Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nagraj sezon to w ogóle działa dziwnie. Nagrywa odcinki, ja oglądam na bieżąco, zawsze zostawiłem jeden najnowszy nie oglądany, kasuje już oglądane, mini on nagrywa je znowu, mimo, iż odcinek nieoglądany jest nowszy. Pytanie po co to nagrywa? Przecież wiadome jest, że nie wrócę do starych odcinków. Już lepiej byłoby te opcje całkiem usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle myślisz. Opcja jest przydatna. Możesz zacząć nagrywać sezon od połowy, a później przy powtórkach nagra brakujące odcinki. Ewentualnie, jak byl problem z nagrwaniem jednego z odcinków, możesz go automatycznie nagrać później poprzez skasowanie go. Jak masz cały sezon nagrany, to po prostu wyłącz nagrywanie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nagraj sezon to w ogóle działa dziwnie. Nagrywa odcinki, ja oglądam na bieżąco, zawsze zostawiłem jeden najnowszy nie oglądany, kasuje już oglądane, mini on nagrywa je znowu, mimo, iż odcinek nieoglądany jest nowszy. Pytanie po co to nagrywa? Przecież wiadome jest, że nie wrócę do starych odcinków. Już lepiej byłoby te opcje całkiem usunąć.

 

Ta opcja jest BARDZO DOBRA! Ale myślę, że przeznaczeniem jej jest nagranie całości i obejrzenie po skompletowaniu. Do nagrywania i oglądania "za chwilę" używałbym opcji 'nagraj serię odcinków', ale że wolę oglądać ciągiem to nie używam.

 

'Nagraj sezon' mega ułatwia nagrywanie - przykładowo jak wg planu nagrania wypada coś drugiego do nagrania, a w tym czasie żona chce oglądać 'hagietefał' to można usunąć zaplanowane nagranie i automatycznie opcja znajdzie kolejną emisję odcinka za kilka h lub dni (a nagrania dalej będą zbierane w dedykowanym nagraniom folderze).

 

Jestem bardzo zadowolony po mękach i śledzeniu programu w sagecomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ostatnio przydarzyła dość dziwna sytuacja. Ręcznie wyszukiwałem kanały z niektórych transponderów, potem pousuwałem zbędne. I tu stało się coś dziwnego - zdublowały się kanały 101-104 - obok zwykłych kanałów z listy pojawiły się egzotyczne stacje radiowe. Co ciekawe, nie da się ich usunąć. Opisaną sytuację można zobaczyć na filmie:

 

 

 

Próbowałem instalować na nowo kanały i przywracać ustawienia fabryczne (bez usuwania danych), jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Nie chcę przywracać ustawień i usuwać danych, bo mam kilka nieobejrzanych nagrań na dysku. Czy da się coś z tym zrobić? Bo irytują mnie te kanały.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dekoder na nowy ale niestety znowu EPG mi go zawiesiło na szczęście nie spowodowało restartu. Na szczęście bo akurat nagrywał mi się serial. Pilot od dekodera nie działał, wyłączyłem TV. Rano patrzę, serial się nagrał. Tak jakby EPG zablokowało tylko  sygnał wysyłany po HDMI do telewizora. Widzę że z używaniem EPG będę musiał się trochę wstrzymać zwłaszcza gdy świeci się niebieska dioda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przewaks

Wejdż w opcje radio satelitarne usuń listę wszystkie kanały radiowe a kanały znikną mam to samo ,prawdopodobnie błąd w oprogramowaniu,za każdym razem jak przeszukam w wszystkie kanały pojawiają się na nowo wtedy usuwam wszystkie radiowe i jest ok

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja jest BARDZO DOBRA! Ale myślę, że przeznaczeniem jej jest nagranie całości i obejrzenie po skompletowaniu. Do nagrywania i oglądania "za chwilę" używałbym opcji 'nagraj serię odcinków', ale że wolę oglądać ciągiem to nie używam.

 

W ogóle pierwszy raz użyłem tej funkcji i też jestem z niej bardzo zadowolony. Ustawiłem serial Mars by się nagrał i wszystkie 6 odcinków mam skompletowanych. Natomiast w systemie nazywa je odwrotnie, 1/6 to ostatni a 6/6 to pierwszy odcinek, ciekawe czy to akurat jest standard.

