Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :) Dekoderek super. Mam propozycję co do nowej funkcji, jednak nie wiem, na ile jest to możliwe. Chodzi mi o możliwość streamowania kanałów na PC w sieci LAN. Coś takiego, jak jest w dekoderach z Enigmą. Byłoby super. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Nieco niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio, że nagrany film nie zapisuje się z oryginalną ścieżką dźwiękową 5.1. Film nadawany był z 5.1, bo sprawdzałem, ale nagranie już nie miało wielokanału, tylko stereo. Tak ma być?

Wszystko gra, dźwięk jest jak należy, miałem w ustawieniach stereo zamiast przestrzenny.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było zgłaszane, ale jest jeden błąd związany z EPG na Evoboxie (przy wyświetlaniu listy kanałów) - czasami wyświetla nazwy programów, które nie znajdują się w ogóle ramówce danego kanału, tylko na innym kanale, który znajduje się w bliskiej odległość na liście kanałów np. mecz piłki nożnej na National Geographic (to tylko przykład, aby zobrazować kuriozalność błędu EPG).

 

Błąd znika po chwili, pewnie momencie gdy zostanie odświeżone EPG.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem... Były momenty, że dekoder się zacinał i nie reagował na polecenia, ale to kilka osób potwierdziło także u nich - ostatnio to "coś" poszło krok dalej. Dekoder w trakcie oglądania przez moment wyświetla czarny ekran (nie wiem na ile to dekoder a na ile TV wyświetla zanim pojawi się komunikat o używaniu jednego z wejść HDMI) i się resetuje. Byłem tego świadkiem na TVN HD, ale podobno dzieje się tak częściej niż ten raz kiedy na własne oczy to widziałem. Sygnał był dobry, konwerter jest z wolnej sprzedaży (bliżej nieokreślony - nie będę wchodził na dach).

 

Co zdziałać? Ktoś ma podobnie? Bo widziałem wpisy o resetowaniu się dekodera na Astrze, ale HotBird? Coś mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Astrze na szczęście się nie wiesza, ale po czarnym ekranie pojawia się napis brak sygnału na wejściu sat 2. Wystarczy wtedy wejść na kanał z Hot Birda i powrócić - obraz wtedy "wraca".

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do obydwu wejść SAT masz doprowadzony sygnał z HotBird i Astry?

Evobox wymaga aby sygnał do obydwu wejść SAT był dostarczony w jednakowej konfiguracji.

Czyli, niedopuszczalne jest aby np. do wejścia SAT1 był podłączony przewód tylko z Hot Bird, a do wejścia SAT2 tylko z Astry.

Ponadto, ilość podłączonych wejść zadeklarowanych w konfiguracji anteny mus być zgodna z ilością przewodów podłączonych z anteny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego macie takie problemy i zawiechy z Evo, ale u mnie od grudnia zeszłego roku nie zawiesił się ani razu. Konwerter unicable (kupiony na al..gro). Kanały przełączane na okrągło - bawią się dzieci. Spróbujcie zmienić konwerter na inny (nie ten z Cyfrowego Polsatu) i wtedy róbcie testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale to nie jest żaden dowód, że masz inny konwerter. Ja mam swojego Evo już ponad 3 miesiące. Dzieciaki mało przerzucają, bo mają multiroom. Za to ja to nie wypuszczam pilota z ręki. A gdy wezmę drugi pilot, który obsługuje 3 urządzenia na raz, a w nim nie mam klawiatury numerycznej to przerzucam pojedynczo i to bardzo często. Evo zawiesił mi się raz i to na VOD akurat. Poza tym, zero zawiech i czarnego ekranu. A konwerter mam Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapaliłem świeczkę, minął rok jak jestem posiadaczem Evo. Żadnych zawiech, sporadycznie czarny ekran, dysk niesłyszalny... etc. etc. Oprócz świeczki pukam w niemalowane. :)

Evo z dedykowanym zestawem antenowym z CP.

Edytowane przez fred12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do obydwu wejść SAT masz doprowadzony sygnał z HotBird i Astry?

Evobox wymaga aby sygnał do obydwu wejść SAT był dostarczony w jednakowej konfiguracji.

 

Tak oczywiście, oba kable identycznej długości, w obu jest sygnał jednakowy, dekoder pokazuje identyczną siłę i jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo pochwaliłem mojego evoboxa, dzisiaj znikło epg i jak narazie od dwóch godzin nadal brak. Połączenie sieciowe aktywne, odbiór kanałów bez zarzutów. Wie ktoś jak sprawić żeby się pojawiło? Czy jedynie pozostaje cierpliwość? A ponadto zróbcie coś panowie programiści z tym odtwarzaniem z usb żeby utwory w katalogach sortowane były w/g numeru a nie alfabetycznie bo nijak nie da się tego poukładać na stałe. Czy w kolejnych aktualizacjach dojdzie moźliwość odczytu plików w formacie flac?

 

Pytanie dot.usb i flac skierowane do support458, bo jak widzę jedynie Pan zna szczegóły i tajniki dot.rozwoju oprogramowania tego dekodera.

Edytowane przez Artur49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...