Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy problem występuje na wszystkich kanałach? Masz jakieś urządzenia typu router LTE, Wif-Fi, telefon bezprzewodowy DECT?

Informacyjnie,

tylko IDU-ODU 200 współpracuje z instalacją antenową Unicable SCR. Starsza wersja IDU-ODU 100 nie współpracuje. Czyli sygnału Unicble SCR nie można podłączać do ODU i dalej z IDU do Evobox.

Maksymalny poziom wejściowy sygnału z anteny nie powinien przekraczać 80dBµV.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z dwoma radiami  internetowymi w dekoderze radio DiscoStefaFM i Radio VOX - Poznań jak te 2 radia włączam to pojawia mi się (Kod:505) Problem z odtwarzaniem radio a na niektóre radia się przecinają jak je włączę

To nie wina dekodera, tylko streamu w internecie, czyli krótko mówiąc problem leży po stronie nadawcy danej stacji radiowej, lub masz problem z netem.

Edytowane przez CPNews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci już wcześniej:

 

Siła 100%? Zamontuj gniazdo lub rozgałęźnik, aby "osłabić" nieco "siłę" sygnału. Wszystko wskazuje na przesterowanie głowicy w dekoderze za silnym poziomem sygnału. 

 

Swoją drogą, to fachura powinien to wychwycić jeśli posługiwał się profesjonalnym miernikiem, który pozwoliłby mu to zdiagnozować. Wezwij fachurę i zapytaj, czy potrafi zmierzyć poziom sygnału w dBµV lub w dBm.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła 100%? Zamontuj gniazdo lub rozgałęźnik, aby "osłabić" nieco "siłę" sygnału. Wszystko wskazuje na przesterowanie głowicy w dekoderze za silnym poziomem sygnału. 

 

Lepiej stosować tłumik regulowany np. https://5.allegroimg.com/original/01869e/03791cfb4580a40fa4c198c90fa5

Potrzebne tłumienie to około -10dB.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem występuje na wszystkich kanałach? Masz jakieś urządzenia typu router LTE, Wif-Fi, telefon bezprzewodowy DECT?

Informacyjnie,

tylko IDU-ODU 200 współpracuje z instalacją antenową Unicable SCR. Starsza wersja IDU-ODU 100 nie współpracuje. Czyli sygnału Unicble SCR nie można podłączać do ODU i dalej z IDU do Evobox.

Maksymalny poziom wejściowy sygnału z anteny nie powinien przekraczać 80dBµV.

 

Nie na wszystkich np. Romanse tv siła 100% jakość 94% SNR 14.5 db i odbiera dobrze .Taki sam poziom jest na HDO HD i co jakiś czas szatkuje . Jak zmiejsze siłę , to jak będzie deszcz to będzie szatkownica?

Nie na wszystkich np. Romanse tv siła 100% jakość 94% SNR 14.5 db i odbiera dobrze .Taki sam poziom jest na HDO HD i co jakiś czas szatkuje . Jak zmiejsze siłę , to jak będzie deszcz to będzie szatkownica?

 

I to się dzieje tylko na TVP1 HD i TVP2 HD jak przełączam szybko i na hdo hd . Kiedyś miałem ten sam problem na częst 10910  na dekoderze HD7000 i wymieniłem na drugi i było okey . Może i ten ma problem .A jaką wy macie siłę na antenie90 na tych kanałach TVP1HD,TVP2HD,HBO HD, Romanse tv Może wymiana na nowy.?

Edytowane przez karle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pomiaru sygnału profesjonalnym miernikiem z obsługą Unicable SCR dla każdej z czterech częstotliwość SCR w odniesieniu do TVP1 HD i TVP2 HD, nie można niczego wykluczyć. Unicable to zaawansowana technologia z dynamicznym wykorzystaniem częstotliwości pomiędzy dekoderem a konwerterem.

Dyskusja przez analogię nie ma sensu. Idąc tym tokiem rozumowania mogę Ci odpowiedzieć "U mnie jest dobrze".

Sprawdź działanie dekodera na innej instalacji antenowej lub na wejściu legacy z tego konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niewielki różnice, nie mają wpływu na jakość i stabilność odbioru. Są spowodowane np. różnicą w tłumienności kabla łączącego konwerter z dekoderem. Tłumienność zmienia się w zależności od częstotliwości,  którą aktualnie wykorzystuje dekoder przy połączeniu z konwerterem. W przypadku Unicable może to być jedna z czterech. Najważniejsze jest, że SNR jest na zbliżonym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie ma związku z aktualizacją oprogramowania. To problem po stronie nadawcy kanału TVS.

Zakłócenia w emisji kanału występują również na dekoderze FTA.

Gdzie można zgłosić brak opcji "Nagraj sezon" dla np Wojny robotów na Polsat Viasat Explore? Odcinki mają numerację jednak brak tej opcji przy tej serii.

 

Chyba że tutaj wystarczy.

 

Dzięki

Zgłoś na infolinii.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że po aktualizacji oprogramowania do 2.0.2 dekoder nie widzi serwera DLNA. Przed aktualizacją wszystko było ok. Po pobraniu nowego softu zrobiłem powrót do ustawień domyślnych. Dodam, że Universal Media Serwer wykrywa Evobox-a.

Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak wykasować z pamięci dekodera polecenie ‘Nagraj serię’? Ponad miesiąc temu nagrywaliśmy w ten sposób jeden z miniseriali na HBO. Oprogramowanie było wtedy jeszcze w wersji 1.7.. Serial nagrał się dobrze, został obejrzany i wykasowany. Teraz HBO nadaje go po raz kolejny i znów zaczął się nagrywać. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź do menu NAGRANIA wybierz grupę ZAPLANOWANE, następnie na pilocie wybierz OPCJE z menu wybierz USUŃ i dalej zaznacz OK zaplanowane nagranie serii i POTWIERDŹ usunięcie.


Po powrocie ze stanu czuwania dekoder powraca do listy głównej zamiast do ulubionych.

U mnie po powrocie ze stanu Czuwania dekoder wraca na listę którą ostatnio używałem czyli Ulubione.

Oszczędzanie energii jest ustawione na Czuwanie i zawsze po wzbudzeniu dekodera pilotem, dekoder wraca na ostatnio używaną listę.

Jeśli masz inaczej,j przywróć ustawienia domyślne dekodera w Ustawienia sprzętowe.

Na wszelki wypadek sprawdź wcześniej wersje oprogramowania Ustawienia / Informacje / Dostęp warunkowy, najnowsza wersja 2.0.2.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy możliwe jest szybko cofnąć się o np. 2 audycje wstecz zapisanej buforze? Pamiętam, że na oprogramowaniu 1.8.3 chyba to robiłem. Od oprogramowania 1.9(coś tam) mam z tym problemy. I żeby obejrzeć poprzednią pozycję cofam za pomocą przewijania do tyłu. Na forum nie znalazłem odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktokolwiek mi teraz podpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolejny bug nowego firmware. Pojawiła się  tzw. " losowość " wyłaczania TV przez CEC - raz działa raz nie :)  . W poprzednim sofcie wszystko działało poprawnie. TV marki Philips.Jeszcze raz apeluje o mozliwość akceptacji instalacji nowego  softu przez uzytkownika, Niestety ale w zgodzie z powiedzeniem nie zawsze nowsze jest lepsze od starego tak i 2.0.2 nie jest lepsze niz 1.9.3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...