Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni śledzę ten temat, ponieważ zastanawiam się, czy sobie nie wymienić dekodera na evoboxa. :?:

I widzę, że jest dużo postów ludzi, którzy mają problem z evoboxem. :-|

oliho, możesz dokładnie napisać, co to znaczy: śpiewa i gra całą noc. Czy ten dekoder hałasuje w nocy? :sad:

 

Mój nie, a jest niewiele ponad 1 metr od wersalki, na której śpię. Może ma wyjątkowo cichy dysk nagrywarki, ale na serio, nic go nie słychać :-) 

U mnie jakieś 2-3 dni temu zawiesiły się, czy też raczej zamroziły na jednej scenie 3 kanały: Universal Channel HD, 13 Ulica HD i SciFi Universal i to na dłuższy czas, bo na pewno trwało to dobre pół godziny. Co mogło być tego powodem? Wszystkie inne kanały działały normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Od momentu aktualizacji pojawił się problem z przeniesieniem do utworzonego folderu większej ilości plików.

 

Problem ten objawia się tym że aktualnie na dekoderze mam chyba z 7 folderów "Koncerty" a w nich po jednym pliku...

 

 

 

ja myślałem ze tworzę jeden folder dramat i powysyłałem tam kilkanaście filmów. zdziwiłem się jak liczba pozycji nagranych nie zmieniła się :) idę na koniec a tam każdy film w osobnym folderze tak więc funkcja do bani. Ale jest też plus tej funkcji - folder uratował mi chyba nagranie jedno. Włączam sobie film a tu nie mam tego który nagrałem tylko dekoder przeskakuje kilka pozycji dalej i odtwarza inne nagranie - myślałem że się pomyliłem ale nie cofam się w lewo włączam i znowu to samo - pomogło wrzucenie tego filmu do katalogu i już w katalogu odtworzyło mi się nagranie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy na tym dekodera bedzie mozna oglądać kanały 4k w najbliższym czasie?

 

Po pierwsze według oficjalnego stanowiska Cyfrowego Polsatu nie planują dołączać do oferty kanałów czy treści 4K.

Po drugie, EVOBOX posiada tylko HDMI 1.4, które nie spełnia wymagań odnośnie 4K. Co prawda pozwala na przesyłanie 4K w p24 i p30, ale na potrzeby TV potrzebna jest wersja p60, która to wymaga HDMI 2.0. Do tego wytwórnie filmowe wymagają, by treści 4K były chronione nową (i wciąż nieruszoną) wersją HDCP, która jest obecna od HDMI 2.0.

 

Po trzecie, są dodatkowe wymogi jak sprzętowy kodek HEVC, obsługa szerszych przestrzeni barw jak REC. 2020, czy od tego roku wsparcie dla standardu HDR10.

 

To nie są rzeczy, które da się usprawnić software'owo. Odpowiedni hardware musi być w dekoderze i gdyby był obecny, to Evobox działałby w 4K od samego początku, a cyfrowy polsat udostępniłby treści 4K chociażby przez usługi sieciowe.

 

Na chwilę obecną jedyny sposób, żeby odbierać kanały 4K jak np. Funbox 4K, to posiadać moduł CP czy NC+ i telewizor 4K z tunerem DVB-S2.

 

Dużo treści 4K jest w Netflixie, tylko uważajcie, bo po dziesiątkach godzin z serialami i filmami w 4K czy nawet w HDR, bardzo ciężko wrócić do jakości Cyfrowego polsatu czy NC+. Tutaj nawet nie chodzi o samą rozdzielczość, bo żeby 4K miało sens, trzeba oglądać nie dalej niż 2 metry od TV 65". Ogromną różnicę robi rozszerzona przestrzeń barw i HDR. Co prawda na pierwszy rzut oka obraz wygląda ot normalnie, ale szok jest wtedy gdy przełączy się na zwykłą TV, połowa obrazu w cieniach bez detali, a rozbłyski światła pozbawione energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie problem, że dekoder zawiesza się i nie reaguje na żadne polecenia? Kolejny raz się to u mnie objawiło i nieco denerwuje fakt występowania takiego zjawiska... Nie pamiętam czy on sam się później resetuje czy po prosto życie do nieco wraca po jakimś czasie, ale takie rzeczy nie powinny mieć miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza się, doświadczyłem tego parę razy, niby kontrolka odbiornika pilota mruga, ale nie reaguje na żadne polecenia z pilota. Trzeba odczekać około 2 minut i puszcza.

Dokładnie coś takiego. Nie działa też panel dotykowy na dekoderze - można klikać w nieskończoność a dekoder ma polecenia ogólnie mówiąc gdzieś.

 

U mnie ten problem występuje zawsze przy włączaniu.

Tego u siebie nie widziałem jeszcze nigdy i nikt mnie o czymś takim nie poinformował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zawiesił. Gdy chcę zmieniać kanały grafika pokazuje przełączanie się kanałów- latają opisy i loga natomiast faktycznie odbiera tylko 1 kanał, w tym przypadku pozostał na TVP Info i nie chce się przełączyć na inny kanał. Nie reaguje na próbę wyłączenia z pilota. Reset wtyczkowy dopiero pomógł.

Zaczyna mi się to nie podobać, problem występuje również u innych. Może ktoś z "technicznych" by się wypowiedział "O CO KAMAN" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, nie musisz. Może być single. Wtedy tylko jeden kanał oglądasz. Może być twin. Wtedy jeden kanał oglądasz, drugi nagrywasz. Może być Unicable, wtedy jeden kanał oglądasz, do 3 nagrywasz. Warto kupić zestaw antenowy z konwerterem Unicable w CP, bo zestaw (antena+konwerter) kosztuje u nich 129 zł, a sam taki konwerter to ok. 200 w zwykłym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz. Może być single. Wtedy tylko jeden kanał oglądasz. Może być twin. Wtedy jeden kanał oglądasz, drugi nagrywasz. Może być Unicable, wtedy jeden kanał oglądasz, do 3 nagrywasz. Warto kupić zestaw antenowy z konwerterem Unicable w CP, bo zestaw (antena+konwerter) kosztuje u nich 129 zł, a sam taki konwerter to ok. 200 w zwykłym sklepie.

Akurat ceny  poszły już do dołu.Nie wiem czy taki sam ale tego typu konwerter można nabyć za ok 100 zł.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy, właśnie pożegnałem się nc+. Jestem szczęśliwym posiadaczem Evobox ale widzę, źe po ostatniej aktualizacji pojawiło się trochę błędów. Czy na tym forum są ludzie pracujący w CP, którzy udzielają odpowiedzi na zadawane pytania na forum dotyczące problemów technicznych z dekoderami i oprogramowaniem. Tacy ludzie byli w nc+, z którymi można było nie jednokrotnie załatwić problem od ręki bo mieli sporą wiedzę i chcieli pomagać. Można też było się dowiedzieć kiedy ewentualnie zostanie wypuszczone nowe oprogramowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...