Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo nie chodzilo ze 4 dni wybijalo to samo co u was albo blad odtwarzania albobrak polaczenia wczoraj caly dzien ladnie chodzilo bez zacinki, i oni odpisuja i ganiaja ludzi po punktach zeb y wymienic dekoder  jak to jest wina po ich stronie albo firmware albo albo slabe lacza maj kto im bedzie za to placil i w dodatku robia idiotow z ludzi ze wina dekodera

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo i u mnie pisalem dopiero do iock ze niech nie robia idiotow z ludzi ze dekoder bo  niechodzilo pare dni przed wczoraj caly dzien smigalo pieknie a dzisaj znowu to samo , malo tego nawet nie wyszukuje kanalow  nie chce zrobic powrotu do ustawien fabrycznych normalnie masakra pierwszy raz widze taka niekometencje firmy ktora nie ma zaplecza technicznego , albo slabe servery albo ostatni firmware skopal wszystko w ktorym dolozyli zakladke polecaneNiech sie wezma za usuniecie  usterki a nie wciskanie ludzia ciemnoty ze dekoder nie dobry

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym, którym klika dni działa, a kilka dni nie, nich sprawdzą sobie stabilność swojego Internetu. Ja ma może nie super szybki Internet jak na obecne czasy (50 Mbit/s) ale za to rzeczywiście ten transfer jest i nie spada jak u niektórych do kliku Mbit/s. U mnie ten dekoder działa bez takich problemów jakie opisujecie. Nie zachwalam produktu, bo swoje mankamenty ma. Spróbujcie może jakiś monitoring łącza zarzucić i zobaczcie jak jest w rzeczywistości, bo na papierze, to można wpisać wszystko :) Taka dobra rada zanim ktoś zacznie biegać po wymianę dekodera, która i tak nie przyniesie żadnego skutku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Januszewski niech raczej CP dostawi serwery w jakiś w sensownych miejscach, a nie jakiś starych serwerowniach po petrotelu czy netii... jeśli mam netflixa, amazona, playera i tylko CP ciągle ma problemy z jakością i tnie często nawet przy tym żenujacym bitrate 2 Mbps to chyba nie jest to moja wina....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;). Najgorsze jest to ciągłe sugerowanie wymiany dekodera przez BOK, zamiast rzeczywistej analizy problemu.

Przecież klient może zrobić na komputerze traceroute, mtra, albo CP mogłoby uruchomić jakiś speedtest na kształt netflixowego fast.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, neblyn napisał:

@Januszewski niech raczej CP dostawi serwery w jakiś w sensownych miejscach, a nie jakiś starych serwerowniach po petrotelu czy netii... jeśli mam netflixa, amazona, playera i tylko CP ciągle ma problemy z jakością i tnie często nawet przy tym żenujacym bitrate 2 Mbps to chyba nie jest to moja wina....

 

@neblyn, no nie Twoja, tylko dostawcy Internetu :) Co do infrastruktury CDNów się nie wypowiem, ponieważ nie wiem jak to u nich (CP) wygląda.

 

25 minut temu, Kiler napisał:

Z pewnością nagle wszystkim Internet źle działa. ?

 

@Kiler, czyli wszystkim w jednym momencie przestaje działać usługa i pojawiają się te problemy? Z tego co przeczytałem, to nie mamy tutaj takich informacji...

Edytowane przez Januszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kiler napisał:

@Januszewski: Pisząc wszyscy odnosiłem się do wpisów ludzi w tym temacie. Widać po ilości komentarzy, że nie jest to problem jednostkowy. Ludzie z różnych regionów Polski, Internet od różnych operatorów, a problem ten sam.

