Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obsługuje, nazwa .mkv pliku to nie wszystko.
Zależy od tego, jaki kontener i jaki kodek został użyty do kompresji. Podaj dane pliku z programu media info.

 

No i problemy dosięgły i mój dekoder :(
Przed chwilą już drugi raz się samoistnie zresetował,co się q :censored: dzieje :?:

 

Konkretnie, w jakiej sytuacji?

Edytowane przez support458
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się dzieje takie coś: jak przełączam kanał to pojawia się obraz i dźwięk na ok. 2 sek., po czym obraz znika, głos leci dalej. Czarny ekran trwa od 2 do kilku sekund i pojawia się obraz. ;)

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie, w jakiej sytuacji?

W zwyczajnej- nie dotykając niczego,leci film,nagle pyk-czarny obraz, po sekundzie już rozpoczyna się reset :(

po resecie odpala z ostatnio oglądanego kanału.Dekoder się na pewno nie przegrzewa bo jest cały czas całkiem "chłodny"

Ps.

Zdążył już to nawet trzeci raz odwalić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie jak czytam wasze posty to aż jestem zdziwiony. Mnie siè chyba trafiła jakaś super sztuka. Czarnego ekranu jeszcze nie widziałem ,a kanały przerzucam cały czas. Problemów z szukaniem czy nagrywaniem brak. Zresetował mi się kiedyś raz bodajrze na VOD albo HBO GO . Dokładnie nie pamiętam. Odpukać ale nie mam żadnych kłopotów. I jestem ciekaw od czego to zależy? Jak każdy dekoder ma numery seryjne i partie. Ciekawe czy to aby są numery ,czy co partia to może zmieniane,poprawiane były sprzętowo? Ciekawe jak z softem, skoro nie jest udostępniany odrazu dla wszystkich dekoderów tylko partiami to może się różni pod względem właśnie sprzętowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam występowanie problemu z blokowaniem się obrazu (informacje zmieniają się na banerze a obraz pozostaje na 1 kanale). Problem pojawia się raz 2-3 dni, po kilku sekundach obraz zaczyna reagować i wszystko wraca do normy.

 

Od czasu do czasu pojawia się także wspomniany problem z blokowaniem się pilota (biała lampka na dekoderze miga ale dekoder nie reaguje). Dwa razy pomogło tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka sieciowego, w pozostałych 2-ch przypadkach dekoder ruszył po kilkudziesięciu sekundach, w jednym przypadku zresetował się sam. W ciągu ostatnich 2-ch tygodni tego problemu nie zauważyłem.

 

Problem z "brakiem sygnału antenowego" wystąpił jeden raz. Po zmianie kanału i powrocie na pierwotny wszystko było już ok.

 

Problemu z "czarnym ekranem" nie odnotowałem.

 

Dekoder Evobox zakupiony 19.11.2016, sygnał na 2-ch przewodach antenowych z konwertera uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od około roku jestem posiadaczem Evoboxa. Czy zauważył ktoś następujący problem otóż przy odtwarzaniu plików mp3 z usb sortowanie automatycznie ustawione jest w/g nazwy i utwory w poszczególnych katalogach są odtwarzane nie po kolei. Zmiana sortowania w/g kategorii poprawnie układa kolejność ale nie można tego ustawić na stałe bo po wyjściu z katalogu lub po odtworzeniu utworu znów sortowanie jest po nazwie i robi się bałagan w słuchaniu. Proszę sprawdźcie u siebie czy też tak macie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga Wywalasz moje posty- trudno.

 

Ale powiem jedno - sprawa nie jest nagłośniona, bo te defekty w działaniu nie są bardzo "wkurzające" lecz tylko bym powiedział gatunku "lekkiego". Niemniej jednak ktoś powinien coś z tym zrobić. Jesteśmy klientami- kupujemy usługę i płacimy również za to, by sprzęt działał bezawaryjnie.

