Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dekoder jest ok. zadziwiające jest tempo przełączania programów, odbywa się szybciej niż w dekoderze satelitarnym, jakość w HD wręcz lepsza niż w odbiorze satelitarnym, oprogramowanie bardzo przejrzyste, stabilne, oferta zadowalająca. Odbieram na światłowodzie, więc stabilność internetu zapewniona, jednakże co zauważyłem, że podczas oglądania np. TVN24 co jakiś czas występuje "spadek jakości" tzn. obraz z bardzo wyrazistego zrobi się lekko mętny i sporadyczna stop klatka. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i to tylko na TVN24??? Zadziwia brak POLSATU w HD!!!!!!!!, gdzie POLSAT 2 jest już w HD, w ofercie jest zapisane, że jest POLSAT HD, jednak w dekoderze go brak. Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tymi zacięciami?

Edytowane przez adamb1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z tego co zauważyłem, to nie wiem z jakiego powodu w ofercie OTT nie ma kanału dla dzieci POLSAT JIM JAM !!! Nie jest oferowany nawet odrębnie w pakiecie dziecięcym, gdzie są wszystkie inne pozostałe programy dla dzieci. Kolejna ciekawostka dotyczy głównego programu POLSAT, gdzie w OTT nie jest standardzie HD tylko w SD. Jakaś dziwna sytuacja??????? Jednakże na stronie cyfrowego polsatu w ofercie widnie jako POLSAT HD, ta sama sytuacja dotyczy TV4, również w OTT w standardzie SD. Dziwne podejście do klienta, na własnej platformie polsatu powinny być dostępne wszystkie kanały własne w HD.

Edytowane przez adamb1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość lakiman
W dniu 5.02.2021 o 09:20, adamb1981 napisał:

 Kolejna ciekawostka dotyczy głównego programu POLSAT, gdzie w OTT nie jest standardzie HD tylko w SD. Jakaś dziwna sytuacja??????? Jednakże na stronie cyfrowego polsatu w ofercie widnie jako POLSAT HD, ta sama sytuacja dotyczy TV4, również w OTT w standardzie SD. Dziwne podejście do klienta, na własnej platformie polsatu powinny być dostępne wszystkie kanały własne w HD.

Może dlatego , że dla CP jakość HD to wciąż rarytas.

Niedawno jeszcze  standardem było SD i jak widać są dalej do tego mocno przywiązani.

Albo docelowy klient ma być z tych mniej wymagających.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe by dekoder się uszkodził po zawieszeniu się po zerwaniu internetu WiFi? Po resecie nie chce uruchomić żadnego programu, zarówno OTT jak i DVB-T. EPG też nie działa. Dekoder miałem wtedy ustawiony na MTV Hits jak się zawiesił a przełączyłem go niechcący wstecz.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, czy kupując dekoder evobox stream na własność po upływie tych 3 miesięcy gratisowych pakietów ma się normalny dostęp do CP GO na dekoderze bez reklam (nie ma się żadnego pakietu włączonego)?
Chodzi mi o zamiennik pakietu rodzinnego, z której to umowy będę rezygnował, a ten dekoder w domyśle służyłby jako przystawka VOD do oglądania jakiś seriali ze zwykłego Polsatu czy TV4. Bo na Ipli jest mnóstwo reklam, a tu, mam nadzieję, że ich nie będzie. Ktoś to sprawdzał czy to tak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Evobox Stream, część druga.

 

Dziś po aktualizacji kanałów dekoder blokuje się na "Aktualizacja listy kanałów, proszę czekać". Nie pomaga reset, a teraz nawet obraz się nie załącza. Działa tylko skakanie między mozaiką, a głównym menu, ale nigdzie przejść się nie da. Do tego co chwilę wysypuje kanały cyfrowe i trzeba szukać na nowo. Świetny soft. 

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy chociaż na listę coś dodadzą skoro tyle aktualizuje... :).

edit: na Evobox IP dziś z kolei aktualizacja oprogramowania, zmian nie widzę.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie nie odbiera sygnału na muxie testowym TVP (dekoder w wersji z T2), a poza tym dekoder nie ma obsługi H.265/HEVC więc będzie wyświetlać czarny ekran na kanałach w HEVC.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal wirtualnemedia_pl informuje, że Cyfrowy Polsat musi - zgodnie z zasadą must carry, must offer i art. 43 ust. 1 Ustawy o radiofonii i telewizji udostępnić swoim widzom telewizji internetowej oraz użytkownikom platformy Ipla kanały objęte tą zasadą (czyli TVP1, TVP2, TVP3, TVN, TV Puls, TV4 i główną antenę Polsatu), a ci nadawcy nie mogą odmówić ich udostępnienia.

 

Cytat

- Będziemy podpisywali stosowne umowy, jesteśmy w trakcie rozmów. Te rozmowy się posuwają do przodu, więc myślę, że niedługo będziemy mogli zobaczyć te wszystkie kanały w naszej ofercie
 

– skomentował Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie który Evobox stream ma tuner DVB-T2? 

Kupiłem specjalnie model D46CU który mi wskazał technik z Polsatu a i tak nie odbiera emisji testowych DVB-T2, jakość i siła sygnału 0%.

Edytowane przez DeXE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HansKlos napisał:

Nie chcę być złośliwy, ale na stronie Polsatu, masz informację, co dekoder posiada (instrukcje).

A tak poważnie, to wg tego co piszesz, to "internet" znajduje tylko "dvb-t".

Oczywiście możesz być także poza zasięgiem sygnału testowego mux-5.

Zasięg Mux 5 jest u mnie dobry, na telewizorze z tunerem DVB-T2 mam siłę 95 a jakość 90 a po podpięciu w tym samym miejscu Evoboxa mam 0 %. 

Wiem że w internecie w instrukcji jest napisane że posiada tuner DVB-T ale dzwoniąc do działu technicznego Polsatu dostałem informację że model D46BU posiada tuner DVB-T a model D46CU DVB-T2 dlatego coś się nie zgadza z tym co mówią technicy a rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...