Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2019 o 10:21, staniwaw napisał:

 

Czy odradzasz OTT/EvoboxStream?

 

Jeśli chcesz poczuć dreszcz emocji związany z byciem testerem usługi - bierz śmiało. Telewizja po IP to dla CP to kompletna nowość, odkrywają dopiero ten świat i obecni klienci doświadczają klasycznych chorób wieku dziecięcego tej usługi/platformy.

Najpewniej nie odkryję Ameryki pisząc, że nie powinny nikogo dziwić potknięcia operatora w początkowej fazie wdrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

@wuzel Rozmawiałem dziś ze siostrą i mi powiedziała że nie potrzebuje Evoboxa Stream bo wszystko ogląda na laptopie

Ale co ,mam ją przekonać do Evoboxa czy jak ,bo nie rozumiem ? Rok się dobrze nie zaczął a Ty sypiesz żartami ,mało z krzesła nie spadłem :rofl:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 18:28, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

 

Możesz aktywować go od razu. Można go używać w całej Unii Europejskiej z dostępem do dowolnego Internetu, więc przeprowadzka nie będzie miała wpływu.

A czy za granicą pobierze listę kanałów po resecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 10:21, staniwaw napisał:

 

Czy odradzasz OTT/EvoboxStream?

 

 

Eh.... najlepiej kupić i samemu sprawdzić, testować można w zasadzie 14 dni. No i mam pierwsze wrażenia: pierwszy zachwyt och, ach...ale tak szczerze; szału nie ma. Obraz w NC+ lepszy, tv internetowa teoretycznie nie reaguje na wiatry, deszcze i inne przeszkody, a tu tymczasem w Sylwestra migotanie, zacinanie, obraz jak witraż. I zaznaczam, że mam dobry internet, ale gdy np transfer waha się koło 16 mega, to obraz też mieli się, gdy pojawi się obraz większej "wagi"/ film/mecz, to występuje mielenie, podczas filmu na HBO Wataha, bywa to samo, program na National Geografic podobnie. Tak więc próba z EvoboxStream wygląda blado, raczej w obecnej formie nie do przyjęcia. Jest droga, policzyłem wszystko-zdzierstwo,musisz mieć dachowe DVB=T jak nie to nie masz np TVPSport, co za badziew!!! Po włączeniu bwa, że znikają programy DVB-T ale po ponownym ich instalowanu sa, co myślą w CP,że co chwila po wyłączeniu klient będzie ładował dachowe/naziemne programy, to nie jest XXI wiek!!! Produkcja EvoboxStream w Mielcu...hmmm jak ktoś ma problem z produkcją chińską albo Korea, Taiwan,to niech sobie kupi EvoboxStream, będzie miał dobre bo ...Polskie!!! Na dzisiaj po 13 dniach testowania nie kupię bo nie warto.Musiałbym z CP się boxować przez 24mce a oni są mocniejsi, bo wystawiają faktury!!! Dziękuję za pomoc, teraz to ja mogę doradzać, jestem praktykiem. Pozdrawiam

W dniu 2.01.2020 o 21:46, Darek z Ozimka napisał:

@wuzel Rozmawiałem dziś ze siostrą i mi powiedziała że nie potrzebuje Evoboxa Stream bo wszystko ogląda na laptopie

 

 

chyba ma rację

W dniu 31.12.2019 o 08:45, 4est napisał:

 

Jeśli chcesz poczuć dreszcz emocji związany z byciem testerem usługi - bierz śmiało. Telewizja po IP to dla CP to kompletna nowość, odkrywają dopiero ten świat i obecni klienci doświadczają klasycznych chorób wieku dziecięcego tej usługi/platformy.

Najpewniej nie odkryję Ameryki pisząc, że nie powinny nikogo dziwić potknięcia operatora w początkowej fazie wdrożenia.

 

dreszczyk to będziesz miał po włączeniu,ja go mam ...odradzam EBoxStream OTT, kup tez melisę bo restarty boxa wymagają liczenia do 100 aby opanować nerwy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuzik1111 daje, bo mimo wad Evobox Stream jest i tak 2 klasy lepszy od otrzymanego w spadku po francuskim C+ Player+ Boxa czy Sagema DIW362 dla Play Now TV.

A na to, że operator nie ma odpowiednich łącz, żeby zapewnić odpowiedniej jakości streaming miejsce produkcji sprzętu nie ma wpływu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta 50mbs i nie doświadczam jakiś wad działania (na początku były, owszem), ale LM w godzinach szczytu działa bez zarzutów u mnie, teraz oglądam Barcelonę z Espanyolem i też bez zarzutu. Dodam tylko, że po włączeniu meczu, przewijam go o minutę wstecz, aby materiał miał zapas na buforowanie i śmiga ok. Ale to jest jedyna niedogodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox  Stream czyli telewizja OTT nadal zacina kiedy chce i tylko od niej zależy jak długo , nie ma znaczenia jaki kanał oglądasz itp. Obraz  jest trochę jakby rozmyty w porównaniu z Canal+. Kanały powielone np sportowe nie wiadomo po co i komu to potrzebne? Mąci w głowie i daje poczucie posiadania gigantycznej ilości programów . Wystawione 3 pakiety są "wybornie"dobrane, stanowią o cwaniactwie CP, a naziemnej DVB-T nie masz chyba, że włączysz naziemny kabel, jak się to ma do TELEWIZJI INTERNETOWEJ (XXI wiek)...a no nijak , pomyślcie sami.