 

Jak to się sprawdza w sytuacjach, kiedy ustawi się nagrywanie całości, natomiast zrobi się to w trakcie trwania sezonu. Czyli na bieżąco co tydzień są nowe odcinki, natomiast stare odcinki pojawiają się w trakcie tygodnia jak "odgrzewane kotlety". Czy system nie tylko wszystko zgra ale także poukłada to jakoś logicznie (wiadomo, że według daty tu nie wystarczy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nagrywaniu normalnych seriali to jeszcze nie jest problem ale jak np. dałem nagrywanie N jak Nieszczęście to bardzo dobrze nagrywa aktualne odcinki tzn powyżej 1588  ale niestety nagrywa też odcinki które lecą rano czyli 1245 i tak dalej. Tylko nie wiem po co. Szkoda że z tym się nie da coś zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle pierwszy raz użyłem tej funkcji i też jestem z niej bardzo zadowolony. Ustawiłem serial Mars by się nagrał i wszystkie 6 odcinków mam skompletowanych. Natomiast w systemie nazywa je odwrotnie, 1/6 to ostatni a 6/6 to pierwszy odcinek, ciekawe czy to akurat jest standard.

 

Jak to się sprawdza w sytuacjach, kiedy ustawi się nagrywanie całości, natomiast zrobi się to w trakcie trwania sezonu. Czyli na bieżąco co tydzień są nowe odcinki, natomiast stare odcinki pojawiają się w trakcie tygodnia jak "odgrzewane kotlety". Czy system nie tylko wszystko zgra ale także poukłada to jakoś logicznie (wiadomo, że według daty tu nie wystarczy)?

 

U mnie działa jak trzeba - tz nagrywa tylko odcinki, których jeszcze nie nagrał, pomija powtórki. A jeśli z jakichś powodów chcę przesunąć nagranie, to używam 'usun zaplanowane' i wtedy w EPG funkcja planuje nagranie najbliższego następnego tego samego odcinka. 

 

Jako, że nie oglądam na wyrywki, tz odcinek na tydzień, to nie mam problemu z powtórkami - zakładam, że funkcja nagrała by powtórkę wsześniejszeg odcinka, gdybym już miał go wcześniej nagranego i skasowanego po obejrzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie dekodera Evobox: Czy można usunąć pojedyncze kanały w tym dekoderze? Na pozycjach 266-269 zainstalowałem jakieś zagraniczne stacje muzyczne i chciałbym je usunąć, ale nie wiem jak.

Robię tak wybierając: Menu, Kanały TV, Wszystkie, Opcje, Akcje, Usuń - /wybieram co usunąć OK, pokazuje się "ptaszek"/, Potwierdź i gotowe. /dotyczy kanałów z listy/

Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest. Prościej, wybierz kanał jaki chcesz usunąć, teraz: MENU, KANAŁY TV, OPCJE - /do wyboru: Akcje, Lista, Znajdź, Sortuj/ -wybierz AKCJE - /do wyboru: Kolejność, Zmień nazwę, (Od)Blokuj, Usuń/ - wybierasz USUŃ, naciskasz OK ,Potwierdź i usuniesz 1 kanał. Wybierając jak podałem wyżej, można usunąć więcej kanałów.
 
PS
Nie pamiętam czy opcja usuń była bez listy ULUBIONE, ja mam ulubione, jak nie masz, to dodaj z dwa kanały do ulubione i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko się zgadza to co piszesz. Ale twoja metoda usuwa kanały ale tylko z listy ulubionych, a nie kanały z listy wszystkie bo tam nie ma opcji usuń. Czyli w ten sposób można usuwać tylko kanały na liście ulubionych.
Czyli żeby pozbyć się wszystkich kanałów wygląda na to że rzeczywiście trzeba powrócić do ustawień fabrycznych z usunięciem danych innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz usunąć kanały które masz na kanałach 266-269 a pojawiły ci się po przeszukaniu wszystkich tranponderów to ja robię tak wybieram opcję radio satelitarne wybieram wszystkie radiowe i usuwam i wtedy te kanały znikają ale pjawiają się gdy przeszukuje ponownie wszystkie transpondery.Zrobienie ustawień fabrycznych i usunięcie danych z dysku problemu nie rozwiązuje bo ponownym przeszuaniu wszystkich transponderów problem powraca i dodatkowo dochodzi ustawianie listy ulubionych gdy ktoś taką ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko się zgadza to co piszesz. Ale twoja metoda usuwa kanały ale tylko z listy ulubionych, a nie kanały z listy wszystkie bo tam nie ma opcji usuń. Czyli w ten sposób można usuwać tylko kanały na liście ulubionych.

