Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o dodaniu możliwości zmiany odliczania czasu przy odtwarzaniu nagrań moglibyście pomyśleć.

Było: "do początku" - zmieniliście na "od początku", a co szkodzi, by zachować obie możliwości? Powtarzam, że stare magnetowidy z lat 80 miały rozbudowane liczniki to i Evobox mógłby mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1080i nadaja wszystkie kanaly HD, generalnie wiec lepiej zeby taki wlasnie sygnal wypuszczal dekoder, a za dorabianie dodatkowych linii obrazu, czyli robieniem z i p zajmowala sie elektronika telewizora...

Najlepiej jest jak sygnał na wyjściu jest taki sam jak odbierany.

Np. sprawdziłem kanały SD i lepsza jakość jest jak ustawię na wyjściu 576p, a na niemieckich kanałach HD z astry najlepsza jakość jest jak ustawię na wyjściu 720p.

Sprawdziłem to na tunerach HD 5500s, HD 3000 i niezależnym Ariva 250 Combo.

Szkoda że żaden tuner CP nie ma możliwości ustawienia żeby ustawiał na wyjściu taki sygnał jaki odbiera, taką możliwość ma np. Ariva 250 Combo.

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie dlaczego jak dodaje np. Metro, TV Puls HD, TV4 HD do ulubionych to nie dodaje mi w takiej kolejności jak ja dodałem czy tam zaznaczyłem tylko alfabetycznie lub numerycznie? Ustawiłem dopiero 20 pozycji i mam dość ciągłego mieszania kanałów.

 

Jedynie dodawanie pojedyńczo pomaga :/

Edytowane przez SatZnawca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder Evobox PVR w konfiguracji konwertera ma możliwość wybrania innego konwertera Unicable niż te dostępne na liście?

 

Ostatnio montowałem NC+ z wifipremiumbox+ na konwerterze Unicable INVERTO z zestawu z CP. Okazało się, że domyśle parametry częstotliwości dla SCR na dekoderze są inne niż parametry konwertera. W tym akurat konkretnym przypadku dało się to zmienić więc wszystko pięknie śmiga.

 

I jeszcze jedno. Czy da się w tym dekoderze wyłączyć 2xSCR? Podłącze dekoder NC+ wykorzystując dwa kanały i dwa pozostają wolne więc podłącze do nich Evoboxa. Czy ten dekoder sam rozpozna wolne SCR, czy muszę to gdzieś ręcznie ustawić. Stąd właśnie moje pierwsze pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox wykorzystuje wszystkie częstotliwości SCR i nie ma możliwości zmiany. Aby na jednej instalacji podłączyć razem z Evobox inny dekoder wspierający SCR należy skorzystać z konwertera dCSS tzw. Unicable II. W wolnej sprzedaży są już takie konwertery.

Ważne jest aby zestaw częstotliwości w paśmie Unicable II zaprogramowany w konwerterze, był zgodny z mapą częstotliwości wspieraną przez Evobox.

 

Przykład takiego konwertera

 

BTW aktualnie wszystkie dekodery CPT HD oraz Evobox wspierają technologię jednokablową więc warto inwestować w tego typu konwertery, zamiast ciągnąc kilka kabli od anteny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i warto ale niestety nie każdy jest tym zainteresowany lub po prostu wybiera starsze modele dekoderów bez SCR dlatego uważam, że dwa przewody choćby w najważniejszym punkcie mieszkania/domu to minimum.

 
Wracając do dekodera. Od pewnego instalatora (nie znam gościa więc ciężko mi jest powiedzieć o jego profesjonalizmie) zasłyszałem, że w sytuacji takiej jak opisałem powyżej dekoder Evobox sam rozpozna dwie "zajęte" częstotliwości, a na dwóch pozostałych puści sygnał.
 
Z praktyki ktoś testował takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już komplet informacji na temat możliwości instalacji Evobox w instalacji jednokablowej.

O możliwościach dekodera nie decyduje instalator, tylko producent i oprogramowania dekodera.

Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi?

Kolejne twoje posty na ten temat to zwykłe spamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj trochę. Nie dostałem konkretnej odpowiedzi, teoria mnie nie interesuje co tam producent przewidział, tylko praktyka. Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi, niekoniecznie od Ciebie, dotyczącej właśnie pracy tego dekodera.

 

... Evobox sam rozpozna dwie "zajęte" częstotliwości, a na dwóch pozostałych puści sygnał.
 
