Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Może tu uda mi się rozwiać moje wątpliwości. Mam dwa dekodery EVOBOX STREAM II EACU i wysłałem pytanie na iCOK Polsat, czy te urządzenia obsługują DVB-T2, które w moim regionie wejdzie w ostatnich dniach kwietnia. Uzyskałem odpowiedź/potwierdzenie od kierownika działu kontaktu z klientami (czy jakoś tak), że obsługują one DVB-T2. Jednak jak wchodzę na kanał 1006, na którym aktualnie nadawany jest program testowy do sprawdzenia, czy odbiornik TV/dekoder obsługuje DVB-T2 na ekranie pojawia się komunikat "Nieobsługiwany format wideo" i nie słychać głosu lektora. W informacji do programu jest napisane, że w przypadku prawidłowej obsługi DVB-T2 na ekranie pojawi się plansza informacyjna i będzie słychać głos lektora czytającego informacje z tej planszy.

Jak to w końcu z tymi EVOBOX STREAM II EACU jest? Obsługują one czy nie obsługują DVB-T2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, msemafor napisał:

Jak to w końcu z tymi EVOBOX STREAM II EACU jest? Obsługują one czy nie obsługują DVB-T2?

Obsługują, jednak obecne oprogramowanie na tym dekoderze jest jeszcze pozbawione pełnego wsparcia dla zapowiadanych zmian w naziemnej.  Właściwe oprogramowanie może się pojawić na czas.  Oprócz demodulacji DVB-T2 zmiana obejmuje także dekodowanie HEVC i obecnie drobne szczegóły w funkcjonowaniu tego kodeka (widoczne na tyle, żeby powodować irytację widza) są nadal poprawiane.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, hupatek napisał:

Obsługują, jednak obecne oprogramowanie na tym dekoderze jest jeszcze pozbawione pełnego wsparcia dla zapowiadanych zmian w naziemnej.  

Dzięki @hupatek. Czyli mam cierpliwie czekać na pojawienie się info o dostępnej aktualizacji oprogramowania? Ciekawe, czy Polsat da radę ją udostępnić przed regionalnym wdrażaniem nowego standardu nadawania :-)

3 godziny temu, hupatek napisał:

Obsługują, jednak obecne oprogramowanie na tym dekoderze jest jeszcze pozbawione pełnego wsparcia dla zapowiadanych zmian w naziemnej...

Odpowiem sobie i innym potencjalnie zainteresowanym tematem bo dostałem uzupełnienie odpowiedzi od Kierownika Sekcji Obsługi Korespondencji Email ICOK Polsat. Sam dekoder jest gotowy na DVB-T2, ale jego oprogramowanie jeszcze nie. Poniżej cała treść wiadomości uzupełniającej:

"Uprzejmie informujemy, że zweryfikowaliśmy przekazaną Panu informację. Okazało się, że opcja DVB-T2 jeszcze nie jest wgrana do oprogramowania. Niemniej w najbliższym czasie powinna zostać dodana. Przepraszamy za udzielenie błędnej informacji w poprzedniej wiadomości."

Więc czekamy na software update ...

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem z tym DVB-T2 HEVC 

Czy dekoder EVOBOX STREAM II EACU to to samo co model EVOBOX STREAM D46CU? 

 

 

A jeżeli mam model EVOBOX STREAM D46BU to rozumiem, że nie ma tu żadnych szans na dvb-t2 hevc, nawet po kolejnej aktualizacji systemu oprogramowania? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZibiZJ napisał:

Czy dekoder EVOBOX STREAM II EACU to to samo co model EVOBOX STREAM D46CU? 

Tak.

 

8 godzin temu, ZibiZJ napisał:

A jeżeli mam model EVOBOX STREAM D46BU to rozumiem, że nie ma tu żadnych szans na dvb-t2 hevc, nawet po kolejnej aktualizacji systemu oprogramowania? 

 

Niestety kaplica.   BU ma fizycznie glowice z demodulatorem jedynie DVB-T.  Ale potrafi zdekodowac HEVC przez co, gdyby juz teraz zostal wypuszczony firmware z HEVC do BU i CU (jest wspolny), to kłamliwy kanał "Sprawdzam" nadawany w HEVC+DVB-T1  by się prawidłowo pokazywał i wprowadzał w błąd ze mamy dekoder dostosowany.

 

Zostanie zatem na nim na jakiś czas  ogladanie MUX8, MUX3 i ewentualnie innych zrodeł (np. tak jak u mnie domofon i cctv osiedlowa).

 

Możliwe iż dekodery BU mogą w przyszlosci dostać ofertę IP-only i wyłączoną głowice w ogóle, zdolność odtwarzania HEVC jest na tyle wartosciowa zeby nie skazywac tego modelu na elektrośmieci...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 11:07, hupatek napisał:

Obsługują, jednak obecne oprogramowanie na tym dekoderze jest jeszcze pozbawione pełnego wsparcia dla zapowiadanych zmian w naziemnej.  Właściwe oprogramowanie może się pojawić na czas.  Oprócz demodulacji DVB-T2 zmiana obejmuje także dekodowanie HEVC i obecnie drobne szczegóły w funkcjonowaniu tego kodeka (widoczne na tyle, żeby powodować irytację widza) są nadal poprawiane.   

 

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla Evobox Stream II (wersja 4.3.3) rozwiązuje problem wsparcia HEVC dla kanałów naziemnych w tym dekoderze.

