Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przywróciłem ustawienia fabryczne, przeszedłem proces pierwszej instalacji i teraz mam wcześniej wymieniane programy na kanałach od 1022. Na kanałach od 100 pojawia się komunikat "Podłącz dekoder do anteny ..." (czy jakoś tak). Czy tak już zostanie na stałe czy Polsat zamierza zaktualizować swoją listę kanałów do poprzedniego stanu?

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, support458 napisał:

Lista zapewne zostanie zaktualizowana jak Emitel zakończy proces reframingu.

A pojawią się kanały brakujące jak TVP Kobieta, Antena czy wszystkie z MUX6/MUX5? Oprócz tego zrobić miejsce na 16 ośrodków TVP3 w DVB-T (np. powyżej pozycji 150), bo ciężko oglądać serwis regionalny, skacząc aż na pozycje powyżej 1001.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do osób posiadających telewizję internetową od Polsat Box.
1. Czy jest gdzieś dostępna lista kanałów na których działa usługa cofania programów do 7 dni wstecz? 

2. Czy na dekoderze Polsat Box 4K lite można układać własną listę kanałów?

3. Czy z telewizją często występują jakieś problemy, np. często zacina się obraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mtv napisał:

Mam kilka pytań do osób posiadających telewizję internetową od Polsat Box.
1. Czy jest gdzieś dostępna lista kanałów na których działa usługa cofania programów do 7 dni wstecz? 

2. Czy na dekoderze Polsat Box 4K lite można układać własną listę kanałów?

3. Czy z telewizją często występują jakieś problemy, np. często zacina się obraz?

 

 

https://sklep.polsatbox.pl/noweepg

Usługa CUTV dane o kanałach na Infolinii CP.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie kanały nadawane w DVB-T podlegają pod "must carry" zapoznaj się ze stanem prawnym a później dyskutuj.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/radiofonia-i-telewizja-16795082/art-43

Usługa OTT to zupełnie coś innego więc nie mieszaj tematów. Idąc tym tokiem rozumowania np. PLAYER TVN powinien mieć w ofercie wszystkie kanały nadawane naziemnie, bzdura.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

doskonale wiem czym jest must carry. Za to Ty w jakieś alternatywnej rzeczywistości chyba żyjesz jak nie widzisz problemu.

 

Wrzesień 2020:

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała Cyfrowy Polsat do udostępnienia kanałów objętych zasadą must carry w Ipli i usłudze telewizji internetowej."

https://www.press.pl/tresc/63138,krrit-upomina-sie-w-cyfrowym-polsacie-o-kanaly-objete-must-carry-w-ipli

 

Grudzień 2020:

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wysłała pisma do nadawców i operatorów w sprawie naruszenia zasady must carry, must offer. Działania przewodniczącego KRRiT idą w kierunku zawarcia przez powyższe podmioty odpowiednich umów"

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krrit-nadawcy-operatorzy-zasada-must-carry-must-offer-na-czym-polega

 

I świeższe, luty tego roku:

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała nadawców do przestrzegania regulacji „must carry, must offer”. Rada zauważyła, że wciąż są z tym problemy, choć wybrane stacje TVP, TVN, Polsatu i Puls powinny być dostępne we wszystkich usługach bez opłat."

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krrit-must-carry-must-offer-tvp-tvn-polsat-puls-platformy-streamingowe-serwisy-streamingowe

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder OTT (Evobox Stream) to nie jest to samo co  (Evobox IP) Telewizja Internetowa, to dwie różne usługi.

Tak czy inaczej, dekoder OTT umożliwia odbiór bezpłatnie kanałów zawartych w klauzuli "must carry".

Wybór które kanały będzie oglądał i w jakim zakresie będzie korzystał z usługi należy do użytkownika.

Dla odbioru kanałów bezpłatnych jest wymagana antena naziemna, podobnie jak w zwykłym odbiorniku tv więc z czym masz problem ?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony Polsatu: "Telewizja Internetowa OTT: na Start Ponad 100 Kanałów i Nawet 1 Miesiąc bez Opłat!" :).

Odbiór po przejściu na DVB-T2 umożliwia jeden z kilku modeli streama. Lite 4K w ogóle tego nie umożliwia bo nie ma głowicy DVB-T.

I to główny problem. A to, o czym napisał @rotalplus to odrębny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz dekodery usługi i zagadnienia. Ten wątek dotyczy usługi OTT i dekodera Evobox Stream.

Pierwsze wersje dekodera zostały wprowadzone na rynek kiedy nie było formalnych rozporządzeń na temat DVB-T2.

Evobox Lite 4k jest przeznaczony do zupełnie innych usług niż OTT. Jaki to ma związek z tym wątkiem?

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 To Ty mieszasz, tylko nie wiem czy się zgrywasz czy serio to piszesz ;).

Skoro już ustaliliśmy, że w nomenklaturze Polsatu OTT i telewizja internetowa to to samo, to ustalmy też, że do tej usługi (której wątek dotyczy) jest od jakiegoś czasu oferowany dekoder Lite 4K. Może nie zauwazyłeś...

Co do Evoboxa Stream, to jak rozumiem, klienci z umową terminową na usługę telewizji internetowej mogą wymieniać bezpłatnie sprzęty niezgodne z rozporządzeniem aby odbierać dalej kanały must carry w wymyślony przez Ciebie sposób?

Może jednak łatwiej byłoby dorzucić stream TVP1, 2, TVN i Pulsu jak to robi Vectra Smart, Play i 15 innych dostawców i co sugeruje od kilku lat KRRIT...

PS. nieładnie edytować odpowiedzi - wcześniej twierdziłeś, że OTT i telewizja internetowa to nie jest to samo, potem zmieniłeś na Evoboxa IPTV, jak nikt o tym tutaj nie wspominał ;).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgmnt masz rację,  na co mi dekoder w ofercie OTT Lite 4K który nie ma ani pakietu programów tvp1,2 itp ani nie ma możliwości podpięcia anteny. Dla mnie rozwiązanie problemu jest jedno, aktywowanie pakietu darmowej telewizji dvb-t2 w usłudze OTT i nie ma problemu, tak jak jest to w telewizji Evobox IP.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po przełączeniu MUX1 i 2 do DVB-T2 są błędy z wyświetlaniem jakości/sygnału - pokazuje mi nawet 0% jakości, a kanały działają. MUX4, TVP oraz MUX3 wyświetlają te dane normalnie. A propo MUX4 to wyszukało kanały kodowane i nie wyrzuca błędu z nieprawidłowym wideo, tylko "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie...".

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...