Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że po wyciszeniu dźwięku znak wyciszenia dalej nie znika. A miał znikać po paru minutach. Jest szansa że to będzie zrobione ?

Support458

Co że znaczkiem wyciszenia ?

Mija już rok odkąd poruszyłem temat i dałeś nic. Dalej mam być cierpliwy ? Przecież to wada żaden inny sprzęt nie ma tego tak zrobionego. Ekran plazmowy mi w tym miejscu już jasnieje. Będzie to zrobione ?

Edytowane przez Qba_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłem sobie z tym tak że włączałem kanał VOD w momencie jak film się zaczynał ,trochę cofnąłem i włączałem nagrywanie - każdy film się wtedy nagrywał. Wiem że było to rozwiązanie karkołomne, ale tylko taka rada na to była, jak się noramlnie zaplanowało to film się nie nagrywał wcale. Żeby wyprzedzić ewentualne pytania - chodziło o dokładnie ten sam film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bonus modułów CI+. Operator może zablokować wybrane treści do nagrania ze swojej oferty. Wiele materiałów na kanałach VOD również jest zablokowanych.

Czy istnieje możliwość dowiedzenia się, które treści będą blokowane?Np. znaczek przy pozycji EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niech mi ktos wytlumaczy co jest przyczyna ze kontrolka -power przy wlaczonym dekoderze caly czas miga i nie mozna tego zlikwidowac .Probowalem wlaczyc i wlaczyc pilotem ale gdy wylacze dekoder pali sie na czerwono a gdy wlacze znowu miga pozdrawiam

Jeśli po odłączeniu zasilania zjawisko dalej występuje, to pozostaje wymiana dekodera na sprawny w APS. Uszkodzony front panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Evobox ma problem z wyszukaniem Radia Ibiza. Zależy mi na tej stacji, bo czasami lubię posłuchać sobie klubowych rytmów (a te są na Radiu Ibiza nawet w ciągu dnia).
Do pewnego momentu działały przekazy z tp. 11541/V i 12149/V (na obu taka sama paczka stacji radiowych). Niedawno Radio Ibiza z tych tp. zostało wyłączone.

Aktualnie przekaz jest jedynie na 11958/V 27500 3/4 DVB-S. Problem polega na tym, że strumień jest błędnie nadawany jako kodowany. W przypadku HD 5500s problemu nie ma, bo w opcji wyszukiwania wystarczyło zaznaczyć kanały "Wszystkie" (przy opcji "Niekodowane" nie wyszukał niczego), Radio Ibiza się wyszukało i gra. Na Evoboxie domyślnie jest ustawione wyszukiwanie tylko kanałów FTA, przez co nie mam dostępu do tej stacji na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od dwóch tygodni mam Evoboxa i jestem zadowolony, co prawda nie mam porównania do innych dekoderów (wczesniej mialem tylko tv kablowa) ale ten jest super.

Brakuje mi w nim tylko funkcji drzemki najlepiej pod jednym przyciskiem (kolorowym?). Gdyby nie ten brak pilot do TV nie był by potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Evoboxa od kilku miesięcy i należę do grupy użytkowników którzy nie mają problemów z tym dekoderem (sporadycznie pojawia się czarny ekran). W stosunku do poprzedniego dekodera Samsung DSB-H370G, moim zdaniem Evobox daje bardziej nasycony i kontrastowy obraz. Po wymianie dekodera postanowiłem wymienić mój stary telewizor Philips 42pfl4208 na Sony KD-55XD9305. I zaczęły się problemy z jakością obrazu. Na nowym KD-55XD9305 w ciemnych scenach pojawia się brak płynnych przejść odcieni kolorów (tzw. color banding, posterisation) oraz szumy i jakieś dziwne kolory. W nowym Sony można ustawić zakres dynamiczny wejścia HDMI na ograniczony albo pełny. Mam pytanie do support458: czy wejście HDMI współpracujące z Evobox powinno być w telewizorze ustawione na ograniczony zakres dynamiczny czy na pełny?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze aby dyskutować o jakości obrazu, trzeba być pewnym, że aktualnie oglądany materiał jest wysokiej jakości. Wejście HDMi powinno być ustawione na Auto albo na Pełny. Telewizory Sony wymagają dobrej kalibracji, ponieważ domyślnie ustawione parametry dają tragiczny efekt przy słabszym kontencie. Jeden z moich telewizorów to Sony z Androidem, więc wiem co piszę.

Ustaw nasycenie na 48%, kontrast na 97%, Ostrość na 50%, tworzenie realizmu na manual i ustaw na maksimum. Wyłącz dynamiczną czerń i kontrast. W Ruch zostaw wartości domyślne, ale wyłącz tryb kliszy, czy jakość tak. Redukcje zakłóceń losowaych i cyfrowych ustaw na auto.

Gamma ustaw na -2, Poziom czerni na 52. Żywy kolor na min.

To tyle w wielkim skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogąc optymalnie ustawić parametrów wyświetlania obrazu zamówiłem kalibrację na skalibrujtv.pl. Profesjonalna kalibracja nie pomogła. Osoba wykonująca kalibrację przestawiła HDMI na zakres ograniczony twierdząc, że to jest prawidłowe dla treści typu wideo. Przeszukałem Internet i zalazłem artykuł w którym jednoznacznie określono, że pełną dynamikę HDMI należy ustawiać dla źródeł typu komputer lub konsola gier, dla pozostałych dynamika ma być ograniczona. W lutym Sony udostępniło aktualizację oprogramowania, w której jedną z poprawionych cech jest "Nieprawidłowe działanie zakresu dynamicznego HDMI". Zainstalowałem aktualizację i nie stwierdziłem żadnej poprawy obrazu w ciemnych scenach. To skłoniło mnie do własnych eksperymentów i przestawiłem HDMI na pełny zakres dynamiki. Po zmianie czerń zrobiła się szara co wymagało korekty - w moim TV zmieniłem poziom czerni z 50 na 40. Obraz ma teraz bardziej płynne przejścia tonalne (posteryzacja występuje sporadycznie) także szum w ciemnych fragmentach kadru jest mniej zauważalny. Zgadzam się że wiele zależy od jakości transmitowanego materiału, jednak trzeba mieć jakieś punkty które uznajemy za pewne - w moim problemie będzie to HDMI w zakresie pełnym zamiast zalecanego ograniczonego.

Tymczasem w marcu Sony wycofało aktualizację, na stronie z oprogramowaniem jest wpis "Przepraszamy — ta aktualizacja oprogramowania układowego jest chwilowo niedostępna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sygnał sprawdziłeś w momencie czarnego ekranu poprzez przytrzymanie przez 5sek. przycisku "i" na pilocie? A potem na tym samym kanale, kiedy działa prawidłowo?

 

Tak , sygnał jest normalny :<

 

A może to być wina kabla? samej końcówki kabla przy konwerterze? 

Edytowane przez rzeznik997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja strata. :P

 

U mnie kolejny raz czarny ekran za wszystkich kanałach.

Podpinałem inny TV -nic, wyłączałem routery etc - nic. 

Jutro jadę wymienić konwerter i zobaczymy.

 

Przerabiałem to ostatnio, działał mi tylko Eurosport a na innych kanałach czarny ekran, pomimo że paski sygnału pokazywały wartości prawidłowe. Przyczyną był uszkodzony przewód od strony dekodera na długości 1 metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...