Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.05.2022 o 16:13, gana86 napisał:

Witam,nie wyszukuje mi kanałow TVN oraz Polsatowskich 

Przywróć ustawienia domyślne dekodera i wyszukaj kanały ponownie. 

 

W dniu 23.05.2022 o 14:20, bgmnt napisał:

@Mtv Zgadzam się. Dyskutowałem nawet o tym parę postów wyżej, ale jak widzisz problemu w Polsacie nie widzą.
To, że jest wyłączone DVB-T w PB 4K, a jednocześnie w części Evoboxów Stream, które też nie maja Hbb TV nie też jest swoją drogą ciekawe...

Aktualnie nie posiadamy informacji na ten temat. Proszę o obserwację strony www.Polsatbox.pl 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gana86 napisał:

Witam,niestety nie pomaga nic ani reset do ustawien fabrycznych

Wyszukaj kanały naziemne i zobacz czy sie nie ustawiły na pozycjach od 1001 wzwyż.  Jesli tak to za miesiąc wrócą na swoje miejsce, jak sie skonczy faza migracji do DVB-T2  i  zupdateuje się lista kanałów do nowej spójnej dla całego kraju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gana86 napisał:

Model D46CU Graphyne 4.3.3

Pisze mi nawet plansza  na kanale ze mozna odbierac kanaly

A jaką masz instalację antenową  ?  Zbiorczą w budynku czy bezpośrednio z anteny indywidualnej?   Bo na instalacji zbiorczej tam gdzie jest użyty porządny wzmacniacz budynkowy kanałowy, w niektorych rejonach Polski w zwiazku z refarmingiem i przeniesieniem kanałów multipleksów,  trzeba ten wzmacniacz przekonfigurować, zazwyczaj firmą wynajętą przez spółdzielnie/wspólnote.

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gana86 napisał:

Imielin woj.Śląskie

6-8 km  -  to rzeczywiście na wieszaku od ubrania powinno zadziałać...    Czy masz działający kanał  TTV  ? No i najglupsze pytanie - czy dekoder jest też do internetu wpięty ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przywróceniu ustawień fabrycznych zniknęły te programy z pozycji 1022 i dalej. Jednak nie wróciły ma pozycje 100 i dalej - mam tam komunikat "Aby oglądać, podłącz dekoder do anteny tv naziemnej i zainstaluj kanały". Mieszkam w Stargardzie (woj, Zachodniopomorskie) i jestem podłączony do anteny zbiorczej na dachu bloku. Programy TVP działają, TTV nie działa.

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.05.2022 o 12:38, msemafor napisał:

U mnie po przywróceniu ustawień fabrycznych zniknęły te programy z pozycji 1022 i dalej. Jednak nie wróciły ma pozycje 100 i dalej - mam tam komunikat "Aby oglądać, podłącz dekoder do anteny tv naziemnej i zainstaluj kanały". Mieszkam w Stargardzie (woj, Zachodniopomorskie) i jestem podłączony do anteny zbiorczej na dachu bloku. Programy TVP działają, TTV nie działa.

Mój kod pocztowy to 73-110 ([Stargard (kiedyś Szczeciński), woj. Zachodniopomorskie]. Przez zmianą standardu Polsat, TVN i kilka innych było na pozycjach od 100. Teraz nie odbieram kanałów z tych pozycji, a Polsat mam na pozycji nr 1 i 200 odbierane przez internet. Brakujące kanały z TV naziemnej to:

Polsat (poz. 100), Super Polsat (poz 101), TV3 (poz. 102), TV6 (poz. 103), TVN (poz. 106), TVN7 (poz. 107), FocusTV (poz. 109), PoloTV (poz. 111), EskaTV (poz. 112), PulsTV (poz. 113), Puls2 (poz. 114), Stopklatka (poz. 115), TTV (poz. 116), TVP ABC (poz. 122), TVP Kobieta (poz. 124), TVP3 (poz. 126), Trwam (poz. 127).

