Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się szukać, ale na początku tego tematu pamiętam, że ktoś zadał takie pytanie i @Specjalista Cyfrowy Polsat napisał, że IPTV oraz OTT mają te same źródła transmisji. Z tego co można zauważyć "na oko" to CDN'ów jest zdecydowanie za mało i przy dużym obciążeniu nie radzą sobie wcale.

 

W ogóle wydaje mi się, że jeśli chodzi o bufor to jest on za mały, gdyż wystarczy odłączyć połączenie internetowe na modemie i po 2-3 sekundach transmisja ginie.  

 

Zgadza się to co piszesz odnośnie zmiany rozdzielczości odtwarzanego materiału. Niestety, wygląda to jak kiepskiej jakości piracki streaming. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

W ostatnim czasie mamy wysyp testów i recenzji tego "cuda" wszędzie. To się nazywa artykuł sponsorowany.

 

Dla mnie ta usługa to porażka.

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co mają ten dekoder:

1). Czy to prawda, że nie można korzystać z własnych multimediów? Czyli nie można podłączyć nic przez USB?

2). Czy na kanale 4Fun TV działa opcja cathup (oglądanie do 7 dni wstecz)?

Bo wiem tylko, że dekoder nie ma nagrywania.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Matt-1 napisał:

Dla tych, co mają ten dekoder:

1). Czy to prawda, że nie można korzystać z własnych multimediów? Czyli nie można podłączyć nic przez USB?

2). Czy na kanale 4Fun TV działa opcja cathup (oglądanie do 7 dni wstecz)?

Bo wiem tylko, że dekoder nie ma nagrywania.

W dekoderze EVOBOX STREAM znajduje się gniazdo umożliwiające podłączenie pamięci zewnętrznej typu pendrive lub dysku USB (tylko do odczytu). Jeśli chodzi o opcję CatchUP, to na kanale 4FUN.TV nie jest ona dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...  A właśnie jestem u znajomego i jednak jest jak pamiętałem ;).

 

4funn.jpg

 

edit: No chyba, że inaczej jest na IP i Streamie, choć przecież wyżej było pisane, że te same źródła...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Matt-1 napisał:

Dla tych, co mają ten dekoder:

1). Czy to prawda, że nie można korzystać z własnych multimediów? Czyli nie można podłączyć nic przez USB?

2). Czy na kanale 4Fun TV działa opcja cathup (oglądanie do 7 dni wstecz)?

Bo wiem tylko, że dekoder nie ma nagrywania.

Przepraszam za błędną informację w kwestii funkcji CatchUP, jest ona dostępna na kanale 4FUN.TV. 

 

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Aha...  A właśnie jestem u znajomego i jednak jest jak pamiętałem ;).

 

4funn.jpg

 

edit: No chyba, że inaczej jest na IP i Streamie, choć przecież wyżej było pisane, że te same źródła...

Dziękuję za czujność i przepraszam za nieprawidłową informację. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 10:27, support458 napisał:

Skąd pewność, że Ty nie jesteś trolem konkurencji?

 

 Dość późno odezwał się "ulubieniec" OTT-znawca tematu? Nie jestem z konkurencji, byłem i jestem nadal za... nie za OTT.  Tak napisałem. Jeżeli masz wolę/zadanie mamienia zapaleńców, że OTT to siódmy cud świata, odpowiadam, nie mów tego znajomym bo ich stracisz. Chcesz szczegółów?-pytaj, nie wypowiadaj się na Forum, jak nie masz pojęcia o temacie.

W dniu 4.01.2020 o 10:47, staniwaw napisał:

 

 

Eh.... najlepiej kupić i samemu sprawdzić, testować można w zasadzie 14 dni. No i mam pierwsze wrażenia: pierwszy zachwyt och, ach...ale tak szczerze; szału nie ma. Obraz w NC+ lepszy, tv internetowa teoretycznie nie reaguje na wiatry, deszcze i inne przeszkody, a tu tymczasem w Sylwestra migotanie, zacinanie, obraz jak witraż. I zaznaczam, że mam dobry internet, ale gdy np transfer waha się koło 16 mega, to obraz też mieli się, gdy pojawi się obraz większej "wagi"/ film/mecz, to występuje mielenie, podczas filmu na HBO Wataha, bywa to samo, program na National Geografic podobnie. Tak więc próba z EvoboxStream wygląda blado, raczej w obecnej formie nie do przyjęcia. Jest droga, policzyłem wszystko-zdzierstwo,musisz mieć dachowe DVB=T jak nie to nie masz np TVPSport, co za badziew!!! Po włączeniu bwa, że znikają programy DVB-T ale po ponownym ich instalowanu sa, co myślą w CP,że co chwila po wyłączeniu klient będzie ładował dachowe/naziemne programy, to nie jest XXI wiek!!! Produkcja EvoboxStream w Mielcu...hmmm jak ktoś ma problem z produkcją chińską albo Korea, Taiwan,to niech sobie kupi EvoboxStream, będzie miał dobre bo ...Polskie!!! Na dzisiaj po 13 dniach testowania nie kupię bo nie warto.Musiałbym z CP się boxować przez 24mce a oni są mocniejsi, bo wystawiają faktury!!! Dziękuję za pomoc, teraz to ja mogę doradzać, jestem praktykiem. Pozdrawiam