Czyli żeby pozbyć się wszystkich kanałów wygląda na to że rzeczywiście trzeba powrócić do ustawień fabrycznych z usunięciem danych innej opcji nie ma.

Usuwam kanały zarówno z listy głównej jak z listy ulubionej ,po jednym lub grupowo.

 

uzupełnienie 

Oczywiście nie będącymi kanałami z listy polsatowskiej, bo takiego kanału nie usunie /funkcja niedostępna/ ale wszystko wyszukane samodzielnie usunie.

.................................................................

A więc tak, u mnie podstawą działania jest oficjalna lista kanałów. Układam swoją listę Ulubioną /w kolejności jaka mnie pasuje/.Następnie poprzez ręczne wyszukiwanie dodaję kanały /korzystam z KingOfSat / po takim dodaniu kanały  /oczywiście fta/ umieszczone są na końcu listy, radiowe w radio satelitarne. Wszystkie tak wyszukane i dodane kanały mogę usuwać z listy głównej i radia satelitarnego, bez najmniejszego problemu oraz zachowaniu mojej listy Ulubione. Brak jest możliwości usunięcia kanałów wchodzących w skład listy oficjalnej Polsatu. Taką operację mogę wykonywać wielokrotnie.  Dodałem przed chwilą kanały Tv i radio częstotliwość 11623v i 11804v a później je usunąłem. Przy usuwaniu z radio satelitarne można usunąć 24 nowo dodane. Jeśli jest tylko lista oficjalna radiowa, jest tylko (OD)BLOKUJ. Nie korzystałem z Wyszukaj Wszystko i tutaj rację pewnie ma @pat1234

 

Myślę że napisałem zrozumiale.

Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niepamiętam ale tylko z jednego tranpondera mi na listę główną polsatu wskakują trzy kanały radiowe i nie można ich usunąć ale nie chciało mi się szukać kanałów na liście radiowej i ich ręcznie usuwać to usuwam całą listę radiową.

Edytowane przez pat1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera, wcześniej miałem Sagema. W poprzednim dekoderze układając swoją listę kanałów wchodziło się do MENU i z listy CP przesuwało się kanały do swojej listy. Trwało to chwilę i lista ulubionych była gotowa.

1. Czy w Evoboxie trzeba wchodzić na każdy kanał osobno i dodawać go do ulubionych?

2. Dodałem parę kanałów do ulubionych. Jak wcisnę na pilocie "ulubione", to pojawia się lista ulubionych. Mam wybrać numer kanału, wcisnąć OK, potem "Oglądaj" i dopiero wtedy przełącza na wybrany kanał? Tak to działa? W Sagemie przestawiało się na swoją listę kanałów i po wybraniu cyferki na pilocie od razu przełączało się na wybrany kanał.

Edytowane przez leo-83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Czy w Evoboxie trzeba wchodzić na każdy kanał osobno i dodawać go do ulubionych?

Tak. Strzałka w prawo, dodaj do ulubionych. Później możesz edytować kolejność.

 

 

2. Dodałem parę kanałów do ulubionych. Jak wcisnę na pilocie "ulubione", to pojawia się lista ulubionych. Mam wybrać numer kanału, wcisnąć OK, potem "Oglądaj" i dopiero wtedy przełącza na wybrany kanał? Tak to działa? W Sagemie przestawiało się na swoją listę kanałów i po wybraniu cyferki na pilocie od razu przełączało się na wybrany kanał.

Nie, tak to nie działa. Domyślnie masz ustawioną listę WSZYSTKIE. Musisz zmienić listę na ulubione. Aby to zrobić naciśnij strzałkę w lewo na pilocie, następnie dwa razy w prawo(aby podświetlił się napis WSZYSTKIE), wciśnij OK i zmień na ULUBIONE. Od teraz poruszasz się po liście ULUBIONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...