Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy po każdej aktualizacji trzeba robić reset. Przyznaję się bez bicia, że ja nie robiłem tego ani razu (szkoda mi nagrań), ale u mnie żadne nowe problemy po aktualizacjach się nie objawiły.

To było bardziej zapytanie odnośnie Twojego dekodera, bo jak można tu wyczytać na niektóre "przypadłości poaktualizacyjne" innym taki reset pomagał.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miało "bodnąć". Nie taki miałem cel. Twoje zdjęcie z Fergusona co najwyżej dowodzi, że Ferguson ma inny zakres poziomu wejściowego sygnału wraz z innym wyskalowaniem pasków.

PS. Albo rozmawiamy tutaj i szukamy rozwiązania problemu, albo się obrażamy. Tylko wtedy nie rozwiązujemy problemu.

Absolutnie się nie obrażam, nie po to wstawiałem fotki, sam pytałeś jaki SNR, a foto najlepiej te wszystkie parametry przedstawia.(Ferdek był wstawiony poglądowo, na co dzień "chodzi" z inną anteną z zezami i kartą Smard HD+,a wskaźniki prawie identyczne jak na zdjęciu.) Dlaczego nie próbować ustawić anteny samemu, skoro wiemy jak to zrobić (a pięć dyszek przeznaczyć np. na chmiel), jeśli nie umiemy to jak najbardziej- instalator obeznany z miernikiem.

 Ewentualnie próbować korzystając np z: http://www.cyfrowypolsat.pl/cyfrowy_polsat_montaz_zestawu_sat_instrukcja_01.pdf  lub http://www.swiatcyfrowejtelewizji.republika.pl/poradnik_04.html

 

Co zaś się tyczy problemu to konwerter wykonuje polecenia idące z tunera i dlaczego zostają odłączone pozostałe dwa wyjścia (budowa konwertora?), pracujące niezależnie z innymi tunerami (na tej samej częstotliwości) powodując ten sam "błąd". Trudno stwierdzić jednoznacznie winę konwertera czy tunera, poczekamy zobaczymy.
 
 

 

 

To nie tak, że jeden dekoder może wyłączyć cały konwerter. Dekodery CP HDxx00 oraz Evobox mają podobny zakres pracy głowicy, stąd na różnych dekoderach u Ciebie zjawisko występuje jednocześnie i pozwala podejrzewać właśnie sygnał na granicy przesterowania. Ale to tylko podejrzenie, bo nie można tego stwierdzić bez podłączenia miernika, który zmierzy tą wartość.

Za bardzo to mnie nie przekonuje, korzystając tylko z HDxx00 taka przypadłość nie występuje (bynajmniej nie była zgłaszana), korzystając z EVO tak.

Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że jeden dekoder może wyłączyć cały konwerter. Dekodery CP HDxx00 oraz Evobox mają podobny zakres pracy głowicy, stąd na różnych dekoderach u Ciebie zjawisko występuje jednocześnie i pozwala podejrzewać właśnie sygnał na granicy przesterowania. Ale to tylko podejrzenie, bo nie można tego stwierdzić bez podłączenia miernika, który zmierzy tą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder od niedawna, może nawet nie miesiąc więc zaczynałem z 1.9.3 a teraz od kilku dni jest 2.0.2. Jedyne problemy jakie zauważyłem to brak możliwości włączenia dekodera gdy wejdzie w tryb uśpienia (może mylę tryby - chodzi mi o ten z mniejszym poborem mocy i dłuższym uruchomieniem). Po aktualizacji musiałem odłączać prąd an 10 sek i włączać bo zupełnie nie reagował.

Na 1.9.3 uruchomienie trwało długo, prawie minutę, ale reakcję na wyświetlaczu dekodera było widać od razu.

Obecnie i tak przestawiłem na tryb "czuwania".

 

Ale jest inny problem - nie wiem czy pojawiał się wcześniej, bo jak piszę zbyt krótko go używam i zbyt wiele nie nagrałem. Jednak coś się uzbierało i zacząłem to grupować w katalogi (bajki / polskie / jakieś seriale - bo lista nagrań w poziomie to koszmar).

Ale coś się spaprało i kilka seriali, które zbieram do obejrzenia (jak skończy się sezon) zamiast pakować się do zaplanowanego folderu, tworzy kolejny pod taką samą nazwą z jednym plikiem (na osi nagrań widzę wtedy oddzielne 1-plikowe foldery o tej samej nazwie).

Dodatkowo jak chcę wpakować nagrany kolejny odcinek to na liście wyboru folderów widzę już kilka o tej samej nazwie.

 

Jak można to naprawić, edytować, usunąć zalegające diry. "Powyjmowałem" te odcinki by leżały luzem na osi czasu nagrań, w ten sposób nie widzę folderów, jednak gdy spróbuję znów pakować do jednego z nich lub pod nową nazwą widzę tę długą listę niechcianych folderów.