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że po ostatniej dyskusji w przedmiotowym temacie wymieniłem swoją dużą antenę na tą z zestawu CP. Żadnych różnic w występowaniu tych defektów nie zauważyłem- jak były przedtem tak i są teraz. Średnio raz na dzień kanały się nie przełączają a raz na 3 dni zamiast kanału wskakuje czarny ekran. Średnio raz w tygodniu zdarza się również zawieszenie działania sprzętu- nie reaguje na pilota. Były robione resety z usuwaniem nagrań i zawsze to samo. Co ciekawe na starszych wersjach oprogramowania dekodera nic takiego nie występowało.

Parametry sygnału - gdybym uśrednił - po wymianie anteny wszędzie po 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konwertera nie wymieniłeś. Pomiarów sygnału dla każdej z czterech nośnych też nie wykonałeś, w momencie prawidłowego odbioru i w momencie występowania czarnego ekranu. Od początku o to prosimy, ale wolisz komentować decyzje na forum, zamiast pomóc rozwiązać problem. Nikt nie powiedział, że problem nie istnieje, ale też nie można powiedzieć, że problem jest globalny. Raczej jest marginalny.

 

Zanim wymieniłeś czaszę należało (jak Ci wtedy napisaliśmy) dokonać pomiarów odpowiednim miernikiem, aby zdiagnozować źródło problemu. W Twoim wypadku były dwa podejrzenia - konwerter i /lub za silny sygnał z anteny.

PS. Wywalam posty, które naruszają regulamin doskonale Ci znany. A działanie to porównujesz do PRL-u. Ciągnięcie tej kwestii skończy się swobodnym opadaniem Twoich wpisów do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dekoder Evobox zakupiony 19.11.2016, sygnał na 2-ch przewodach antenowych z konwertera uniwersalnego.

Jak pisze kolega wyżej problem pojawia się również na konwerterze uniwersalnym.

 

Nie dysponuję miernikami i nie będę podawał żadnych wartości. Na tym forum zajmuję stanowisko zwykłego oglądacza treści tv-sat, który kupuje usługę, płaci i ma prawo by działało wszystko sprawnie. Poza tym forum to miejsce dyskusji- jestem w temacie - nie obrażam nikogo - nie rozumiem dlaczego macie takie napięte nerwy jeśli chodzi o zgłaszanie problemów z Evoboxem.

 

Poza tym:

Moją sygnaturę zawsze możesz ukryć jak Ci przeszkadza. Zbyt wiele przeszedłem w PRL bym teraz nie widział pewnej analogii.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum staramy się problemy rozwiązywać, a nie bić tak zwaną pianę. Co już tłumaczyłem i kolejny raz powtarzać całą historię nie zamierzam. Kiedyś malucha lub inny motoryzacyjny relikt PRL-u naprawiłeś młotkiem, śrubokrętem i kombinerkami, ale z dzisiejszymi modelami samochodów już tego nie zrobisz. Skoro tego nie możesz zrobić sam, to zgłaszasz się do specjalisty, który potrafi to zrobić. 

Póki co wiemy, że niewielka część użytkowników dekodera ma taki problem, ale nie możemy się doprosić danych, które pomogłyby znaleźć źródło problemu jednoznacznie. 

Uważasz, że to wina dekodera, to go reklamuj. Masz takie prawo, ale jeśli chcesz rozwiązać problem to się wysil. W przeciwnym wypadku Twoje wpisy nic nie wnoszą i są tylko swego rodzaju pokazówką jaką zapewne nie raz widziałeś w PRL-u. Stąd nerw moderacji.

Temat zakończony do czasu pojawienia się konkretnych danych, pomocnych w postawieniu diagnozy.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga Wywalasz moje posty- trudno.

 

Ale powiem jedno - sprawa nie jest nagłośniona, bo te defekty w działaniu nie są bardzo "wkurzające" lecz tylko bym powiedział gatunku "lekkiego" (...)

