Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Witam. Jestem tu nowy, właśnie pożegnałem się nc+. Jestem szczęśliwym posiadaczem Evobox ale widzę, źe po ostatniej aktualizacji pojawiło się trochę błędów. Czy na tym forum są ludzie pracujący w CP, którzy udzielają odpowiedzi na zadawane pytania na forum dotyczące problemów technicznych z dekoderami i oprogramowaniem. Tacy ludzie byli w nc+, z którymi można było nie jednokrotnie załatwić problem od ręki bo mieli sporą wiedzę i chcieli pomagać. Można też było się dowiedzieć kiedy ewentualnie zostanie wypuszczone nowe oprogramowanie. 

Oprogramowanie dekodera EVOBOX PVR jest na bieżąco usprawniane i ulepszane. Nowości oraz korekcja błędów i problemów technicznych jest realizowana cały czas.

Osobą, która ma dużą wiedzę i znaczenie w zakresie EVOBOX PVR jest użytkownik @support458.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało to już w turbodekoderze od N - np. ze smartfona i ze strony mobilnej Onet.lajt. Nagrałem w ten sposób kilka filmów dając zlecenie ze smartfona i zawsze nagrało, choć wiem, że funkcja ta była awaryjna. 

Powinniśmy się tego doczekać i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już może wyhaczył co powoduje czarny ekran na dekoderze na złotym wejście? 

W sobotę takie coś właśnie się u mnie pojawiło po raz kolejny (po paru miesiącach), więc w niedzielę przełączyłem na gniazdo uniwersalne. Wszystko było ok i wczoraj podpinam pod złote wejście i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny ekran to jedno a brak przełączenia kanału mimo przełączania się grafiki ekranowej -to drugie. Są to dogmaty prawdy objawione przez NAS użytkowników tego forum.  :curious::smile:

 

Tylko ciekawe co jest temu winne: dekoder czy konwerter? Obstawiam konwerter i mrozy.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałęm wczoraj dziwną sytuację gdy wróciłem do domu przed 22 Dekoder próbował się (chyba) zaktualizować.

Pokazywał się ekran z pobiraniem 'czegoś' o długim numerze, coś na początku było 2.1.3 (moge mylić) i 4 etapy.

3 pierwsze wywalało błąd - nie można pobrać zawartości, aktualizacja nieudana a potem na 4 etapie coś było pobierane...

i... następował restart dekodera i ponownie to samo....

 

Udało mi się to zaobserwować ze dwa razy, ale nie przyglądałem się uważnie, jednak dzieci mówiły że tak to leci od ok 21.

O 22 przestało bo (prawdopodobnie) włączyło się nagrywanie. Po nagraniu o 23. spróbowałem uruchomić aktualizację z 'dostęp warunkowy' jednak info było, że wersja 2.0.2 jest aktualna.

 

Ktoś miał taki przypadek lub wiec ock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości lepiej jest zrobić zdjęcia z takiej sytuacji. Z twojego wpisu naprawdę trudno jest zrozumieć co się wydarzyło.Nie było żadnej aktualizacji oprogramowania. Obwiązując dla Evobox wersją oprogramowania jest 2.0.2.


Czarny ekran to jedno a brak przełączenia kanału mimo przełączania się grafiki ekranowej -to drugie. Są to dogmaty prawdy objawione przez NAS użytkowników tego forum.  :curious::smile:

 

Tylko ciekawe co jest temu winne: dekoder czy konwerter? Obstawiam konwerter i mrozy.

 

Korzystam z dokładnie tego model konwertera Unicable Inverto, mimo mrozów odbiór sygnału cały czas jest poprawny. Bez pomiaru sygnału miernikiem Unicable SCR w problematycznej instalacji, można tylko gdybać. BTW nigdy nie miałem czarnego ekranu przy przełączaniu kanałów. Zjawisko być może istnieje ale jest specyficzne i wymaga analizy w odniesieniu do miejsca gdzie występuje. Ze względu na specyfikę standardu Unicable, powodów takich problemów może być wiele, od zakłóceń zewnętrznych począwszy na uszkodzeniu w instalacji antenowej lub dekoderze kończąc.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się. U mnie od czasu do czasu tak samo się dzieje. Mało tego, już kilka razy zdarzyło mi się, że po naciśnięciu na pilocie klawisza EPG pojawia się program ale gdy chcę kursorem przejść w prawo wywala mi czarny ekran i po ok. 30 sekundach resetuje mi się dekoder. Odpala się jak bym go odłączył od zasilania. Później jest wszystko ok. Ale kilka razy się zdarzyło. Myślę, źe jest to problem softu i tu trzeba szukać rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam EVOBOX z opcją HBO GO I VOD po instalacji kanałów i internetu nie mogę uruchomić usługi VOD, pisze na stronie VOD 37-15005-Błąd Serwisu, a na stronie HBO GO, nie masz wykupionego abonamentu, ale można oglądać programy bez abonamentu, dzwoniłem kilka godzin temu do biura obsługi, ale nic się nie zmieniło, HBO GO na komputerze działa bez problemu tak jak i na komórce z  CP GO. Jak może być przyczyna, wada dekodera czy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już może wyhaczył co powoduje czarny ekran na dekoderze na złotym wejście? 

W sobotę takie coś właśnie się u mnie pojawiło po raz kolejny (po paru miesiącach), więc w niedzielę przełączyłem na gniazdo uniwersalne. Wszystko było ok i wczoraj podpinam pod złote wejście i wszystko śmiga.

 

Ja wymienilam konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...