Jump to content

Davvvi

Users
 • Content Count

  265
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Davvvi

 1. U mnie mozaika pojawiła się wczoraj wieczorem.
 2. Mam Evobox PVR jako główny i Evobox Lite jako Multiroom. PVR łączy się z ruterem poprzez Wifi 5Ghz, a Lite do rutera jest podłączony kablem LAN. Praktycznie od samego początku mam tak zrobione i nigdy nie miałem problemu z Multiroomem. Tu chodzi tylko o to aby dekodery były w tej samej sieci domowej i tyle.
 3. Najlepsze jest to ,że na Evobox lite działa to menu bez zarzutu. Ja rzadko z tego korzystam bo dźwięk jest straszny. Oczywiście w Lite dźwięk też jest lepszy. Średnio mi się ta opcja podoba ,bo mam sporo nagrań których nie chciałbym stracić. Evobox PVR się ze starzał i nic więcej już z niego nie wycisną mimo ,że prubują. W dodatku dodaję te bez sensowne dodatki do menu które z czasem zamuli jeszcze bardziej już zamulony dekoder. Zmiana kanału już nie jest taka płynna jak była wcześniej.
 4. Witajcie. A ja mam inny problem który u mnie akurat nie jest spowodowany aktualizacją. Od jakiegoś czasu mruga mi Menu CPGo. Bardzo cięrzko jest co kolwiek wybrać, reset wtyczkowy pomaga na chwile i potem znów mruga. Miał ktoś tak?
 5. Dekoder ma jeszcze jednego buga. Oprócz ustawień internetu gubi także ustawienia HDMI CEC. Ten sam TV i kabel pod pod Evobox PVR działał poprawnie. Na Lite po jakimś czasie TV przestaje widzieć dekoder i CEC przestaje funkcjonować.
 6. Wypowiedzenie wysłane i już dostałem info ,że zostało przyjęte. Pozostaje czekać na telefon.
 7. Witajcie. A u CPGO i HBOGO. Działa normalnie. Obie aplikacje uruchamiają się bez problemu.
 8. Jedyny plus Evoboxa Lite to dobrej jakości dźwięk w HBO GO i CP GO. W pozostałych dehoderach z serii HD i Evobox pvr dźwięk ma prubkowanie z 96kb i brak mu wysokich tonów. Jedynie chyba tylko głusi oglądają te serwisy lub bardzo mało wymagający. Możliwe ,że dźwięk jest też dobry na Evobox HD. Tego dekodera nie używałem. Sam Evobox lite w menu itp.jest szybszy od dekoderów z serii HD. Tylko internet to jest parodia w tym dekoderze. Jeśli ktoś nie korzysta z CP GO czy HBO GO to pewnie jak dekoder zgubi ustawienia sieci to się za pewne nie sparuje z głównym i mało kumaty użytkownik może nie zorientować się dlaczego tak jest. Mimo wszystko jeśli ktoś kto nie kożysta z w/w serwisów to będzie zadowolony. Jeśli korzysta to będzie zawód. Krótko mówiąc HBO i CP GO jest bez wartościowy na dekoderach CP. Albo kłopoty z internetem albo kiepski dźwięk. Edit.: ja mam jeszcze możliwość TV od Toya ,od której mam internet wiec troche tańsza TV. Z CP trzyma mnie w sumie tylko możliwość nagrywania na 3 kanałach jednocześnie i oglądanie czwartego. Ale konkurencja chyba też na to już pozwala to pomyślimy.
 9. Ogólnie internet w tym dekoderze to jakaś parodia. Cały czas gubi ustawienia. Internet jaki mam to 250Mbit download i 35Mbit upload. Po kablu dekoder nie ma ograniczeń. A wedle testu na HBO GO widzi 3000-4000kbs. Przez to bajki co chwila mielą i zmienia się rozdzielczość między HD i SD. Mamy 21wiek a dekoder jest chyba z 20 wieku z kartą sieciową na poziomie 10Mbit. Zapowiadane podwyżki plus przestarzałe dekodery bo ,Evobox PVR też jest słaby . No nic ,koniec umowy i chyba trzeba będzie rozejrzeć się u konkurencji. Ehh, szkoda.
 10. Dodam też ,że Evobox PVR tych ustawień nie gubi. Zasilania może nie być cały dzień ,a net jest zawsze. Tu ewidentnie jest to wina oprogramowania gdyż nie ma to znaczenia czy net jest na kablu czy po wifi. Dekoder gubi ustawienia, poza tym nawet gdy bym wpisał ręcznie IP to co mi to da? Wątpię aby dekoder nagle przestał przechodzić w tryb" brak internetu" aktywny. Na wifi było to samo.
