Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też dało się poprawić obraz w ustawieniach telewizora, jednak straciła na tym czerń, która ma kolor podobny do grafitowego i jest za jasna, jakby "podświetlona od spodu". Widać to dobrze nocą w ciemnych scenach filmowych.

 

Co ciekawe, obraz z dekodera HD5000 na tym telewizorze jest bardzo dobrej jakości i w niczym nie odstaje od dekoderów nc+.

 

Podłączałem Evoboxa do kilku telewizorów i na każdym jest to samo. HD5000 na wszystkich telewizorach wyświetla bardzo dobry obraz. Ciekawe jaki obraz generują te nowsze dekodery serii HD (5500s, 6000)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z innymi poza "enkowskimi" dekoderami więc do tego nie mogę się odnieść. Kurcze byłem w takim "szwunku" zmiany ustawień telewizora ,że nie pamiętam czy czasami nie dodawałem czerni po podłączeniu evoboxa.. Na pewno zwiększałem kontrast, nasycenie kolorów i nieco rozjaśniałem. To może tez kwestia jaki telewizor jest do tego dekodera podłączony, jakie ma układy, scalery itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie regulowałem nic i każdy kto do mnie przyjdzie nie może sie nadziwić jakością obrazu.A TV działa w trybie eko. W normalnym trybie jest jeszcze lepiej. Zaś na HD6000 miałem właśnie delikatnie mleczny obraz. Tak samo dobry obraz miałem na module CAM. Wydaje mi się ,że ogólnie za jakość obrazu decyduje TV,a bardziej producent który ustawił wartości i tyle. W jednym bedzie lepiej w drugim gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dało się poprawić obraz w ustawieniach telewizora, jednak straciła na tym czerń, która ma kolor podobny do grafitowego i jest za jasna, jakby "podświetlona od spodu". Widać to dobrze nocą w ciemnych scenach filmowych.

Co ciekawe, obraz z dekodera HD5000 na tym telewizorze jest bardzo dobrej jakości i w niczym nie odstaje od dekoderów nc+.

Podłączałem Evoboxa do kilku telewizorów i na każdym jest to samo. HD5000 na wszystkich telewizorach wyświetla bardzo dobry obraz. Ciekawe jaki obraz generują te nowsze dekodery serii HD (5500s, 6000)?

 

HD 5000 zawiera procesor ST gdzie w sterownikach video obraz jest nienaturalnie wyostrzony.

Do tego grona można dodać HD 2000, 3000, 6000 i 7000. Akurat skaler SD w modelach z prockiem ST nie jest najlepszy.

Ostrość na tym poziomie nie oznacza lepszej jakości obrazu, a co najwyżej sprawia pozorne wrażenie, że obraz zwiera więcej szczegółów, które faktycznie nie istnieją.

Nie wiem skąd ten mit, że dekodery NC+ to jakaś referencja, do czego? W emisji liczy się odwzorowanie źródłowego obrazu, a nie dobrego obrazu jak na ekspozycji w sklepie RTV.

Można najwyżej dyskutować, że komuś podoba się takie ustawienia danego telewizora, a komuś innemu inne.

99% użytkowników nie ma najmniejszego pojęcia o czym my tu piszemy. Szkoda czasu i miejsca na takie forumowe porównania.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepaniu Ci odpowiedział jaki jest powód. Oczywiście możesz polemizować z faktami, tylko po co?

Wątpię żeby całe oprogramowanie tego dekodera było na twardym dysku. Ale nawet gdyby było tak naprawdę, to nie jest to żaden powód, żeby dysk nie mógł się wyłączać w stanie wstrzymania.

Tak jest w rzeczy samej. Jest mleko na obrazie niestety. Poza tym dekoder jest mocny i szybki.

Jeżeli ktoś jest wyczulony na dobrą jakość obrazu to też zauważy "mleko". Szkoda, że ta jedna wada jak dla mnie deklasuje ten dekoder. Naprawdę szkoda.

Też to zauważyłem. Mam TV plazmowy z dobrym poziomem czerni, a na dekoderze Evobox jest mleko zamiast czarnego koloru, jak na jakimś marnej jakości LCD.

 

No ale co by nie mówić, to Cyfrowy Polsat i tak zrobił wielki krok do przodu z tym dekoderem, jest już naprawdę OK, bo te poprzednie, to była jakaś parodia dekoderów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaplanowane nagrania posypały się przez zmianę czasu :/ @support458, jest szansa, żeby ten problem wyeliminować przed kolejną zmianą czasu (październik)? ;)

 

Wszystkim innym polecam sprawdzenie jak zaplanowania wyglądają u was, a najlepiej ustawienie ich od nowa. Najlepiej robić to w widoku EPG i nie warto ufać samej zakładce zaplanowane nagrania, bo z tego co zauważyłem tam chyba wszystko wyświetla się poprawnie (mimo, że nie jest).

