Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. każde zaplanowane nagranie blokuje restart? Pytam bo najbliższe mam dopiero na za tydzień, 24.12, a w sofcie 1.9.3 takie nagrania nie blokowały restartu. Pozostaje teraz zatem tylko wtyczka, jeśli mam zaplanowane jakiekolwiek nagrania, a dekoder się "zamulił"?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. każde zaplanowane nagranie blokuje restart? Pytam bo najbliższe mam dopiero na za tydzień, 24.12, a w sofcie 1.9.3 takie nagrania nie blokowały restartu. Pozostaje teraz zatem tylko wtyczka, jeśli mam zaplanowane jakiekolwiek nagrania, a dekoder się "zamulił"?

 

Jeśli masz zaplanowane zgrania, to wymuszanie stanu Czuwania nie działa i to nie jest błąd.

Jeśli masz problem z działaniem dekodera to wymień w APS na sprawny.

Ciągłe wymuszanie restartu dekodera spowoduje uszkodzenie, które i tak spowoduje wymianę w APS.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odbiorem czasem szatkuje się obraz na tvp1hd i na tvp2hd siła sygnału nieraz jest 15.4 db a nieraz 10 db .Antena Corab 90 +Unicable z CP .Wczoraj był monter i ustawił antene . Dziś wyskoczyło [sprawdż podłączenie anteny} a po chwili było już ok  SNR 14.5 db.Co może być powodem takiego  skoku siły . Może Unicable nie daje rady czy głowica dekodera .Reset też był zrobiony .Oprogramowanie najnowsze 2.01.Na konwerterze Inverto twin nie miałem żadnych szatkowań i ten sam monter wymieniał mi konwerter i ustawiał antenę . Proszę o porade

Jeszcze zauważyłem ,że na HBO HD snr jest 14,5db a co jakiś czas się szatkuje obraz

Edytowane przez karle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Oprogramowanie 2,0,2, reset z pilota i panelu dekodera przyciskiem zasilania z zaplanowanymi nagraniami u mnie działa. Mam inne pytanie, gdy obejrze jakieś nagranie, następnie zazwyczaj ale nie zawsze, kiedy oglądam jakiś program live i przytrzymam przycisk  +/- głośność wyskakuje mi baner, jakbym wcisnął przycisk w lewo na live i jednocześnie zatrzymuje obraz na +/- sekundę po czym program dalej leci live z ucięciem tej sekundy. Generalnie mi to nie przeszkadza reset z pilota pomaga. Czy u kogoś dekoder zachowywał się podobnie?

Czarny ekran też miałem dzisiaj kilka razy po szybkim przełączaniu kanałów. Jakość sygnału była wtedy niższa o 10-15% a SNR do 2dB, ale kolega support458 wyjaśnił już ten "problem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy też resetuje się Wam dekoder jak wchodzicie w EPG , średnio co 5 wejść. To jakaś masakra z tym dekoderem z Astrą naprawili powstały wcześniej problem, to skopali teraz wejście w EPG (następuje restart dekodera i dość długi ok 4 min) zanim dekoder się uruchomi z powrotem. :-| :-| :-|:evil: :evil: :evil: :evil:

Niestety, ale przywrócenie ustawień nic nie pomogło. Dekoder dalej się resetuje po wejściu w EPG (szczególnie jak wybiera się w nim np FILM itd.)  tylko teraz rzadziej :roll: :roll: Pozostaje czekać chyba na jakieś poprawki w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc oglądam np.TVN i wchodzę w EPG i szukam film i następnie np horror, pojawia się spis filmów zaznaczam wybrane pozycje do nagrania, następnie przełączam kanały i wchodzę na np.TNT HD i szukam wszystkich pozycji filmowych dla tego kanału zaznaczam pozycje do nagrania itp.następnie wszedłem na EPG TVP1HD i zaznaczyłem do nagrania jakiś serial z nagraniem całej serii i tak parę razy i dekoder się resetuje "dość" długo. Przed aktualizacją tego problemu nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie powiedziano, że mają już przygotowanych szereg poprawek w interfejsie dekodera na podstawie zgłoszeń abonentów np. z forów internetowych.

Jak dla mnie bardzo ciekawa informacja.

 

Jeżeli ktoś decyzyjny to przeczyta to bardzo proszę o zmianę funkcji klawiszy -lewo- -prawo- tak by po wciśnięciu klawisza OK klawisze lewo, prawo przełączały listy kanałów (tak jak jest to w carbo). Przyciski góra, dół pozwalają przecież na szybkie przewijanie listy kanałów - dla mnie jest to całkowicie wystarczające.

Edytowane przez swojadroga
Wiesz dlaczego. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odbiorem czasem szatkuje się obraz na tvp1hd i na tvp2hd siła sygnału nieraz jest 15.4 db a nieraz 10 db .Antena Corab 90 +Unicable z CP .Wczoraj był monter i ustawił antene . Dziś wyskoczyło [sprawdż podłączenie anteny} a po chwili było już ok  SNR 14.5 db.Co może być powodem takiego  skoku siły . Może Unicable nie daje rady czy głowica dekodera .Reset też był zrobiony .Oprogramowanie najnowsze 2.01.Na konwerterze Inverto twin nie miałem żadnych szatkowań i ten sam monter wymieniał mi konwerter i ustawiał antenę . Proszę o poradę

 

 

Jeszcze zauważyłem ,że na HBO HD snr jest 14,5db a co jakiś czas się szatkuje obraz

Wymiana dekodera coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś decyzyjny to przeczyta to bardzo proszę o zmianę funkcji klawiszy -lewo- -prawo- tak by po wciśnięciu klawisza OK klawisze lewo, prawo przełączały listy kanałów (tak jak jest to w carbo). Przyciski góra, dół pozwalają przecież na szybkie przewijanie listy kanałów - dla mnie jest to całkowicie wystarczające.

 

Twoje przyzwyczajenia z Carbo nie pasują do nawigacji w Evobox. Nie będzie zmian w tym obszarze.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest możliwe czy też nie, bo nie wiem czy ten sprzęt na coś takiego stać. Ale co tam spróbuję. Zgłoszę swoją propozycję do tego dekoderka.
Wprowadziliście by może jakieś aplikacje z pogodą i grami. Na starych modelach z 15 lat temu się często grało. Więc tutaj by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc oglądam np.TVN i wchodzę w EPG i szukam film i następnie np horror, pojawia się spis filmów zaznaczam wybrane pozycje do nagrania, następnie przełączam kanały i wchodzę na np.TNT HD i szukam wszystkich pozycji filmowych dla tego kanału zaznaczam pozycje do nagrania itp.następnie wszedłem na EPG TVP1HD i zaznaczyłem do nagrania jakiś serial z nagraniem całej serii i tak parę razy i dekoder się resetuje "dość" długo. Przed aktualizacją tego problemu nie było

Do Support Team: Właśnie teraz po wejściu w EPG na TVN 7 i próbie wybrania kategorii np. film dekoder od razu się zresetował bez przełączania wcześniej kanałów.

Edytowane przez Jacor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...