 11. Niestety lipa. Dziś dekoder znów zgubił ustawienia internetu. Sam przeszedł na brak internetu aktywny.
 12. Zrobiłem przywracanie ustawień i na obecną chwilę jest ok. Ale po ostatniej aktualizacji także przez chwilę było ok. Dam znać za kilka dni czy reset ustawień pomógł na dłużej.
 13. Witam. A ja jednak dalej mam problem z Internetem. Odcięcie zasilania powoduje że jednak dekoder gubi ustawienia sieci. A także doszedł jeszcze problem z działaniem sieci. Czyli uruchamiam HBO GO i pokazuje komunikat aby podłączyć dekoder do Internetu. Wchodzę w ustawienia sieci A tam info, że aktywne jest połączenie sieci przewodowej A mimo wszystko brak neta. Pomimo tego, że sieć przewodowa jest aktywna to wybieram ją ponownie, robi konfigurację i potem net już działa aż do następnego dnia. Problem powtarza się praktycznie każdego dnia. Po odcięciu zasilania na dłużej niż 5 sec, powoduje przestawienie ustawień Internetu na brak Internetu. Ja jako dorosły sobie radzę ale dzieciaki narzekają na ciągły brak dostępu do Internetu.
 14. U mnie Evobox PVR jest na 5Ghz a Evobox lite jest po kablu i nie ma problemu z parowaniem. Ostatnio była aktualizacja lite i chyba dekoder przestał gubić ustawienia sieci ale zobaczę na dłuższą metę.
 15. Witajcie. Mam Evobox Lite w Multiroomie. Czy u was dekoder także gubi ustawienia sieci? Nie ma znaczenia czy jest po Wifi czy po kablu. Dekoder sam przełącza na bez internetu i to czasem nawet w trakcie działania HBO GO. Po dłuższym zaniku zasilania także traci ustawienia.
 16. A jak to rozpoznać czy jest za silny czy nie?
 17. A jeszcze takie pytanko. Jest szansa ,że Multiroom będzie działał gdy jeden dekoder Evobox lite jest wpięty do sieci przewodem a PVR idzie po wifi? Ten Lite ma kiepskie wifi. Jest metr od rutera i często potrafi mielić na HBO GO. Po kablu idzie idealnie.
 18. U mnie dekoder jest podłączony do internetu poprzez sieć wifi na paśmie 5Ghz. Prędkość neta w domu to 250Mbit. Teraz sprawdziłem i epg kończy się u mnie 24.08 o godz.6.00-7.00 rano na wszystkich kanałach. Więc ogólnie u mnie nie korzysta z internetu.
 19. U mnie to jest chyba jednak 7dni . Wszystkie kanały kończą się w środę za tydzień do godz.6.00-7.00. Dalej nie ma nic na żadnym kanale więc ewidentnie nie korzysta z internetu. Oczywiście pytam z ciekawości, bo w ogólnym użytkowaniu mi to nie przeszkadza.
 20. U mnie to tylko 6 dni jest. Patrząc wczoraj miałem epg do wtorku. Kończyło się epg we wtorek o 6.00 rano i tyle.
 21. Witajcie. Ile dni w EPG do przodu powinien pokazywać evobox pvr gdy jest podłączony do internetu?
 22. Teraz sprawdziłem i mam usługa Multiroom nieaktywna. A czy ma to znaczenie jak jeden dekoder jest w sieci 2.5Ghz a Evobox jest w 5GHz? Niby jest to dalej sieć domowa.
 23. Witajcie. Właśnie odpaliłem jako Multiroom Evobox Lite. Po czym poznam ,że dekoder jest sparowany z Evobox PVR i nie będzie trzeba karty przekładać?
 24. Witajcie. I mam porównanie. Nikt nie wmówi mi że kiepski dźwięk w HBO GO czy CPO GO na Evobox PVR to wina serwisów. Właśnie odpaliłem w Multiroom Evobox lite. Dekoder ma super dźwięk w tych serwisach. Tony wysokie których brakuje w Evobox PVR są bardzo słyszalne. Dźwięk jest super nawet jak na głośniki z TV. Poza tym w tych serwisach dekoder jest znacznie szybszy. Niestety ale Evobox PVR się starzeje.
×
×
 • Create New...