Jeśli ktoś ma z tym problem należy wykonać aktualizację oprogramowania menu Ustawienia => Ustawienia sprzętowe => Aktualizacja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może mnie ktoś oświecić w związku ze zmianą standardu nadawania? W woj. Zachodniopomorskim zmiana nastąpiła od 25 kwietnia i od tego dnia nie mam części kanałów (TVN, Polsat i kilkanaście innych), które wcześniej miałem przez EVOBOX STREAM II z najnowszym softem. W I kwartale kontaktowałem się z iCOK Polsatu i dostałem potwierdzenie, że do momentu zmiany standardu będzie aktualizacja umożliwiająca odbiór programów nadawanych w nowym standardzie. Faktycznie, była ta aktualizacja i zainstalowałem ją. W ramach testu uruchomiłem program testowy na kanale 1006 i poprawnie wyświetla się plansza informacyjna, słychać głos lektora, co oznacza, że dekoder obsługuje DVB-T2 HEVC. Czemu jak włączam np. TVN pojawia się na ekranie komunikat o konieczności podłączenia anteny do dekodera (czy jakoś tak)?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie. 

U mnie (dolnośląskie)  ten sam problem. Po zmianie Mux z TVN i Polsatem zniknął bezpowrotnie. Co ciekawe MUX 2 i MUX 1 nadają z taką samą mocą i na innych dekoderach z DVB-T2 HEVC jeden z mux - ów na jakość 100 %, a drugi 0 %. 

MUX3, ten z TVP(iS) odbiera bardzo dobrze, ale on został na DVB-T1.... (polityka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie przeczytałem, że wraz ze zmianą standardu zmieniły się także częstotliwości programów na niektórych MUX-ach. W ustawieniach EVOBOX STEAM nie ma możliwości ręcznego ustawiania kanałów i częstotliwości - jest tylko automatyczne wyszukiwanie programów DVBT i mi wyszukuje ich 27. Nie robiłem jeszcze przywrócenia ustawień fabrycznych dekodera ale w przy najbliższej okazji zrobię to i zobaczymy, czo to pomoże. Może konieczna jest kolejna aktualizacja softu dekodera wprowadzająca aktualne parametry nadawczo - odbiorcze programów po zmianie standardu na DVB-T2?

Może ktoś, u kogo zmiana standardu nadawania nastąpiła wcześniej miał podobną sytuację z brakiem TVN, Polsat i kilkunastu innych kanałów i mógłby poinformować, czy udało mu się rozwiązać problem oraz jak?

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie te programy DVB-T2 powyżej 1000 jak TVN czy Eska? U mnie cała oferta z MUX5 jest właśnie poza listą, a MUX5 właśnie działa (w całości). Oprócz tego poza listą jest m.in Antena. Polsacie, zaktualizuj wreszcie listę NIT pomiędzy 100 a 199!

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

@msemafor a jaki masz model Streama? 

Nie pamiętam dokładnie ale jestem pewny, że obsługuje DVB-T2 bo program kontrolny na kanale 1006 działa prawidłowo. Przed aktualizacją softu pojawiał się tylko komunikat "Nieobsługiwany format wideo".

@Specjalista Polsat Box możesz odnieść się do moich i innych ostatnich postów odnośnie braku programów, m. in. TVN, Polsat po uruchomieniu regionalnie nowego standardu nadawania?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, msemafor napisał:

Może mnie ktoś oświecić w związku ze zmianą standardu nadawania? W woj. Zachodniopomorskim zmiana nastąpiła od 25 kwietnia i od tego dnia nie mam części kanałów (TVN, Polsat i kilkanaście innych), które wcześniej miałem przez EVOBOX STREAM II z najnowszym softem. W I kwartale kontaktowałem się z iCOK Polsatu i dostałem potwierdzenie, że do momentu zmiany standardu będzie aktualizacja umożliwiająca odbiór programów nadawanych w nowym standardzie. Faktycznie, była ta aktualizacja i zainstalowałem ją. W ramach testu uruchomiłem program testowy na kanale 1006 i poprawnie wyświetla się plansza informacyjna, słychać głos lektora, co oznacza, że dekoder obsługuje DVB-T2 HEVC. Czemu jak włączam np. TVN pojawia się na ekranie komunikat o konieczności podłączenia anteny do dekodera (czy jakoś tak)?

 

Najnowsza wersja oprogramowania dla Evobox Stream II (D46CU) to 4.3.3 do sprawdzenia w Ustawienia => Informacje =>Wersja oprogramowania.

Należy zweryfikować wersję oprogramowania. Aktualizacja oprogramowania jest możliwa tylko dla dekodera podłączonego do internetu.

W opisanym przypadku rekomenduję przywrócenie ustawień domyślnych dekodera i przejścia od nowa procesu pierwszej instalacji.

W dniu 19.04.2022 o 16:54, DeXE napisał:

Posiadam model D46CU z wersją Bitno 1.52.11.3 i jak na razie nie ma aktualizacji. Wiadomo kiedy ją dostaną wszystkie modele? 

 

Dekoder D46CU musi być podłączony do internetu i zaktualizuje się po przełączeniu do stanu szybki start (Led na front panelu w kolorze czerwonym.). Najlepiej zostawić dekoder w takim stanie na noc, oczywiście musi być cały czas podłączony do internetu.

Najnowsza wersja oprogramowania która wspiera obsługę DVB-T2 i HEVC to Graphyne 4.3.3.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...