Z praktyki ktoś testował takie rozwiązanie?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox używa tych nośnych dynamicznie, więc skończy się koniec końców czarnym ekranem podczas na przykład przełączania kanałów. Nie mówiąc już o włączeniu PIP lub nagrywania.

O czarnym ekranie było tutaj już dużo, który jest objawem braku sygnału na jednej lub więcej nośnych, w wyniku na przykład usterki konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj trochę. Nie dostałem konkretnej odpowiedzi, teoria mnie nie interesuje co tam producent przewidział, tylko praktyka. Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi, niekoniecznie od Ciebie, dotyczącej właśnie pracy tego dekodera.

 

... Evobox sam rozpozna dwie "zajęte" częstotliwości, a na dwóch pozostałych puści sygnał.

 

Z praktyki ktoś testował takie rozwiązanie?

 

Nie rozumiesz, że oprogramowanie Evobox nie wspiera dynamicznego trybu przydziału ub, tylko ma przypisane na stałe cztery lub osiem ub do konkretnych profili konwerterów w menu ustawienia anteny?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że przejdę do CP z nc+. Czy jest tutaj ktoś, kto był abonentem nc+ i posiadał dekoder Mediabox, a teraz jest w posiadaniu Evoboxa? 

 

Jak z jakością obrazu na tym dekoderze? Lepiej, gorzej, czy tak samo jak na Media? Podobno Evobox jest na podzespołach Broadcom, więc powinno być lepiej.

Jak ogólnie z obsługą dekodera? Ja na Media nie narzekam i praktycznie mi się nie wiesza i nie robi innych problemów.

 

Instalację mam z konwerterem single wraz z DiSEqC i nie zamierzam wymieniać konwertera na Unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnio była jakaś aktualizacja softu?

Od jakiś 2-3 dni dekoder po wyłączeniu (tryb czuwania) nie zapamiętuje mi ustawień dźwięku i sam przełącza się na dźwięk przestrzenny przez co nie mam dźwięku na telewizorze.

Za każdym razem po włączeniu dekodera muszę przestawiać na dźwięk stereo.

Czy ktoś oprócz mnie ma taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za informację. Przywrócenie ustawień do domyślnych usuwa nagrania?

 

 

Przywrócenie ustawień domyślnych pomogło, dzięki :beer:

Czeka mnie teraz ponowne tworzenie swojej listy kanałów :roll:

Edytowane przez swojadroga
Połączyłem po usunięciu wcześniejszych wpisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj porównałem sobie obraz z Ipli działającej na mikrokomputerku z Windows i na Evoboxsie w VOD. Odpaliłem ten sam serial. Oba urządzenia podłączone pod ten sam TV. Obraz z minikomputerka jest lepszy,czystrzy. Już nie wspomnę o dźwięku który na minikomputerku jest super. Aż chce się oglądać,w przeciwieństwie do Evoboxa w którym VOD to jakaś parodia. Obraz ujdzie ale dźwięk? Lepiej by napisy dodali, wtedy nie trzebaby było tego słuchać;). Poza tym Evobox działa wyśmienicie. Osobiście jestem bardzo zadowolony z dekoderka.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że przejdę do CP z nc+. Czy jest tutaj ktoś, kto był abonentem nc+ i posiadał dekoder Mediabox, a teraz jest w posiadaniu Evoboxa? 

 

Jak z jakością obrazu na tym dekoderze? Lepiej, gorzej, czy tak samo jak na Media? Podobno Evobox jest na podzespołach Broadcom, więc powinno być lepiej.

Jak ogólnie z obsługą dekodera? Ja na Media nie narzekam i praktycznie mi się nie wiesza i nie robi innych problemów.

 

Instalację mam z konwerterem single wraz z DiSEqC i nie zamierzam wymieniać konwertera na Unicable.

Miałem kiedyś Evoboxa z NC+. Obraz jest porównywalnej jakości. Z obsługą według mnie trochę w Evoboxie przekombinowali, Mediabox miał to całe menu do obsługi programów i EPG bardziej intuicyjne i wygodniejsze, do tego co najpotrzebniejsze był łatwiejszy i szybszy dostęp. No ale Evobox, to i tak całkiem dobry dekoder i wielki postęp w porównaniu z poprzednimi dekoderami z CP, które były jakąś parodią dekoderów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty może zmień kabel

 

Ja sprawdzałem dekoder po HDMI i optyku do TV i bezpośrednio do kina domowego,nie jestem jakimś wybitnym audiofilem,ale jakichś istotnych różnic nie zauważyłem.

Aktualnie mam podłączone: dekoder po HDMI do TV i z TV optykiem do kina bo tak mi jest najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...