Co ciekawe na starszych wersjach oprogramowania dekodera nic takiego nie występowało (...)

@filolog - jest dokładnie tak jak piszesz, problem z niezmienianiem programów pojawił się po którejś z aktualizacji, wcześniej było wszystko w porządku. Zgodzę się także z tym, że zgłaszane (przynajmniej te przeze mnie) problemy nie są bardzo uciążliwe i pojawiają się stosunkowo rzadko.

 

@swojadroga - osobiście uważam że Evobox jest świetnym dekoderem, nawet mimo zgłoszonych "niedogodności". Mam bezpośrednie porównanie z uprzednio posiadanym przeze mnie box+ (Sagemcom dsi87) w nc+ oraz z użytkowanym w mojej rodzinie zestawem Wifi Premiumbox+ & Wifibox+ (Sagemcom dsiw74). Szczerze przyznam że Evo jest lata świetlne przed nimi i każdemu kto jest niezdecydowany poleciłbym właśnie ten dekoder (o ile komuś pasuje CP oczywiście). Ma doskonałe, intuicyjne, przejrzyste menu, jest bardzo szybki, bardzo wygodnie obsługuje się nagrania, ma ciekawe i rozbudowane funkcje (np. PiP, nagrywanie serii, unicable "3+1" itd.), jest cichy, energooszczędny, rozwojowy itd. Co ciekawe, wiesza się o wiele rzadziej od wymienionych przeze mnie Sagemcomów z nc+. Uważam jednak że o występujących problemach warto mówić na tym forum zwłaszcza że część z nich pojawiła się po ostatniej aktualizacji (czyli są to problemy jak najbardziej do usunięcia).

Pozdrawiam.

Edytowane przez kouba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka filmów w formacie .mkv, których dekoder nie obsługę poprawnie. Obraz szatkuje na nich. Czyżby Evobox nie obsługiwał Matroski?

 

Powodem przycinania się wideo, jest zbyt wysoki profil kompresji użyty przy kodowaniu Profil formatu : High@L5. Soft wspiera profil do 4.2. Więcej dla zaintersowanych https://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

W powyższym temacie polecam transkodowanie pliku np. za pomocą darmowego Xmedia recode, profil mkv dla TV Samsung.Bitrate ustawiony na min 6Mb/s, zresztą zależy od jakości pliku wejściowego.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od około roku jestem posiadaczem Evoboxa. Czy zauważył ktoś następujący problem otóż przy odtwarzaniu plików mp3 z usb sortowanie automatycznie ustawione jest w/g nazwy i utwory w poszczególnych katalogach są odtwarzane nie po kolei. Zmiana sortowania w/g kategorii poprawnie układa kolejność ale nie można tego ustawić na stałe bo po wyjściu z katalogu lub po odtworzeniu utworu znów sortowanie jest po nazwie i robi się bałagan w słuchaniu. Proszę sprawdźcie u siebie czy też tak macie. Pozdrawiam

Czy można to jakoś ustawić, zeby było normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że mojemu Evoboxowi odśpiewam "Anielski orszak" ;)

ponownie się zresetował,ale po resecie się nie wskrzesił,ponowny wtyczkowy pomógł tyle że odpalił sie zegar,po włączeniu czarny obraz i na wyświetlaczu migające kropeczki (od prawej do lewej),przywracanie ustawień zero reakcji,ponowny dłuższy reset i podobny skutek,ale zauważyłem że mogę wejść w nagrania,działało HBO Go i VOD(CP Go) choć był pewien problem by wyjść z tych aplikacji (wchodziłem w HBO Go) a na wyświetlaczu  cały czas palił się czas na jakim zakończyłem nagranie.