Dobrze że jest opcja w CP telewizja na próbę 14 dni nic nie ryzykujesz, bo możesz wpaść jak śliwka w kompot.

Fajnie się ogląda meczyki ligi angielskiej, włoskiej, niemieckiej,hiszpańskiej, HBO; ale zbyt duża cena nerwów no i kasa spora musi być wydana.

Nie warto.oddaję, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 15:31, marekpolek napisał:

CP wypuścił nieprzygotowany i niedopracowany produkt. Na obecną chwilę to porażka.

To nie kwestia niedopracowania. To kwestia użytych technologii dla taniości produktu.  szybciej zrezygnują z produktu niż podniosą na wysoki poziom.Jak liczycie, ze pudełko za ok. 100 zł obrobi Wam stream i jeszcze dodatkowo obraz to równie dobrze oczekiwać pracowniczych wycieczek na Marsa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w grudniu 2019 czytałem negatywne opinie, pomyślałem że część społeczności forum zwyczajnie troluje. Dzisiaj wiem, że to prawda. Oczywiście  uznaję że jest duża grupa abonentów, którzy mają i chwalą sobie, choć odczucia maja podobne ale zabłąkali się w terminie 14 dni albo im to nie przeszkadza. Szanuje ich ale ja chcę XXI wieku, skoro nie potrafią montować w Mielcu, może warto spróbować w Szanghaju. Na marginesie warto wspomnieć o agresywnej ostatnio reklamie tego produktu w TV, przekłada się to na "lukrowanie i polewanie serc miodkiem" potencjalnych abonentów w salonach CP. Po co naciągać? Ani słowa o stronie negatywnej produktu, gdy zwracałem, osoba cicho powiedziała "znowu mamy zwrot OTT". Pozdrawiam

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann, a więc generalnie jest tak:

 

1) Płynność odtwarzania (framerate): OTT (dekoder CP)

 

2) Jakość odtwarzania (bitrate): OTT (dekoder CP)*

 

Ipla przynajmniej na moich urządzeniach, tj.:

 

1) LG OLED B8 55",

 

2) Xiaomi Mi Box 4K (już go nie posiadam),

 

nie daje / dawała takiej płynności (framerate) odtwarzania kanałów sportowych jak dekoder OTT. 

 

*Ale, ale, ale... Właśnie oglądam ATP CUP i... 

 

Na dekoderze jakość kanału Polsat Sport Extra jest mocno dyskusyjna - skacze. Nie da się wybrać jakości odtwarzania na sztywno. Algorytm o tym decyduje. Ta uwaga dotyczy również wszystkich innych kanałów. 

 

Tym czasem odpaliłem Cyfrowy Polsat GO, gdzie da się wybrać na sztywno 1080p i tutaj odtwarzacz trzyma jakość.

 

Tylko co z tego... Nie po to mam dekoder i telewizor 55" żeby męczyć się z oglądaniem na laptopie. 

 

Może @support458 przekażesz komu trzeba by w sofcie była możliwość ustawienia jakości odtwarzania, bo tak dłużej być nie może. Płacimy za to, a dostajemy "kupę".

 

@support458, tak na marginesie. Zamiast wyzywać ludzi od trolli weźcie się lepiej do roboty, bo jest nad czym pracować.

 

 

 

Godzinę temu, staniwaw napisał:

Gdy w grudniu 2019 czytałem negatywne opinie, pomyślałem że część społeczności forum zwyczajnie troluje. Dzisiaj wiem, że to prawda. Oczywiście  uznaję że jest duża grupa abonentów, którzy mają i chwalą sobie, choć odczucia maja podobne ale zabłąkali się w terminie 14 dni albo im to nie przeszkadza. Szanuje ich ale ja chcę XXI wieku, skoro nie potrafią montować w Mielcu, może warto spróbować w Szanghaju. Na marginesie warto wspomnieć o agresywnej ostatnio reklamie tego produktu w TV, przekłada się to na "lukrowanie i polewanie serc miodkiem" potencjalnych abonentów w salonach CP. Po co naciągać? Ani słowa o stronie negatywnej produktu, gdy zwracałem, osoba cicho powiedziała "znowu mamy zwrot OTT". Pozdrawiam

 

To nie chodzi o to, gdzie urządzenie jest składane, a o to jak napisany jest soft oraz jakim zapleczem infrastrukturalnym dysponują, które musi to później dać radę obsłużyć. 

 

Widocznie byli zbyt dużymi optymistami wprowadzając tę usługę na rynek już teraz nie zapewniając jej odpowiedniej infrastruktury.

 

Pamiętamy przecież co się kiedyś działo w przypadku Ipli i dostępu do Euro. Tutaj jest powtórka z historii tylko w trochę innym wydaniu.

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy stream i IPTV mają te same CDNy. I ciekawe ile ich jest? Bo takie problemy są na obu usługach. Evobox IPTV zrzuca jakość jak ma za mało wypełnienia bufora, raz robi to dość płynnie, innym razem obraz miga, ale tak czy siak spadek z 4 na 2 Mbps i zjazd rozdzielczości z 1080 na 720 jest bardzo widoczny.

 

Francuski MyCanal ma zaleznie od kanału nawet 7-8 profili jakościowych z różnym bitrate i  zjazd z 5 Mbps na 4 Mbps (a potem dopiero na 2.5 i jeszcze niżej w ramach tej samej rozdzielczośći...) wygląda dla oka znacznie lepiej.

CP ma raptem 3 profile jakościowe dla kanałów HD i każdy wiąże się nie tylko ze spadkiem bitrate ale i rozdzielczości ekranu (FHD > HD > SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...