Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosta odpowiedz " przekrecic konwerter w lewo " ? Od strony talerza ? Mniej wiecej ile ° ? W tym momencie jest jakies 5° .

Sprawdze dokladnie wieczorem po pracy

Stać Ciebie na pakiet Premium MAX, a szkoda Ci na profesjonalnego montera?

Zamów instalacje anteny, monter zrobi to lepiej, a Ty nie będziesz pisał na forum o tym jak kanały się "tną".

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze mi szkoda , jesli dzis tego nie zrobie sam to zrobi to monter , probowalem sam nie z powodu ze nie chce badz mnie nie stac aby komus za to zaplacic tylko aby moc sie czegos wiecej nauczyc . Kolega wzywa elektryka jak mu sie zarowka spali ? :)

Problem, jest w tym, że mimo Twoich najlepszych chęci mając mało praktyki w temacie ustawiania anten nie osiągniesz maksymalnej sprawności zestawu antenowego. To przełoży się bezpośrednio na niezadowolenie w przypadku zmian pogody, ponieważ zestaw antenowy nie będzie dostarczał sygnału w rekomendowanej jakości.

I bardzo słusznie-nauki nigdy za wiele :)

na początek zrób tak ja Ci @swojadroga sugeruje

Lepiej uczyć się na czyimś doświadczeniu niż na własnych błędach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą propozycję na przyszłość aby rozpatrzoną ją w nowych softach. Jak się wystukuję jakiś numerek i jeśli pozycja jest pusta to żeby nie wyskakiwał tylko napis że nie ma takiej pozycji ale żeby wskoczyła najbliższa pozycja która jest przy podanym numerze tak jak w dekoderach HDxxxx.Przykładowo jak wystukam 222 to jeśli ta pozycja jest pusta to żeby wskoczyło automatycznie 225.
Bo człowiek nie jest w stanie nauczyć się całej listy na pamięć, ale skojarzyć coś mniej więcej może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- podczas odtwarzania filmów z nosników wymiennych nie wczytuja sie poprawnie napisy do tych filmów.

Problem wyglada mniej wiecej nastepujaco:

>startuje film, dekoder przewija cały plik z napisami ( oczywiscie w formacie srt ) i wyswietla w sumie napisy koncowe. Pomaga przewiniecie filmu o kilka sekund w przód lub w tył ,nastepuje wtedy około 3 minutowe poprawne wyswietlanie napisów.Po tym czasie napisy nie sa wyswietlane wogóle. Pomaga znów przewiniecie filmu.

- opcja resetu ( nawet z wymazaniem danych i formatem dysku) nie rozwiazuje problemu.

 

 

 

U mnie podobnie, bo to drobne cofanie co 3 min już irytuje. Problem jednak dotyczy napisów srt do plików mkv. Z mp4 nie zauważyłem tego problemu.

Czy są jakieś informacje nt poprawy błędu?

Dziekuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, bo to drobne cofanie co 3 min już irytuje. Problem jednak dotyczy napisów srt do plików mkv. Z mp4 nie zauważyłem tego problemu.

Czy są jakieś informacje nt poprawy błędu?

Dziekuję 

Też to już zgłaszałem,pewnie trzeba czekać do następnej aktualizacji softu. Rozwiązaniem jest szybki mux filmu i napisów w mkvtoolnix,wtedy jest ok.

Edytowane przez Credens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dzisiaj miałem ustawione przypomnienie o filmie. Wyskoczył komunikat o tym ,że przełączy się na inny kanał. Zaczęło odliczać, pod koniec odliczania nagle pojawiło się logo polsatu. To jest swego rodzaju wygaszacz czy jak? W opcjach tego za bardzo  nie widziałem.  Wie ktoś co to jest? I do czego to służy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się z tym przewodem optycznym, odłączyłem kabel HDMI kina domowego od telewizora a połączyłem kino domowe (w moim przypadku soundbara) kablem optycznym z evoboxem. Teraz mam ustawione przesyłanie dźwięku na soundbarze w sytemie "BLUETOOTH" i leci na kanałach evoboxa super dźwięk a nawet jak przełączę pilotem telewizor na stacje naziemne dalej leci system dźwieku "BLUETOOTH" jest jedno ale przy przejściu na naziemną trzeba w telewizorze ściszyć dźwięk na "0" bo będą się nakładały z dźwiękiem bluetooth. Natomiast gdy dodatkowo połączę kabel HDMI kina domowego do telewizora i przechodzę z evoboxa na telewizję naziemną wyłącza się system dźwięku BLUETOOTH i dlatego zrezygnowałem z połączenia soundbara z TV kablem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w problem wyeliminowałem ponownym ustawieniem CEC w TV. Wszystko juz działa ok. Pozostał jedynie problem z napisami....

W przypadku problemów z CEC, problem rozwiązała aktualizacja oprogramowania producenta Samsung.

Aktualnie w oprogramowaniu 1480 dla telewizorów Samsung serii "J", problem losowego braku wyłączania telewizora przez Evobox został wyeliminowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, czy ktoś miał problemy z tworzeniem oddzielnych folderów dla poszczególnych odcinków serialu zamiast ulokowania ich w jednym folderze? Jak ten problem rozwiązać?

Tak, jak nagrywałem odcinki luzem to pakując do folderu, tworzyło mi nowy pod taką sama nazę i traz mam np 5 takich samych, ale to chyba tyczy się tych nagrywanych po aktualizacji.

Jak zrobiłem jeszcze folder na 1.9.3 (dwa dokłądnie) i dogrywałem odcinki to przenosiły się prawidłowo.

 

Jednak polecam opcję 'nagraj sezon' wtedy tworzy się taki "wirtualny" folder tylko z odcinkami, program sam śledzi co ma się nagrać a folder znika po obejrzeniu sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...