Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś napisać czy na liście ulubionych "SPORT", są kanały Eleven sport extra oraz Polsat sport news hd? U mnie pomimo ponownej instalacji nie ma powyższych kanałów(na głównej liście oczywiście są).

 

Wykonaj w menu Ustawienia / Antena / Instalacja kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy w trybie czuwania HDMI CEC nie działa?  Bo u mnie przy włączeniu dekodera z trybu czuwania TV nie włącza się. Tak jest tylko u mnie? Czy to normalne w trybie czuwania?

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opisany przez Supporta458 system czyszczenia: KANAŁY TV, wybrać Opcje, następnie LISTA / WYCZYŚĆ / Wszystkie, potem w Ustawienia / Antena / Instalacja kanałów, spowoduje usunięcie listy ulubionych? Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam tak z 80% tego wątku i mam pytania, ponieważ zastanawiam się nad wymianą dekodera z ESI-88 na Evoboxa.

Niektórzy są za Evoboxem, a niektórzy za ESI-88.

Warto wymienić czy może lepiej zostać przy ESI-88.

Mam plazmę panasonica (7 lat) czy będzie dobrze współpracował z Evoboxem.

Czy jest lepszy obraz na telewizorze przy tym dekoderze?, głównie zależy mi na kanałach HD.

Nie zależy mi na internecie w tv, na ipli, hb go, lista ulubionych też mnie nie interesuje.

Mnie telewizor służy tylko do oglądania tv. Internet mam w laptopie i smartfonie i to mi wystarcza.

Jakie plusy ma Evobox (nad ESI) poza tym że można na min nagrywać trzy kanały równocześnie, a czwarty oglądać.

I jeszcze jedno: czy dekoder można wymienić tylko przy przedłużaniu umowy/zawieraniu nowej, czy można w każdym momencie trwania umowy wymienić dekoder na inny, a używany jest dobry. Mam pakiet Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie plusy ma Evobox (nad ESI) poza tym że można na min nagrywać trzy kanały równocześnie, a czwarty oglądać

 

Długo by wymieniać. To tak, jakbyś przesiadła się ze starego PC z jednordzeniowym procesorem i Windowsem XP na pokładzie na nowy komputer z mocnym, dwurdzeniowym procesorem Intel Core i7 i Win10 :D Nie da się tego porównać, ESI a Evobox to inna bajka.

 

 

I jeszcze jedno: czy dekoder można wymienić tylko przy przedłużaniu umowy/zawieraniu nowej, czy można w każdym momencie trwania umowy wymienić dekoder na inny, a używany jest dobry. Mam pakiet Premium.

Tylko przy przedłużaniu/zawieraniu nowej.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo by wymieniać. To tak, jakbyś przesiadła się ze starego PC z jednordzeniowym procesorem i Windowsem XP na pokładzie na nowy komputer z mocnym, dwurdzeniowym procesorem Intel Core i7 i Win10 :D Nie da się tego porównać, ESI a Evobox to inna bajka.

 

Tylko przy przedłużaniu/zawieraniu nowej.

Czyli Ty mi polecasz wymianę na evoboxa. A teraz po tym nowym sofcie działa już dobrze?, bo z tego co czytałam to było sporo problemów z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że jest to ich flagowy i najlepszy dekoder nawet nie ma co się  zastanawiać.Przy okazji wymiana konwertera by w pełni  wykorzystać ten dekoder.  

 

Tak, jeżeli będę wymieniać to wszystko. Talerz, konwerter, dekoder, wszystko co tam trzeba. Montaż zlecę fachowcowi z APS, natomiast umowę zawrę z DUK, bo w APS-ie nie dadzą mi takich warunków jak ja chcę - już pytałam w kilku.

A chcę umowę 15/3 (teraz mam 12/5) i chcę aby obecna umowa skróciła mi się 5/6 miesięcy. 15/3 by mi dali, tylko bez skrócenia obecnej umowy (przy wypowiedzeniu).

A z moim starym telewizorem - plazma panasonica 7 lat, będzie dobrze działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też mam Synology i przy poprawnej konfiguracji po stronie serwera wszystko działa.

W ustawieniach serwera multimediów w Synology odznacz opcje 'Włącz dostosowane typy MIME'.

 

Divx to aktualnie mało popularny kodek, XviD króluje. Łatwo można przekodować, bezpłatnym i prostym Xmedia recode.

 

Mam ten sam problem na takim samym zestawie. EvoBox widzie katalogi (niektóre) ale nie widzi żadnych plików.

 

EDIT:

Problem rozwiązany. Dla mających podobny problem przedstawiam rozwiązanie:

 

Domyślnie indeksowane są tylko foldery na dyskach wewnętrznych. Jeśli trzymamy multimedia gdzie indziej (np na dysku USB) to trzeba włączyć je do indeksowania aby DLNA je udostępniło.  
Panel sterowania ->Usługa indeksowania -> Indeksowanie multimediów
Edytowane przez Ziółek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie będzie takiej możliwości, do nagrywania służy wbudowany dysk.

Temat był już wielokrotnie wyjaśniany.


 

Mam ten sam problem na takim samym zestawie. EvoBox widzie katalogi (niektóre) ale nie widzi żadnych plików.

 

EDIT:

Problem rozwiązany. Dla mających podobny problem przedstawiam rozwiązanie:

 

Domyślnie indeksowane są tylko foldery na dyskach wewnętrznych. Jeśli trzymamy multimedia gdzie indziej (np na dysku USB) to trzeba włączyć je do indeksowania aby DLNA je udostępniło.  
Panel sterowania ->Usługa indeksowania -> Indeksowanie multimediów

 

 

Trzeba zaznaczyć, że powyższe modyfikacje dotyczą konfiguracji oprogramowania w NAS Synology, nie dotyczą ustawień dekodera Evobox PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez sensu! :? Nagrywanie powinno się zatrzymywać przyciskiem "Stop", a nie poprzez ponowne wciśnięcie przycisku nagrywania... :roll:

No, ale wiem, że ten dekoder ma pewne "odchyły" pod tym względem, np. sygnalizowanie nagrywania diodą niebieską, zamiast czerwoną, jak to jest w większości urządzeń umożliwiających nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@support,
Moglibyście wzbogacić funkcjonalność własnych list ulubionych, o funkcję, której nie ma chyba na żadnym odbiorniku STB na rynku, dzięki czemu akurat w tej kwestii potwierdzili byście, że jesteście pionierem w zakresie technologii. A mianowicie:

Pozostawianie pustych miejsc na liście ulubionych między kanałami.
Dlaczego, już tłumaczę:

W moim przypadku, moja lista ulubionych podzielona jest tematycznie Ogólne 1-29, filmowe 30-65, sportowe 66-79 itp. W tej chwili przyzwyczaiłem się do numeracji, ale ostatnio dodane nowości spowodowały, że numeracja dotychczasowych wyuczonych kanałów uległa zmianie, a widełki poszczególnych działów są teraz nieregularne ogólne 1-33, filmowe 34-68. Trzeba się więc uczyć od nowa :(

Dodanie możliwości pozostawienia miejsc pustych pozwoliłoby na pozostawienie pustej przestrzeni na nowości i stworzenie regularnych widełek poszczególnych działów np. Ogólne 1-39, filmowe 40-79, sportowe 80-99, dzieci 100-119 itp. Byłoby to coś nowego, innowacyjnego na rynku w zakresie List Ulubionych.

Proszę o przeanalizowanie tematu przede wszystkim na EVOBOX, ale i na dekoderach CPT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...