 

W zeszłym roku była ta sama sytuacja - coś nagrało się pod poprawną nazwą (to co zaplanowaliśmy), ale zawartość była już zupełnie inna (przesunięta ze względu na zmianę czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego środka na zmianę czasu i nagrania w tą noc. Nawet pociągi są zatrzymywane :-)

Mam również niezależne dekodery na E2 i tu również występują problemy z EPG.

Od poniedziałku powinno wszystko wrócić do normy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mogę się z tym zgodzić :)

Analogia byłaby prawdziwa jeśli dotyczyła by tylko felernych nagrań, które wydarzają się akurat podczas tej zmiany (czyli takie które obejmują tą 2:00 w nocy). Tutaj z kolei problem dotyczy także kolejnych zaplanowanych nagrań w dni kolejne.

Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że wszystkie pociągi jeżdżą przez kilka dni z opóźnieniami? ;)

 

Nie wiem jak technicznie to jest zorganizowane w dekoderze, nikt z nas oprócz ciebie prawdopodobnie tego nie wie i dlatego nie chcę podsuwać żadnego rozwiązania. Domyślam się tylko, że nagrania zapisywane są w jakiejś bazie danych (pewnie w pliku, coś w rodzaju sqlite) i do nagrania przypisywana jest godzina rozpoczęcia i zakończenia. Przy zmianie czasu godziny te nie są aktualizowane, a moim zdaniem być powinne :)

 

EDIT:
Tym bardziej, że tak jak mówię, drugim problemem jest pokazywanie zaplanowanego nagrania, a nagrywanie kompletnie czego innego, co jest jeszcze bardziej mylące. Do tej pory mam nie usunięte nagranie z października, gdzie jest całkiem inny tytuł niż zawartość.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak technicznie to jest zorganizowane w dekoderze, nikt z nas oprócz ciebie prawdopodobnie tego nie wie i dlatego nie chcę podsuwać żadnego rozwiązania. Domyślam się tylko, że nagrania zapisywane są w jakiejś bazie danych (pewnie w pliku, coś w rodzaju sqlite) i do nagrania przypisywana jest godzina rozpoczęcia i zakończenia. Przy zmianie czasu godziny te nie są aktualizowane, a moim zdaniem być powinne :)

Czytając wyżej posty dokładnie to samo pomyślałem.

Myślę że nagranie "pod tytułem" jest tylko dla uproszczenia i naszej wygody a tak faktycznie dekoder zapisuje sobie że ma nagrywać konkretny kanał od godziny-do godziny (tak samo jak można to ręcznie ustawić) i stąd te hopki z nagraniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1982misiek

Ustawienia> Antena> Wyszukanie ręczne> wybierasz poszczególne parametry: częst.-11566, polar.-pozioma, rate-29900, standard- DVB-S2  i Zainstaluj,  zainstaluje 4 kanały.

 

 

 

@swojadroga czy próbowałeś wyszukać ? {są FTA}

Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że po zmianie czasu jest problem z epg, bo niektóre kanały - polsatowskie głównie poprzestawiały mi programy do nagrania na cały tydzień o godzinę do tyłu, ale na kanałach tvn-owskich wszystko się samo dobrze przestawiło - to znaczy godziny na ten tydzień się zgadzają przynajmniej w epg - nie wiem jak to się nagra zobaczymy - i nie zgodzę się że to jest problem zmiany czasu - ja już niejedną "przeżyłem" z dekoderami polsatu i nie tylko, ale tylko w evo napotkałem na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedzielę rano sprawdziłem zaplanowanie nagrań,zauważyłem pewną prawidłowość :

nagrania POJEDYNCZE (zaznaczone ręcznie w EPG ) przesunięte o godzinę

nagrania SERYJNE były o właściwym czasie.

 

Turbodekoder przez kilka lat miał taki sam problem ale został naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z dnia na dzień dysk chodzi coraz głośnien a dekoder coraz bardziej muli, coraz wolniej zmienia kanały i wczytuje EPG? :(

Dekoder do wymiany ja swój mam już rok dysk nieslyszalny kanały przełącza tak samo szybko i płynne jak na początku i nic nie muli a sporo nagrywam i kasuje z dysku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...