Jump to content

Davvvi

Users
 • Content Count

  265
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About Davvvi

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie mozaika pojawiła się wczoraj wieczorem.
 2. Mam Evobox PVR jako główny i Evobox Lite jako Multiroom. PVR łączy się z ruterem poprzez Wifi 5Ghz, a Lite do rutera jest podłączony kablem LAN. Praktycznie od samego początku mam tak zrobione i nigdy nie miałem problemu z Multiroomem. Tu chodzi tylko o to aby dekodery były w tej samej sieci domowej i tyle.
 3. Najlepsze jest to ,że na Evobox lite działa to menu bez zarzutu. Ja rzadko z tego korzystam bo dźwięk jest straszny. Oczywiście w Lite dźwięk też jest lepszy. Średnio mi się ta opcja podoba ,bo mam sporo nagrań których nie chciałbym stracić. Evobox PVR się ze starzał i nic więcej już z niego nie wycisną mimo ,że prubują. W dodatku dodaję te bez sensowne dodatki do menu które z czasem zamuli jeszcze bardziej już zamulony dekoder. Zmiana kanału już nie jest taka płynna jak była wcześniej.
 4. Witajcie. A ja mam inny problem który u mnie akurat nie jest spowodowany aktualizacją. Od jakiegoś czasu mruga mi Menu CPGo. Bardzo cięrzko jest co kolwiek wybrać, reset wtyczkowy pomaga na chwile i potem znów mruga. Miał ktoś tak?
 5. Dekoder ma jeszcze jednego buga. Oprócz ustawień internetu gubi także ustawienia HDMI CEC. Ten sam TV i kabel pod pod Evobox PVR działał poprawnie. Na Lite po jakimś czasie TV przestaje widzieć dekoder i CEC przestaje funkcjonować.
 6. Wypowiedzenie wysłane i już dostałem info ,że zostało przyjęte. Pozostaje czekać na telefon.
 7. Witajcie. A u CPGO i HBOGO. Działa normalnie. Obie aplikacje uruchamiają się bez problemu.
 8. Jedyny plus Evoboxa Lite to dobrej jakości dźwięk w HBO GO i CP GO. W pozostałych dehoderach z serii HD i Evobox pvr dźwięk ma prubkowanie z 96kb i brak mu wysokich tonów. Jedynie chyba tylko głusi oglądają te serwisy lub bardzo mało wymagający. Możliwe ,że dźwięk jest też dobry na Evobox HD. Tego dekodera nie używałem. Sam Evobox lite w menu itp.jest szybszy od dekoderów z serii HD. Tylko internet to jest parodia w tym dekoderze. Jeśli ktoś nie korzysta z CP GO czy HBO GO to pewnie jak dekoder zgubi ustawienia sieci to się za pewne nie sparuje z głównym i mało kumaty użytkownik może nie zorie
 9. Ogólnie internet w tym dekoderze to jakaś parodia. Cały czas gubi ustawienia. Internet jaki mam to 250Mbit download i 35Mbit upload. Po kablu dekoder nie ma ograniczeń. A wedle testu na HBO GO widzi 3000-4000kbs. Przez to bajki co chwila mielą i zmienia się rozdzielczość między HD i SD. Mamy 21wiek a dekoder jest chyba z 20 wieku z kartą sieciową na poziomie 10Mbit. Zapowiadane podwyżki plus przestarzałe dekodery bo ,Evobox PVR też jest słaby . No nic ,koniec umowy i chyba trzeba będzie rozejrzeć się u konkurencji. Ehh, szkoda.
 10. Dodam też ,że Evobox PVR tych ustawień nie gubi. Zasilania może nie być cały dzień ,a net jest zawsze. Tu ewidentnie jest to wina oprogramowania gdyż nie ma to znaczenia czy net jest na kablu czy po wifi. Dekoder gubi ustawienia, poza tym nawet gdy bym wpisał ręcznie IP to co mi to da? Wątpię aby dekoder nagle przestał przechodzić w tryb" brak internetu" aktywny. Na wifi było to samo.
 11. Niestety lipa. Dziś dekoder znów zgubił ustawienia internetu. Sam przeszedł na brak internetu aktywny.
 12. Zrobiłem przywracanie ustawień i na obecną chwilę jest ok. Ale po ostatniej aktualizacji także przez chwilę było ok. Dam znać za kilka dni czy reset ustawień pomógł na dłużej.
 13. Witam. A ja jednak dalej mam problem z Internetem. Odcięcie zasilania powoduje że jednak dekoder gubi ustawienia sieci. A także doszedł jeszcze problem z działaniem sieci. Czyli uruchamiam HBO GO i pokazuje komunikat aby podłączyć dekoder do Internetu. Wchodzę w ustawienia sieci A tam info, że aktywne jest połączenie sieci przewodowej A mimo wszystko brak neta. Pomimo tego, że sieć przewodowa jest aktywna to wybieram ją ponownie, robi konfigurację i potem net już działa aż do następnego dnia. Problem powtarza się praktycznie każdego dnia. Po odcięciu zasilania na dłużej niż 5 sec, powoduje pr
×
×
 • Create New...