Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, cordi7 napisał(a):

Od dluzszego czasu korzystam z dekodera Evobox Stream i poki co bylem dosc zadowolony.

Ostatnio zmienilem dostawce internetu i w oczekiwaniu na swiatlowod z kabla przesiadlem sie na VDSL.

Przez pierwsze dni dekoder dzialal w porzadku po czym nagle zaczely sie problemy - obraz i dzwiek tna sie.

Sygnal wchodzi na modem VDSL (Speedport Smart 4 plus) a z niego jeden kabel LAN idzie do routera mesh (w sumie mam w domu 3) a drugo bezposrednio do dekodera Evobox.

Sprawdzilem diagnostyke polaczenia internetowego, dekoder wskazuje od 1,5 Mbit/s do 4 Mbit/s i wyswietla komunikat, ze predkosc lacza jest zbyt niska do poprawnego dzialania.

Po przepieciu kabla sieciowego do dwoch roznych laptopow i puszczeniu speed testu osiagam ~100 Mbit/s.

Przepialem kabel LAN z dekodera (obecnie idacy bezposrednio od modemu) do routera Mesh (TP Link Deco) - bez zmian, taka sama predkosc zmierzona w tescie dekodera.

Sprawdzilem rowniez polaczeine wifi - dekoder podpiety do sieci wifi (ktora dziala normalnie - wszytkie inne urzadzenia wifi dzialaja) dalej zacina sie i wskazuje absurdanie niska predkosc polaczenia.

 

Prosimy o zresetowanie dekodera poprzez odłączenie go z sieci i po 30 sekundach ponowne podłączenie do zasilania. Następnie należy przywrócić ustawienia fabryczne oraz ponownie zainstalować kanały. Aby przywrócić ustawienia domyślne dekodera należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie dekodera i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Specjalista Polsat Box said:

Prosimy o zresetowanie dekodera poprzez odłączenie go z sieci i po 30 sekundach ponowne podłączenie do zasilania. Następnie należy przywrócić ustawienia fabryczne oraz ponownie zainstalować kanały. Aby przywrócić ustawienia domyślne dekodera należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie dekodera i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000.

 

Zrobione juz dwa razy - przepraszam, nie wspomnialem o tym. W sumie to probowalem odlaczania od sieci i wlaczania z powrotem oraz reset do ustawien fabrycznych.

Nie probowalem zrobic jednego po drugim, sprawdze dzis wieczorem i dam znac czy pomoglo choc niestety nie jestem jakos mocno optymistycznie nastawiony.

 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cordi7 napisał(a):

@Specjalista Polsat Box niestety bez zmian. 😩

Warto jeszcze sprawdzić działanie dekodera po przywróceniu fabrycznych ustawień routera, a także po połączeniu Evobox z inną siecią, jeśli to możliwe. W salonie sprzedaży można wykonać bezpłatną diagnostykę i ewentualnie wymienić sprzęt, jeśli okaże się uszkodzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/13/2023 at 8:11 PM, Specjalista Polsat Box said:

Warto jeszcze sprawdzić działanie dekodera po przywróceniu fabrycznych ustawień routera, a także po połączeniu Evobox z inną siecią, jeśli to możliwe. W salonie sprzedaży można wykonać bezpłatną diagnostykę i ewentualnie wymienić sprzęt, jeśli okaże się uszkodzony. 


Reset routera wykonany, podłączyłem też dekoder do innej sieci (a nawet dwóch) - wszystko na nic.

Dekoder chyba po prostu padł, co nieszczęśliwie zbiegło się w czasie ze zmianą providera sieci.

Muszę wybrać się do salonu na wykonanie diagnostyki i ewentualną wymianę. Pech i tyle…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2023 o 08:26, BW134 napisał(a):

Użytkownicy dekodera w wersji II z zachodu Polski - odbiera wam MUX3 po zmianach? U mnie brak sygnału i omija k.41, tak jak omijał MUX testowy od TVP w 2021.

U mnie w Stargardzie w połowie wyszukiwania kanałów dvbt pojawia się błąd i wyszukiwanie zatrzymuje się. Przywracałem ustawienia fabryczne ale nie pomogło. Od połowy grudnia nie mam kanałów typu WP, zoom, metro TTV i z tv publicznej. Czy @Specjalista Polsat Box może się do tego odnieść i coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak Polsat News Polityka w ofercie OTT, do tego pojawiły się testy trzech kanałów na pozycjach 15 (Stopklatka TV z logo i EPG TVP Seriale), 18 (Zoom TV) i 19 (WP z logo i EPG TVC).

 

W dalszym ciągu nie działa żaden kanał z MUX3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zresetowałem dekoder Evobox Stream II po to by wyszukać MUX 3 na nowo, niestety zatrzymuje się na 47% i albo wyszukuje zero kanałów albo wywala błąd. Problem prawdopodobnie jest od momentu przejścia MUX3 na DVB-T2.

 

@support458 @Specjalista Polsat Box Kiedy błąd zostanie naprawiony? Udostępnijcie chociaż TVP1, TVP2, TVP3 Warszawa, TVN i Puls.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.01.2024 o 08:34, BW134 napisał(a):

Brak Polsat News Polityka w ofercie OTT, do tego pojawiły się testy trzech kanałów na pozycjach 15 (Stopklatka TV z logo i EPG TVP Seriale), 18 (Zoom TV) i 19 (WP z logo i EPG TVC).

 

W dalszym ciągu nie działa żaden kanał z MUX3.

Ja powiem że w ofercie OTT Polsat Box nie mam pozycji 15, 18 i 19. Pytanie, jaki jest powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, kupiłem dekoder evobox stream z rynku wtórnego na allegro by móc korzystać z opcji prepaid, jednakże okazuje się że poprzedni właściciel pozostawił na dekoderze jakiś dług w kwocie 230zl. Nie pomaga reset do ustawień fabrycznych, ponieważ od razy wskakuje informacja na temat zaległości. Pytanie jak i prosba moja brzmi czy jest jakaś możliwość twardego resetu dekodera by móc korzystać z dekodera nie splacajac nie swojego zobowiazania? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kupić nowy z pakietem dodatkowych darmowym kanałów itp. pierdołów. 

 

Tuner zwykle powiązany jest z kontem użytkownika. 

Właściciel musi najpierw wyrejestrować odbiornik sam. Na takim odbiorniku nie ma żadnych gratisów i dodatkowych usług jak w nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam tą telewizję,  odbiera wszystkie stacje DVB-T2 oprócz TVP1, TVP2 w naziemnej, ICOK Polsatu informuje nie obsługuje on nowego standardu kodowania naziemnej telewizji cyfrowej.

Edytowane przez okrz92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z odbiorem MUX3 na EVO-BOX D46CU- brak wszystkich kanalów TVP. Problem pojawił się od momentu przejścia MUX3 na DVB-T2.

Resetowany do ustawień domyślnych, w połowie wyszukiwania kanałów dvbt wyrzuca błąd. 

Mam ten sam problem, co opisali: @BW134 i @msemafor

Czy jest na to jakaś recepta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...