Jump to content

jaszek

Users
 • Content Count

  1587
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

171 Rewelacyjna

About jaszek

 • Rank
  Przesiaduję 24/7
 • Birthday 08/18/1984

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Ostróda (okolice)

Equipment

 • Pay TV Operator
  Cyfrowy Polsat, nc+
 • Package
  CP: Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sport, nc+: Start+

Recent Profile Visitors

745 profile views
 1. Edyta Sadowska nowym prezesem i dyrektorem generalnym nc+. Zaczynają się roszady personalne.
 2. Pewnie stacja miała jakąś przerwę. Jak jestbjuż ok, to nie ma co drążyć
 3. Gdzie mieszkasz? Play rezygnuje powoli z roamingu krajowego. Zobacz, czy mozesz wymusić zasięg innej sieci (Plus, Orange, T-Mobile).
 4. Generalizujesz To nie zależy tylko od "zapchania" nadajnika, ale i od jego - nazwijmy to - wyposażenia. W moim niewielkim mieście Plus ma tylko LTE 900 i 1800 (jest agregacja, ale nie każde urządzenie jest do niej przystosowane). W większości niewielkich miasteczek i miejscowości jest podobnie i chyba tylko Play jest wyjątkiem. Do tego ważne jest, czy dany BTS nie ma przypadkiem jakiejś kiepskiej radiolinii. Objaw zapchanego nadajnika to m. in. wysoki upload i niski download. Te wartości są albo zbliżone do siebie, albo nawet czasami wysyłanie jest szybsze. Pre-Paid to tylko KLUCZ Mobile mogę polecić i ich pakiet 100 GB w dzień + 200 GB w nocy za 50 zł. Ale sieć ta ma obecnie kłopoty finansowe, więc celowo jej początkowo nie umieściłem. Poza tym okolicznościowe promocje w Orange i chyba tyle niestety.
 5. Najwięcej najkorzystniejszych cenowo ofert na internet mobilny są obecnie u operatorów MVNO działających w oparciu o sieć Plus. lajt mobile - 100 GB za 35 zł, umowa bezterminowa (https://lajtmobile.pl/internet/internet-mobilny/) NAU Mobile - 100 GB w dzień + 200 GB w nocy za 34,90 zł, umowa na rok (https://www.naumobile.pl/oferta/internet/) OTVARTA - 100 GB w dzień + 200 GB w nocy za 44,99 zł, umowa bezterminowa (https://otvarta.pl/internet) Premium Mobile - 100 GB w dzień + 200 GB w nocy za 49,99 zł, umowa bezterminowa (https://premiummobile.pl/internet-mobilny/) Naprawdę polecam te oferty bardziej od tych prosto od Plusa. Tu nie ma żadnych FUP-ów. Pakiet podstawowy należy się jak psu buda, nie ważne, w jakim zasięgu się znajdujemy (3G, czy LTE). W każdej ofercie 100 GB jest na pełnej prędkości. Jeśli chodzi o internet mobilny, to spokojnie mogą go brać nawet Ci, którzy nie mają zaufania do MVNO. W ofertach internetowych numer telefonu najczęściej nie ma znaczenia, więc nawet jego ewentualna utrata nie ma znaczenia. Umowa bezterminowa = ryzyko żadne. Oczywiście trzeba być gdzieś, gdzie Plus działa względnie dobrze. U mnie jest tak (prędkość mierzona na internecie OTVARTA): Do nadajnika 5 km, sygnał LTE dość słaby. Bzdurą jest, że karty MVNO mają tu jakieś niższe priorytety. Wielokrotnie sprawdzałem i każdorazowo wyniki internetu Plusa i internetu MVNO na Plusie były identyczne. Z innych sieci to jeszcze działąjący na Play Virgin Mobile: 120 GB za 50 zł (35 zł, jeśli się ma już inny abonament), umowa bezterminowa (https://virginmobile.pl/oferty/internet)
 6. jaszek

  Piłka nożna: Fortuna 1 Liga

  O stadionie można napisać już książkę. Ja liczę na to, że jak Michał Brański kupi udziały, to miasto nie będzie miało wyjścia. Chociaż może to naiwne. Prezydent Grzymowicz nie interesuje się sportem. Odczuł to nie tylko Stomil, ale i siatkarski AZS, grający w będącej w niewiele lepszym stanie hali Urania... Sokół Ostróda grający w III lidze ma nowoczesny stadion. To wstyd, że Olsztyn nie ma żadnej porządnej areny sportowej. Młodzież nie ma gdzie trenować.
 7. jaszek

