Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, DeXE napisał:

Zasięg Mux 5 jest u mnie dobry, na telewizorze z tunerem DVB-T2 mam siłę 95 a jakość 90 a po podpięciu w tym samym miejscu Evoboxa mam 0 %. 

Wiem że w internecie w instrukcji jest napisane że posiada tuner DVB-T ale dzwoniąc do działu technicznego Polsatu dostałem informację że model D46BU posiada tuner DVB-T a model D46CU DVB-T2 dlatego coś się nie zgadza z tym co mówią technicy a rzeczywistością. 

 

6 godzin temu, DeXE napisał:

Zasięg Mux 5 jest u mnie dobry, na telewizorze z tunerem DVB-T2 mam siłę 95 a jakość 90 a po podpięciu w tym samym miejscu Evoboxa mam 0 %. 

Wiem że w internecie w instrukcji jest napisane że posiada tuner DVB-T ale dzwoniąc do działu technicznego Polsatu dostałem informację że model D46BU posiada tuner DVB-T a model D46CU DVB-T2 dlatego coś się nie zgadza z tym co mówią technicy a rzeczywistością. 

Niestety nie pomoge. Dla mnie sprawa dekodera Evobox Stream i odbioru dvb-t2, jest enigmatyczna, tak jak informacja z nim (o nim) związana, choć niektórzy twierdzą, że wszystko jest "kawa na ławę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem dekoderem c.d. Internet światłowodowy i dekoder wyświetla bark sieci. Przeszedłem do sklepu zawiesił się. Kontakt icok zapraszam do salonu jak nie pomaga przywrócenie ustawień lub reset routera i dekodera. Tak to jest jak się chce zaoszczędzić na abonamencie telefonicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.07.2021 o 12:59, HansKlos napisał:

Pytanie dla posiadaczy tego urządzenia - wer.2 dvb-t2. Czy ktoś odbiera sygnał Polsat News HD Test z nadajnika mux-4 (TV mobilna), telewizji naziemnej?

Mój Evobox Stream II nawet nie wykrywa sygnału DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paskud napisał:

Inny odbiornik DVB-T2 z HEVC nie ma problemu.

Widać, że Evobox Stream ma jeszcze sporo do poprawki.

 

Hmm... Widzisz, to całkiem możliwe. Choć są tu osoby na forum, które twierdzą, że jest to odbiornik przystosowany do odbioru dvb-t2 i cały czas mówimy o odbiorze NTC. Tym bardziej dziwi fakt, testowego sygnału PN nadawanego w 10-ciu bitach, w dvb-t i hevc, którego żadne urządzenie Polsatu nie odbierze. No cóż , pozostaje czekać na urządzenie "box". Może będzie to strzał w dziesiątkę 😉... Oby nie w stopę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na umowie napisane jest EVOBOX STREAM II ale nie widzi DVB-T2. Na odbiorniku jest model D46CU.

 

Niestety taniość widać na odległość. Przecież już dawno wiadomo, że będzie przejście na DVB-T2 HEVC.

 

Sygnał DVB-T2 ma prawidłowe parametry. Poziom 50 dBµV.

 

Zdjęcie z pomiaru:

k38_evobox_mux-5.jpg

 

Tak pokazuje EVOBOX STREAM:

k38_evobox_stream_vii.jpg

 

 

Dodatkowo co kilka dni tuner pokazuje brak sygnału z anteny. Pomaga wyłączenie z prądu, lub ponowne ręczne wyszukiwanie programów, które trzeba przeprowadzić osobno dla każdego multipleksu.

 

Następnym razem jak coś będziecie produkować, wyślijcie mi próbkę do testów ;)

 

 

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.

od czerwca 2022 będzie pełno reklamacji na Evobox Stream bo abonenci stracą dostęp do całego DVB-T oprócz MUX8, a z kanałów podstawowych jest tylko online Polsat i TV4. Na resztę trzeba czekać aż Ipla/CP GO doda...

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na liście kanałów DVB-T wciąż brakuje TVP Kobieta oraz Antena/Silver TV. Wyszukują się na pozycjach 1000+. TVP 3 nie działa poza zasięgiem TVP3 Warszawa, a ośrodek regionalny wyszukuje się osobno także powyżej 1000 pozycji. Taka moja uwaga.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...