Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że sam chcesz ustawić antenę,chwali się to-powodzenia :) ,na 99% powinieneś mieć nadane uprawnienia mimo wszystko prędzej podłącz Evobxa u kogoś po sąsiedzku (nawet do zwykłej anteny z konwerterem legacy) czy masz uprawnienia na dekoderze,jeśli masz to podłącz u siebie również pod to wyjście i wtedy ustaw jakiś kanał (np. POLSAT poz.1) wciśnij "i" będziesz obserwował i paski i to czy zaświeci POLSAT a nie jakiś inny kanał na 100% z innego satelity.

Ps. zakładam że nie masz żadnego miernika,ale powinno Ci sie i tak udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliptyczne są chyba oferowane przez CP. Ja kiedyś kupiłem zwykłego, okrągłego Coraba tyle że 90 i jest bardzo dobrze. A co do ustawiania anteny. Zawsze, a w związku z przeprowadzkami było tego już ze 6 razy - anteny ustawiałem sam i bez miernika. Po prostu patrzyłem jak na pobliskich balkonach są zamontowane inne a potem to już tylko trochę cierpliwości i ze dwa dobre browarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miernika nie mam ale próbuję ręcznie. Jak wrócę z pracy będę dalej próbował.

Ps. Czy wszystkie anteny mają kształt eliptyczny bo mam wrażenie że sąsiedzi mają okrągłe.

 

Trzeba było przy okazji zakupu zestawu antenowego, zamówić instalacje anteny w promocyjnej cenie 60zł.

Unikniesz problemów a antena będzie optymalnie ustawiona.  Przy antenie 70cm potrzeba trochę wiedzy i praktyki aby z zestawu antenowego uzyskać maksymalną sprawność.

W tym poście https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

masz przedstawione minimalne parametry jakie musisz uzyskać przy zestawie antenowym dedykowanym dla Evobox.

Osobiście odradzam ustawianie anten przez osoby bez podstawowej wiedzy o odbiorze sygnału satelitarnego. To niepotrzebna frustracja,  dziesiątki pytań na forach tylko po to aby zaoszczędzić kilka złoty.

Kupujesz sprzęt high end, to traktuj go jak coś co wymaga odpowiedniego serwisu. Nie wszystko może zrobić wujek Heniek.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci więcej. Ja z powodu evoboxa , którego osobiście i naocznie mogłem porównać z wifipremium , po wielu latach rozstałem się z nc+. Wrócę tam dopiero wtedy  jak wprowadzą dekodery z funkcjami chociaż takimi jak posiada evo :smile: . A na razie się na to nie zanosi. Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz.

 

Oczywiście, że warto! Dekoder Evobox PVR jest obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie dekoderem dedykowanym Cyfrowego Polsatu.

Dekoderki serii HDxx00 w w najmniejszym nawet stopniu się do niego "nie umywają". :)

Dobra to mnie przekonaliście :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drobną uwagę. Dlaczego w Menu gdy wejdzie się do Programu TV w kategorii polecane w HBO jest polecany program dla Filmbox Premium? Dzisiaj takie coś zauważyłem. Filmbox nie ma nic wspólnego z HBO. Więc, @support, nie wiem jak to tam jest brane i skąd, ale lepiej żeby takich bugów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem i nie wiem czego to wina. Posiadam Evoboxa oraz HD3000 w multiroomie, konwerter uniwersalny (Twin). Ostatnio zauważyłem dziwny objaw: gdy oglądam Evoboxa i włączę HD3000, wówczas na Evoboxie wyskakuje komunikat "BRAK SYGNAŁU Sprawdź instalację antenową i podłączenie sygnału do wejścia Sat1". Mogę wówczas oglądać tylko niektóre programy (numeracja wg listy polsatowskiej): 3, 4, 13, 14, 15, 17, 18, 21, 23, 25, 31, 35, 36, 37, 38, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 49, 51, 55, 64, 69, 70, 73, 74, 75, 80, 84, 86, 87, 88, 90, 92, 94, 97, 100, 101, 108, 109. Na pozostałych programach widnieje komunikat o braku sygnału.