Na tych wszystkich programach pojawia się komunikat "Aby oglądać, podłącz dekoder do anteny telewizji naziemnej i zainstaluj kanały". Znajoma z mojej klatki ma telewizję kablową z Multimedia i odbiera sygnał tylko przez kabel. Nadmieniam, że robiłem już kilkukrotnie przywracanie ustawień fabrycznych i ponowne automatyczne wyszukiwanie programów.
Zajrzałem dziś na dach budynku i ze zdziwieniem stwierdziłem, że nie ma tam anteny zbiorczej. Blok jest okablowany przez Multimedia i przed zmianą standardu ww. programy działały, co można zinterpretować, że sygnał tv naziemnej był przekazywany z kablówki. Z Multimedia zrezygnowałem pod koniec 2020 roku i rozpocząłem współpracę z Cyfrowym Polsatem. Może problem leży w konfiguracji sygnału przekazywanego przez Multimedia do mieszkań w bloku? Tylko znajoma z mojej klatki ma dekoder z Multimedia i u niej ww. programy działają.

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder musi być podłączony bezpośrednio do instalacji antenowej odbierającej wszystkie multipleksy naziemne DVB-T2, zgodnie z parametrami jakie są dla emisji kanałów naziemnych po refarmingu. W kablówce kanały są i mogą być nadawane w dowolny sposób, dlatego masz problem.

Być może kablówka odłączyła twoje mieszkanie od sygnału kablowego.

Rozwiązaniem może być próba zainstalowania własnej anteny naziemnej np. na balkonie.

Aby sprawdzić gdzie masz najbliższy nadajnik telewizji naziemnej skorzystaj z https://emimaps.emitel.pl/

Patrząc według kodu pocztowego najbliższy nadajnik Szczecin / Kołowo.

Jeśli w kierunku nadajnika masz widoczność to powinna wystarczyć taka antena https://www.televes.com/pl/1118xx-edge-mix-antena-yagi-edge-mix.html

Jeśli masz gorsze warunki, czyli nisko lub nie masz bezpośredniej dobrej widoczności w kierunku nadajnika, to coś takiego

https://www.televes.com/pl/112042-antena-v-mix.html

 

Napisz dokładnie jaki to model dekodera odczytany z menu Ustawienia / Informacje / Szczegóły sprzętowe.

Sprawdzę czy on odbiera DVB-T2.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuje wątek po cztero miesięcznej przerwie. Przychodzę z pytaniem odnośnie dekodera Evobox Stream, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad założeniem telewizji w pokoju mojej siostry, ciągnięcie kabla od anteny satelitarnej odpada, więc pytanie jest takie: Czy warto go wziąć? Czy się zawiesza oraz czy warto podłączyć antenę naziemną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem od kiedy tak, ale Polsat do wszystkich pakietów OTT (nawet najtańszego) dodał 5 kanałów 4K -  InUltra, Love Nature, Museum, TravelXP i MyZen.

Przy okazji cena każdego o dyszkę urosła. Więc najtańsza oferta to 30 zł miesięcznie. Przy umowie dają rok Disney+ jeszcze w cenie do każdego pakietu, więc ogólnie nie jest to zła oferta na papierze.

Bo z działaniem zapewne jest różnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy taki dekoder będzie działał jeśli nasz router domowy ma na stałe włączony VPN (aczkolwiek polski VPN z polskim IP)? Czy odmówi posłuszeństwa ze względu na VPN?

 

Kiedyś pamiętam, że wymagane było połączenie internetowe od konkretnych prowiderów aby móc używać telewizję internetową, ale ten wymóg zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aster napisał(a):

Czy taki dekoder będzie działał jeśli nasz router domowy ma na stałe włączony VPN (aczkolwiek polski VPN z polskim IP)? Czy odmówi posłuszeństwa ze względu na VPN?

 

Kiedyś pamiętam, że wymagane było połączenie internetowe od konkretnych prowiderów aby móc używać telewizję internetową, ale ten wymóg zniknął.


Evobox Stream w ramach telewizji internetowej OTT funkcjonuje w dowolnej sieci Wi-Fi bezprzewodowo i przez Ethernet w PL i EU po aktywacji w Polsce. TV IP musi mieć połączenie ze światłowodem dostawców z listy: https://www.polsatbox.pl/uploaded-files/reg-repo/Lista_operatorow_wspolpracujacych_z_CP.pdf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...