Spróbowałem jeszcze raz przywrócić ustawienia(bez kasowania nagrań) i zaskoczył :!: pewnie gdyby "padł" przed 17.00 to pewnie już miał bym nowy,ale nagrania poszły by się .... :(

 

Ale czy to już koniec problemów :?: pażiwiom uwidim ;)

 

 

EDIT: Niestety już dwa razy musiałem powtarzać operacje :(

to chyba agonia :(

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, iż odpowiedź już padła z posta który wylądował w koszu.

Ale ten myśle iz może pozostac, dla jasności sprawy.

 

 

Obsługuje, nazwa .mkv pliku to nie wszystko.

Zależy od tego, jaki kontener i jaki kodek został użyty do kompresji. Podaj dane pliku z programu media info.

 

Podaje dane dla trzech plików sprawiających problemy. Plik 1 i 2 szatkuje obraz, plik 3 obraz prawidłowy ale brak fonii.

 

 

Plik 1

Ogólne
UniqueID/String :
CompleteName : F:\film1.mkv
Format : Matroska
Format_Version : Version 2
FileSize/String : 2,82 GB
Duration/String : 2 h 8 min
OverallBitRate/String : 3.141 kb/s
Encoded_Date : UTC 2016-04-17 04:24:31
Encoded_Application/String : mkvmerge v8.5.2 ('Crosses') 32bit
Encoded_Library/String : libebml v1.3.3 + libmatroska v1.4.4

Wideo
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : [url=/cdn-cgi/l/email-protection][email protected][/url]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript">/* */</script>
Format_Settings_CABAC/String : Tak
Format_Settings_RefFrames/String : 16 klatek
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2 h 8 min
BitRate/String : 2.500 kb/s
Width/String : 1.280 pikseli
Height/String : 536 pikseli
DisplayAspectRatio/String : 2,40:1
FrameRate_Mode/String : Stały
FrameRate/String : 23,976 (24000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
ScanType/String : Progresywny
Bits-(Pixel*Frame) : 0.152
StreamSize/String : 2,24 GB (80%)
Encoded_Library/String : x264 core 148 r2638 7599210
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=240 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=2500 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default/String : Tak
Forced/String : Nie

Audio
ID/String : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Format_Settings_Endianness : Big
CodecID : A_AC3
Duration/String : 2 h 8 min
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 640 kb/s
Channel(s)/String : 6 kanałów
ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE
SamplingRate/String : 48,0 kHz
FrameRate/String : 31,250 kl/s (1536 spf)
BitDepth/String : 16 bitów
StreamSize/String : 588 MiB (20%)
Default/String : Tak
Forced/String : Nie
Plik 2

Ogólne
UniqueID/String :
Pełna ścieżka : F:\film2.mkv
Format : Matroska
Wersja formatu : Version 2
Rozmiar pliku : 2,22 GB
Czas trwania : 1 h 49 min
Całkowita przepływność bitów : 2.885 kb/s
Zdekodowana data : UTC 2016-06-10 22:20:13
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v8.5.2 ('Crosses') 32bit
Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.3 + libmatroska v1.4.4

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : [url=/cdn-cgi/l/email-protection][email protected][/url]/* <![CDATA[ */!function(t,e,r,n,c,a,p){try{t=document.currentScript||function(){for(t=document.getElementsByTagName('script'),e=t.length;e--;)if(t[e].getAttribute('data-cfhash'))return t[e]}();if(t&&(c=t.previousSibling)){p=t.parentNode;if(a=c.getAttribute('data-cfemail')){for(e='',r='0x'+a.substr(0,2)|0,n=2;a.length-n;n+=2)e+='%'+('0'+('0x'+a.substr(n,2)^r).toString(16)).slice(-2);p.replaceChild(document.createTextNode(decodeURIComponent(e)),c)}p.removeChild(t)}}catch(u){}}()/* ]]> */
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 16 klatek
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1 h 49 min
Przepływność bitów : 2.500 kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 536 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 (24000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.152
Rozmiar strumienia : 1,92 GB (87%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 148 r2638 7599210
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=240 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=2500 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default : Tak
Forced : Nie