Gdy wyciągnę kabel antenowy z HD3000 to problem znika, testowałem to wiele razy i za każdym razem jest taki objaw. Czyli: nie mam sygnału na Evoboxie, gdy mam włożony kabel antenowy do włączonego (albo w staniu czuwania) HD3000. Na HD3000 sygnał zawsze jest.

Czy to wina instalacji, konwertera ? Wiem, że do Evoboxa polecany jest konwerter unicable, ale na uniwersalnym (twin) też powinno normalnie działać (tak mi mówił konsultant z DUK).

Edytowane przez dzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nastąpiło zwarcie w elektronice konwertera i w momencie jak "obie" zwarte ćwiartki konwertera mają zadane inne polaryzacje to w tym momencie następuje blokada,ale czemu reaguje na to tylko Evobox :?:

Tak czy siak,choćby dla normalnego działania Evoboxsa czeka Cię wymiana konwertera,ale załóż taki jak być powinien.

 

ale na uniwersalnym (twin) też powinno normalnie działać (tak mi mówił konsultant z DUK)

... no będzie działać, mniej-więcej jak  4-ro cylindrowy silnik gdy pracuje na trzech garach,niby jechać da się,ale...

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem i nie wiem czego to wina. Posiadam Evoboxa oraz HD3000 w multiroomie, konwerter uniwersalny (Twin). Ostatnio zauważyłem dziwny objaw: gdy oglądam Evoboxa i włączę HD3000, wówczas na Evoboxie wyskakuje komunikat "BRAK SYGNAŁU Sprawdź instalację antenową i podłączenie sygnału do wejścia Sat1". Mogę wówczas oglądać tylko niektóre programy (numeracja wg listy polsatowskiej): 3, 4, 13, 14, 15, 17, 18, 21, 23, 25, 31, 35, 36, 37, 38, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 49, 51, 55, 64, 69, 70, 73, 74, 75, 80, 84, 86, 87, 88, 90, 92, 94, 97, 100, 101, 108, 109. Na pozostałych programach widnieje komunikat o braku sygnału.

Gdy wyciągnę kabel antenowy z HD3000 to problem znika, testowałem to wiele razy i za każdym razem jest taki objaw. Czyli: nie mam sygnału na Evoboxie, gdy mam włożony kabel antenowy do włączonego (albo w staniu czuwania) HD3000. Na HD3000 sygnał zawsze jest.

Czy to wina instalacji, konwertera ? Wiem, że do Evoboxa polecany jest konwerter unicable, ale na uniwersalnym (twin) też powinno normalnie działać (tak mi mówił konsultant z DUK).

 

Szkoda czasu, uszkodzony konwerter. Wezwij instalatora z miernikiem, przy okazji sprawdzi instalacje.

Promocja „Wymiana konwertera w zestawie do odbioru Telewizji satelitarnej w APS”.

W ramach oferty, każdy Abonent zawierający umowę bądź aneks w APS lub na Infolinii z dekoderem EVOBOX PVR może skorzystać z usługi wymiany konwertera w terminie 30 dni od zawarcia umowy/aneksu.

 

Oferta dostępna jest w każdym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.

 

Promocyjna cena usługi instalacji (69zł) obejmuje:

  • Dojazd do miejsca, w którym ma być realizowana Usługa Instalacji do 20 km od APS, w którym zamówiono Usługę,
  • Wymiana dotychczasowego konwertera na nowy (dotychczasowy konwerter pozostaje własnością Abonenta)
  • Ustawienie anteny satelitarnej,
  • Konfiguracja dekodera,
  • Krótki instruktaż
  • Weryfikacja funkcjonowania instalacji – test odbioru kanałów telewizji satelitarnej.

Ważne!

 

Kwota 69zł to opłata tylko za montaż konwertera Unicable. Za montaż Abonent płaci bezpośrednio instalatorowi.

Abonent ma możliwość zakupu konwertera we własnym zakresie lub może go zamówić w momencie skorzystania z oferty CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drobną uwagę. Dlaczego w Menu gdy wejdzie się do Programu TV w kategorii polecane w HBO jest polecany program dla Filmbox Premium? Dzisiaj takie coś zauważyłem. Filmbox nie ma nic wspólnego z HBO. Więc, @support, nie wiem jak to tam jest brane i skąd, ale lepiej żeby takich bugów nie było.