 

@Kiler, ja nie kwestionuje, że takiego problemu nie ma, podrzuciłem tylko, co można sprawdzić w pierwszej kolejności zanim zacznie się dzwonić na infolinię i tak jak napisałem padnie sugestia wymiany dekodera. Jeżeli wszyscy mają takie same objawy w tym samym czasie, to wiadomo, wina po stronie headendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obie telewizje są internetowe. Aby móc skorzystać z oferty IPTV należy posiadać dostęp do Internetu stacjonarnego od Plusa, Orange lub Netia. Wymagane łącze o przepustowości m.in 8 mb/s na jeden dekoder. W ofercie OTT, dekoder wystarczy podłączyć do Internetu od dowolnego dostawcy. Jeżeli będziesz chciał odbierać kanały z Naziemnej Telewizji Cyfrowej, podłącz również antenę pokojowo/siatkową DVBT.  Więcej informacji na temat tych usług znajdziesz tutaj: https://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-internetowa-ott/ oraz https://www.cyfrowypolsat.pl/iptv/
Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, napisz do mnie wiadomość prywatną. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 16:49, shevchenko1987 napisał:

 

Nie musisz podpisywać umowy. Jest również możliwość zakupu sprzętu na własność za 299 zł. 

 

Kwestia stabilności usługi pozostawia wiele do życzenia. Urządzenie nie jest specjalnie szybkie co irytuje. Kanały na początku wyglądały dobrze. Teraz natomiast z perspektywy czasu i wzrostu ilości klientów oraz słabych serwerów mimo szybkiego łącza lubią "falować" - skacze jakość. Nie można wybrać / zmienić jakości z jaką ma być odtwarzana dana transmisja na stałe. Decyduje o tym wątpliwej jakości automat / algorytm zaszyty w oprogramowaniu dekodera.

 

Żaden inny serwis u mnie nie działa tak kiepsko jak OTT od CP. Prawda jest taka, że drugi raz bym tego nie kupił. Taki Player.pl może też nie jest rewelacyjny, ale jakość obrazu nie skacze. 

 

Jest dużo do poprawy w ramach tej usługi. Zaczynając od softu na dekoderze, a kończąc na stabilności strumienia wideo. Ogólnie na dzień dzisiejszy nie polecam. 

Ostatnio bardzo dużo czasu poświęciłem pozyskaniu wiedzy,co kupic: czy IPTV czy OTT jako, że mamy XXIwiek czy pozostać przy "talerzu". Wydawało mi się, że mam Orange Światłowód to kupię wymienioną tv po inernecie i po problemie, nic mi nie "podskoczy" ani wiatr,mgła w kosmosie ani deszcz śnieg itp czyli przeszkody, które się zdarzają przy satelitce. Ale to czytam o problemach to mnie odrzuca od TV internetowej, masakra. Jak mam użerać się z tymi mądralami z BOK to chyba pozostać w XX wieku a nie pchać się na siłe do XXI wieku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann
Witam,
obecnie Cyfrowy Polsat ma podpisane umowy na przesyłanie danych w technologii IPTV z Orange, Netią oraz Plusem. Jeśli posiadasz Internet od UPC, to nie będzie możliwości skorzystania, ale Cyfrowy Polsat posiada również w swojej ofercie EVOBOXA STREAM, który może współpracować z każdym dostawcą Internetu w całej Unii Europejskiej. Więcej informacji zamieszczamy w linku: https://tiny.pl/t1vhc Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, to napisz do mnie wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2019 o 10:13, Darek z Ozimka napisał:

@Specjalista Cyfrowy Polsat Przymierzam się do zakupu tego dekodera w marcu. Czy ten dekoder mógłby przeleżeć w szafie do sierpnia czy trzeba go od razu aktywować (W sierpniu moja siostra się wyprowadza do innego mieszkania)

A po co ma 5 miesięcy leżeć w szafie? Nie lepiej poczekać z zakupem do sierpnia i nie tracić 5 miesięcy gwarancji? Przecież Ci nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2019 o 10:13, Darek z Ozimka napisał:

@Specjalista Cyfrowy Polsat Przymierzam się do zakupu tego dekodera w marcu. Czy ten dekoder mógłby przeleżeć w szafie do sierpnia czy trzeba go od razu aktywować (W sierpniu moja siostra się wyprowadza do innego mieszkania)

 

Możesz aktywować go od razu. Można go używać w całej Unii Europejskiej z dostępem do dowolnego Internetu, więc przeprowadzka nie będzie miała wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...