Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Dlaczego dekoder Evobox (mam go od 4 dni) nie zaktualizował się do wersji 2.0.2? Mam wersję 1.9.3 i nawet wymuszając ręczną aktualizację pokazuje, że nie mam nowszej wersji. Podłączony jest dwoma kablami do anteny. Internet podłączony po kablu. Proszę o poradę. 

Hej, jak się okazało ja w ostatni weekend również musiałem wymienić swojego Evo. Od ok. miesiąca zawieszał się min. raz na tydzień.

Po wymianie okazało się, że wersja oprogramowania to 1.9.3 i nie wyszukuje nowszych aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwońcie do Obsługi klienta. Ja też tak miałem i dzięki telefonom i oczywiście dzięki supportowi wysłano do mnie aktualną wersję softu. Jest wina APS-ów, ponieważ gdy nowy soft jest wysyłany do satelity to odbiorniki nie są aktualizowane. A potem, gdy już softu nie ma na satelicie to kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla tych z telewizorami Samsung serii H, pojawiła się nowa wersja oprogramowania 2870 i w końcu dodano profil EvoboxPVR dla pilota uniwersalnego. Działą poprawnie wstecz i wyjdź :D

Długo im trułem o to d[beep]ę.

 

Profil ESI88 nadal ma zamieniony wstecz i wyjdz.

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak się okazało ja w ostatni weekend również musiałem wymienić swojego Evo. Od ok. miesiąca zawieszał się min. raz na tydzień.

Po wymianie okazało się, że wersja oprogramowania to 1.9.3 i nie wyszukuje nowszych aktualizacji. 

 

Dzwoniłem do obsługi, powiedzieli aby przywrócić ustawienia początkowe i to ma pomóc a jak nie to wymiana. Nie pomogło i chyba czeka mnie wymiana. A miało być tak pięknie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem z Evoboksem? Bo mojego już chyba szlag trafił. Zawiesił się tak, że nawet na wyświetlaczu LED nic się nie dzieje i tylko świeci się czerwona dioda.

 

Wiecie, co może być tego przyczyną? Dodam, że z prądu już go wyłączałem i nic nie dało. Jak nie to będę musiał jechać do serwisu?  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że podczas odtwarzania audycji, która się jeszcze nagrywa bardzo mam problem z przeskoczeniem do konkretnej audycji nagrania. Np. mam nagraną już godzinę filmu, chcę przewinąć do 12 minut, a za każdym razem wskakuje mi np. 5 minuta i 17 sekund. Również ta sama minuta wyskakuje, gdy podam inna wartość, np skok do 16 minuty.

(Często używam takiej opcji, zaczynając oglądać z offsetem filmy czy audycje, które mają reklamy w środku).

Przewijając normalnie, nie ma problemu.

Ktoś miał coś podobnego u siebie?

 

U mnie jest to samo, tylko ze nie ma reguly, bo sa czasami sytuacje, ze wszystko jest OK. Problem ten zupelnie nie wystepuje w juz zakonczonych nagraniach, przy zoltym pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowałem w EVOBOX PVR aby nagrał mi dwa programy i nagrał cały tyle ile leciał program ale teraz te programy chciałem obejrzeć a tam czarne tło bez obrazu i nic nie ma nagrane i mam pytanie w tej sprawie dlaczego dekoder nagrał same czarne tło bez obrazu i dźwięku i dodam do tego że pierwszy raz mi tak dekoder nagrał czarne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem dekoder na EVOBOXA podczas zmiany warunków umowy z dedykowanym zestawem antenowym do EVO.

Wymieniłem konwerter na UNICABLE , reszta standardowa antena 70cm Cyfrowy Polsat. Podczas pierwszej instalacji pokazał mi jakość sygnału 97 % i siła 100 %. Teraz mam pytanie czy kręcić anteną , bo konwerter skręcony , ale jak sprawdzam sygnał np. na TVN to pokazuje mi siła 100 , jakość się pływa 39-45 % SNR 9,6 - 10,2 . TVN 7 , TV4 , tvn24 , CI podobnie z niewielkimi różnicami jakości.

Nic się nie tnie , pogoda czy bezchmurnie , czy pochmurnie i lekka mżawka nie ma różnicy. Pozostałe kanały np. Polsat jakość 85 i siła 100 oraz na pozostałych podobnie. Wymieniony został tylko konwerter. Wcześniej miałem PVR 7000HD i nie było problemu nawet w śnieżyce. Teraz też jest ok , ale martwi minie ta marna jakość na tych w/w kanałach. Na razie nie mam problemów z odbiorem , ale co będzie w śnieżyce ... Czy jest sens kręcić anteną. Pewnie rozjedzie się cała reszta. Antenę montował fachman 1,5 roku temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo!

Od niedawna jestem uzytkownikiem Evoboxa. Mam maly problem. Mianowicie chcialbym sie dowiedziec jak mozna go wylaczyc bez odcinania zasilania. Wylaczanie go przez odciecie pradu jakos mi nie pasuje. Nie miesci mi sie w glowie, ze konstruktorzy nie przewidzieli takiej sytuacji. wedlug mnie musi byc jakis sposob, ktorego jeszcze nie znam a koniecznie chcialbym poznac.
Za szybkie typy z gory dziekuje.
Z powazaniem

dzienmil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, że się martwisz. Tu masz podane wartości jakie powinna mieć instalacja z anteną 70cm i konwerterem Unicable.

Miesiąc temu ustawiałem swoją antenę (zestaw CP: antena 70 i Unicable). Ponieważ ustawiałem patrząc na parametry w telewizorze, nie musiałem korzystać z miernika.

Maximum jakie osiągnąłem:

25 CI polsat - Siła 100, jakość(+,-) 62  SNR 12 (+,-) 0,5, raczej minus

101 BBC Brith, odpowiednio: 100, 60, 11,5 (+,-) raczej minus

115 TVN HD, 98, 45 w porywach 55, 10,5 (+,-) raczej minus

149 P CH HD, 100, 60, 11,5 (+,-) raczej minus.

Długość kabla nie całe 5 m,nowy TRISET 113, wtyki ( F) zaciśnięte.

Nic więcej nie da się z tego wycisnąć. Ustawiałem przy idealnej pogodzie, brak przeszkód naturalnych (drzewa, wzniesienia). Wszystkim instalującym zdecydowanie polecam talerz 80.

Swoją drogą, że nikt nie wymyślił " ślimaków na korbkę" do regulacji góra dół i na boki, bez problemów ustawiałoby się co do milimetra :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...