 

 

chyba ma rację

 

dreszczyk to będziesz miał po włączeniu,ja go mam ...odradzam EBoxStream OTT, kup tez melisę bo restarty boxa wymagają liczenia do 100 aby opanować nerwy

 

W dniu 4.01.2020 o 10:47, staniwaw napisał:

 

 

Eh.... najlepiej kupić i samemu sprawdzić, testować można w zasadzie 14 dni. No i mam pierwsze wrażenia: pierwszy zachwyt och, ach...ale tak szczerze; szału nie ma. Obraz w NC+ lepszy, tv internetowa teoretycznie nie reaguje na wiatry, deszcze i inne przeszkody, a tu tymczasem w Sylwestra migotanie, zacinanie, obraz jak witraż. I zaznaczam, że mam dobry internet, ale gdy np transfer waha się koło 16 mega, to obraz też mieli się, gdy pojawi się obraz większej "wagi"/ film/mecz, to występuje mielenie, podczas filmu na HBO Wataha, bywa to samo, program na National Geografic podobnie. Tak więc próba z EvoboxStream wygląda blado, raczej w obecnej formie nie do przyjęcia. Jest droga, policzyłem wszystko-zdzierstwo,musisz mieć dachowe DVB=T jak nie to nie masz np TVPSport, co za badziew!!! Po włączeniu bwa, że znikają programy DVB-T ale po ponownym ich instalowanu sa, co myślą w CP,że co chwila po wyłączeniu klient będzie ładował dachowe/naziemne programy, to nie jest XXI wiek!!! Produkcja EvoboxStream w Mielcu...hmmm jak ktoś ma problem z produkcją chińską albo Korea, Taiwan,to niech sobie kupi EvoboxStream, będzie miał dobre bo ...Polskie!!! Na dzisiaj po 13 dniach testowania nie kupię bo nie warto.Musiałbym z CP się boxować przez 24mce a oni są mocniejsi, bo wystawiają faktury!!! Dziękuję za pomoc, teraz to ja mogę doradzać, jestem praktykiem. Pozdrawiam

 

 

chyba ma rację

 

dreszczyk to będziesz miał po włączeniu,ja go mam ...odradzam EBoxStream OTT, kup tez melisę bo restarty boxa wymagają liczenia do 100 aby opanować nerwy

 

Zgoda, tylko dlaczego Klient ma płacić 21 miesięcy za testowanie "prototypu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Specjalista Cyfrowy Polsat, mam do Ciebie pytanie. Otóż posiadam ten sprzęt kupiony na własność. Gdybym chciał go sprzedać to rozumiem, że wymagana jest cesja w salonie, gdyż sprzęt został zarejestrowany na mnie przy pierwszym uruchomieniu? Jaki koszt takiej cesji?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź z ICOK. Może komuś się przyda.

 

Treść:

 

Cytat

Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że samo przeprowadzenie cesji dla przedmiotowego dekodera nie jest możliwe, niemniej Cyfrowy Polsat przewiduje możliwość wyrejestrowania przedmiotowego dekodera. Wówczas nowy użytkownik będzie miał możliwość ponownej rejestracji dekodera na swoje dane.

Zaznaczamy, że ponowna rejestracja dekodera nie będzie się wiązała z przyznaniem nowemu użytkownikowi dodatkowych benefitów (gratisów).

 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, fipii napisał:

Zrobiłem sobie listę ulubionych kanałów, posegregowałem po swojemu, wczoraj włączam a dekoder sobie sam te kanały wymieszał w kolejności znanej tylko sobie. Czemu tak jest? Jakiś niedopracowany soft? Dekoder był cały czas w stand by

Witaj. Nie odnotowałem podobnych zgłoszeń. W takiej sytuacji proszę o przywrócenie ustawień fabrycznych. Następnie należy ustalić raz jeszcze ulubioną listę kanałów i zweryfikować, czy taka sytuacja również miała miejsce. Poinformuj mnie tutaj o rezultacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była podobna sytuacja. Nawet nie chciało mi się o tym pisać, bo co by to zmieniło? Skoro od momentu uruchomienia usługi nie było żadnej aktualizacji oprogramowania. 

 

BTW. Zmiany w ofercie telewizji internetowej (OTT) Cyfrowego Polsatu: https://gsmonline.pl/artykuly/telewizja-ott-cyfrowy-polsat-oferta-ceny?fbclid=IwAR08bil30aJMkR8_OlEIIoglFBFrJQG7fLy0a32nVoZMH2rF5W-gtCEl6mk

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...