  Piłka nożna: Fortuna 1 Liga

  Tymczasem mój Stomil, który nie tak dawno temu (raptem tej wiosny) praktycznie już nie istniał, dzisiaj zapewnił sobie utrzymanie w I lidze. Jak wygra ostatni mecz u siebie, ma szansę na solidne miejsce w tabeli (pomimo odjęcia 3 pkt.). Dzięki poważnemu inwestorowi (Michał Brański), którego wielu może pozazdrościć, w klubie wreszczie wraca normalność. Jest moc!
 8. Na każdego można coś znaleźć. Że niby co jest solidniejsze? Plus ze swoimi radioliniami? T-Mobile umieszczający strategiczne centrum danych w hali spożywczej? Play ze swoim 5G Ready? O MVNO nc+ nawet nie będę wspominał No właśnie wg mnie to jest już chyba to, przez co kolejna fuzja telewizji z "+" jest nieunikniona.
 9. Dokładnie. Nie oszukujmy się. NC+ nie da się uratować bez tej "telekomunikacyjnej" nogi. Połączone usługi Plusa i Cyfrowego Polsatu biją konkurenta na głowę. Fuzja nc+ i Orange TV wreszcie stworzyłaby produkt odpowiadający możliwościom, jakie oferuje CP. Powtarzam - Orange to solidna, popularna i niezwykle rozpoznawalna marka w Polsce.
 10. A jak pisałem o koniecznej fuzji nc+ z Orange TV, to się ze mnie naśmiewano
 11. jaszek

  Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA

  Jak zobaczyłem pod koniec Hakima Ziyecha słaniającego się na nogach (dosłownie) to już wiedziałem, że źle się to skończy. Oczywiście on nie był wyjątkiem, piłkarzom Ajaxu zabrakło po prostu sił. Trochę zimnej krwi pewnie też, ale głównie sił. Ziyech był tak zmęczony, że oddychała już tylko koszulka. Może jednak Ramadan miał wpływ.
 12. Zdziwię Cię - mam dekoder 4K, telewizor 4K także mam. Ja jednak nie mam potrzeby ch[beep]a się tym na lewo i prawo. Nie uważam się za lepszego od innych. Jednak smusłeś mnie do napisania tego, gdyż zarzuciłeś mi coś na podstawie... Nie wiem na podstawie czego.
 13. Jest gotowa? Gdzie upchnąć niby te kanały i jak zarobić na horrendalne koszty nadawania?
 14. To mi bardzo przypomina sytuację z Eurozetem, sięgającą korzeniami do problemów francuskiego właściciela. Jak się to skończyło wszyscy wiemy. Tu też się na to zanosi. Niestety.
 15. Widzę. Ale pamiętaj, że 10-15 lat temu mecze oglądało się na telewizorach kineskopowych, albo jeśli nawet na płaskich, to w często w nikczemnie niskiej jakości obrazu i dźwięku. Naprawdę to wszystko da się poprawić. Ta droga dystrybucji (internet) dzisiaj się rozwija, ale robi to bardzo szybko. Okiem nie mrugniemy, a wszystko się usprawni. To nie kwestia 10-15 lat, a kwestia 2-3 lat. Za 2-3 lata wypomnijcie mi to, jeśli nie będę miał racji. Telewizja satelitarna nie jest gotowa na żadne porządne 4K. To będzie główny powód do tego, żeby droga dystrybucji kanałów się zmieniała (będą dwie równoległe). A wracając do nc+... Na pewno jest jakiś powód, że właściciel nc+ zdecydował się nie podawać tegorocznych wyników nc+. Na pewno jest też jakiś powód tego, że zaistniał inny powód, do zatajenia tych wyników. Gołym okiem widać, że coś jest nie halo. Od mniej więcej mundialu ofensywa nc+ była przecież imponująca. Ja kibicuję nc+ i nie tylko dlatego, że jestem klientem obu platform (CP i NC+). Najgorszym scenariuszem byłby monopol Solorza w tym obszarze. Jak on może wyglądać widzimy choćby po tym, jak zepsuty został klimat LM i LE, odkąd to on ma prawa do pokazywania tych rozgrywek. Jak wspomniałem, wg mnie jedynym ratunkiem jest wg mnie fuzja z Orange i rezygnacja z dzisiejszej [beep]skiej nazwy. To byłaby wówczas wreszcie godna konkurencja dla Cyfrowego Polsatu i Plusa. Łączenie usług, zniżki za ich łączenie, itp. Orange TV już teraz radzi sobie doskonale.
×