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1 h 49 min
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek : 31,250 kl/s (1536 spf)
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 302 MiB (13%)
Default : Tak
Forced : Nie
 

Plik 3

General
UniqueID/String :
CompleteName : F:\film3.mkv
Format : Matroska
Format_Version : Version 4 / Version 2
FileSize/String : 4.62 GiB
Duration/String : 2h 19mn
OverallBitRate/String : 4756 Kbps
Movie : film3
Encoded_Date : UTC 2016-11-17 19:01:27
Encoded_Application/String : mkvmerge v9.5.0 ('Quiet Fire') 64bit
Encoded_Library/String : libebml v1.3.4 + libmatroska v1.4.5

Video
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : [url=/cdn-cgi/l/email-protection][email protected][/url]/* <![CDATA[ */!function(t,e,r,n,c,a,p){try{t=document.currentScript||function(){for(t=document.getElementsByTagName('script'),e=t.length;e--;)if(t[e].getAttribute('data-cfhash'))return t[e]}();if(t&&(c=t.previousSibling)){p=t.parentNode;if(a=c.getAttribute('data-cfemail')){for(e='',r='0x'+a.substr(0,2)|0,n=2;a.length-n;n+=2)e+='%'+('0'+('0x'+a.substr(n,2)^r).toString(16)).slice(-2);p.replaceChild(document.createTextNode(decodeURIComponent(e)),c)}p.removeChild(t)}}catch(u){}}()/* ]]> */
Format_Settings_CABAC/String : Yes
Format_Settings_RefFrames/String : 12 frame3
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 19mn
BitRate/String : 3245 Kbps
Width/String : 1280 pixel3
Height/String : 536 pixel3
DisplayAspectRatio/String : 2.40:1
FrameRate_Mode/String : CFR
FrameRate/String : 25.000 fps3
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit3
ScanType/String : Progressive
Bits-(Pixel*Frame) : 0.189
StreamSize/String : 3.15 GiB (68%)
Title : [url=/cdn-cgi/l/email-protection][email protected][/url]/* <![CDATA[ */!function(t,e,r,n,c,a,p){try{t=document.currentScript||function(){for(t=document.getElementsByTagName('script'),e=t.length;e--;)if(t[e].getAttribute('data-cfhash'))return t[e]}();if(t&&(c=t.previousSibling)){p=t.parentNode;if(a=c.getAttribute('data-cfemail')){for(e='',r='0x'+a.substr(0,2)|0,n=2;a.length-n;n+=2)e+='%'+('0'+('0x'+a.substr(n,2)^r).toString(16)).slice(-2);p.replaceChild(document.createTextNode(decodeURIComponent(e)),c)}p.removeChild(t)}}catch(u){}}()/* ]]> */
Encoded_Library/String : x264 core 148 r2705+45 bdacf7a 7mod [[url=/cdn-cgi/l/email-protection][email protected][/url]/* <![CDATA[ */!function(t,e,r,n,c,a,p){try{t=document.currentScript||function(){for(t=document.getElementsByTagName('script'),e=t.length;e--;)if(t[e].getAttribute('data-cfhash'))return t[e]}();if(t&&(c=t.previousSibling)){p=t.parentNode;if(a=c.getAttribute('data-cfemail')){for(e='',r='0x'+a.substr(0,2)|0,n=2;a.length-n;n+=2)e+='%'+('0'+('0x'+a.substr(n,2)^r).toString(16)).slice(-2);p.replaceChild(document.createTextNode(decodeURIComponent(e)),c)}p.removeChild(t)}}catch(u){}}()/* ]]> */X86_64]
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=12 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=11 / psy=1 / fade_compensate=0.00 / psy_rd=1.00:0.05 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=28 / lookahead_threads=4 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / fgo=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc=crf / mbtree=0 / crf=17.3000 / qcomp=0.60 / qpmin=0:0:0 / qpmax=69:69:69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=4:0.90 / aq-sensitivity=10.00 / aq-factor=1.00:1.00:1.00 / aq2=0 / aq3=0
Default/String : Yes
Forced/String : No

