Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy istnieje możliwość wgrania kanałów do dekodera np z jakiejś gotowej listy czy trzeba po kolei przestawiać?  Teraz mam dekoder mini hd 2000 i po prawie 2 latach używania już się przyzwyczaiłem , ale chciał bym w końcu poustawiać .Np kanały Hd pierwsze a reszta za nimi.

Edytowane przez seba8006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi mój syn , no to klops.  Będzie trzeba wklepywać ręcznie .


Evobox dotarł . Instalacja przebiegła w tempie max 5 minut. W  porównaniu do mini hd 2000 to rakieta , no i  menu  ładniejsze. Dobra decyzja wybór tego  dekodera. Na zwykłym konwerterze działa szybko i  sprawnie.  Własnie robię aktualizacje bo pobrała mi się. 

Edytowane przez seba8006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy jest możliwość  żeby po wyłączeniu dekodera został on całkowicie wyłączony w sensie żeby dysk nie pracował cały czas. Miałem na trybie uśpienia i tak się działo. Przełączyłem na tryb czuwania i owszem dekoder się całkowicie wyłączył , nie pokazuje na wyświetlaczu godziny  ale za to po włączeniu strasznie długo się uruchamia. A fajnie by było  żeby dysk był wyłączony a żeby na wyświetlaczu pokazywana była godzina. Dla dysku to też nie za dobrze że 24/h jest uruchomiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym napisane wiele razy. Dysk w Evobox nie jest tylko miejscem zapisywania nagrań. Jest elementem całości oprogramowania. Dysk jest wykorzystywany również w sytuacjach kiedy dekoder wykonuje różne wewnętrzne np. aktualizacje epg. Indeksowanie danych dla search itp.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco z innej beczki, w kwestii nagrań. Zazwyczaj nagranie kasuję zaraz po obejrzeniu, więc dopiero niedawno zwróciłem na ten fakt uwagę. W wersji softu 2.0.2 jest chyba błąd, bo nagrania obejrzane mają nadal status nieobejrzane. W poprzednich wersjach zmieniał się z pewnością na obejrzane. Czy też coś takiego zauważyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie jest uznane za obejrzane w zależności od tego ile % z całego czasu nagrania zostało odtworzone. Nagrania jest uznane za nieobejrzane jeśli użytkownik obejrzał je w mniej niż w 50%. Każdorazowe ponowne odtworzenie nagrania ustawia na nowo informacje o statusie nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście jeszcze coś poprawiali w sofcie to wprowadźcie możliwość zmiany wyświetlania czasu na zegarze - odliczanie do początku. Dlaczego to usunięto? Można było dać w opcjach możliwość wyboru. Najstarsze magnetowidy w latach 80 miały takie przełączanie czasu na licznikach a tutaj można bez problemu wprowadzić tylko nie ma takiej woli. Powinien być licznik czasu do przodu i wstecz, do wyboru przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym napisane wiele razy. Dysk w Evobox nie jest tylko miejscem zapisywania nagrań. Jest elementem całości oprogramowania. Dysk jest wykorzystywany również w sytuacjach kiedy dekoder wykonuje różne wewnętrzne np. aktualizacje epg. Indeksowanie danych dla search itp.

no chyba nie do końca, jak włacza mi się dekoder to epg w ogóle nie ma, loga kanałów się nie wyświetlają a nagrania pojawiają się stopniowo, więc mi się wydaje że on własnie nic nie "zapamiętuje" i dopiero po ok. 5 minutach dekoder jest zdatny do użycia

Edytowane przez serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wymieniłem w sumie trzeci evo [rozsypał się dysk]i musze stwierdzić ,że brak szatkowania ,brak czarnego ekranu .W cześniej kupiłem tłumik ,który też nic nie dał ,dalej było szatkowanie czasami . To jednak jest sprawka dekodera z czarnym ekranem i szatkowaniem, konwektor Unicable nie wymieniony .Trzeci dekoder  śmiga jak należy żadnych zawiech.

Edytowane przez karle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie jest uznane za obejrzane w zależności od tego ile % z całego czasu nagrania zostało odtworzone. Nagrania jest uznane za nieobejrzane jeśli użytkownik obejrzał je w mniej niż w 50%. Każdorazowe ponowne odtworzenie nagrania ustawia na nowo informacje o statusie nagrania.

Tyle, że nawet nagrania obejrzane prawie w 90% nie są oznaczane jako obejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wymieniłem w sumie trzeci evo [rozsypał się dysk]i musze stwierdzić ,że brak szatkowania ,brak czarnego ekranu .W cześniej kupiłem tłumik ,który też nic nie dał ,dalej było szatkowanie czasami . To jednak jest sprawka dekodera z czarnym ekranem i szatkowaniem, konwektor Unicable nie wymieniony .Trzeci dekoder  śmiga jak należy żadnych zawiech.

Nie uważasz że jedna doba to troche za mało na ogłaszanie "cudownego uzdrowienia"?  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko działa, oglądam GW V.


Tyle, że nawet nagrania obejrzane prawie w 90% nie są oznaczane jako obejrzane.

Przed chwilą nagrałem program, które następnie obejrzałem w 90%. Po ponownym wejściu program nie był już w grupie NIEOBEJRZANE. Nagranie zostało dodane do grupy OBEJRZANE, czyli wszystko działa poprawnie.

Status nagrania jest aktualizowany przy kolejnym wejściu do NAGRAŃ.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko działa, oglądam GW V.

 

Przed chwilą nagrałem program, które następnie obejrzałem w 90%. Po ponownym wejściu program nie był już w grupie NIEOBEJRZANE. Nagranie zostało dodane do grupy OBEJRZANE, czyli wszystko działa poprawnie.

Status nagrania jest aktualizowany przy kolejnym wejściu do NAGRAŃ.

Jednak i u mnie również pokazuje status "nieobejrzane" pomimo obejrzenia, nagranego materiału w około 90%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...