Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem:czasami po przełączeniu kanału na Evobox pvr mam czarny obraz na wyświetlaczu jest numer kanału bez obrazu po przełączeniu na inny kanał i powrocie na ten sam kanał obraz pojawia się ,

na wersji oprogramowania wcześniejszej 1.9.3 i najnowszej 2.0.2 co może być przyczyną

Potwierdzam, czasami zdarza się taki przypadek, konwenter Unicable Inverto od CP jakby co. Edytowane przez Kojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie o tym czarnym ekranie i coś mi się przypomniało. Miałem dokładnie taki sam efekt ale na module CAM. Tylko że problem zaczął się w momencie wybrania własnej listy kanałów. Na Evoboxsie tego nie mam ale jadę na Polsatowskiej liście kanałów.

Ja ostatni raz swoją listę układałem z 10 lat temu miałem w tym czasie kilka dekoderów a czarny obraz dopiero na Evoboxie zobaczyłem-ta że to fałszywy trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Obserwując ten watek jako uzytkownik Evo od paru miesiecy musze poruszyc "niestety" problem jaki pojawił sie po ostatniej aktualizacji ( frimware 2.0.2) , która suma sumarum oprócz PIP wnosi chyba wiecej złego niz dobrego.

- podczas odtwarzania filmów z nosników wymiennych nie wczytuja sie poprawnie napisy do tych filmów.

Problem wyglada mniej wiecej nastepujaco:

>startuje film, dekoder przewija cały plik z napisami ( oczywiscie w formacie srt ) i wyswietla w sumie napisy koncowe. Pomaga przewiniecie filmu o kilka sekund w przód lub w tył ,nastepuje wtedy około 3 minutowe poprawne wyswietlanie napisów.Po tym czasie napisy nie sa wyswietlane wogóle. Pomaga znów przewiniecie filmu.

- opcja resetu ( nawet z wymazaniem danych i formatem dysku) nie rozwiazuje problemu.

 

Inne rzeczy które szanowny supporcie moim zdaniem wymagaja waszej uwagi to:

- brak mozliwosci dodania sieci bez rozgłaszanego "ssid" w konfiguracj poczatkowej dekodera

- "gubienie" gdyz w sumie inne słowo nie przychodzi mi na myśl serwera DLNA - ten problem juz poruszałem w któryms z postów- gubienie to wystepuje sporadycznie i w najmniej :) odpowiednim momencie.

 

Podsumowujac: Moim zdaniem powinniscie wprowadzic do oprogramowania mozliwosc akceptacji przez uzytkownika instalacji nowego frimware. Umozliwiłoby to mozliwość wstrzymania sie z instalacja nowego oprogramowania do czasu usuniecie w nim błedów.

Edytowane przez dudijack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie o tym czarnym ekranie i coś mi się przypomniało. Miałem dokładnie taki sam efekt ale na module CAM. Tylko że problem zaczął się w momencie wybrania własnej listy kanałów. Na Evoboxsie tego nie mam ale jadę na Polsatowskiej liście kanałów.

ja mam ułożoną swoją listę programów, Evobox z polsatowskim Unicable z zestawu i wszystko działa bardzo dobrze - nie zdarzył się jeszcze zonk z czarnym ekranem (i oby się nie zdarzył) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko ładnie śmiga,nic nie zniknęło łącznie z zaplanowanymi nagraniami,wydaje mi się nawet że przyspieszyło mi zmianę kanałów bo po poprzedniej aktualizacji nie robiłem całkowitego resetu z usuwaniem nagrań co było sugerowane i odnosiłem wrażenie że czasami przeskok kanału jest wolniejszy,ale teraz znów jest to błyskawiczne,PIP fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę parę słów na temat "czarnego ekranu". Po przełączeniu "evo" na kanał 66 (Polsat News HD) obraz OK,następnie zmiana "P-" na 65 i powrót "P+" czarny ekran na TV, głos i wyświetlany nr kanału na "evo" ok. Zmiana góra/dół od 66, świecą a 66 czarny. Wybór OK i z listy kanał 62 OK, ekran czarny, głos i wyświetlacz ok. Wybór numeryczny 66, obraz i dźwięk OK. Ponowne próby wywołania czarnego ekranu nieskuteczne. Siłą i jakość 100%/94%, konwerter Unicable od CP. Oprogramowanie 2.0.2 rano jeszcze 1.9.3. Czarny ekran zdarzał się też wcześniej ale przy szybkim przełączaniu P+/P- o kilka pozycji. Szkoda że nie sprawdziłem innych kanałów z 11158V czy też byłby czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Unicable jest wykorzystywany dynamicznie. Dekoder dynamicznie korzysta z czterech częstotliwości pomiędzy konwerterem a dekoderem. Wystarczy, że na jednej z nich występują problemy np. zakłócenia od Wi-Fi lub LTE, to wtedy będzie „czarny ekran.”

W przypadku sytuacji „czarnego ekranu” należy, nacisnąć i przytrzymać przez 5s przycisk „i” Opis i sprawdzić siłę oraz jakość sygnału.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżka dziegciu w tym miodzie,brak prędkości x8,brak przeskoku czasowego. Ale gratulacje dla zespołu programistów,ten dekoder staje się coraz lepszy.

 

 

No tak, tej prędkości x8 przewijania do przodu faktycznie czasem brakuje, może kiedyś się doczekamy :) .

 

Zdecydowanie popieram,tego mi w nim najbardziej brak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Unicable jest wykorzystywany dynamicznie. Dekoder dynamicznie korzysta z czterech częstotliwości pomiędzy konwerterem a dekoderem. Wystarczy, że na jednej z nich występują problemy np. zakłócenia od Wi-Fi lub LTE, to wtedy będzie „czarny ekran.”

W przypadku sytuacji „czarnego ekranu” należy, nacisnąć i przytrzymać przez 5s przycisk „i” Opis i sprawdzić siłę oraz jakość sygnału.

Sprawdziłem na czarnym ekranie sygnał 98/96 tr 11508 kanał ttv,drugi przypadek Polsat HD tr 11158 sygnał 100/96 Edytowane przez pat1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na czarnym ekranie sygnał 98/96 tr 11508 kanał ttv,drugi przypadek Polsat HD tr 11158 sygnał 100/96

 

Poziom sygnału 100% może być problemem. 100% oznacza, że sygnał ma poziom 90 dBµV i więcej.

Wartość 90 dBµV to bardzo wysoki poziom sygnału i może "zatkać" głowicę dekodera.

Jaki rozmiar ma zastosowana antena?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poziom sygnału 100% może być problemem. 

Dzisiaj rano czarny ekran - parametry:http://obrazki.elektroda.pl/8631492500_1481712162.jpg

 

Góra/Dół - obraz - parametry: http://obrazki.elektroda.pl/7525619100_1481712166.jpg

 

Normalne parametry oglądanego programu: http://obrazki.elektroda.pl/4166546000_1481712169.jpg  oraz http://obrazki.elektroda.pl/7441912700_1481712580.jpg

 

Antena 80 cm. Poprzednio zamontowany konwerter uniwersalny (dual) i współpraca z modułem CI+ w TV Philips 46PFL5007K12 oraz HD5000 z monitorem Philips 234E5 bez najmniejszego problemu.

Do Unicabla podłączone są 2 MR HD5500s i współpracują bezproblemowo, tylko EVO czasem kaprysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...