 

ps.

Dla jakieś tam serii użyłem opcji nagraj sezon i widzę, że kolejne dogrywają się do folderu prawidłowo. Podobnie nie mam problemu z Vikings - także "jakimś cudem" po nagraniu udaje mi się przenieść odcinek do stosownego folderu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przeglądam temat już od jakiegoś czasu, ale po ostatniej aktualizacji zaintrygowała mnie funkcja PIP. Dekoder mam podłączony dwoma kablami antenowymi, nie mam konwertera Unicable. Jak dotąd nie udało mi się znaleźć sposobu na uruchomienie tej funkcji - w menu akcji nie pojawia mi się odpowiednia opcja. Jedyne, co mogę zrobić, to podejrzeć inny program z poziomu opcji Kanały TV, ale chyba nie o to tu chodzi. Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi, w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kakophonix

 

Problem znany (zgłaszany przeze mnie na tym forum) ale, jak na razie, pozostaje bez odpowiedzi.

 

 

@support458

 

Czy można spodziewać się w następnej wersji naprawienia tego błędu? Przydałaby się również opcja usuwania folderów z listy utworzonych folderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawa nie dotyczy dotyczy akurat tego tematu ale jest zwiazany z dekoderem Evobox.Chodzi mi w szczegolnosci o radio internetowe,wczoraj przegladalem dostepne stacje ,kraje i jezyki w jakich jest nadawane .Co zwrocilo moja uwage otoz radio ze

Szwecji jest nadawane w jezyku szweckim a czy nie powinno byc w jezyku szwedzkim..Czy blad w pisowni jest ogolny czy dotyczy mojego dekodera pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wersja 2.0.2. Nie mam jednak opcji umożliwiającej uruchomienie PIP. Stąd moja prośba, aby ktoś krok po kroku opisał, jak się ten tryb włącza - może ja coś robię nie tak.

 

Wideo pokazuje jak działa PIP.

PIP działa nawet na podłączonym tylko jednym kablu SAT z konwerterem Uniwersalnym. Jeśli w menu akcji nie ma opcji „WŁĄCZ PODGLĄD”, a oprogramowanie jest w wersji 2.0.2, to pozostaje przywrócenie ustawień domyślnych dekodera w menu Ustawienia sprzętowe.

 

Witam sprawa nie dotyczy dotyczy akurat tego tematu ale jest zwiazany z dekoderem Evobox.Chodzi mi w szczegolnosci o radio internetowe,wczoraj przegladalem dostepne stacje ,kraje i jezyki w jakich jest nadawane .Co zwrocilo moja uwage otoz radio ze

Szwecji jest nadawane w jezyku szweckim a czy nie powinno byc w jezyku szwedzkim..Czy blad w pisowni jest ogolny czy dotyczy mojego dekodera pozdrawiam

Dzięki za zwrócenie uwagi, błąd pisowni. Będzie poprawiony asap..

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak mogę szybko cofnąć się o np. 2 audycje wstecz zapisanej buforze? Pamietam, że na oprogramowaniu 1.8.3 się przełączałem. Od oprogramowania 1.9(coś tam) mam z tym problemy. I żeby coś obejrzeć poprzedniego cofam za pomocą przewijania do tyłu.. Mam nadzieję, że ktokolwiek zrozumiał o co mi biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie PIP nie dziala na jednym wejsciu satelitarnym i uniwersalnym konwerterze,oprogramowanie mam 2.0.2.Zrobilem przywrocenie ustawien domyslnych i ne mam takiej opcji jak podglad .A moze ja cos zle robie pozdrawiam

Nie ma takiej możliwości. Popatrz na film kilka postów wcześniej. Jesli rzeczywiście masz oprogramowanie 2.0.2, to pozostaje przywrócenie ustawień domyślnych dekodera. Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam antenę z dwoma konwerterami (Hotbird +Astra) + disec ( od 5 lat ) jeden kabel z diseca przełożyłem z telewizora do ewoboxa i to wszystko, oprogramowanie było 1.7... później 1.9... i teraz  2.0.2 nigdy nie robiłem resetu ani ustawień domyślnych i o dziwo oglądając jakikolwiek program po przyciśnięciu strzałki w prawo (przy OK) wyświetla się opcja " włącz podgląd" . Musiałem trafić na dobry tuner bo jak do tej pory z niczym nie miałem najmniejszego problemu i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do supportu odnośnie nowego softu - jaki jest teraz patent na miękki restart dekodera bez wyjmowania wtyczki? Przytrzymanie klawisza ON już u mnie nie działa (od 2.0.2) aczkolwiek nie robiłem resetu itp. bo wszystko inne jest OK i działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...