Tuner DVB-T mam, bo jest antena podłączona. Teraz zainstalował kanały z DVB-T2 ale jest na nich komunikat Nieobsługiwany format wideo", pewnie coś z kodekiem.

 

Tak jak napisałem wyżej :)

Czyli dobrze że pracuje stabilnie. Z dvb-t2 to albo trzeba czekać na kolejną aktualizacje albo ten dekoder faktycznie nie da rady obsłużyć HEVC/H.265 :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pawlik84 napisał:

Czyli dobrze że pracuje stabilnie. Z dvb-t2 to albo trzeba czekać na kolejną aktualizacje albo ten dekoder faktycznie nie da rady obsłużyć HEVC/H.265 :/. 

Ja na moje pytanie odnośnie odblokowania DVB-T2 w EVOBOX STREAM II w dystrybuowanej teraz aktualizacji dostałem odpowiedź od konsultanta z iCOK na początku ostatniego tygodnia stycznia, że jeszcze pracują nad rozwiązaniem kwestii związanej z DVB-T2 i poinformują o rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HansKlos napisał:

Ten dekoder ma napisane w instrukcji, że obsługuje dvb-t2, ale rodzaj kompresji wideo, to: mpeg-2, moeg-4 i h.264.

Ja się nie znam - czy to jest codek,  problem wgranego softu czy to jest problem sprzętowy czyli brak fizycznych możliwości odbioru dvb-t2? Bo jeżeli chodzi o kodek to myślę że wgrają go i bedzie działać.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HansKlos To samo ma w instrukcji nawet najnowszy dekoder 4K, a on H265 odbiera. WIęc tutaj nie ma co wierzyć w to co jest napisane ;).

@Pawlik84 SoC musi obsługiwać taki kodek. Softwarowo się tego nie ogarnie na takim sprzęcie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy EVOBOX STREAM I D46BU z początkiem numeru seryjnego EABU również otrzyma tę aktualizację do Graphyne? Obecnie w dalszym ciągu mam oprogramowanie znane z dekoderów HDxxxx i na dzień dzisiejszy dekoder nie znajduje nowszej wersji oprogramowania. Obecnie posiadam oprogramowanie w wersji UX 2.9.4, BITNO 1.52.8.3. Zauważyłem, że na stronie Polsat Box jest już dostępna informacja na temat aktualizacji. Dekoder mam z wolnej sprzedaży na własność, pakiety mogą być wykupywane w systemie prepaid.
http://www.polsatbox.pl/zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jednym z dwóch EVOBOX STREAM z początkiem SerNum EACU (chyba II) pojawiła się parę dni temu aktualizacja. Przeprowadziłem proces zgodnie z instrukcjami na ekranie i od kilku dni obserwuję sprawność i płynność funkcjonowania dekodera. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem stabilności, płynności działania i wyglądu nowego interface-u. Od chwili aktualizacji ani razu nie przerwał dostawy sygnału do telewizora, co w poprzedniej wersji było nagminne i pojawiało się kilka razy dziennie (komunikat "Problem z odtwarzaniem wideo ..."). Z drugiej jednak strony moje wrażenie może być zniekształcone, bo dlaczego podniecam się kwestią, która od początku nawiązania współpracy (grudzień 2021r.) powinna działać tak, jak teraz, a tak nie było i kosztowało mnie mnóstwo nerwów, dyskusji i kombinacji.

 

Czekam niecierpliwie na aktualizację w drugim z dekoderów ale pomyślałem sobie, że można byłoby to zrobić przez USB z pendrive. Można gdzieś pobrać z internetu pliki/plik aktualizacji?

 

Przy okazji zauważyłem na kanale 1006 kanał testowy do sprawdzenia zgodności z DVB-T2. W dekoderze po aktualizacji nie widzę obrazu ani nie słyszę dźwięku na tym kanale, co może wskazywać, że dekoder nie obsługuje DVB-T2. Też tak macie?

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, msemafor napisał:

 

Przy okazji zauważyłem na kanale 1006 kanał testowy do sprawdzenia zgodności z DVB-T2. W dekoderze po aktualizacji nie widzę obrazu ani nie słyszę dźwięku na tym kanale, co może wskazywać, że dekoder nie obsługuje DVB-T2. Też tak macie?

Możliwe że dekoder nie obsługuje HEVC ani kodeka audio (AAC?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilku użytkowników EVOBOXA STREAM napisałoby przez iCOK Polsat wiadomość do konsultanta, czy zamierzają coś zrobić w związku z nadchodzącą zmianą standardu nadawania? Później podzielilibyśmy się odpowiedziami i konsultowalibyśmy je. Chyba lepiej mieć obraz sytuacji jeszcze spory czas przed zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...