Jump to content

jaszek

Users
 • Content Count

  2333
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

420 Rewelacyjna

1 Follower

About jaszek

 • Rank
  Forum to mój dom
 • Birthday 08/18/1984

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Ostróda (okolice)

Equipment

 • Pay TV Operator
  Cyfrowy Polsat, nc+
 • Package
  CP: Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sport, nc+: Start+

Recent Profile Visitors

2828 profile views
 1. jaszek

  Koronawirus

  No co Ty, w klubie nigdy nie byłeś? Po 22:00 z reguły jest już konkretnie ℅℅℅, więc cały parkiet nasz. Wtedy też nie ma już dystansu, czy trzeźwego myślenia. Coś jak na weselu
 2. jaszek

  Koronawirus

  Dzisiaj to jeszcze testy w części weekendowe. Najwięcej przeważnie jest w okresie środa - sobota.
 3. jaszek

  Koronawirus

  Tu chodzi o to, że "jeśli lekarz nie stwierdzi objawów", które jego zdaniem (...). Jak więc zadzwonisz z poważnymi objawami, to powinien Cię bezzwłocznie zbadać. A jak się dusisz lub masz inny stan, który zagraża życiu (np. omdlenia), to możesz dzwonić (lub ktoś bliski) od razu na 112. I też muszą przyjechać.
 4. jaszek

  Koronawirus

  Może, tylko musi Cię zbadać i zrobić wywiad (a w zasadzie powinien, bo potem to się może przydać). Czyli zresztą jak wszędzie. U dentysty też jest ankieta (wywiad). Jak masz poważne objawy (czyli np. poważne problemy z oddychaniem) może nawet skierować od razu do szpitala, bo jest zagrożenie. Albo wezwać pogotowie, jeśli ma to miejsce w przychodni. Tu nic się nie zmienia.
 5. jaszek

  Koronawirus

  Szczepionka na pewno pomoże w nienakładaniu się grypy i COVID. Tylko, że szczepionek nie ma. Najlepiej nawet ze zwykłym przeziębieniem siedzieć w domu. Z wielu względów.
 6. jaszek

  Koronawirus

  Z tą szczepionką na grypę to też tak sobie. Zapalenie gardła, angina, czy zwykłe przeziębienie raczej mają niewiele wspólnego z grypą. Szczepionka więc nie rozwiąże za bardzo kolejek do przychodni.
 7. jaszek

  Koronawirus

  Weźcie dajcie już spokój, wszystko zostało wyjaśnione. W tym, co cytujesz, nie ma nic o pełnych objawach. Lekarz POZ ma pełną swobodę kierowania na test i nie musi się z niczego tłumaczyć. Jeśli ktoś zadzwoni i powie, że kaszle i ma katar, to chyba jest normalne, że najpierw podjęta zostanie próba leczenia przeziębienia, bo inaczej kolejki do namiotów, w których pobierane są wymazy, byłyby jak za papierem toaletowym w PRL. Jeśli jednak ktoś powie, że ma wysoką gorączkę i doda, że np. był na weselu, to test murowany (oczywiście jeśli lekarz nie jest nierozgarnięty). Nikt nic nikomu nie zabrania. Lekarzom POZ dano po prostu swobodę, żeby nikt nie decydował za nich. Założono jednak "bezpiecznik", żeby pacjenci nie byli masowo odsyłani na testy po teleporadzie. Dlaczego? Bo w okresie jesienno-zimowym większość ludzi dzwoniących do lekarza POZ będzie własnie kaszleć i prychać. To by sparaliżowało laboratoria.
 8. jaszek

  Koronawirus

  Musi wpuścić. Moja też jest zamknięta, ale są teleporady. Gdy zadzwonisz z niepokojącymi objawami, to umawiają na osobistą wizytę na konkretną godzinę. Podejrzewam, że w większości miejsc jest tak samo. wtedy się przyjeżdża do przychodni i jest się sam na sam z lekarzem. Dezynfekcja, dystans + maseczki. Pomieszczenia są wietrzone. Kontakt możliwie najkrótszy. Nawet jak ktoś w takim wypadku będzie miał dodatni wynik, sanepid nie nałoży na lekarza kwarantanny. Korzystałem w takiej pomocy w wakacje. Nie było problemu, choć mówiłem przez telefon o gorączce i bólu w klatce piersiowej. Lekarz jakoś nie panikował Chyba jednak z tymi teleporadami nie jest tak różowo jak u mnie... https://mobile.twitter.com/BurzynskaAga/status/1310516866050412544 Zapewne takich sytuacji jest cała masa, zwłaszcza w dużych miastach..
 9. jaszek

  Koronawirus

  To niestety chyba nie jest prawda. Bez tych 4 równoległych objawów nie można wysłać na test za pomocą teleporady. Po zbadaniu (takim face to face) mogą.
 10. jaszek

  Koronawirus

  A jak mają te maseczki założone? Nie na brodzie lub co najwyżej na ustach tylko? Bo u mnie prawidłowo nosi może z 50% max. No ale mając kwarantannę masz bezwzględny zakaz opuszczania jej miejsca, chyba że sanepid postanowi inaczej.
 11. jaszek

  Koronawirus

  Zastanawiam się jak jest to wykonalne na kwarantannie, gdy ma się dodatni wynik i bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, nie mówiąc już o objawach.
 12. jaszek

  Koronawirus

  O tym, czy robić test, czy nie, decyduje dzisiaj suwerennie lekarz POZ. Łatwo się domyślić, że im to nie na rękę, więc... Bo po co robić sobie problemy - papiery, biurokracja, itp. Lepiej wypisać tradycyjną receptę i cześć. Ja się jednak tylko zastanawiam nad jednym - dlaczego np. taki ktoś, jak Jerzy Brzęczek będzie miał robione testy co 2, czy tam 3 dni, a zwykły obywatel może o tym pomarzyć.
 13. jaszek

  Koronawirus

  To akurat racja. Niestety jako kraj ze służbą zdrowia, która przez dziesięciolecia była rujnowana, nie jesteśmy na to gotowi. Dlatego przydałaby się też odpowiedzialność społeczeństwa. Bo przecież chodzi tu o zdrowie i życie każdego indywidualnie, a nie o politykę, czy system jako całość. Taka odpowiedzialność była wiosną. Teraz niestety gdzieś znikła i obawiam się, że musi dojść do jakiejś większej tragedii, żeby znowu zaistniała.
 14. jaszek

  Koronawirus

  Tak. Dokładanie łóżek receptą na wszystko... A lekarze? Pielęgniarki? Że o środkach ochrony nie wspomnę. A jeszcze przepustowość laboratoriów oraz izb przyjęć...
 15. jaszek

  Koronawirus

  To liczba na cały kraj (pewnie też podbarwniona). Trudno mi sobie wyobrazić transport pacjentów z Olsztyna do np. Zielonej Góry. Miejsc zacznie brakować lokalnie. Od tego się zacznie.
×
×
 • Create New...