Zgłoś na infolinię, to jakiś błąd ludzki.

Dziękuję za odpowiedź.

Z ICOK otrzymałem informację, iż nie mogę skorzystać z oferty zakupu nowego talerza oraz konwertera Unicable za 129 zł, gdyż można to zrobić tylko podczas przedłużania umowy. Czy to prawda?

Sam nie wiem, co teraz najlepiej zrobić ? Jeśli konwerter Twin jest uszkodzony, to powinienem go otrzymać za darmo (w ramach gwarancji) ? Czy lepiej zamówić Unicable w APSie, ale nie wiem czy mogę, i jaki jest koszt ? Czy warto wymienić sam konwerter Unicable (aby korzystać z wszystkich możliwości Evoboxa), bez wymiany anteny na większą ?

 

W Twoim przypadku, najlepiej jest kupić na wolnym rynku konwerter Unicable SCR z dwoma lub jednym wyjściem legacy (do dekodea Multiroom HDxxxx) i zamówić montera. Wymieni konwerter, ustawi antenę. Ty zamiast tracić czas na gdybanie będziesz cieszył się stabilnym odbiorem telewizji.

W Hollex masz kilka konwerterów do wyboru http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz kolejny. Mam taki problem  a mianowicie jestem teraz w Irlandii . Kilka dni temu będąc w Polsce normalnie oglądałem  na dekoderze programy w telewizorze. Dziś odłączyłem dekoder innego tv  ( HD ready ) i po włączeniu  dekodera pokazuje się logo i napis uruchamianie dekodera i po chwili na TV jest czarny ekran i  kompletnie nic nie widać. Próbuje włączyć menu  z dekodera ale nic nie wyświetla się w tv.  Będąc w Polsce i na moim tv zmieniłem rozdzielczość na 1080p a ten tv chyba nie obsługuje takiego czegoś. Czy jest jakaś szansa , możliwość  resetu dekodera nie widząc co się wyświetla? TV na pewno jest sprawny bo po podłączeniu  dekodera  z irlandzkiej  TV wyświetla się wszystko OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder zapewne gryzie się z tym TV .Ja miałem identyczny problem.Z TV HD Ready plazmowy Daewoo miałem tylko grafikę, a jak odpiąłem od niego deka i zaniosłem do drugiego pokoju gdzie mam Sharp Full HD i wszystko OK. Kilka kabli HDMI wymieniłem i nic to nie dało. Tylko obraz z grafiką z tego dekodera się wyświetlał. A z tym Sharpem wszystko OK. Możesz jeszcze spróbować zmienić rozdzielczość w dekoderze na niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to wina tej rozdzielczość jaką ustawiłaś w dekoderze,TV po prostu tego "nie ogarnia", weź dekoder do jakiegoś kumpla, sąsiada co ma TV min. Ful HD i podłącz, bez anteny grafika ekranowa powinna Ci sie odpalić a to wystarczy by przestawić.

Ps. Napisałeś że nie masz u kogo to nawet do jakiegoś sklepu RTV się przejdź- chyba Cię nie pogryzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewoboxa mam od kilku godzin i dołączona do niego instrukcja obsługi, mówiąc delikatnie jest "bardzo oszczędna". Czy ktoś z forumowiczów, mógłby podać kolejność kroków postępowania, żebym mógł korzystać z odbioru z tych dwóch satelitów. Bardzo dziękuje za podanie wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już było, nie wiem, ale mam kilka uwag co do odtwarzania plików z DLNA:
1. Pomimo obejrzenia pliku cały czas mam status "Nieobejrzane"
2. Po wyjściu z odtwarzania powinien być zaznaczony obecnie odtwarzany plik, a nie plik na samym początku folderu (dzięki temu można np. przejść do następnego odcinka serialu jednym przesunięciem)
3. W opcjach powinno być coś w stylu "Odtwórz następny" - po alfabecie, tak jak lista plików - można by było wtedy oglądać serial bez wchodzenia w listę plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...