Jump to content

support458

Support Team
 • Content Count

  2573
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by support458

 1. Dzisiaj została udostępniona nowa wersja oprogramowania dla Evobox Stream, która powinna poprawić stabilność działania dekodera.
 2. Nowa wersja oprogramowania ma oznaczenie 1.4.2 i trafiła na początek do części dekoderów. Zapewne w przyszłym tygodniu aktualizację otrzymają wszystkie dekodery.
 3. Do mnie nie mają po co wydzwaniać. Nie dałem na to zgód. Umowa została rozwiązana z końcem marca.
 4. Zgodnie z informacją otrzymaną od PC+, w aktualnej sytuacji epidemiologicznej można zwrócić kartę lub sprzęt kiedy się będzie na to gotowym,bez kar.
 5. Dziś po 10 latach zakończyłem umowę z PC+ i mam pytanie czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w temacie zwrotu samej karty Camelon w obecnej sytuacji? Większość punktów serwisowych i salonów jest zamknięta. Czy oni dalej żądają zwrotu Cameleona, czy można ja wykorzystać jako podstawkę pod kieliszek ? Dla innych przydatna informacja od PC+
 6. Dzisiaj nastąpiła zmiana nazw kanałów: Comedy Central Family HD na Polsat Comedy Central Extra MTV Music na MTV Music 24
 7. Jasne, już kolejki się ustawią po nowe dekoderki 😎
 8. Raczej na Polsat Rodzina trzeba trzymać wtedy na pewno będzie ok
 9. Może podgłośnisz, skoro wiesz?
 10. Ta zabawa skończy się tym, że część osób skończy z oglądaniem naziemnej TV lub/i w ogóle. Ludzie mają dość konieczności kupowania co chwila nowego sprzętu TV, dekoderów innych urządzeń po to tylko żeby robić dobrze nadawcom.
 11. Co ile masz artefakty? Chcę Tobie pomóc, więc postaraj się...
 12. Co ile wstępują zakłócenia? Podaj parametry sygnału (siłę, jakość i SNR) odczytane na kanale 94. Czy parametr SNR ulega wahaniom i w jakim zakresie? W celu sprawdzenia parametrów sygnału, będąc na kanale 94 przytrzymaj przycisk "i" Opis na pilocie przez więcej niż 5 sekund.
 13. Dekoderem głównym musi być dekoder Evobox HD lub Evobox Lite.
 14. U mnie nie występuje i wygląda na to, że już nie występuje również u innych, chyba że ktoś ma problemy z jakością sygnału z anteny.
 15. Obserwowane przez niektórych użytkowników zjawisko przycięć nie występuje u wszystkich. Dobra wiadomość jest taka, że nowy soft jest już w testach. Prośba do Was abyście raz jeszcze podali nazwy kanałów na których aktualnie obserwujecie problemy i nie są one związane z jakością obieranego sygnału z anteny.
 16. Od siebie dodam, że problem został rozwiązany po zgłoszeniu zakłóceń do UKE.
 17. Dostanie? Raczej zamówi i zapłaci. Tu tylko i wyłącznie o pieniądze chodzi.
 18. Tak czy inaczej, przyszłość 4K na satelicie traktujmy w kategoriach demo testów, czy też okazjonalnie emitowanych eventów. Po prostu jest "za drogo". Przyszłość długoterminowa jest wyłącznie w IP. Na pewno CP myśli o tej przyszłości. 😉 Przykład PC+ pokazuje jasno, że nie jest łatwo udźwignąć regularną emisję UHD. Na ten moment za mało kontentu.
 19. Zapominasz jeszcze o HDCP i o tym , że emisja satelitarna ma inny frame rate 25 z rozdzielczością 4096 x 2160.
 20. Do 4k potrzebne jest HDMi 2.0. Ile lat produkcja i emisja wprowadzała HD ? Do dziś wiele stacji nie ma pełnego toru produkcji i emisji w HD. Z 4k jest i będzie podobnie jak z HD, sprzęt i produkcja kosztuje. To tylko część kosztów, do tego dochodzą koszty emisji/publikacji, czyli sprzedaży. Dopóki brak materiałów w jakości 4k nie będzie czynnikiem kształtującym popyt, dopóty produkcja w HD będzie dominowała na rynku multimediów. Aktualnie ilość materiałów/filmów itp. nakręconych profesjonalnie w jakość 4k nie pozwala na uruchomienie ramówki 7dni+ (bez codziennych powtórek) nawet dla jednego kanału.
 21. Kanał BBC Cbeebies jest nadawany na częstotliwości 12476 H jednej z najbardziej narażonych na zakłócenia zewnętrzne od urządzeń elektronicznych np. telefonów DECT, telefonów komórkowych, routerów LTE itp. Podaj parametry sygnału odczytane na tym kanale poprzez przytrzymanie na pilocie przez więcej niż 5s przycisku "i" Opis. Jeśli w pobliżu dekoder stoi router, to rekomenduje jego odsuniecie na przynajmniej metr od dekodera. To samo dotyczy telefonów komórkowych. Dodatkowo poobserwuj jakość sygnału i SNR, czy przypadkiem w momencie pojawiania się zakłóceń nie ulegają znacznym zmianom.
 22. Teraz powinno być już dobrze, przynajmniej u mnie jest.
 23. Skąd pewność, że Ty nie jesteś trolem konkurencji?
×
×
 • Create New...