Audio
ID/String : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format_Settings_Mode : 16
Format_Settings_Endianness : Big
CodecID : A_DTS
Duration/String : 2h 19mn
BitRate_Mode/String : CBR
BitRate/String : 1509 Kbps
Channel(s)/String : 6 channel3
ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE
SamplingRate/String : 48.0 KHz
FrameRate/String : 93.750 fps2 (512 spf)
BitDepth/String : 24 bit2
Compression_Mode/String : Lossy
StreamSize/String : 1.47 GiB (32%)
Title : Korean
Language/String : ko
Default/String : Yes
Forced/String : No

Text
ID/String : 3
Format : UTF-8
CodecID : S_TEXT/UTF8
CodecID/Info : UTF-8 Plain Text
Duration/String : 2h 13mn
BitRate/String : 42 bps
ElementCount : 1177
StreamSize/String : 41.7 KiB (0%)
Language/String : pl
Default/String : Yes
Forced/String : No

Menu
00:00:00.000 : en:00:00:00.000
00:12:47.320 : en:00:12:47.320
00:22:59.559 : en:00:22:59.559
00:33:29.359 : en:00:33:29.359
00:46:05.960 : en:00:46:05.960
00:57:54.639 : en:00:57:54.639
01:10:06.119 : en:01:10:06.119
01:22:14.520 : en:01:22:14.520
01:30:13.840 : en:01:30:13.840
01:44:47.279 : en:01:44:47.279
01:53:39.239 : en:01:53:39.239
02:05:33.079 : en:02:05:33.079
Edytowane przez PINOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458, czy do usb będzie można dołączyć dysk 3,5 cala 1 TB z własnym zasilaniem?. Format NTFS będzie obsługiwany, czy też będzie trzeba sformatować dysk z poziomu evoboxa?

ja mam 3,5 cala 2 tb z własnym zasilaniem i odczytuje bez problemu bez formatowania

 

- czy będzie przez usb obsługa HEVC ?

Edytowane przez berger6630
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mogliby doktorat napisać na temat dekodera, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje proste chyba pytanie zadane kilka postów wyżej, nie możliwe żeby nikt do tej pory nie zauważył, że utwory w katalogach są jakby nie po kolei numeracja jest niezgodna z rzeczywistą kolejnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się i u mnie - przy zmianie kanału na Polsat News tuner zrobił reset. To jeszcze mogę zdzierżyć, ale czemu po resecie doznał amnezji i nie pamiętał żadnego loga kanału i żadnego EPG. Czyżby w tym dekoderze nie było jakiejś pamięci, w której by te dane przechowywał? W Sagemie nawet po resecie wtyczkowym EPG było dostępne od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wyjaśnienie pojęcia "za silny sygnał z anteny". Co jest jego przyczyną? Za duża antena? Zazwyczaj mamy problem ze zbyt słabym sygnałem, którego powodów może być setki. Ale sygnał zbyt mocny?

 

Zazwyczaj problem dotyczy zbyt niskiej jakości sygnału dostarczanego przez zestaw antenowy.

Niski poziom sygnału ma drugorzędne znaczenie jeśli chodzi o parametry. Jednak normy określają minimalną i maksymalną wartość siły sygnału, która powinna być akceptowana przez odbiorniki.

Minimalna wartość poziomu sygnału to 40 dBμV a maksymalna to 90 dBμV. Rekomendowany poziom 65-85 dBμV.

Polecam lekturę 

  1. http://www.elmier.pl/pdf/white_papers/TV_Cyfrowa.pdf
  2. http://www.maxpeak.tv/articles/When_is_a_signal_good_enough.pdf
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...